Episoder

  • 🎙️ "Kas viga näed laita?" teise hooaja viimases osas räägime maailmavaadetest, heaolust, tulevikust ja ühiskondlikust usaldusest. Räägime, kuidas heaolu ei sünni välisest hoolest, vaid inimese sisemisest tasakaalust, vastutusest ja võimest panustada ühiskonda. Arutleme ka, kuidas demokraatia ja dialoog aitavad luua turvalist, mõtestatud ja hoolivat ühiskonda, kus on ruumi erinevustele, kriitilisele mõtlemisele ja vaimujõule.

    Külas on Marju Lauristin, Tartu Ülikooli Ühiskonnateaduste instituudi emeriitprofessor.

    "Meil peab jätkuma tervet naljasoont. Kui hakkame kõrvalt vaatama, siis on ju naljakas, kui üks inimene kujutab ette, et ta teab kõike ja on nagu pooljumal, tema oskab ja tema juhib. Kõrvalt vaatlemise ja asjas teatud koomika nägemisega teeme ennast tugevamaks, me ei ole nii allutatavad. See on ka mingis mõttes vastumürk massipsühhoosile."

    TEEMAD, MILLEST RÄÄGIME:

    ➡️ Ühiskond ja inimese isiklik vastutus

    ➡️ Polariseerumine ja dialoogi olulisus

    ➡️ Ajaloomälu ja põlvkondade kogemus

    ➡️ Kriitiline mõtlemine ja huumor

    ➡️ Haridus ja hoiakud, kohanemisvõime

    Saatejuht on Karin Kruup Heateo Sihtasutusest.

    Kui oled ise kokku puutunud mõne ühiskondliku probleemiga või sul tekkis Marju Lauristini kuulates idee, mille peaks kindlasti Eestis ära tegema, siis esita see NULA inkubaatorisse! Aega on 10 aprillini! Vaata lähemalt www.nula.ee

    NULA INKUBAATOR

    Koduleht: www.nula.ee

    Facebook: nulainkubaator

    Instagram: @nulainkubaator

    HEATEO SIHTASUTUS:

    Koduleht: www.heategu.ee

    Facebook: Heateo Sihtasutus

    Linkedin: good-deed-foundation

  • 🎙️ "Kas viga näed laita?" neljandas osas mõtiskleme lõimumisest. Juttu tuleb sellest, mis on riigi või rahvuse identiteet, milline on vähemusrahvuseks olemise kogemus ja kuidas toimub lõimumine praktikas. Mil määral me tegelikult oleme lõimunud ja miks see protsess nii vaevaline on olnud?

    Külas on Mikael Raihhelgauz. kes on Eesti esseist ja matemaatik.

    “Mulle tundub, et negatiivsed arusaamad tekivad üksikute näidete põhjal, sest üks vilets näide jääb sulle tõenäoliselt palju paremini meelde kui kõik neutraalsed näited, kui Eesti venelane tuleb sulle kuskil tänaval või poes vastu. Sa küsid küsimusi, ta vastab sulle, võib-olla isegi aktsenditult. See ei jäta pähe mingisugust märki, et mul oli nüüd mingisugune kokkupuude teisest rahvusest inimesega. Küll aga sa tajud seda kokkupuudet võõraga siis, kui ta teeb midagi ebameeldivat või midagi solvavat.”

    TEEMAD, MILLEST RÄÄGIME:

    ➡️ Vähemusrahvuse kogemus Eestis

    ➡️ Rahvuslik ja riiklik identiteet

    ➡️ Eestikeelsele hariduse üleminek ja keeleõpe

    ➡️ Mitmekesisus ja perspektiivide avatus

    ➡️ Vene kultuuriruumi ulatus ja mõju

    ➡️ Praktilised lahendused ja ühiskondlikud algatused

    Saatejuht on Karin Kruup Heateo Sihtasutusest.

