Episoder

  • První díl ze série speciálních podcastů na téma reprodukční medicíny.

    Pink Power je hodně o ženách a o tom, co je baví ale i trápí. Bára si prošla tzv. social freezing (odběr a mražení vajíček jako prevence budoucího snižování plodnosti) a zjistila, že toto téma není vůbec rozšířené i když obzvlášť pro sportovkyně je hodně aktuální.

    MUDr. Vladimíra Bernátková je zakladatelka a vedoucí lékařka kliniky reprodukční medicíny Genitrix. Společně vás v sérii speciálních podcastů provedou tématikou reprodukční medicíny a vším s tím spojeným.

    Věříme, že toto téma nemá být tabu a že je pro mnoho z vás / z nás jednodušší si o něm něco anonymě poslechnout a pak se svobodně rozhodnout o dalších krocích.

    Užitečné odkazy:

    Webové stránky kliniky GenitrixWeb Moje reporodukční zdraví
  • Katka Janovská je triatlonistka a především velmi zkušená trenérka plavání dětí i dospělých. Od jara 2022 vede také naše plavecké tréninky aneb Pink Power Plavání!

    S Kačkou jsme se bavily o tom:

    jaké jsou principy plaveckého tréninku;jak se dostala k trénování dětí a dospělých;jak často bychom měli plavat, abychom se zlepšovali;jeslti se dá s plaváním začít v každém věku;jak strukturovat plavecký trénink.

    Užitečné odkazy:
    Pink Power plavání - tréninkové hodiny
    Plavecké doplňky Pink Power
    Skvělé pončo k bazénu i na otužování

  • Mangler du episoder?

    Klikk her for å oppdatere manuelt.

  • Soňa Boštíková je česká držitelka ženského rekordu výstupu na nejvyšší světové hory bez použití kyslíku. V roce 1998 stanula na vrcholu Makalu (8 463 mnm).

    Se Soňou jsme si povídaly:

    o lezení na kopce;o ženě mezi mužci horolezci;o tom, jak se změnil svět v Himaláji a proč už ji tyhle "kopce" nelákají;o tom, jak se stala duší Namche;o novinkách v Namche v letošní sezóně;o začátcích na skialpech a co by doporučila všem, co chtějí skialp vyzkoušet.

    Praktické odkazy:

    Namcheeshop NamcheFacebook Namche OutdoorInstagram NamcheSoňa Boštíková Wiki

    Slevový kód pro nákup na Namche shopu: PINKPOWER

  • Po dlouhé odmlce jsme zpět! Nějak nás ta pandemie semlela a neměly jsme chuť ani sílu, snad nám odpustíte. Ale ohlasy stále jsou skvělé, tak v úvodním dílu nové éry Pink Power povídání jsme si přibraly i třetí "holku z Pinku" Pavlínu a povídaly jsme si:

    o Ivče maratonech a super víkondu na Bostonském maratonu 2022o tom, jak na jarní maraton Ivča natrénovala v podstatě na běhacím pásuo Pavlíniných plánech a tréninkuo tom, na jakých závodech se s námi můžete potkat

    Těšíme se na vás!

  • prof. MUDr. Aleš Linhart, DrSc. je od roku 2005 přednosta II. interní kliniky kardiologie a angiologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a předseda České kardiologické společnosti pro funkční období 2019–2023. Mimo oficiální a odborné funkce je také nadšený sportovec, věnuje se osvětě v oblasti prevence, jezdí na kole ale i na enduro motorce.

    S panem profesorem jsme si povídaly o tom:

    jaká byla jeho medicínská cestačemu všemu se v rámci kardiologie věnujíže sice máme nejlepší péči o pacienty s akutními kardiovaskulárními obtížemi (infarkty atd.), ale že zároveň jsme v ČR dlouhodobě třetí v Evropě z hlediska úmrtnosti právě na kardiovaskulární chorobyproč má i 6 000 kroků denně smyslkolik sportu je moc a kolik je málo a také jak je to s alkoholem u sportovcůo osobní zodpovědnosti vůči vlastnímu zdraví a to jak z hlediska kardiovaskulárních a dalších chronických onemocnění, tak i aktuálně ohledně nemoci COVID-19jak se dívá na aktuální situaci ve zdravotnictví a v politicejak vnímá COVID z hlediska kardiologie, jaké jsou trvalé následky a na co je třeba dávat si pozor po prodělaném onemocněníjaký má názor na očkování a jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými vakcínami => rychlé shrnutí pan profesor doporučuje očkovat tou vakcínou, kterou můžete, je to rozhodně lepší, než zůstat neproočkovaný

