Episoder

  • Jakie roszczenia przysługują poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych? Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania ugody z ubezpieczycielem? Prawie Prawniczo, czyli radcowie prawni o wypadkach komunikacyjnych.

    W kolejnym odcinku "Prawnie prawniczo, czyli radcowie prawni o..." gościła r.pr. Martyna Pomykała, specjalistka z zakresu prawa odszkodowawczego. W rozmowie poruszamy temat wypadków komunikacyjnych.

    Z tego odcinka dowiesz się m.in.:

    - Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania ugody z ubezpieczycielem?
    - Po czyjej stronie jest odpowiedzialność podczas wypadku w komunikacji miejskiej?
    - Kiedy zwrócić się o pomoc do radcy prawnego?
    - Co należy zrobić w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania?
    - Jak ustalić kwotę odszkodowania, które nam się należy?

    Wszystkie odcinki są publikowane na:
    Spotify, Spreaker, Google Podcast, Apple Podcast, Goodpods, a w wersji wideo na kanale YouTube KIRP.

    Czy rozmowy o prawie muszą być nudne i pełne niezrozumiałego, fachowego słownictwa? Oczywiście, że nie. W podcascie „Prawie Prawniczo, czyli radcowie prawni o…” zapraszamy do studia ekspertów w swoich dziedzinach, wykonujących zawód radcy prawnego, którzy rozmawiają z dziennikarką Anną Krzyżanowską o aktualnych zagadnieniach prawnych w sposób praktyczny i przystępny. Nikt przecież nie ma licencji na wiedzę, a im bardziej wyedukowani słuchacze, tym bardziej świadome swych praw społeczeństwo. Na tym nam właśnie zależy. Serdecznie zapraszamy do słuchania, oglądania i udostępniania.

  • Czy rozmowy o prawie muszą być nudne i pełne niezrozumiałego, fachowego słownictwa? Oczywiście, że nie. Krajowa Izba Radców Prawnych prezentuje trzeci sezon cyklu podcastów „Prawie Prawniczo, czyli radcowie prawni o…”.

    Zaproszeni do studia eksperci w swoich dziedzinach, wykonujący zawód radcy prawnego, rozmawiać będą z dziennikarką Anną Krzyżanowską o aktualnych zagadnieniach prawnych w sposób praktyczny i przystępny. Nikt przecież nie ma licencji na wiedzę, a im bardziej wyedukowani słuchacze, tym bardziej świadome swych praw społeczeństwo. Na tym nam właśnie zależy. Serdecznie zapraszamy do słuchania, oglądania i szerowania.

    Trzeci sezon cyklu podcastów „Prawie Prawniczo, czyli radcowie prawni o…” zaczynamy od tematu, który wciąż wzbudza duże zainteresowanie, czyli od sztucznej inteligencji. Anna Krzyżanowska rozmawia z radcą prawnym Łukaszem Kulickim, który od lat doradza firmom działającym z branży nowych technologii. Z rozmowy dowiecie się m.in.:
    • jakie akty prawne regulują AI?
    • czy wykorzystując AI jesteśmy chronieni prawem autorskim?
    • kto ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone przy wykorzystaniu AI?
    • co z ochroną naszej prywatności?
    • czy regulacje bronią nas przed zagrożeniem AI?

  • Mangler du episoder?

    Klikk her for å oppdatere manuelt.

  • Czym jest praca zdalna i jakie są jej wady i zalety? Pojęcie pracy zdalnej w Kodeksie pracy jest nowe - weszło w życie 7 kwietnia 2023 r. I choć nowelizacja obowiązuje już od kilku miesięcy, to nadal wiele osób nie wie, co właściwie się zmieniło i jakie przepisy odnośnie do pracy zdalnej zostały wprowadzone. Zawiłości te wyjaśni w rozmowie z Anną Krzyżanowską radca prawny dr Iwona Gęsicka.

  • Kiedy jesteśmy konsumentem, a kiedy nim nie jesteśmy? Jakie prawa nam przysługują i jakie instytucje przyjdą nam z pomocą w razie problemów? Kiedy towar nie podlega reklamacji? Co zrobić w przypadku rozbieżności między ceną w kasie, a na półce? Jakie zmiany wprowadziła dyrektywa Omnibus i jak zostać świadomym konsumentem? O tym wszystkim rozmawiamy z radcą prawnym Martyną Lisowską, ekspertką w zakresie praw konsumenta.

  • Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej, posłów, senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego, jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat – tyle przepisy. Ale czego nie powinniśmy robić w lokalach wyborczych, żeby nie narazić się na konsekwencje prawne? Jakie zachowania są dozwolone? Jak korzystać z czynnego i biernego prawa wyborczego? Jak będą przeliczane głosy przez komisje wyborcze, także te zagraniczne? Tego i wiele więcej dowiecie się z rozmowy Anny Krzyżanowskiej z ekspertem z zakresu prawa wyborczego, radcą prawnym Mirosławem Wróblewskim, Przewodniczącym Komisji Praw Człowieka Krajowej Rady Radców Prawnych.

  • Co trzeci młody człowiek chociaż chce trwałego związku, to nie zamierza brać ślubu. Coraz więcej Polaków wybiera życie w związkach partnerskich – różnej lub tej samej płci. Niestety, polskie przepisy nie regulują statusu osób pozostających w nieformalnych związkach, co powoduje szereg niedomówień i problemów – także natury prawnej. O tym jakie prawa w zakresie zdrowia, opieki – nad dzieckiem lub partnerem, spraw majątkowych, dziedziczenia mają takie osoby – rozmawiamy z radcą prawnym Damianem Ruhmem – ekspertem od prawa medycznego i cywilnego, zajmującym się m.in. problemami prawnymi osób LGBTQIA+.

  • Pozbycie się kredytu frankowego nie było nigdy tak proste. Takimi informacjami bombardowani są dziś ze wszystkich stron frankowicze. A jaka jest prawda? Na co należy uważać decydując się na rozpoczęcie batalii z bankiem? Ile średnio trwa spór? A może lepiej pójść na ugodę?

    Na te i wiele innych pytań w rozmowie z Anną Krzyżanowską odpowiedziała radca prawny Dorota Węgrzyńska-Jarząbek, ekspertka w biurze Rzecznika Finansowego.

  • Rozwód, czyli oficjalne rozwiązanie związku małżeńskiego to instytucja, wokół której narosło wiele mitów. Jeden z nich dotyczy możliwości automatycznego ograniczenia praw rodzicielskich małżonkowi winnemu rozpadu związku z uwagi np. na dopuszczenie się zdrady. O rozwodzie z orzeczeniem o winie, separacji, opiece nad dzieckiem, sposobie regulowania kontaktów z małoletnimi i innymi kwestiami dotyczącymi procesu rozwodowego w rozmowie z Anną Krzyżanowska opowiada radca prawny Paulina Jakimik, ekspertka prawa rodzinnego.

  • Twój wymarzony, wyczekany urlop przerodził się w koszmar? Samolot nie przyleciał, wynajęty apartament to ruina, nie masz kontaktu z biurem podróży, a hotelowa obsługa chce zamieść problem pod dywan? Od teraz będziesz wiedział, jak się bronić i jakich błędów nie popełniać przy wyborze wakacji. Rozmówca Anny Krzyżanowskiej radca prawny Bartosz Kempa szczegółowo tłumaczy, co może zrobić niezadowolony wczasowicz oraz jak i gdzie dochodzić swoich praw. Podcast „Prawie Prawniczo, czyli radcowie prawni o zmarnowanym urlopie” to prawo turystyczne w pigułce.

  • W internecie nic nie ginie, a niezabezpieczone dane mogą w każdej chwili trafić do ogólnodostępnej sieci. Boleśnie przekonali się o tym nie tylko politycy i gwiazdy sportu czy show-biznesu, ale też „zwykli Kowalscy”. Zatem jak być bezpiecznym w sieci? Co robić, aby nikt nie wykradł naszych plików? Jakich zasad przestrzegać, żeby nie martwić się o dokumenty i informacje przechowywane w chmurze? I co najważniejsze, jak się zachować, gdy cyberprzestępcy wezmą nas na cel? O tym wszystkim opowiada ekspertka od cyberbezpieczeństwa, radca prawny Agnieszka Wachowska w rozmowie z Anną Krzyżanowską.

