Episoder

  • Latvijas dēkaiņu 108.epizodes viesi ir Toms Plešs un Ilva Fridenberga - ārzemju latvieši un kāpšanas entuziasti, kuriem patīk cilvēki, bet dabiņa dažkārt vairāk. Likumsakarīgi, ka arī viņu lielākā dēka tika piedzīvota krāšņas dabas bagātā valstī.

    Kādā vakarā, ēdot vakariņas vjetnamiešu restorānā, Toms prezentēja ideju Ilvai - doties svinēt abu dzimšanas dienas ar braucienu uz Vjetnamu. Tika ievilkta elpa, un sekoja atbilde: "Nu, jā, braucam!"

    Tomam un Ilvai ceļojot ir svarīgi pabūt kalnos - tieši tāpēc dēkaiņi izvēlējās doties uz Vjetnamas kalnu reģionu un kāpt 4.augstākajā virsotnē. Pati tikšana uz pārgājiena sākumpunktu jau bija notikumiem bagāta. Bet, kā jau piedzīvojumos pienākas, tie nav par galamērķi, bet par to, ko piedzīvo un iemācies, esot ceļā.

    Kā dēkaiņiem veicās Vjetnamā, kāda bija pieredze ar vietējiem, cik agri cēlās vairāku dienu pārgājienā, vai viņiem izdevās atrast naktsmājas kalnos, un kā aukstās februāra naktīs nenosalt Parīzē - par to uzzini šajā Latvijas dēkaiņu epizodē!

    Ja Tev patīk mūsu radītais saturs, priecāsimies, ja atbalstīsi mūs ar krūzīti kafijas tālākai attīstībai - buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

    Toma Facebook mājas.
    Ilvas Facebook mājas.

  • Vislabākās dēkas ir tās, kuras spēj kājām gaisā izmainīt visu vērtību sistēmu - tieši tāds piedzīvojums aizķēries mūsu 107.epizodes viesiem Santai Bērziņai un Paulam Siliņam, kuri ikdienā strādā pie Riga Techgirls kurstības attīstības.

    Mūsu viesi uz podkāsta ierakstu ieradušies Āfrikas stila apģērbā, krellēs un ar caurlaidēm "Teacher" kaklā. Turpat, blakus uz galda, stāv kaudzīte bērnu zīmējumu un vienkāršā angļu valodā sarakstīti novēlējumi, kurus Santa un Pauls atvedis no Kamerūnas - vietas, kurā abi jaunieši vairāku nedēļu garumā mācīja tur esošajām meitenēm biznesa ideju attīstību un mājaslapu izstrādi.

    Piedzīvojums bijis krietni bagātinošs ne tikai jaunietēm, kas apguvušas vērtīgas prasmes, bet arī abiem dēkaiņiem - milzu tarakāni, elektrības neesamība, patriarhāts, 13 kilometru brauciens 8 stundu garumā, ceļošana kopā ar mācītāju un aboslūta mīlestība no Kamerūnas jauniešiem. Dēka, kas ļāvusi sadegt kāršu namiņam galvā vairākas reizes, jo teju nekas nenotiek tā, kā Eiropā pierasts. Klausies, ļaujies un baudi Santas un Paula stāstu par komandējumu, kas izsita vairākus korķus!

    Ja Tev patīk mūsu radītais saturs (un tiešām ceram, ka tā!), priecāsimies, ja atbalstīsi mūs ar krūzīti kafijas jaunu ideju attīstībai - buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

    Par Riga Tech girls.

  • Mangler du episoder?

    Klikk her for å oppdatere manuelt.

  • Latvijas dēkaiņu 106.epizodes viesi ir Reinis Lācis un Niklāvs Lizbovskis, kuri ir dažādu pieredžu ķērāji - Niklāvs sevi sauc par teju profesionālu stopētāju, savukārt Reinis smejas, ka ir čalis, kas vēlas atgriezties Irākā.

    Irāka un stopēšana?! Tieši tā - nepārklausījāties! Šīs epizodes dēka patiešām būs saistīta ar abu piedzīvojumu meklētāju viesošanos un stopēšanu šajā visnotaļ pretrunīgajā, tomēr ļoti unikālajā vietā, kurā abi pavadīja 11 dienas.