    Užitečné odkazy:
    prof. MUDr. Aleš Linhart, DrSc.
    Všeobecná fakultní nemocnice v Praze - II. interní klinika kardiologie a angiologie
    Česká kardiologická společnost
    Server 6000kroku.cz

  • Po delší době jsme si povídaly spolu Ivča s Bárou / Bára s Ivčou.

    A o čem jsme si povídaly:

    jak se nám (ne)daří nepropadat trudomyslnostijak trénujeme a na co se chystámeo jaké závody a akce jsme v roce 2020 přišly a jakých se doufáme zúčastnit v roce 2021o skialpech a jak nás to na nich baví a na závěr jsme lehce naťukly téma o tom, jak Bára prodělala Covid a jak se vracela do tréninku

    Užitečné odkazy:
    Instagram PinkPower.cz
    Metodický pokyn pro trenéry pro návrat ke sportu po Covid-19
    Trénuj s PinkPower.cz

  • Míša Krunclová je jedním ze čtyř hrdinů, kterým v roce 2020 pomáháme s projektem Adventní běhání. Míša je mladá dáma, která ve 21 letech kvůli poranění míchy při autonehodě skončila na vozíku. Od té doby se jí narodila dcera, začala na vozíku aktivně sportovat a nyní je předsedkyní Sportovního klubu vozíčkářů Praha.

    S Míšou jsme si povídaly:

    o tom, jaký je její hendikep a jak s ním může sportovat.o Sportovním klubu vozíčkářů Praha.o sportech, kterým se v rámci klubu věnují.o tom, jak vypadá vozíčkářská sportovní sezona a jak jsou důležití dobrovolníci - asistenti.o tom, že většina vozíčkářů po úrazu jsou muži.o tom, jak hodně se věnuje sportu od té doby, co je na vozíku.o společném cestování vozíčkářů a postupném odstraňování bariér - fyzických i mentálních.o společných výjižďkách na handbiku a na kolech.o tom, jak Míše pomůže nový handbike, na který jí budeme v rámci Adventního běhání 2020 přispívat.

    Pokud máte chuť, můžete přispět Míše, Kubíkovi, Lindě a Madlence: číslo účtu Adventního spolku: 123-874520277/0100 (IBAN: CZ5201000001230874520277).

    Užitečné odkazy:
    Sportovní klub vozíčkářů Praha
    Staňte se asistentem
    Komu a jak pomáháme v rámci Adventního běhání
    Kontakt na Babetu z Adventního spolku

  • Šárka Hanušová a Dita Hudečková jsou kamarádky, spoluzakladetelky a spolumajitelky Centra fyzioterapie, kam my všechny tři holky z Pink Power chodíme nechat se napravovat.

    S Šárkou jsme si povídaly:

    o vývoji fyzioterapeutických potíží u dětío fyzioterapeutickém úvodním vyšetření a následném postupu terapieo tom, jak člověk může poznat, že by měl vyrazit na fyzioterapiio tom, jak bychom se sami k sobě měli chovat, abychom ideálně na fyzioterapii nemuselio spolupráci s Karlem Lewitem a dalšími osobnostmi české fyzioterapieo aktuálních poznatcích u pacientů, kteří prodělali covid-19 a jak jim fyzioterapie může pomoci od potíží

    Užitečné odkazy:
    Centrum fyzioterapie
    Nadační fond Karla Lewita

  • Babeta je zakladatelkou skupiny a iniciativy Adventní běhání, s Babetou už jsme si před rokem o Adventním běhání povídaly, takže doporučujeme nalistovat i druhou epizodu Pink Power povídání, pokud se o Babetě chcete dozvědět něco víc.

