Episoder
-
Mangler du episoder?
-
A volt külügyminiszer azt mondja a budapesti csúcstalálkozókról: az európai vezető politikusok nem Magyarországra jöttek, hanem az EU pillanatnyi elnökének országába. Orbán elszigeteltséget épp az mutatja, hogy kik fogadják őt. Az események belpolitikailag jönnek jól Orbánnak.
-
2022 tavasza óta nem nyomult előre ilyen mértékben az orosz hadsereg, mint az elmúlt hetekben, a kérdés ma már a Donbász elvesztése. Ráadásul az ukrán haderő szervezetileg is hátrányba került – erről beszélt Takács Márk katonai szakértő, a honvédség korábbi századosa, az Atlasz e heti vendége.
-
Trump győzelme nagyobb egységet hozhat az Európai Unió országai között, és felgyorsíthatja a szuverenitási folyamatokat. Kérdés hogy Orbán lehet-e egyszerre Trump és Putyin trójai falova az EU-ban.
-
Az amerikai társadalomban nem annyira ellenszenves a morális megkérdőjelezhetőség, ami Trumpot jellemzi, mint a gyengeség, ami Kamala Harrist – mondja Kaló Máté külpolitikai szakértő. Donald Trump győzelmének okai és hatásai az Elemző extrában.
-
A Nemzeti Bank volt elnöke szerint a kormány mást ért ezalatt, mint a szótár. Biztos abban, hogy jövőre élénkülni fog a magyar gazdaság, és hogy a kormány így vagy úgy, de megtalálja a választási költekezés forrását. Míg az előbbi külső tényezők eredménye lesz, az utóbbi a belső kockázatokat növeli.
-
Szentkirályi Alexandra gondoskodott róla, hogy minden jogköre megmaradjon Karácsony Gergelynek; azzal, hogy leszavazták a főváros új szmsz-ét. „Lehet, hogy ezt hívja szivárványkoalíciónak Szentkirályi Alexandra” – mondja Vitézy Dávid, akivel közvetlenül a maratoni közgyűlés után beszélgettünk.
-
Alapjaitól újra kell gondolni a villamosenergia-rendszert, mert – mint egy megjelent tudományos kiáltványból kiderül – előrefelé nincs más út. Fabók Márton közgazdász-társadalomtudóst kérdeztük az energiademokráciáról és arról, hogy mire elég a kormányzati elképzelésekre is felkínált alternatívájuk.
-
A republikánusok építik azt a narratívát, hogy Kamala Harris csak csalással győzhet. Ha ezzel a demokratikus intézményekbe vetett hitét veszik el az amerikaiaknak, az borzasztó nagy károkat tud okozni. Zöldi Blankával és Krekó Péterrel az amerikai választási kampány álhíreiről beszélgettünk.
-
Erre utal, hogy már nem csak kikacsintásokkal és finom célzásokkal, hanem határozott kijelentésekkel támadja az Európai Unió vezetését – véli a Republikon elemzője, aki szerint innen már nincs visszaút, miközben ellenzéki kihívója a konfrontáció helyett a nyitottság és befogadás politikáját kínálja.
- Se mer