    Lai arī pavasaris ir vislabākais laiks, kad viesoties Irākā, jo tas ir vienīgais brīdis, kad valstī manāms zaļums, otrs labākais laiks Irākas apmeklējumam ir rudens - gluži vienkārši tāpēc, ka tad karstums ir gana ciešams. Stopēšana noteikti nav populārākais ceļošanas veids šajā pasaules malā, taču puišus pārsteidzis, ka tas vedies gana viegli - ilgākais gaidīšanas laiks bijis apmēram 10 minūtes.

    "Tā vieta ir neticami skaista, un reti, kurš to apzinās," pauž Reinis, ieskicējot masīvās kalnu grēdas, ikdienas kebabu baudījumu, viesmīlīgos cilvēkus un ziemeļeiropiešu pieredzi, esot Irākā.

    Vai doties turp ir droši? Un kas jāņem vērā, dodoties uz tik kulturāli atšķirīgu valsti? Kāpēc uz Irāku ir jādodas? Rodi atbildes uz šiem jautājumiem, klausoties Reiņa un Niklāva stāstā!

    Ja Tev patīk mūsu radītais saturs (un tiešām ceram, ka tā!), priecāsimies, ja atbalstīsi mūs ar krūzīti kafijas buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

    Reiņa Instagram mājas

     

  • Latvijas dēkaiņu 105.epizodes viesis teju vai iekuģoja mūsu studijā, jo pie mums ciemos Kristaps Mežvinskis - pieredzējis sardzes stūrmanis, kurš nu jau piecus gadus braukā jūrā, kurā, gluži kā braucot ar auto, strādā labās rokas likums.

    Kristaps daudz ceļo pa pasauli, tomēr maz to redz - tā tāda profesijas specifika. Tomēr arī viņa piedzīvojumu vācelīte, esot sauszemē, ir gadu laikā piepildījusies ar eksotiskiem galamērķiem. Šoreiz Kristaps dalīsies savā stāstā par viņa 19 dienu ilgo ceļu pāri trim augsto Himalaju pārejām.

    Maršrutu dēkainis izvēlējies ar mērķi sasniegt Everesta bāzes nometnes atzīmi, kā arī veikt vienu no garākajiem maršrutiem Nepālā. Kopumā nokļūstot mazliet virs 5500m augstuma, Kristaps visu ceļu veica vienatnē - vismaz tik, cik tas bija iespējams.

    Fiziskā sagatavotība un vēlme pārkāpt pāri sev ir tikai divas lietas, ko dēkainis iesaka ņemt līdzi šāda veida piedzīvojumā. Vēl, protams, mazliet kāju veiklības, prasme lasīt kartes un pētīt informāciju internetā, piemēram, sociālajā vietnē Reddit, no kuras viņš smēlies visvairāk informācijas.

    Dēka jau nebūtu dēka, ja nepazustu nododamā bagāža, nebūtu neizpratne par vietējiem Nepālas likumiem un aizkavējušies lidojumi pasaulē bīstamākajā lidostā Luklā, nepiemeklētu smagu simptomu augstuma slimība vairāku dienu garumā un... Nu, par pārējo tad pastāstīs pats Kristaps. :)

    Ja Tev patīk saturs, kuru radām (nu jau 4! gadu garumā), priecāsimies, ja atbalstīsi mūs ar krūzīti kafijas mūsu buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

    Kristapa dēku bibliotēka.

     

  • Latvijas dēkaiņu 104.epizodes viešņa ir Lorita Strade - iekšējā auditore, kura darbojas pie Indexo bankas izveides, kā arī mamma, kura ir drosmīga ceļot kopā ar bērnu uz netradicionāliem galamērķiem.

    Loritas lielākais piedzīvojums piedzīvots kopā ar dēlu, ceļojumā uz Ugandu, Āfriku. Apskatītās lokācijas bija netradicionāls tūristiem, tāpēc abu klātbūtne nereti piesaistīja vietējo uzmanību un pat izbrīnu.

    Pirms došanās ceļā, dēkaine veica tūrisma operatoru ieteikumu izpēti, kā arī izveidoja savu Google maps karti. Lai piedzīvojumu padarītu aizraujošāku, uz vietas tika izmantots vietējais transports, kā arī teju katru nakti bija jaunas naktsmājas. Komforta standarti, protams, bija atšķirīgi no Eiropas.