    A o čem jsme si povídaly tentokrát:

    jak vlastně běžecká výza Adventní běhání probíhájak dopadlo Adventní běhání 2019 a komu jsme pomohlikomu budeme pomáhat Adventním běháním 2020jakými způsoby se můžete zapojit i vyjak probíhá organizace Adventního běhání v zákulisí a proč se třeba Adventní e-shop občas zadrhnejaké vás čekají výběhy od 1. do 25. prosince

    Užitečné odkazy:
    Povídání s Babetou Adventní běhání 2019
    Facebooková skupina Adventní běhání
    Instagram Adventní běhání
    Web Adventní běhání
    Otázky & odpovědi
    Adventní e-shop
    Registrace do výzvy
    Žebříček

    PS: Kód pro slevu u nás na e-shopu je AB2020 ... sleva je 5 % a pro Adventní spolek bude taky 5 %.

  • Přemek je muž mnoha tváří, je to nejen skvělý běžec, hovoří o sobě jako o tvůrci obsahu, je manažerem a trenérem české freestyle snowboardové reprezentace, také šéfuje fitko a stíhá být i skvělý táta a manžel.

    A o tom všem jsme si s Přemkem povídali o tom:

    jak se zrodil nápad běžet celou trať Vltava Runu sámjak vlastně začal víc běhatjak si na všechno rád přichází sám, od běhu, trénink, přes golf až po foceníjak se dostal k trénování českých snowboardistů a jak se tento sport za posledních 10 let posunuljak se dostal k focení, tvorbě videí a jak se jeho dcera Eli stala influencerkouže běháním rád pomáhá a proto se stal součástí komunity Adventní běhání a pomáhá nám najít ty, kterým budeme letos v prosinci pomáhatjak ho napadlo, že poběží celý Vltava Run sámjaký to byl zážitek a v čem byl jeho letošní běh jiný, než když běžel v týmujak si užil atmosféru posledních úseků, když už neběžel osamocený

    Užitečné odkazy:
    Instagram @premekvida
    Instagram @mujzivotseli
    Adventní běhání
    FB skupina Adventní běhání
    Formulář pro doporučení komu pomůžeme
    Lenka Vacvalová
    Tady můžete adoptovat Lenky kilometry z #GR11

  • Ivan Rybařík, původním povoláním učitel, se již 15 let věnuje profesionální cyklistice, výživě a je zakladatelem projektu Čistý sport. V projektu má na starosti trénink, přípravu vybraných kempů a dohled nad celým projektem. Mezi Ivanovy sportovní úspěchy patří vítězství na mistrovství republiky MTB a především vítězství na prestižním etapovém závodu Crocodile Trophy v Austrálii (2012).

    S Ivanem jsme si povídali:

    o tom, jaké myšlenky a principy jsou za projektem čistý sporto Ivanově přístupu k tréninku a k výživěo chytrých pomocnících, nástrojích a aplikacích, které využívá pro tréninko tom, jak trénuje své svěřenceo charittivní cyklojízdě Gran Fondo - která se bude konat 10. října 2020 v Tábořeo tréninkových vyjížďkách v Praze ve spolupráci s Veloklasiko tom, jak náročné je provozovat vegetariánskou jídelnuo pokroku, který udělali v kvalitě jídelníčku na tréninkových kempech a jak vypadá typická výživa v průběhu dne na soustředěnío tom, jak vyvíjeli vlastní gel pro sportovce

    Užitečné odkazy:
    Čistý sport
    Sport Training
    Gran Fondo - charitativní jízda
    Přírodní gely napu
    Přehled akcí pořádaných Čistým sportem

  • Honza Plachý je nadšený sportovec a organizátor sportovních akcí, který se rozhodl švýcarský sportovní fenomén Gigathlonu importovat do České Republiky. V roce 2020 se závod koná o víkendu 28. - 30. srpna 2020.