    Kui oled ise kokku puutunud mõne ühiskondliku probleemiga või sul tekkis Mikaeli kuulates idee, mille peaks kindlasti Eestis ära tegema, siis esita see NULA inkubaatorisse! Aega on 10 aprillini. Vaata lähemalt www.nula.ee

    Lõimumine

    NULA INKUBAATOR

    Koduleht: www.nula.ee

    Facebook: nulainkubaator

    Instagram: @nulainkubaator

    HEATEO SIHTASUTUS:

    Koduleht: www.heategu.ee

    Facebook: Heateo Sihtasutus

    Linkedin: good-deed-foundation

  • Mangler du episoder?

    Klikk her for å oppdatere manuelt.

  • Saates on külas psühholoog ja unenõustaja Kene Vernik. Räägime, mis on unenõustamine ja kuidas enda uni ise korda saada. Samuti käsitleme unetuse põhjuseid ja ühiskondlikke tegureid, mis aitavad kaasa halbadele unetavadele, näiteks pikad tööpäevad ja ekraaniajaga liialdamine. Räägime ka sellest, milline oleks meie ühiskond, kui kõik inimesed magaksid hästi ja kuidas me võiksime sinna jõuda.

    „Eestlased on kindlasti kõige tugevamad inimesed, keda olen näinud. Oleme vastupidavad, ka geneetiliselt, aga see hakkab murduma, haigestutakse kiiremini ja ka kroonilistesse haigustesse. Järelikult on midagi valesti. Me ei saa ainult iseendale näkku vaadata, vaid oleme sellises ühiskonnas, mis soodustab seda, et inimene jääb krooniliselt haigeks.”

    TEEMAD, MILLEST RÄÄGIME:

    ➡️ Une olulisus ja mõju tervisele

    ➡️ Unetuse psühholoogilised tegurid

    ➡️ Unehügieen ja harjumuste mõju

    ➡️ Unenõustamine ja lahendused

    ➡️ Laste ja noorukite unehäired

    ➡️ Inimeste une ja tervise seos ühiskonnaga

    Saatejuht on Karin Kruup Heateo Sihtasutusest.

    Kui oled ise kokku puutunud mõne ühiskondliku probleemiga või sul tekkis Kene Vernikut kuulates idee, mille peaks kindlasti Eestis ära tegema, siis esita see NULA inkubaatorisse! Aega on 10 aprillini. Vaata lähemalt www.nula.ee

    Kene Vernikhttps://www.kenevernik.ee/

    instagram: kenevernik_sleepdrive

    Unenõustajate Liit: https://www.eestiunenoustajateliit.ee/

    NULA INKUBAATOR

    Koduleht: www.nula.ee

    Facebook: nulainkubaator

    Instagram: @nulainkubaator

    HEATEO SIHTASUTUS:

    Koduleht: www.heategu.ee

    Facebook: Heateo Sihtasutus

    Linkedin: good-deed-foundation

  • 🎙️ "Kas viga näed laita?" podcasti kolmandas osas tegeleme elurikkusega. Külas on Aveliina Helm, Tartu Ülikooli taastamisökoloogia professor ja teadlane. Saates räägime sellest, millised valearusaamad kujundavad meie suhtumist loodusesse. Mõtestame, milline on elurikkuse roll nimeste heaolu saavutamisel ning teeme ülevaate suurimatest loodust ja elurikkust puudutavatest väljakutsetest ja võimalikest lahendustest Eestis. “Üks asi, mida inimene tõesti kogu oma võimekuses ei suuda – me ei suuda asendada neid rolle, mida miljonid liigid ökosüsteemis mängivad. Me ei ole võimelised ise aineringe looma, isegi kui me väga usume, et suudame.”TEEMAD, MILLEST RÄÄGIME: ➡️ Looduse usaldamine ja väärtustamine➡️ Ökosüsteemi kollaps ja kliimakriis➡️ Looduse seos tervisega➡️ Kliimamuutused ja äärmuslikud ilmastikuolud➡️ Looduskaitse müüdid ja eelarvamused➡️ Baastaseme nihkumine ja tehnoloogiline optimismSaatejuht on Karin Kruup Heateo Sihtasutusest.Kui oled ise kokku puutunud mõne ühiskondliku probleemiga või sul tekkis Aveliina Helmi kuulates idee, mille peaks kindlasti Eestis ära tegema, siis esita see NULA inkubaatorisse! Aega on 10 aprillini. Vaata lähemalt www.nula.eeElurikkusest Maastike elurikkuse töörühm: https://landscape.ut.ee Jevonsi paradoks: https://et.wikipedia.org/wiki/Jevonsi_paradoks eElurikkus: https://elurikkus.ee/NULA INKUBAATORKoduleht: http://www.nula.ee Facebook: https://www.facebook.com/nulainkubaator/Instagram: https://www.instagram.com/nulainkubaator/ HEATEO SIHTASUTUS:Koduleht: https://heategu.ee/Facebook: https://www.facebook.com/heateguLinkedin: https://www.linkedin.com/company/good-deed-foundation