    Kā dēkaine izvēlās piedzīvojumu norises laiku un ilgumu, ko ņemt vērā, ceļojot kopā ar bērnu, un kādi galvu reibinoši piedzīvojumi Loritai ar dēlu gadījās Ugandā - par to uzzini šajā Latvijas dēkaiņu epizodē!

    Ja Tev patīk saturs, kuru radām, priecāsimies, ja atbalstīsi mūs ar krūzīti kafijas mūsu buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

    Loritas Facebook konts.

  • Latvijas dēkaiņu 103.epizodes viesis ir Artūrs Strautiņš - radošs cilvēks visdažādākajās sfērās, grupas "Triānas Parks" dalībnieks, kā arī kafijas entizuasts un pārzinātājs. Viņš dzīvē dara to, kas patīk, tādējādi rodot dzīvē laimi.

    Artūra vislielākais piedzīvojums līdz šim ir ledus kāpšana Norvēģijas ziemeļos, kopā ar diviem draugiem, Lingen Alpos. Lai gan dēkainais šajā trio bija ar vismazāko pieredzi, apņēmības un iedvesmas vadīts, piedzīvojums sarežģītajos apstākļos izdevās veiksmīgi.

    Piecu dienu dēka uz ledus puišus pārbaudīja ar visdažādākajiem izaicinājumiem, tostarp pirmkāpienu ledus sienā saulrietā, garām stundām aukstumā, kā arī ar paralēli tā visa iemūžināšanu foto un video formātā.

    Kā notiek kāpšanas uz ledus sienas, kā šādam piedzīvojumam sagatavoties jebkurā sezonā, un vai ir vērts dzīvē satikt instagram iepazītu līdzīgu hobija entuziastu - par to uzzini šajā Latvijas dēkaiņu epizodē!

    Ja Tev patīk saturs, kuru radām, priecāsimies, ja atbalstīsi mūs ar krūzīti kafijas mūsu buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

    Artūra Instagram mājas
    Ledus kāpšanas atskata video

     

  • Latvijas Dēkaiņu 102.epizodes viešņa ir Līga Miška, cilvēks starp Norvēģijas kalniem un Latvijas ezeriem, kura nodarbojas ar suņu trenēšanu un aitu dzīšanu no kalniem.

    Dēkaines ceļu uz Norvēģiju aizveda draudzenes piedāvātā darba iespēja. Un dabiski, ka tieši šajā valstī ir noticis lielākais Līgas piedzīvojums - došanās uz kādu vietējo uzceltā kalnu namiņā kalnos. Kā īstai dēkai pienākas, tas nebija viegli sasniedzams galamērķis, kas līdz tā sasniegšanai prasījis vairākus piegājienus dažādās sezonās, dažādās kompānijās.

    Kā Līgai izdevās sasniegt kalnu namiņu, kādi piedzīvojumi gadījās pa ceļam, un ko noteikti jāņem vērā pārgājienos kalnos ziemā - par to uzzini šajā Latvijas Dēkaiņu epizodē!

  • Neticami, tomēr fakts - esam iesoļojuši otrajā simtā Latvijas dēkaiņu, un jau 101.epizodē skanēs varena dēka no Gundara Bojāra!

    Gundars ir īstens dēkainis ar stāžu, kurš visai veiksmīgi apvieno ekspedīcijas un ģimenes dzīvi ar pieciem bērniem. Lai arī tā vien ir dēka, ar kuru lepoties, tomēr šoreiz ar Gundaru atmiņās aizceļosim uz Atakamas tuksnesi un Argentīnas, Čīles un Bolīvijas robežu trīspunktu - Zapaleri vulkānu.

    Kamēr citi rūpīgi izpēta pieejamos materiālus un fotogrāfijas Google, Gundars dara gluži pretēji - dodas uz vietām, par kurām informācija ir vismazāk atrodama. Līdzīgi noticis ar gatavošanos Atakamas tuksneša maršrutam, kurp viņš devās viens pats, ceļā pavadot nedēļu izaicinošā tuksneša vidē.