  • Twój lokator nie płaci i myślisz, że to wystarczający powód by wypowiedzieć mu umowę i szybko znaleźć nowego najemcę? Nic bardziej mylnego! Ustawa o ochronie praw lokatorów na to nie pozwala, a wszelkie postanowienia zawarte w umowie najmu z nią sprzeczne są z mocy prawa nieważne. Niestety niewielu właścicieli nieruchomości wciąż o tym wie. Na temat umowy najmu krąży wiele mitów. Rozmówca Anny Krzyżanowskiej radca prawny Piotr Dobrowolski rozprawia się z tymi najpowszechniejszymi.

    Z podcastu dowiesz się m.in.:
    - kiedy użytkowanie czyjegoś lokalu można uznać za najem,
    - jak weryfikować kandydata na najemcę,
    - dlaczego nie warto kopiować umów dostępnych w internecie,
    - jakie zasady obowiązują przy podwyżce czynszu,
    - kiedy i z zachowaniem jakich terminów można wypowiedzieć umowę najmu,
    - czym oprócz terminu wypowiedzenia różni się umowa najmu zawarta na czas określony od tej zawartej na czas nieokreślony,
    - jakie plusy płyną z zawarcia umowy najmu okazjonalnego.

  • Prawo kosmiczne, karne czy prawo ochrony konsumentów - nie ma dziedziny w której radca prawny nie udzieliłby dziś pomocy prawnej. W Polsce już kilkadziesiąt tysięcy osób po ukończeniu studiów prawniczych, przebyciu aplikacji i zdaniu egzaminu końcowego zdecydowało się wykonywać ten zawód. Czy jednak łatwiejszy dostęp do profesjonalnych pełnomocników zwiększył naszą świadomość prawną? Kiedy decydujemy się na ich pomoc? Gdzie szukać radcy prawnego, gdy znajdziemy się w trudnej życiowo sytuacji i czy nie popełnimy faux pas negocjując z nim wysokość honorarium? O tym i wielu innych tematach związanych z relacjami klient-radca prawny mówi Włodzimierz Chróścik, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych w rozmowie z Anną Krzyżanowską.

  • Gościem szesnastego odcinka serii podcastów „Prawie prawniczo” jest radca prawny Monika Bandelewska, specjalistka prawa rodzinnego, mediator, autorka bloga mamamecenas.pl.

    Mecenas Monika Bandelewska opowiada o zasadach rekrutacji do przedszkoli i pierwszych
    klas szkół publicznych oraz o prawnych aspektach odwołań od decyzji komisji
    rekrutacyjnych. Miejsce w przedszkolu czy szkole publicznej jest dobrem pożądanym przez rodziców i co oczywiste, każdemu z rodziców zależy na pozytywnym wyniku rekrutacji do tych placówek. Jakie są zasady rekrutacji i kto może je określać? Czy w przypadku decyzji odmownej warto składać odwołanie i zwrócić się o pomoc do radcy prawnego? – mec. Bandelewska w rozmowie z r. pr. Tomaszem Palakiem odpowie na wszystkie te pytania. Zapraszamy do słuchania i oglądania.

    „Prawie prawniczo” to cykl podcastów, który uruchomiła Krajowa Izba Radców Prawnych.
    Prowadzącym rozmowy jest Tomasz Palak, radca prawny z Gdańska, członek Komisji
    Promocji Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych, obecny w mediach społecznościowych
    i od lat popularyzujący wiedzę na temat zawodu radcy prawnego.

    Więcej na temat serii podcastów: https://kirp.pl/prawie-prawniczo-nowy-projekt-kirp-do-sluchania-i-ogladania/

    Wszystkie odcinki można odnaleźć na platformach streamingowych
    (Spotify, Spreaker, Google Podcast, Apple Podcast), w wersji wideo na kanale YouTube KIRP:

    YT - https://youtu.be/1GXK4UhJUq4
    Spotify - https://open.spotify.com/episode/0ZVRKMKHT8is6E3haIA9Jd?si=da2ed8f38bdf4d52
    Apple Podcast - https://podcasts.apple.com/us/podcast/prawa-dziecka-podczas-rekrutacji-r-pr-monika-bandelewska/id1595791560?i=1000564794957
    Google Podcast - https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly93d3cuc3ByZWFrZXIuY29tL3Nob3cvNTE4MzY1NS9lcGlzb2Rlcy9mZWVk/episode/aHR0cHM6Ly9hcGkuc3ByZWFrZXIuY29tL2VwaXNvZGUvNTAwMjMyMDQ?sa=X&ved=0CAUQkfYCahcKEwjwgI_V5Yv4AhUAAAAAHQAAAAAQLA
    Spreaker - https://www.spreaker.com/episode/50023204

  • Gościem piętnastego odcinka serii podcastów „Prawie prawniczo” jest radca prawny Marcin Frąckowiak, specjalista z zakresu zbiorowego oraz indywidualnego prawa pracy.