  • 🎙️ "Kas viga näed laita?" podcasti 2. osa räägib kriisivalmidusest Külas on Priit Saar, kes on Riigikantselei Julgeoleku ja riigi kaitsekoordinatsioonibüroo asedirektor. Saates räägime, millised kriisid meist ohustavad, kuidas valmistub kriisideks riik ja mida peaks tegema igaüks, et kriisideks valmis olla. Mõtteliselt sobib see osa väga hästi esimesele järgnema, kuna puudutab ja jätkab mitmeid eelmise podcasti teemasid, kus rääkisime vaimsest tervisest ja selle toetamisest.“Suhted on kriisijuhtimise A ja O - sul võivad olla igasugused plaanid, mida oled välja mõelnud, aga just suhted on kriisis üliolulised. Kogukond on see, kes võib sulle abi anda kriisiolukorras.”SAATES PUUDUTATUD TEEMAD: ➡️ Erinevad kriisiohud Eestis ➡️ Kuidas riik kriisideks valmistub➡️ Indiviidi roll kriisivalmiduses➡️ Rahuaja mugavus vs kriisivalmidus➡️ Kogukondlik koostöö ja suhted➡️ Riskikommunikatsioon ja strateegiline info jagamineSaatejuht on Karin Kruup Heateo Sihtasutusest.Kui oled ise kokku puutunud mõne terava probleemiga ja sul juba on või tekkis Priitu kuulates idee, kuidas seda nutikalt lahendada, siis esita julgelt idee NULA inkubaatorisse! Ideest piisab, kõik ei pea ette valmis mõeldud olema. NULA-l on sel aastal juubeli- ehk juba 10. hooaeg ning ideid saab esitada 10 aprillini. Vaata lähemalt www.nula.eeKriisvalmidusest: https://www.olevalmis.ee/https://kriis.ee/NULA INKUBAATORKoduleht: http://www.nula.ee Facebook: https://www.facebook.com/nulainkubaator/Instagram: https://www.instagram.com/nulainkubaator/ HEATEO SIHTASUTUS:Koduleht: https://heategu.ee/Facebook: https://www.facebook.com/heateguLinkedin: https://www.youtube.com/redirect?

  • 🎙️ "Kas viga näed laita?" podcasti uus hooaeg alustab!

    Esimeses osas on meil külas Ove Liis Mahhov - psühhiaatria resident, arst ja koolitaja, kes nimetatud ametite kõrvalt veab ka väga populaarset ja tänuväärset Instagrami kontot, kus vastab vabal ajal inimeste küsimustele erinevatel tervisega seotud teemadel.

    “Keha ja aju on üks tervik, mitte kaks eraldatud osa, mida peaks eraldi hoidma ja vaatama. Peame õppima tundma ja aktsepteerima oma emotsioone, sest neid saab kasutada tööriistana oma vaimse heaolu hoidmisel.”

    Kellelegi ei ole ilmselt üllatuseks, et vaimse tervise mured tõusevad meie kriisiderohkes igapäevas aina rohkem esile. Selleks, et end paremini tööriistadega varustada, kutsusimegi saatesse teemat tutvustama Ove Liisi.

    SAATES RÄÄGIME:

    ➡️ Emotsioonide olemusest ja äratundmisest

    ➡️ Lapsevanemaks olemise väljakutsetest

    ➡️ Kogukonna olulisusest

    ➡️ Saavutusvajadusest ja läbipõlemisest

    ➡️ Vaimse tervise kriisidest

    ➡️ Ennetusest

    Saatejuht on Karin Kruup Heateo Sihtasutusest.