    "Otrajā dienā jau ej un runā pats ar sevi. Vienam ceļot ir īpašs kaifs - iemīli cilvēkus vairāk," smejas Gundars. Uzzini, ko Gundars iemācījās par sevi un smelies zināšanas par to, vai labāk ceļot vienam vai divatā, kā pareizi sagatavot maršrutu solo ceļojumam, vai Gundaram noderēja viņa mednieka prasmes un kāpēc sarunāties ar sevi ir vērtīgi.

    Ja Tev patīk saturs, kuru radām, priecāsimies, ja atbalstīsi mūs ar krūzīti kafijas mūsu buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

    Gundara dēku grāmata
    Gundara digitālās mājas
     

  • Labāk par 99 pilnīgi noteikti ir 100!

    Teju vai neticami, taču svētki ir gan mums, gan visiem Latvijas dēkaiņiem, jo esam sasnieguši mūsu raidījuma 100.epizodi! Svinīgās epizodes viesi ir Ieva un Oskars Florenci-Vīksnes, kuri kopā ar piedzīvojuma galveno varoni - dēliņu Leonardu - īstenoja savus ceļojumu sapņus un iemūžināja to raidījumā "Uz sapni ar mazo".

    Dodoties piedzīvot arktisku aukstumu Somijas ziemeļos, iejūtoties flamenko dejotāju lomā Spānijas svelmē, sērfojot pasakainās Portugāles krastos, pārbaudot Islandes skarbos laika apstākļus, snovbordojot Austrijā un meklējot sava uzvārda saknes Itālijā, ģimene izbaudīja pilnu piedzīvojumu un emociju gammu.

    Viņu piedzīvojums ir lielisks piemērs tiem vecākiem, kuriem šķiet, ka ceļot ar mazo ir neiespējamā misija. Jā, tas nav vienkārši, tomēr Florencu-Vīksnu pāris ir pārliecināts - jo lielāks abpusējs atbalsts un ļaušanās neplānotiem notikumiem, jo veiksmīgāks izdosies kopīgais ceļojums.

    Klausies 100.epizodi un uzzini, kas ir lielākie izaicinājumi, ceļojot ar mazo, kādēļ ir vērts neatlikt savu sapņu īstenošanu un kā sagatavoties ilgākiem ceļojumiem tik dažādos laikapstākļos!

    Izmantojot iespēju, vēlamies pateikties ikvienam Latvijas dēkainim, kas bijis pie mums ciemos, un paldies, Tev, klausītāj, ka esi kopā ar mums jau apaļu 100 epizožu garumā!

    Ja Tev joprojām patīk tas, ko darām - un ceram, ka tā tas ir, priecāsimies, ja atbalstīsi mūsu radīto saturu ar krūzīti kafijas, lai varam radīt vēl vairāk aizraujoša satura!

    Ievas instagram mājas
    Oskara instagram mājas
    Raidījums "Uz Sapni ar Mazo"

     

  • Latvijas dēkaiņu 99.epizodes viešņa ir Marta Kāpiņa. Dēkaine, kura studē psiholoģiju, mīl dzīvi un kustību, ikdienā iedvesmojot citus fitnesa un fizioterapijas jomās.

    Marta mīl skatīties uz pasauli caur fizisko un emocionālo prizmu. Tieši šī viņas personības šķautne viņu iedvesmoja doties solo ceļojumā uz Portugāli. Bija sajūta, ka jāizdara kas drosmīgs - tas bija Martas pirmais solo ceļojums.

    Visizaicinošākie mirkļi - transports. Lielais karstums, kā jau vasarai pienākas. Kā arī, atpūšoties kādā neskartā pludmalē, Marta piedzīvoja pēkšņu ūdens līmeņa celšanos. Bēgums un paisums - šī ir dabas parādība, no kā Marta iesaka īpaši uzmanīties.

    Kā dēkaine plānoja savu ikdienu, kādi piedzīvojumi gadījās, plānojot maršrutu pat uz lielpilsētām, un kur jauniete iesaka palikt pa nakti Portugālē - par to visu smelies zināšanas šajā Latvijas Dēkaiņiu epizodē!

    Ja Tev patīk mūsu radītais saturs, priecāsimies, ja atbalstīsi ar krūzīti kafijas mūsu buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

    Martas instagram mājas.