    W ramach podcastu radca prawny Marcin Frąckowiakopowiada oprawnych aspektach relacji pomiędzy pracodawcą i pracownikiem, nowatorskim funkcjonowaniu organizacji i związków zawodowych, a także o trybach rozwiązywania umów o pracę.

    Ponadto mecenas Marcin Frąckowiak wspomina o najważniejszych zmianach w prawie pracy, zarówno tych planowanych, jak i już wdrożonych. Szeroko komentowana i analizowana, szczególnie w okresie pandemii, praca zdalna zostanie w końcu uwzględniona w Kodeksie pracy. We wstępnych projektach uregulowane zostały m.in. zasady komunikacji z pracownikiem, kontrola w miejscu wykonywania pracy zdalnej, sposoby rozliczania kosztów pracy zdalnej i inne koszty bezpośrednio związane z miejscem wykonywania pracy zdalnej.

    Jedną z najbardziej rewolucyjnych planowanych zmian, które wskazuje mecenas Frąckowiak,będzie wprowadzenie regulacji dotyczącej elastycznej organizacji pracy ze względu na wymóg implementacji przez kraje UE do 2 sierpnia 2022 roku dyrektywy work-life balance , co ma istotne znaczenie m.in. w aspekcie urlopów rodzicielskich. Ostatnim poruszonym w ramach podcastu zagadnieniem jest temat sygnalistów, czyli osób informujących o nieprawidłowościach czy naruszeniach prawa, w kontekście obowiązków nałożonych w związku z nową ustawą na pracodawców.

    Zapraszamy do słuchania i oglądania.

    „Prawie prawniczo” to cykl podcastów, który uruchomiła Krajowa Izba Radców Prawnych. Prowadzącym rozmowy jest Tomasz Palak, radca prawny z Gdańska, członek Komisji Promocji Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych, obecny w mediach społecznościowych i od lat popularyzujący wiedzę na temat zawodu radcy prawnego.

    Więcej na temat serii podcastów: https://kirp.pl/prawie-prawniczo-nowy...

    Wszystkie odcinki można odnaleźć na platformach streamingowych (Spotify, Spreaker, Google Podcast, Apple Podcast), w wersji wideo na YouTube oraz na kontach KIRP w mediach społecznoścowych.

  • Gościem czternastego odcinka serii podcastów „Prawie prawniczo” jest radca prawny
    Witold Chomiczewski, specjalizujący się w prawie IT, danych osobowych i nowych
    technologii oraz e-Commerce i marketingu internetowym.

    Mecenas opowiada o ochronie danych osobowych konsumentów w kontekście zarówno
    rozmów z telemarketerami, gdzie stosowane są nieuczciwe praktyki, jak i udzielanych zgód
    marketingowych, m.in. na bannerach z prośbą o akceptację cookies. Wyjaśnia również skąd
    telemarketerzy czerpią dane osobowe, jak należy weryfikować podejrzane numery telefonów,
    w jaki sposób prawnie chronić dane osobowe, a także czy należy uznać numer telefonu za
    danę osobową.

    Ponadto radca prawny Witold Chomiczewski wskazuje, jakie środki prawne może podjąć
    konsument, w celu ochrony danych osobowych i dochodzenia roszczeń w przypadku
    wystąpienia naruszeń. Jednym z wartych poświęcenia uwagi rozwiązań jest możliwość
    złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W sporządzeniu takiej
    skargi istotną rolę odgrywa pomoc radcy prawnego, który rzetelnie przeprowadzi konsumenta
    przez szereg wymogów formalnych, w celu najlepszego zabezpieczenia jego interesu
    i ochrony praw.