    Kui oled ise kokku puutunud mõne ühiskondliku probleemiga ja sul juba on või tekkis Ove Liisi kuulates idee mõnest uudsest lahendusest, mille peaks kindlasti Eestis ära tegema, siis esita oma idee NULA inkubaatorisse! NULA-l on käsil juubeli- ehk juba 10. hooaeg ning ideid saab esitada 10 aprillini. Vaata lähemalt www.nula.ee

    Ove Liis Mahhov: Koduleht: https://ovemahhov.ee/ Instagram: https://www.instagram.com/oveliis/

    NULA INKUBAATOR

    Koduleht: www.nula.ee

    Facebook: nulainkubaator

    Instagram: @nulainkubaator

    HEATEO SIHTASUTUS:

    Koduleht: https://heategu.ee/

    Facebook: heategu

    Linkedin: good-deed-foundation

  • "Kas viga näed laita?" podcasti kaheksas osa on nüüd mõneks ajaks viimane. Aga kui mõtlemapanev! Ja see on väga sobiv, sest õde-venda Karin ja Kaspar Kruup harutavad lahti, mis värk selle mõtlemisega siis ikkagi on.

    “Elu saaks olla nii palju kergem ja parem, kui me õpetaks inimestele, kuidas mõelda oma mõtlemisest ja kuidas oma mõtlemist ise reguleerida,” ütleb Tartu Ülikooli kommunikatsiooniteaduste õppejõud Kaspar Kruup.

    SAATES UURIME:

    Mis on mõte?

    Miks peaks rääkima metamõtlemisest?

    Kuidas mõtlemist juhtida?

    Kuidas mõtlemise abil harjumusi muuta?

    Kuidas paremini dialoogi pidada?

    Mida mäng ja mängulisus õpetavad mõtlemisele?

    Saatejuht on NULA inkubaatori projektijuht Karin Kruup.

    NULA INKUBAATOR

    Koduleht: www.nula.ee

    Facebook: https://www.facebook.com/nulainkubaator

    Instagram: https://www.instagram.com/nulainkubaator

    HEATEO SIHTASUTUS:

    Koduleht: https://heategu.ee/

    Facebook: https://www.facebook.com/heategu

    Linkedin: https://www.linkedin.com/company/good-deed-foundation/

  • Ühiskond on narkootikumide tarvitamist rääkides kaldunud äärmustesse ja kui inimene ennast äärmustes ära ei tunne, siis ei võta ta omaks ka probleeme, ütleb uimastitarvitamise kahjude ennetamisele pühendunud Aljona Kurbatova “Kas viga näed laita?” seitsmendas osas.

    Tervise Arengu Instituudis tervise ja heaolu edendamise keskust juhtiv Aljona Kurbatova on uimastititega seotud kahjude ja HIV ennetamise teemadel Eestis tuntud ekspert, kes on osalenud ka riikliku narkopoliitika väljatöötamises. Tema sõnum on, et tuleb loobuda uimastitarvitamisega seotud stereotüüpidest ja halvustamisest.

    SAATES UURIME:

    Kuidas aru saada, et sul on sõltuvus?

    Kas ja millised ained on ööelu osaks saanud?

    Miks inimesed uimasteid tarvitavad?

    Miks ei ole hea mõte vaimset tervist uimastitega “turgutada”?

    Mida saaks teha, et uimastitega seotud murekohti ühiskonnas lahendada?

    Saatejuht on NULA inkubaatori projektijuht Karin Kruup.

    Kui oled ise kokku puutunud mõne ühiskondliku probleemiga ja sul juba on või tekkis Aljona Kurbatovat kuulates idee mõnest uudsest lahendusest, mille peaks kindlasti Eestis ära tegema, siis esita oma idee NULA inkubaatorisse.

    NARKOOTIKUMIDEST JA ABIST

    Veebileht Narko.ee

    Tugiliin: helista 1747 või kirjuta narko.ee chatis

    Kui kahtlustad, et keegi on saanud üledoosi või mürgistuse, siis võta koheselt ühendust kiirabiga 112.