  • Latvijas dēkaiņu 98.epizodes viešņa ir Sandra Juzāne, kura darbojas piedzīvojumu aģentūrā "Rover" kā pārgājienu vadītāja, turklāt sevi sauc par lepnu ģeogrāfi.

    Tieši viņas mīlestība pret ģeogrāfiju bija viens no galvenajiem dzinuļiem kļūt par piedzīvojumu radītāju arī citiem. 6 gadu laikā, darbojoties "Rover", Sandra bijusi krietnā saujiņā valstu, tomēr viens no spilgtākajiem piedzīvojumiem, kas sagādājis nervu kutinošas pieredzes, bijis došanās uz vietu, kur uz 1 cilvēku ir 1.5 leduslāči.

    Jā, jā, nepārklausījāties! Sandra devās uz Arktikas okeāna viduci, apciemojot Svalbāru. Tā ir viena no retajām vietām pasaulē, kur apmēram 4 kg smagais ierocis ir nozīmīga daļa no obligātā ekipējuma. Un, lai tādu šaujamieroci varētu ikdienā izmantot, Latvijā bijis pat jāiziet kursi šaušanā.

    Rūpes un raizes sagādājuši ne tikai potenciālie leduslāču uzbrukumi un tas, kā un kur labāk gatavot nometni, bet arī netipiski siltais laiks un ligzdojošie putni, kuri neganti kakājuši uz galvas. Jāpiebilst, ka visam pa vidu rūpīgi jāplāno telšu izvietojums, lai ēdiens nekad nebūtu atrodams pārāk tuvu cilvēkam un ik dienas jānoiet 6-7 stundu gari pārgājieni pa apgrūtinošu apvidu. Nu, un, protams, jāuzmana, lai kādu līdzbraucēju nenotiesā leduslācis.

    Skan vienkārši? Klausies mūsu sarunu ar Sandru par mežonīgo Arktiku un uzzini, kā veiksmīgi pamanīt leduslāčus, kāpēc ir vērtīgi no kabatām pirms gulētiešanas izņemt pat vienu aizķērušos riekstiņu un kāpēc ugunskuru iekurināt izdevās tikai vienu reizi, turklāt - no malkas, kas paņemta līdzi no Latvijas!

    Ja Tev patīk mūsu radītais saturs, priecāsimies par atbalstu vienas, trīs vai desmit (vai jebkura cita skaita) kafijas krūzīšu apjomā šeit - buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

    Sandras instagram mājas.

  • Ja Tevi kādreiz ir nomocījis jautājums par to, kurš ir viens no snovborda kultūras aizsācējiem Latvijā, tad mums ir atbilde - tas ir Latvijas dēkaiņu 97.epizodes viesis Renārs Bīrmanis. Nebaidīsimies teikt, ka Renārs ir arī viens no sērfošanas kultūras aizsācējiem Latvijā, "Boards.lv" īpašnieks un cilvēks, par kuru zina daudzi, tomēr... viņi nezina nemaz tik daudz!

    Renāra piedzīvojumu kāre sākās brīdī, kad tētis viņam dzimšanas dienā uzdāvinājis peldošu mājiņu - kopš tā laika viņš regulāri meklē jaunus veidus kā attīstīties gan fiziski, gan garīgi. Viena no šādām pieredzēm bija Renāra ceļojums uz Madagaskaru, kur viņš kopā ar sievu un diviem draugiem devās labāko sērfošanas vietiņu meklējumos.

    Kā smejas pats Renārs, viss vienmēr sākas ar trakajiem francūžiem, un arī šis ceļojums nav bijis izņēmums. Pateicoties jauniegūtajai draudzībai ar francūzi, draugu grupiņa iemaldījusies daudz apšaubāmās vietās, piedzīvojuši vietējos iedzīvotājus, kas nāk pretim ar šķēpiem, izturējuši nejēgā smagas vēdergraizes un tiešām "norāva jumtu" no redzētā un piedzīvotā kultūršoka.