    S Honzou jsme si povídali o tom:

    co je to Gigathlon a jak probíhájaký je rozdíl mezi jednotlivými kategoriemi - single, couple a team of fivejak jsou pro pořádání závodu důležití dobrovolnícičím se Gigathlon liší od klasických triatlonových závodůna co se závodníci a diváci mohou těšit v letošní lokalitě města Mělníko nové možnosti účastnit se pouze sobotní hobby verze Gigathlonu

    Užitečné odkazy:
    Webové stránky Gigathlonu
    Facebook Gigathlon CZ
    Instagram Gigathlon CZ

  • Jakub Suzan je jeden ze dvou bratrů zakladatelů a spolumajitelů Studia zdravého obouvání, které v roce 2019 oslavilo 20 let fungování. Před pár lety Báře díky vložkám pomohl zachránit běžeckou kariéru a od té dobry jsou vložky nejdůležitější součástí Bářiny běžecké výbavy. Svoje vložky na míru už má i Pavlína a brzy i Ivča.

    S Jakubem jsme si povídali:

    o tom, jak se ke svému řemeslu dostal a jak vznikala rodinná firma, kterou přes 20 let vlastní s bratremo tom, jak poznat kvalitní botu a jak si boty vybírato tom, proč jsou "zdravé" boty většinou ne moc hezké a jak se v průběhu posledních let měnío rozdílech mezi ortopedickými vložkami na míru a sériově vyráběnýmio tom, proč si se svými klienty nejdřív dlouze povídá, aby jim dokázal opravdu pomoci a že pro každého není nutně správným řešení nová vložka do boto tom, proč klasická původní metodika snímání otisků chodidel funguje stále nejlépeo tom, jak dlouho taková vložka vydrží a jak často je potřeba je měnito tom, jak vsadili v 90. letech na složitou lokalitu a přesto si k nim klienti vždy cestu našli, až před pár lety museli výrazně zvětšit a zmodernizovat prostoryo tom, jak s postupem času a věku přistupuje k práci s větším nadhledem a více přemýšlí o tom, jaké rady dává, protože nic není černobílé

    Užitečné odkazy:
    Studio zdrvého obouvání
    Facebookové stránky
    Instagram

  • S Míšou se známe z bazénu, ze závodů a také z posezení u kávy. Několikanásobná Ironmanka posouvá svoje vytrvalostní hranice stále dál a právě tento týden v květnu 2020 vyráží na solo cestu na kole podél hranic České Republiky.

    S Míšou jsme si povídaly:

    o tom, že byla vytrvalá už od útlého mládí.o tom, na jakém kole jezdí a na jakou cestu se teď z východu na západ ČR právě chystá.o tom, jak se rozhodla spojovat některé svoje vytrvalecké akce s pomáháním a komu pomáhá při letošní výzvě.o tom, proč jezdí na kole radši sama a taky jaké je to většinou pro nás holky jezdit s klukama :Do tom jak se rozhodla absolvovat svůj první závod v Ironmanu a jak dlouhá byla cesta k prvnímu závodu na plné ironmanské distanci.o potřebě uspokojit ego někde uvnitř a tím vznikajícími dalšími a dalšími nápady.o tom, kde se jí nejlépe jezdí na kole a kam by doporučila vyrazit na trénink.o tom, který závod a které další akce jsou její nejoblíbenější.o tom, jak a co při dlouhých vytrvalostních výkonech pojídá a proč je v rámci Ironmana jídlo nejtěžší disciplína.o tom, že vytrvalostní výkony má nejradši jako zážitek s krásnými výhledy a zajímavou krajinou - ve Skotsku, přes pohoří Mallorcy a mnoho dalších.o tom, jaká byla rekonvalescence po operaci páteře a návratu do tréninku a dalších sportovních výkonů.o tom, jak začala pracovat pro Nespresso a jak se v průběhu času proměnila její kariéra a co jí na její práci nejvíc baví. o tom, jak vydržela dva měsíce bez kávy a proč kávu pije, co jí na kávě baví.

    Užitečné odkazy:
    S Krokoušem okolo pro děti
    Míši Instagram
    Míša na Facebooku

  • Vlasta Kuryl a Radek Roušal jsou přátelé, kteří spoluvlastní obchod Veloklasik a zastoupení francouzské značky Café du Cycliste.