    NULA INKUBAATOR

    Koduleht: www.nula.ee

    Facebook: https://www.facebook.com/nulainkubaator

    Instagram: https://www.instagram.com/nulainkubaator

    HEATEO SIHTASUTUS:

    Koduleht: https://heategu.ee/

    Facebook: https://www.facebook.com/heategu


    Linkedin: https://www.linkedin.com/company/good-deed-foundation/

  • Rohepöörde suur puudus on majanduskasvu eeldamine, töönädal tuleks muuta neljapäevaseks, kõigile inimestele võiks olla tagatud baasvajadused – sellest ja paljust muust räägib “Kas viga näed laita?” podcasti kuuendas osas Tasaarengu Eesti MTÜ asutajaliige Maiko Mathiesen.

    Tasaareng on liikumine, mille sihiks on õiglane ühiskond ja jätkusuutlik keskkond ning mis kritiseerib tugevalt majanduskasvul põhinevat elukorraldust.

    “Rohepööre on üks julgemaid samme meie poliitikaajaloos, kuid selle suur puudus on majanduskasvu eeldamine,” ütleb Mathiesen. Ta selgitab, et kui soovime kõik sisepõlemismootorid asendada taastuvenergial põhinevatega, siis peaksime erinevaid vääris- ja haruldasi muldmetalle kaevandama kümneid kordi rohkem ning see ei ole planeedi võimekust arvestades realistlik.

    SAATES UURIME:

    Mis on puudu rohepöördel?

    Kas tasaareng sobitub ka praeguse julgeolekuolukorraga?

    Kuidas tuleb lühem töönädal ühiskonnale kasuks?

    Kas tasaareng on kommunismi taastulek? (Vastus: ei ole)

    Miks SKP ei sobi enam ühiskonna heaolu mõõtmiseks?

    Kes peaks kinni maksma baasvajaduste katmise?

    Saatejuht on NULA inkubaatori projektijuht Karin Kruup.

    Kui oled ise kokku puutunud mõne ühiskondliku probleemiga ja sul juba on või tekkis Maiko Mathiesenit kuulates idee mõnest uudsest lahendusest, mille peaks kindlasti Eestis ära tegema, siis esita oma idee NULA inkubaatorisse.

    TASAARENG ja Maiko Mathiesen

    Koduleht: https://tasaareng.info/

    Facebook: https://www.facebook.com/maiko.mathiesen

    NULA INKUBAATOR

    Koduleht: www.nula.ee

    Facebook: https://www.facebook.com/nulainkubaator

    Instagram: https://www.instagram.com/nulainkubaator

    HEATEO SIHTASUTUS:

    Koduleht: https://heategu.ee/

    Facebook: https://www.facebook.com/heategu

    Linkedin: https://www.linkedin.com/company/good-deed-foundation/

  • “Me vajame praegu ja tulevikus kogukondi, et ühiskond saaks erinevate väljakutsete ja kriisidega paremini hakkama,” ütleb kogukondade uurija ja Tartu Ülikooli teadur dr Dagmar Narusson “Kas viga näed laita?” podcasti viiendas osas.

    Sotsioloog dr Dagmar Narusson on Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi kogukonnatöö lektor ja sotsiaalse innovatsiooni teadur. Dagmar on süvitsi uurinud vaimse tervise taastumise, ökokogukondade ja kogemusteadmise valdkondi.

    SAATES UURIME:

    Mida head kogukonnad meile annavad?

    Mida peaksime kogukonnas osalemise kohta tegelikult küsima?

    Miks kogukonnasuhted võivad vahel peavalu tekitada?

    Kas Eesti inimesed on valmis kogukonnas elama?

    Kuidas on Eesti ajaloo keerdkäigud siinseid kogukondi mõjutanud?

    Miks hipid lähevad kogukonda elama?

    Saatejuht on NULA inkubaatori projektijuht Karin Kruup.

    Kui oled ise kokku puutunud mõne ühiskondliku probleemiga ja sul juba on või tekkis Sigrid Petofferit kuulates idee mõnest uudsest lahendusest, mille peaks kindlasti Eestis ära tegema, siis esita oma idee NULA inkubaatorisse.