    Renārs ir pārliecināts, ka, ja cilvēkam ir iespēja ceļot, atrodot vietas, kuras citi nezina, tad tas ir jādara. Klausies dēkaiņa stāstā par Lavanono un dejošanu pie milzu ugunskura okeāna krastā, par ārpasaulīgām pieredzēm, esot Madagaskarā un par to, cik cilvēkam patiesībā maz vajag, lai būtu laimīgs.

    Ja Tev patīk mūsu radītais saturs, priecāsimies, ja atbalstīsi ar krūzīti kafijas mūsu buymeacoffee.com/latvijasdekaini.
    Renāra Instagram mājas
    Renāra Facebook mājas
    Aiziet ciemos pie Renāra un ieķert šo to foršu sev var šeit: boards.lv.

  • Latvijas dēkaiņu 96.epizodes viešņa ir Paula Terehova - Armēnijas viskvēlākā fane Latvijas mērogā. Paula dalās savā pieredzē, kā nonāca līdz Armēnijai kā sirds tuvam galamērķim, kas sākotnēji bijusi kā vieta, par kuru neko daudz nezināja.

    Viedi un intiliģenti, zinoši un pozitīvi - šādi armēņi ar savu valsti iepazīstināja dēkaini kādā apmaiņas projektā. Pēc radītās ziņkāres dzirksts, Paula pieteicās projektam tieši Armēnijā, lai dotos to aplūkot pašas acīm. Līdz šim dēkaine valsti ir apciemojusi piecas reizes, un ar katru braucienu to iemīlējusi arvien vairāk un vairāk.

    Kas raksturo armēņu kultūru, kā vislabāk iepazīt vietējos it īpaši jaunieša vecumā, un kādas vietas noteikti jāapciemo šajos plašuma grādos - par to uzzini šajā Latvijas dēkaiņu epizodē!

    Ja Tev patīk mūsu radītais saturs, priecāsimies, ja atbalstīsi ar krūzīti kafijas mūsu buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

    Paulas instagram mājas: instagram.com/paulaterehova1

  • Latvijas dēkaiņu 95.epizodes viesis ir Kārlis Būmeisters - dvēselē mūziķis un Latvijā pazīstams ar pseidonīmu Kaža. Brīvo laiku Kārlis gan mērķtiecīgi cenšas pavadīt ārpus mūzikas, lai tā vienmēr paliktu aizraujoša.

    Dēkainis kā lielāko dēku atminas mašīnas braucienu uz teiksmām apvīto reģionu - Aļasku. Kārlis piedzīvojumā devās ar sievu, un, pašam sev netipiski, bez konkrēta plāna. Ceļa maršruts tika pielāgots degvielas uzpildes staciju attālumiem un nacionālajiem parkiem, kurus dēkaiņi izlēma izpētīt tuvāk.

    Kāda ir sajūta ceļot vietā, kur dzīvo tūkstošiem lāči, kāda nozīme ir lāču izturīgam pārtikas trauciņam un ko nozīmē trīsstūra principa ievērošana kempingos - par to uzzini šajā Latvijas dēkaiņu epizodē!

    Ja Tev patīk mūsu radītais saturs, priecāsimies, ja atbalstīsi ar krūzīti kafijas mūsu buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

    Kārļa Instagram mājas
    Raksts par Aļaskas piedzīvojumu

  • Latvijas dēkaiņu 94.epizodes viesis ir Rihards Lācis - piedzīvojumu meklētājs, ceļotājs un īsts Latvijas lācis, jo sociālajos tīklos viņš zināms ar vārdu @latvianbear.

    Rihardam dzīvošana vienmēr saistījusies ar izaicinājumiem, viņu nogurdina rutīna, savukārt dažādas problēmas ceļā viņš uztver kā iespēju meklēšanu. Ar šādu domāšanas stāvokli dēkainis sevi regulāri iemet dažādos piedzīvojumos, tostarp viņa pirmajā solo ceļojumā uz Jordāniju.

    Pazaudējot vietu universitātes programmā un cīnoties ar depresiju, Rihards nolēma spert soli Jordānijas virzienā viens pats, savukārt iedvesmu šim ceļojumam viņš smēlās kāda studenta stāstā par Omānu.