    S Vlastou a Radkem jsme si povídali:

    o tom, jak Vlasta objevil v Nice značku Café du Cycliste.o cyklo začátcích a jak jsme všichni začínali na horských kolech.o nápadech v rozletu a jejich pohodovém a postupném rozvoji.o projektech, na kterých pracují: připravovaná kavárna u obchodu v Bráníku a Veloklasik cyklotrasy 2020.o cyklo výletu z Prahy do Nice.o čtvrtečních cyklotoulkách z pražského Bráníku.o vizi Veloklasik aneb elegantně na kole.o značce Café du Cycliste, čím je jiná a proč si ji vybrali - o funkčních materiálech, skvělé cyklistické vložce do kalhot a kvalitě materiálů i výrobě v Evropě.o tom, co je to bike packing.o tom, jak hledali místo pro obchod.

    Užitečné odkazy:
    Web Veloklasik
    Blog
    Instagram Veloklasik
    Facebook Veloklasik
    Strava Club Veloklasik

  • Václav Krejčík je bývalý atlet, tanečník, lektor aerobiku a nyní už 20 let lektor a propagátor jógy, majitel Energy Studií, autor několika knih a projektu Jóga Dnes.

    S Vaškem jsme si povídaly o tom:

    proč skončil s aerobikem a kdy si uvědomil, že chce něco změnit.jak našel jógu a sám sebe.o cestě od dynamiky sportu do dynamické jógy, která ho překvapila tím, že některé věci najednou nedokázal.o dvou základních typech jógy a jak se od sebe liší - klidná vs. dynamická jóga a proč dynamická jóga neznamená nutně rychlou jógu.že není problém u restorativní jógy usnout :-)o "výkonnostní józe" a líbivých pozicích pro Instagram, které jsou bližší mládí, vs. nadhledu a menšímu tlaku na výkon ve věku pokročilejším, tedy jóga jako životní styljak jóga člověka učí otočit se do sebe a nepodléhat panice a vlivům z okolí.jak se změnily lekce Energy Studia v době koronaviru.o jógových večerníčcích zdarma i o placených lekcích jógy, které jim pomáhají přežít.jak díky online lekcím je studio opět v kontaktu s lidmi po celé republice i ze zahraničí a jak nahlížejí klientům do obýváku.kolik ve studiu cvičí mužů a jaký potřebuje přístup v rámci jógové praxe.proč se vrací k dynamickým sportovním aktivitám jako je běh, u kterého původně v rámci studia začínal (překážky, krátké a střední tratě).jak vyhořel i v józe a našel znovu sám sebe a při výstupu na horu v jižní Francii přišel na to, že chce znovu učit jógu.jak je pro něj důležitá tvorba a psaní.jak rád a často cestuje a jak si užívá cestování.jak pracuje s intuicí, jak mu intuice napověděla, aby neodletěl v únoru do Indie, odkud by se pravděpodobně kvůli koronaviru těžko vracel.

    Užitečné odkazy:
    Energy Studio
    LIVE lekce Energy Studia
    Jóga Dnes
    Televize Jóga Virtual
    Václav Krejčík Instagram
    Energy Studio Instagram
    Energy Studio Facebook
    Obchod Löle

  • Eda Kožušník motivuje Českou a Slovenskou republiku k běhu. Jak se mu to přihodilo a přerodil se projekt 66 běžeckých rad do blogu a komunity Prostě běž.

    S Edou jsme si povídali:

    o tom, jak se dostal k rozběhávání národa.o budování běžecké komunity.o vzniku a zániku běžeckých deníků a proč je běhání stále stejné.o tom, jak vznikl kurz Rozběhni se z chůze za 28 dnů.o tom, jak jsme se všichni potkali na prvním ročníku Nymburského půlmaratonu a nevěděli jsme o tom.o tom, kdo se účastní Edových kurzů a proč jsou tak úspěšné.o tom, jak sport a běhání mění lidem život.o tom, jak Eda porážel na hladké vodě Martina Doktora.o tom, že lidem nedodává tréninkový plán, ale inspiraci, motivaci a informace potřebné, když člověk začíná s běháním.o rozdílu mezi sportovní / běžeckou a politickou online komunitou.o tom, jak vzinkla brožura Prostě jez.o tom, jak pomáhá běháním.o tom, jak se běhá v Bruselu.