    NULA INKUBAATOR

    Koduleht: www.nula.ee

    Facebook: https://www.facebook.com/nulainkubaator

    Instagram: https://www.instagram.com/nulainkubaator

    HEATEO SIHTASUTUS:

    Koduleht: https://heategu.ee/

    Facebook: https://www.facebook.com/heategu

    Linkedin: https://www.linkedin.com/company/good-deed-foundation/

  • “Kas viga näed laita?” podcasti kolmandas osas vestleme Sigrid Petofferiga, kellega püüame leida vastust küsimusele, kuidas olla hea lapsevanem.

    Sigrid on perede koolitaja ja nõustaja ning Tallinna lastekodu peretoe koordinaator. Ta on Haiga lastekodu asutaja, MTÜ Oma pere üks asutajatest ning MTÜ-s Vaiter “Hoolivad isad” programmi maaletooja. Sigrid on pälvinud ka “Aasta vägivallaennetaja 2020” tiitli. Ta on ema ja vanaema.

    “Mäng on kõige tähtsam. See õpetab suhtlemist, olukordade lahendamist, loovust, lõdvestab, see toob rõõmu. Midagi ei too rohkem rõõmu kui see, et sa saad lastega koos mängida,” ütleb ta.

    Saates räägime:

    Millest lapsed unistavad ja mida kardavad

    Kuidas vanemana ellu jääda

    Miks on (lastega) mängimine nii tähtis

    Kuidas head eeskuju anda

    Nutimaailma ohtudest

    Millest isad rõõmu tunnevad

    Saatejuht on NULA inkubaatori projektijuht Karin Kruup.

    Kui oled ise kokku puutunud mõne ühiskondliku probleemiga ja sul juba on või tekkis Sigrid Petofferit kuulates idee mõnest uudsest lahendusest, mille peaks kindlasti Eestis ära tegema, siis esita oma idee NULA inkubaatorisse.

    NULA INKUBAATOR

    Koduleht: www.nula.ee

    Facebook: https://www.facebook.com/nulainkubaator

    Instagram: https://www.instagram.com/nulainkubaator

    HEATEO SIHTASUTUS:

    Koduleht: https://heategu.ee/

    Facebook: https://www.facebook.com/heategu

    Linkedin: https://www.linkedin.com/company/good...

  • NULA podcasti “Kas viga näed laita?” kolmandas osas räägime Grete Arroga koolist, õnnelikust õppimisest ja iseenda parima potentsiaali realiseerimisest.Grete on haridus- ja keskkonnapsühholoog, kes usub, et targad lapsed kasvavad hinneteta. Tema põhilised uurimishuvid on õppimise erinevad aspektid nagu mõtlemise areng, väärmõisted, motivatsioon ja eneseregulatsioon.Grete on ka riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija. Ta on öelnud, et liiga vähe kasutatakse teaduslikku teadmist näiteks sellest, kuidas psüühika toimib. Kui nendega rohkem arvestada, on inimesel parem olla ja ta areneb, on ta öelnud.Saatejuht on NULA projektijuht Karin Kruup.SAATES RÄÄGIME:
    Miks meil pole piisavalt tippe?
    Kuidas õppija toetamine toetab ka õpetajat
    Mis on ühist koolil ja nõidade põletamisel?
    ATH supervõimetest ja väljakutsetest
    Kuhu võib välja viia õppimisega seotud trauma?
    Kuidas õigesti õppida?
    Mida me võiks haridussüsteemilt soovida?NULA INKUBAATOR
    Koduleht: www.nula.ee
    Facebook: https://www.facebook.com/nulainkubaator
    Instagram: https://www.instagram.com/nulainkubaatorHEATEO SIHTASUTUS:
    Koduleht: https://heategu.ee/
    Facebook: https://www.facebook.com/heategu
    Linkedin: https://www.linkedin.com/company/good-deed-foundation/

  • NULA podcasti “Kas viga näed laita?” teises osas räägime Kristi Saarega majanduslikust toimetulekust, eneseteostusest, raha- ja suhtetarkusest, laste saamisest ning isegi kliimakriisist ja rohelisest investeerimisest.