    Nakšņošana alā pa ceļam uz Petru, bīstami kalnu pārgājieni pa aizas malu un saiknes veidošana ar pilnīgi svešu cilvēku, kurš nerunā angļu valodā - tās bija tikai pāris Riharda dienas Jordānijā. Klausies, kā Rihards izglāba kazu ar lauztu kāju un izslāpušu bruņurupuci, nejauši nokļuva nakts pārgājienā Petrā un pēc 5 gadiem atgriezās Jordānijā vēlreiz, lai šo pašu maršrutu izietu vēlreiz, taču šoreiz - ar draugiem! :)

    Ja Tev patīk mūsu radītais saturs, priecāsimies, ja atbalstīsi ar krūzīti kafijas mūsu buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

    Plašāk par Rihardu viņa sociālajos tīklos: instagram.com/latvianbear

  • Latvijas Dēkaiņu 93.epizodes viesis ir Nils Aleksis, kurš sociālajās platformās pazīstams zem segvārda Alternative Traveller, jebšu alternatīvais ceļotājs. Dēkainis, kura dzīve ir plūstoša un mainīga gadu no gada.

    Kā jau īstenam ceļotājam pienākas, stāstu pieredzes lādē ir tik daudz, ka, sākot ieskicēt savu lielāko piedzīvojumu, tā vietā, lai atklātu piedzīvoto Centrālamerikā, epizodē aizrunājamies par to, kādi piedzīvojumi Nilu sagaidīja Āfrikā.

    Sevis grūdiens doties nezināmos plašuma grādos 2019.gada beigās - ar šādu motivāciju dēkainis nolēma paša spēkiem izpētīt Āfriku. Braucot ar busiņu. No Latvijas. Kopā ar paziņu vārdā Pauls. Sākot ar Maroku un uz leju, dēkaiņi apceļoja Āfrikas rietumu krastu, līdz pat Kotdivuārai jeb Ziloņkaula Krastam.

    Kurā valstī Nilam izdevās tikt apzagtam no braucošas mašīnas, kādas valstu robežas nevar šķēršot ar mašīnu, un kāpēc īpaši svarīgi pievērst uzmanību pases derīguma termiņam - par to uzzini šajā Latvijas dēkaiņu epizodē!

    Nila Instagram mājas
    Nila Facebook lapa
    Nila YouTube dienasgrāmata
    Raksts par Āfrikas piedzīvojumu


    Ja Tev patīk mūsu radītais saturs, priecāsimies, ja atbalstīsi mūs ar krūzīti kafijas šeit - buymeacoffee.com/latvijasdekaini

  • Latvijas Dēkaiņu 92.epizodes viesis ir Gusts Ošmucnieks - velobraucējs ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, veloparku dizaineris, kā arī grāmatas "Alus kalnos garšo labāk" autors. Un tieši šis ir piedzīvojums, ar kuru dēkainis dalīsies šajā sarunā.

    Gusts atklāj, kā kopā ar 3 draugiem devās pārbraucienā (bikepacking) pa senu tirdzniecības ceļu pāri Alpu kalniem. No Ženēvas ezera līdz Nicai. Vasarīgais piedzīvojums notika jūlijā, kas tveicēja ar karstumu teju visu 18 dienu garumā.

    Kā izaicinošākais piedzīvojumā bija cīņa ar sevi, tehniskās ķibeles, pastāvīgā maršrutu mainīšana, kā arī liela fiziskā slodze. Protams, arī bez domstarpībām neiztikt, tomēr galvenais ir atcerēties - viss ir atrisināms. Galu galā, četratā bēdu dalīt ir vieglāk.

    Kādi bija šī piedzīvojuma spilgtākie mirkļi, kāpēc ir svarīgi veikt testa braucienu kaut vietējos platuma grādos, un kā saņemties skarbos apstākļos - par to uzzini šajā Latvijas dēkaiņu epizodē!

    Ja Tev patīk tas, ko darām, un vēlies mūs iepriecināt ar krūzīti kafijas, to vari izdarīt šeit - buymeacoffee.com/LatvijasDekaini.

    Gusta Instagram māja.
    Raksti Gustavam privāti, ja vēlies uzzināt par viņa piedzīvojuma grāmatas "Alus kalnos garšo labāk" pieejamību!

    Video atskats no piedzīvojuma.

