Episoder
-
Roman Giertych złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Ma ono związek, z tym że nie zawiadomił on organów ścigania, iż Fundusz Sprawiedliwości może być wykorzystywany na cele wyborcze. Nie ma takiej szafy, która pomieściłaby wszystkie trupy PiS-u – zaczął mocno Jacek Bartmiński z Polski 2050 w „Debacie o Polsce”. Dalej było tylko ostrzej! Dr Błażej Poboży z Kancelarii Prezydenta ripostował, mówiąc o potoku populistycznych słów. Odbił piłeczkę, pytając przedstawicieli koalicji rządzącej o to, ile ustaw ze „100 konkretów” zostało zrealizowanych przez 100 dni rządów premiera Donalda Tuska. – Współpraca z panem prezydentem jest fatalna – wypaliła Dorota Łoboda z KO. To wszystko i jeszcze więcej w programie Jana Złotorowicza. Aż iskry poleciały! Posłuchajcie sami!
-
Co dalej z przyszłością CPK? Wielkie emocje po obu stronach politycznego sporu wywołało połączenie sił posłanki Lewicy Pauliny Matysiak i posła PiS Marcina Horały w stowarzyszeniu „Tak dla rozwoju”. Sama zainteresowana odpowiedziała na zarzuty ze strony koalicji rządzącej w „Debacie o Polsce”. Te i wiele innych kwestii poruszyli goście Jana Złotorowicza. Emocje sięgnęły zenitu! Posłuchajcie sami!
-
Mangler du episoder?
-
Czy koalicja 15 października dojdzie do porozumienia w sprawie związków partnerskich? Wielkie emocje po obu stronach politycznego sporu wywołało połączenie sił posłanki Lewicy Pauliny Matysiak i posła PiS Marcina Horały w stowarzyszeniu „Tak dla rozwoju”. Sama zainteresowana odpowiedziała na zarzuty ze strony koalicji rządzącej w „Debacie o Polsce”. Te i wiele innych kwestii poruszyli goście Jana Złotorowicza. Emocje sięgnęły zenitu! Posłuchajcie sami!
-
"Rozmawiali o euro. Zdanie były podzielone". W czasie ostatniej przedwyborczej debaty uczestnikom zadano pytanie, które dotyczyło tego, czy Polska może sobie pozwolić na to, by zostać poza strefą euro. Zdania polityków debaty były podzielone. Przeciwko wejściu do strefy euro byli przedstawiciele Polexitu oraz Konfederacji, natomiast reprezentanci Trzeciej Drogi oraz KO byli "za" przyjęciem euro. Przedstawiciel Bezpartyjnych Samorządowców przyznał, że to ludzie powinni wyrazić w referendum, czy należy przyjąć euro. Zaś przedstawicielka ZP, a konkretnie Suwerennej Polski, że istnieje ryzyko wzrostu cen, a polską gospodarkę należy bronić. Co z tego wynikło? Posłuchajcie "Debaty Europejskiej".
-
Kolejna debata z cyklu „Debat Europejskich”. Uczestnikami debaty z 26 maja byli: Patryk Jaki – Prawo i Sprawiedliwość, Robert Biedroń - Lewica, Andrzej Halicki – Koalicja Obywatelska, Michał Kobosko – Trzecia Droga, Ewa Zajączkowska-Hernik - Konfederacja, Janusz Korwin-Mikke – Bezpartyjni Samorządowcy. Posłuchajcie całej "Debaty Europejskiej".
-
Kolejna debata z cyklu „Debat Europejskich”. Tym razem nasi goście spierali się na temat kwestii związanych z nielegalnymi imigrantami! Jakie pytania wyprowadziły ich z równowagi, a jakie dały wiatru w żagle? Uczestnikami debaty z 19 maja byli: Michał Szczerba - Koalicja Obywatelska, Karol Karski - Prawo i Sprawiedliwość, Michał Kamiński - Trzecia Droga, Konrad Berkowicz - Konfederacja, Krzysztof Śmiszek - Lewica, Janusz Korwin-Mikke - Bezpartyjni Samorządowcy. Posłuchajcie całej "Debaty Europejskiej".