    Kristi on investor, autor, õpetaja ja mentor. Ta on loonud blogi nimega Kristi investeerib ja annab samanimelisel Instagrami lehel nõu kümnetele tuhandetele jälgijatele. Ta on MTÜ Naisinvestorite Klubi asutaja ja 2021. aastal valis Äripäev ta aasta investoriks. Kristi on avaldanud ülipopulaarse raamatu “Kuidas alustada investeerimisega” ja alles hiljuti tuli välja uus teos “Kuidas saavutada finantsvabadus”, mida on kindlasti ootamas samasugune edu.

    Saatejuht on NULA projektijuht Karin Kruup.

    SAATES RÄÄGIME:
    ➡️ Milliseid müüte inimesed raha teemal usuvad?
    ➡️ Kuidas suhtes rahast rääkida ja kellele sobib 50-50 kulude jaotus?
    ➡️ Mis on üks probleem, mille Kristi tahaks ühiskonnas kohe ära lahendada?
    ➡️ Miks peab säästma 20% sissetulekust?
    ➡️ Kuidas investorina kliimat mõjutada?
    ➡️ Kas tõhusam on sõimekoht või konservatiivi rusikas?
    ➡️ Mis inimesi tegelikult motiveerib?

    KRISTI INVESTEERIB
    Koduleht: https://kristiinvesteerib.ee/
    Facebook: https://www.facebook.com/kristiinvesteerib
    Instagram: https://www.instagram.com/kristiinvesteerib/

    NULA INKUBAATOR
    Koduleht: www.nula.ee
    Facebook: https://www.facebook.com/nulainkubaator
    Instagram: https://www.instagram.com/nulainkubaator

    HEATEO SIHTASUTUS:
    Koduleht: https://heategu.ee/
    Facebook: https://www.facebook.com/heategu
    Linkedin: https://www.linkedin.com/company/good-deed-foundation/


    EPISOODI LINGID:

    Spotify https://podcasters.spotify.com/pod/show/nula-inkubaator/episodes/02-NULA-x-Kristi-Saare-Millal-saab-lpuks-elama-hakata-e2i5nsj/a-ab5b4iu

  • NULA podcasti “Kas viga näed laita?” avasaates arutasime president Kersti Kaljulaidiga, mis on ühiskondlik lõhestumine ja kuidas lõhestunud ühiskonda uuesti terveks teha. Presidendiga vestles NULA projektijuht Karin Kruup.
    President Kersti Kaljulaid on läbi aastate seisnud ühiskonna aluspõhimõtete – demokraatia, inimõiguste, inimeste võrdse kohtlemise ja sõnavabaduse – kaitsel. Ta on ka ise ühiskondlik algataja, 2022. aastast tegutseb Kersti Kaljulaidi Fond, et edendada neid väärtusi, mille eest Kersti Kaljulaid seisis ka oma ametiajal Vabariigi presidendina.SAATES RÄÄGIME:

    mis üldse on ühiskondlik lõhestumine ja kust see tuleb?
    milline roll on vandenõuteooriatel?
    milliseid nippe Kersti Kaljulaid soovitab, et oleks rohkem mõistmist?
    mis on viga maksudel ja kes subsideerib rikka mehe pitsat?
    mida saab kolmas sektor teha riigist paremini?
    miks on sotsiaalne mobiilsus oluline?
    mida teeb Kersti Kaljulaidi Fond ja miks see on tähtis?

    KERSTI KALJULAIDI FONDKoduleht: https://kerstikaljulaid.ee/Facebook: https://www.facebook.com/KerstiKaljulaid/Instagram: https://www.instagram.com/kerstikaljulaid/NULA INKUBAATORKoduleht: www.nula.eeFacebook: https://www.facebook.com/nulainkubaatorInstagram: https://www.instagram.com/nulainkubaatorHEATEO SIHTASUTUS:Koduleht: https://heategu.ee/Facebook: https://www.facebook.com/heateguLinkedin: https://www.linkedin.com/company/good-deed-foundation/