  • Latvijas Dēkaiņu 91.epizodes viešņa ir Baiba Ābelniece - uzņēmēja, kura savu sapni - ceļošanu un ceļojumu organizēšanu - ir pārvērtusi savā profesijā!

    Baibas lielākas piedzīvojums ir nesenais dēkaines organizētais sapņu ceļojums uz Grenlandi. Dēkaine devās turp 6 cilvēku grupā 8/9 dienu pārgājienā 160km garumā. Izvēlētā taka bija nošķirta, sniedzot iespēju iepazīt un izbaudīt vietējo dabu līdz kaulam.

    Droši, jo nav lāči. Forši, jo ir sēnes un mellenes! Un foreles. Vēl aizraujoši arī tas, ka viens takas posms ir jāveic ar laivām.

    Kā plānot pārgājienu Grenlandē, ko ir svarīgi ņemt līdzi, kā rīkoties spēcīga vēja gadījumā un kā droši izbaudīt vietējo dabu - par to uzzini šajā Latvijas dēkaiņu epizodē!

    Ja Tev patīk tas, ko darām, un vēlies mūs iepriecināt ar krūzīti kafijas, to vari izdarīt šeit: buymeacoffee.com/LatvijasDekaini.

    Baibas Instagram mājas: instagram.com/baibaabelniece.

  • Latvijas Dēkaiņu 90.epizodes viesis ir Mārcis Bogdanovs - dēkainis, kuram patīk organizēt piedzīvojumus citiem, sniegt palīdzību sociālajā jomā, kā arī apceļot valstis.

    30 gadu jubilejai par godu, Mārcis nolēma uzstādīt mērķi - būt pabijušam 30 valstīs pirms 30.dzimšanas dienas. 29 gadu vecumā dēkainis bija bijis 25 valstīs. Mēneša garumā tika izplānots, kuras 5 jaunas valstis apciemot un ko tajās darīt.

    Plānā bija 21 dienas ceļojums. Starp jaunapskatītajām valstīm - gan Īrija (kā smejas Mārcis, apskatīt, kur dzīvo citi rudmatainie), gan Jordānija.

    Veicot iepriekšējo izpēti dēkainis secināja, ka Jordānijā autobusu saraksti praktiski neeskistē. Lai izvairītos no sarežģījumiem, Mārcis nolēma - valsti apskatīs stopējot. Vienīgais iepriekš saplānotais bija naktsmītnes.

    Kā komunicēt un doties piedzīvojumā ar vietējiem, ja ir valodas barjera, kādas kultūru atšķirības bija ar lielāko kontrastu, un kādas pieredzes noteikti nepalaist garām Jordānijā - par to uzzini šajā Latvijas Dēkaiņu epizodē!

    Ja Tev patīk tas, ko darām, un vēlies mūs iepriecināt ar krūzīti kafijas, to vari izdarīt šeit - buymeacoffee.com/LatvijasDekaini.

    Mārča Instagram mājas.

  • Anna Peipiņa ir fotogrāfe, grafiskā dizainere un avantūru meklētāja, kura šobrīd dzīvo Vācijā. Viņai ļoti patīk daba un dzīvnieki, un ceļojot tieši šīs nianses novērtē visvairāk.

    Kopīgas paziņas iedvesmoti, Anna ar draugiem devās piedzīvojumā uz nedēļu garu safari braucienu Āfrikā. Kā motivācija draugu pielaušanai nostrādāja 'Nu kad tad vēl, ja ne tagad?'

    Draugi devās ceļā 2023.gada pavasarī ar mērķi apskatīt Kenijas Nacionālajos parkus. Ceļojuma laikā viņi iepazina 5 atšķirīgus parkus, un būšana tajos radīja sajūtu, ka esi īsta pētnieka lomā.

    Konstanta būšana mašīnā pārbraucienos, dažnedažādāko dzīvnieku sastapšana, laikapstākļu maiņa un gida gudrības pērles. Iedvesmojies karstai dēkai, un uzzini, kurā dabas parkā Anna ar draugiem izdzīvoja epizodi no "Karaļa Lauvas" multfilmas!

    Annas Instagram mājas - instagram.com/anna_peipina un instagram.com/saules_art

    Annas Kenijas safari pieredze: instagram.com/p/C0PCnkTo94f/?img_index=7