-
Głównym tematem debaty była obronność i bezpieczeństwo. Politycy byli zgodni, że jest bardzo ważna sprawa. – Najważniejsze są inwestycje w modernizację wojska, ale także silną pozycję Polski w strukturze europejskiej – mówił Maciej Konieczny. Joanna Kamińska z KO podkreśliła, że trzeba zadbać o bezpieczeństwo energetyczne, infrastrukturę krytyczną i łańcuchy dostaw. Poseł Michał Dworczyk z PiS stwierdził, że musimy przygotowywać się na ewentualną obronę i szkolić rezerwy. Podobne zdanie miał też przedstawiciel Konfederacji. Jakie argumenty padały? Posłuchajcie całej "Debaty Europejskiej".
-
Jednym z tematów polityków w niedzielnej debacie była sprawa obronności i projektu powstania tarczy antyrakietowej, a także sprawa polityki zagranicznej, którą przedstawił w exposé szef MSZ Radosław Sikorski. – To nie UE była w stanie realnie działać, gdy wybuchła wojna na Ukrainie. To jednak USA jest dominującym krajem w tej pomocy wojskowej. Trzeba powiedzieć, że jeśli chodzi o gwarancje militarne, to dla nas gwarantem będzie USA. Nie ma co budować mrzonek, że kto inny zastąpi ich w tej roli – komentował minister i doradca prezydenta Stanisław Żaryn. Jakiej odpowiedzi się doczekał? Posłuchaj całej rozmowy.
-
W debacie nie zabrakło także tematu dotyczącego zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. – Te wybory w historii PE są najważniejsze, bo sytuacja w Europie i wokół niej się zmieniła. Jest szansa, by doprowadzić do równowagi, by nie było totalnej dominacji sił lewicowo-liberalnych, ale by siły konserwatywno-prawicowe miały ten sam potencjał – ocenił Jarosław Sellin z PiS. Dlaczego powinno do tego dojść? Dowiecie się z rozmowy. Posłuchajcie.
-
Wiele emocji wywołał również temat zmian w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców. Posłanka Paulina Matysiak zwróciła uwagę, iż osoba na etacie lub zarabiająca średnią krajową zapłaci więcej, niż przedsiębiorca z dochodem około 15 tys. miesięcznie – Efektem będzie zmniejszenie nakładów na służbę zdrowia. Kto się dorzuci? Ci, co zarabiają najmniej. Dorzuci się emerytka lub sprzątaczka, to nie jest sprawiedliwe rozwiązanie, to oszustwo! – grzmiała polityczka. Co odpowiedzieli na to pozostali uczestnicy? Posłuchajcie!
-
Zaproszeni do studia goście ostro dyskutowali na temat tego, co udało się zrealizować przez pierwsze sto dni rządu Donalda Tuska. Poseł Jarosław Sachajko – Dla tej super integracji europejskiej wykonał dobrą robotę, ale dla Polski złą – ocenił bez ogródek poseł Kukiz'15. Mikołaj Dorożała wiceminister klimatu i środowiska z Trzeciej Drogi przyznał zaś, że pierwsza fundamentalna kwestia to odblokowanie KPO. Dodał, że to, co się jeszcze udało to podwyżki dla służby cywilnej i podwyżki dla nauczycieli. A co uważają pozostali uczestnicy? Posłuchajcie całej debaty.
-
Poseł Konfederacji prof. Andrzej Zapałowski stwierdził „Powinniśmy się do wojny szykować już od wielu lat”. Poseł wypomniał, że po 2001 roku następował rozkład armii, a my przespaliśmy odpowiedni moment, by to powstrzymać. Wytknął również, że zniesiono w przeszłości obowiązkową służbę wojskową, a w armii są głównie "dziadkowie". Więcej dowiecie się słuchając "Debaty o Polsce".