    Užitečné odkazy:
    Web Prostě běž
    Facebook Prostě běž
    Instagram Edy Kožušníka

  • Ondra Lunga je majitel obchodu, akademie a mnoho dalšího, co se skrývá pod názvem Move Lab. Pro nás a mnoho další je to především "pan Trigger Point" v Čechách. Od roku 2013 je oficiálním dovozcem a distributorem pro Českou Republiku a Slovensko a především se věnuje vzdělávání odborné i laické veřejnosti. Jak sám říká, aby nástroje Trigger Point dávaly smysl, je třeba pochopit jak je používat a především jak s nimi funguje vaše tělo.

    S Ondrou jsme si povídaly o tom:

    jak začínal s produkty Trigger Point a kde to všechno začalo.kdo všechno a jak může válce a jiné pomůcky využívat.jak správně k použití Trigger Point přistupovat.kdy a jakým způsobem válce a jiné pomůcky použít vzhledem k tréninku.jak se změnilo uvažování a přístup jeho klientů za dobu jeho praxe.jak fungují fascie a jak s nimi pracovat.jaké jsou novinky a které z nich by doporučil vyzkoušet.jak si poskládat domácí výbavu s velmi malým i větším rozpočtem.jak doporučuje přistupovat k jakémukoliv tréninku a práci s tělem.

    Užitečné odkazy:
    Oficiální stránky Trigger Point
    Instagram TP
    Facebook
    Move Lab

  • Veronika Reade je už 5 let spolu s dalšími dvěma kolegy členkou vedení ryze české tradiční firmy Penco, která vyrábí sportovní výživu. Její tatínek Mojmír Ranný založil Penco ihned po revoluci a Veronika se do řízení firmy zapojila "z rozumu", jak sama říká, po jeho smrti. Jak se ale do rodinné firmy zamilovala, uslyšíte sami z našeho povídání.

    S Veronikou jsme si povídaly o tom:

    jak moc firmou žila jako malá holka.za jakých okolností do Penca vstupovala a jaké to je vést firmu na sportovní výživu, když nejste sportovec.jak vyvíjejí a inovují produkty.v čem se odlišují od ostatních výrobců sportovní výživy a na čem je jejich firma postavena.jaká specifika má vývoj sportovní výživy a jak spolupracují s různými sportovci ze všech možných sportovních odvětví.jak se za poslední roky změnil v Čechách pohled na sportovní výživu.jak se dívají a reagují na aktuální trendy jako je veganství, bezlepkové diety a různá jiná omezení a aktuální trendy.jak Penco ovlivňuje koronavirus a aktuální karanténní opatření v rámci nouzového stavu.které jsou jejich nejúspěšnější produkty a jaké produkty máme nejradši my v Pink Power.

    Většinou tady moc nemoralizujeme, ale Penco je česká tradiční maličká firma, takže jestli potřebujete nějakou sportovní výživu, tak my doporučujeme podpořit nákupem radši je než nějakého nadnárodního giganta. A takhle my se snažíme teď přistupovat ke všem nákupům <3

    Užitečné odkazy a inofmrace:
    Webové stránky Penco ... s kódem PINKPOW20 získáte slevu 20 %
    Instagram Penco
    Facebook Penco

  • Robert Kleiner na český trh dováží mnoho technologií a produktů, které pomáhají sportovcům zvýšit výkonnost, poprvé jsme Roberta vyzpovídaly ve 4. epizodě na téma běhaní s watty a Stryd. Tentokrát je naše povídání na téma elektrostimulace svalů jako nástroj regenerace, tištění bolesti, ale i tréninku prostřednictvím švýcarských přístrojů Compex.

    S Robertem jsme si povídali o tom:

    co je to Compex.jak dlouho s touto značkou pracuje a jak se Compex za tu dobu posunul.jaké jsou základní způsoby využití a co je jeho největší přínos.jak využít Compex na maximum.jak v aktuálním prostředí home office nabízí compex zajímavou variantu „posilování při práci“ a jestli dává tahle úvaha smysl.jaké jsou posilovací programy a jestli jsou určené pouze pro zapojení svalových skupin při tréninku, nebo má smysl i sedět/ležet a nechat compex posilovat za mě.jak optimálně v rámci tréninkového dne pracujícího člověka compex používat.že existuje i mobilní appka a co nabízí.na co je potřeba dbát při nalepování elektrod.

    Užitečné odkazy:
    Český web Compexu