    Ochrona danych osobowych to ochrona informacji dotyczących osób fizycznych przez
    podmioty, które nimi dysponują. Są to zatem wszelkie regulacje prawne dotyczące tworzenia
    i posługiwania się zbiorami danych osobowych, a także pojedynczymi danymi, mające na
    celu administracyjno-prawną ochronę prawa do prywatności. Należy wspomnieć, że w Polsce
    10 maja 2018 roku Sejm RP VIII kadencji uchwalił nową ustawę o ochronie danych
    osobowych, która zastąpiła ustawę z 1997 roku.
    Zapraszamy do słuchania i oglądania.

    „Prawie prawniczo” to cykl podcastów, który uruchomiła Krajowa Izba Radców Prawnych.
    Prowadzącym rozmowy jest Tomasz Palak, radca prawny z Gdańska, członek Komisji
    Promocji Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych, obecny w mediach społecznościowych
    i od lat popularyzujący wiedzę na temat zawodu radcy prawnego.

    Więcej na temat serii podcastów: https://kirp.pl/prawie-prawniczo-nowy-projekt-kirp-do-
    sluchania-i-ogladania/

  • Gościem trzynastego odcinka serii podcastów „Prawie prawniczo” jest radca prawny
    Krzysztof Kozłowski, specjalizująca się temacie rodzinnych ogrodów działkowych.

    Pan Mecenas opowiada o pochodzeniu instytucji rodzinnych ogrodów działkowych,
    znaczeniu posiadania przedmiotowej działki, zasadach dzierżawy oraz prawie do używania
    i pobierania pożytków z działki. Tłumaczy również na jakich zasadach można wejść
    w posiadanie działki i jakie uprawnienia ustawowo przypisane zostały Stowarzyszeniom
    Ogrodowym. Zapraszamy do słuchania i oglądania.

    Wszelkie aspekty prawne dotyczące rodzinnych ogrodów działkowych uregulowane zostały
    w ustawie z 13 grudnia 2013 roku. Pełnoprawnym właścicielem takich gruntów jest na ogół
    Skarb Państwa, jednostki samorządu terytorialnego (tj. gmina, powiat lub województwo) albo
    częściej – Polski Związek Działkowców. Grunt, który oddawany jest w użytkowanie
    poszczególnym działkowiczom jest im jedynie udostępniany na zasadzie dzierżawy.

    „Prawie prawniczo” to cykl podcastów, który uruchomiła Krajowa Izba Radców Prawnych.
    Prowadzącym rozmowy jest Tomasz Palak, radca prawny z Gdańska, członek Komisji
    Promocji Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych, obecny w mediach społecznościowych
    i od lat popularyzujący wiedzę na temat zawodu radcy prawnego.
    Więcej na temat serii podcastów: https://kirp.pl/prawie-prawniczo-nowy-projekt-kirp-do-
    sluchania-i-ogladania/

    Wszystkie odcinki można odnaleźć na platformach streamingowych
    ( Spotify , Spreaker , Google Podcast, Apple Podcast), w wersji wideo na YouTube
    oraz na kontach KIRP w mediach społecznościowych.

  • Gościem dwunastego odcinka serii podcastów „Prawie prawniczo” jest radca prawny
    Agnieszka Jelska, specjalizująca się w prawie konsumenckim, antymonopolowym oraz
    gospodarczym. Pani mecenas opowiada o prawach konsumenta oraz instytucjach
    chroniących konsumentów oraz konkurencję. Kim jest konsument? Czym jest infolinia
    konsumencka, gdzie można znaleźć ten numer i w jakich sprawach można dzwonić? Jaki jest
    zakres działań Rzecznika Konsumentów oraz jakie regulacje prawne dotyczą treści
    reklamowych publikowanych na social mediach przez influencerów? Zapraszamy do
    słuchania i oglądania.

    Prawie prawniczo” to cykl podcastów, który uruchomiła Krajowa Izba Radców Prawnych.
    Prowadzącym rozmowy jest Tomasz Palak, radca prawny z Gdańska, członek Komisji
    Promocji Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych, obecny w mediach społecznościowych i
    od lat popularyzujący wiedzę na temat zawodu radcy prawnego.
    Więcej na temat serii podcastów: https://kirp.pl/prawie-prawniczo-nowy-projekt-kirp-do-
    sluchania-i-ogladania/

    Wszystkie odcinki można odnaleźć na platformach streamingowych (Spotify, Spreaker,
    Google Podcast, Apple Podcast), w wersji wideo na YouTube oraz na kontach KIRP w
    mediach społecznościowych.