-
Pod koniec programu do ostrej wymiany zdań doszło pomiędzy Miłoszem Motyką, Klaudią Jachirą oraz Andrzejem Zapałowskim, gdy była mowa o myśliwych. Jako jednym z rozwiązań problemu braku rezerwistów do wojska. Wówczas posłanka Jachira przerwała wypowiedź wiceministra klimatu i środowiska Miłosza Motyki mówiąc „Wolałabym nie angażować ludzi, którzy mylą dziki z ludźmi! Tu chodzi o życie naszego kraju!”. Całości posłuchacie w "Debacie o Polsce".
-
Tematem podjętym w debacie była kwestia "tabletki dzień po". Chodzi o ustawę dotyczącą dostępności tzw. pigułki dzień po bez recepty dla osób powyżej 15 lat. Politycy nie mogli spokojnie o tym rozmawiać, a emocje sięgnęły zenitu! – Chciałbym pana powiadomić, że kobieta może zajść w ciążę raz w miesiącu. Tabletkę dzień po łyka się raz w miesiącu, ja wiem, że mężczyźni mogą tego nie wiedzieć – mówił senator Krzysztof Kwiatkowski do posła Witolda Tumanowicza. Przekonajcie się sami, słuchając "Debaty o Polsce".
-
Gorące dyskusje trwają wokół tematu aborcji, który w polskiej polityce wraca jak bumerang. Na tym tle dochodzi do ostrych spięć w koalicji rządzącej, a oliwy do ognia dolały wypowiedzi lidera Polski 2050, marszałka Sejmu Szymona Hołowni o tym, że podjął on decyzję, by projekty dotyczące aborcji były procedowane w Sejmie 11 kwietnia, tuż po pierwszej turze wyborów samorządowych. Czy koalicja rządząca się rozpadnie? O tym dyskutowali uczestnicy "Debaty o Polsce".
-
Politycy PiS chwalą rząd koalicji 15 października! Polska pomogła już Ukrainie a teraz trzeba walczyć o los polskich rolników. Konfederacja stawia sprawę jasno – należy spełnić rolnicze postulaty. Musimy zadbać teraz o dyplomację w Unii Europejskiej. Zmiany w Zielonym Ładzie już trwają. Politycy radzą odróżnić pomoc militarną od spraw gospodarczych.
-
Piłka jest ciągle w grze, bo ustawa nie trafiła na biurko prezydenta. Kobiety organizują pikietę pod Pałacem Prezydenckim. Część polityków uważa za skandal, że antykoncepcja awaryjna jest szeroko dostępna wszędzie w Europie, ale nie w Polsce i na Węgrzech. Piętnastolatki nie uprawiają seksu? To hipokryzja – twierdzą jej zwolennicy. Poprawić wpierw trzeba dostęp do lekarzy! Pigułka może mieć skutki uboczne – uważają konserwatyści.
-
Rząd się zmienił. Co dalej z prawem aborcyjnym? W studiu Super Expressu o tej kontrowersyjnej i dzielącej kwestii rozmawiali przedstawiciele wszystkich ugrupowań, jakie dostały się do Sejmu i przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP. Posłuchajcie!
-
Jakie powinny być reakcje polskich władz na skandaliczne słowa Donalda Trumpa o Rosji i NATO? Gorących tematów z polskiej i międzynarodowej polityki, o których rozmawiali przedstawiciele wszystkich ugrupowań politycznych, jakie są w Sejmie, i przedstawiciel Kancelarii Premiera RP - nie brakowało. Goście "Debaty o Polsce" żywo dyskutowali o aktualnej sytuacji w naszym kraju, zbliżających się wyborach samorządowych i polityce ogólnoświatowej, bowiem niebawem miną dwa lata od wybuchu wojny w Ukrainie, a nie wygląda na to, aby miała się ona prędko skończyć. Jak potoczyła się ta dyskusja? Posłuchajcie sami!
- Se mer