  • Działania pomocowe samorządu radcowskiego dla obywateli Ukrainy uciekających przed
    wojną oraz prawne aspekty aktualnej sytuacji Ukraińców wjeżdżającymi na teren Polski to
    główne tematy odcinka specjalnego podcastu „Prawie prawniczo”. Jego gośćmi są r.pr.
    Magdalena Bartosiewicz – członek Komisji Praw Człowieka Krajowej Rady Radców Prawnych,
    koordynatorka Centrum Pomocy Prawnej dla obywateli Ukrainy, oraz r.pr. Jacek Białas –
    członek Komisji Praw Człowieka KRRP.

    Jakie działania podejmuje samorząd radcowski, aby nieść skuteczną pomoc prawną
    obywatelom Ukrainy? Jakie aspekty prawne powinna poruszyć specustawa? Gdzie mają się
    zgłosić radcowie prawni, którzy chcą włączyć się w pomoc? Zachęcamy do słuchania i
    oglądania.

    „Prawie prawniczo” to cykl podcastów, który uruchomiła Krajowa Izba Radców Prawnych.
    Prowadzącym rozmowy jest Tomasz Palak, radca prawny z Gdańska, członek Komisji
    Promocji Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych, obecny w mediach społecznościowych
    i od lat popularyzujący wiedzę na temat zawodu radcy prawego.

    Więcej na temat serii podcastów: https://kirp.pl/prawie-prawniczo-nowy-projekt-kirp-do-
    sluchania-i-ogladania/

    Wszystkie odcinki mogą Państwo obejrzeć na platformach streamingowych
    ( Spotify, Spreaker, Google Podcast, Apple Podcast), w wersji wideo na YouTube
    oraz na kontach KIRP w mediach społecznościowych.

  • Radca prawny, przewodniczący Komisji Praw Człowieka Krajowej Rady Radców Prawnych i dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego Międzynarodowego i Europejskiego w Biurze Rzecznika Prawa Obywatelskich, Mirosław Wróblewski jest gościem dziesiątego odcinka serii podcastów „Prawie prawniczo”. Mec. Wróblewski opowiada o tym, jak należy rozumieć prawa człowieka i w jakim zakresie decydują one o naszej codzienności – co wspólnego, mają z korzystaniem z internetu czy medycyną zwłaszcza w dobie pandemii.

    „Prawie prawniczo” to cykl podcastów, który uruchomiła Krajowa Izba Radców Prawnych. Prowadzącym rozmowy jest Tomasz Palak, radca prawny z Gdańska, członek Komisji Promocji

    Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych, obecny w mediach społecznościowych i od lat
    popularyzujący wiedzę na temat zawodu radcy prawego.

    Więcej na temat serii podcastów: https://kirp.pl/prawie-prawniczo-nowy-projekt-kirp-do-sluchania-i-ogladania/

    Wszystkie odcinki mogą Państwo obejrzeć na platformach streamingowych
    ( Spotify , Spreaker, Google Podcast, Apple Podcast), w wersji wideo na YouTube oraz na kontach KIRP w mediach społecznościowych.

  • Gościem dziewiątego odcinka serii podcastów „Prawie prawniczo” jest radca prawny
    Jolanta Skrobowska, autorka bloga prawnik-rodzinny.com.pl oraz podcastu „Prawnik
    rodzinny”. Pani mecenas opowiada o prawie rodzinnym i specyfice spraw z tego
    obszaru. Porusza m.in. kwestie związane z komunikacją pomiędzy klientem a
    prawnikiem, przebiegiem procesu sądowego czy wsparciem prawnym rodzin z
    dziećmi z niepełnosprawnością. Czy radca prawny jest zawsze potrzebny w
    sprawach rodzinnych? Czego może nauczyć swojego klienta? Kiedy porada prawna
    może przydać się matce? – zachęcamy do słuchania i oglądania.

    „Prawie prawniczo” to cykl podcastów, który uruchomiła Krajowa Izba Radców
    Prawnych. Prowadzącym rozmowy jest Tomasz Palak, radca prawny z Gdańska,
    członek Komisji Promocji Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych, obecny
    w mediach społecznościowych i od lat popularyzujący wiedzę na temat zawodu radcy
    prawnego.

    Więcej na temat serii podcastów: https://kirp.pl/prawie-prawniczo-nowy-projekt-kirp-
    do-sluchania-i-ogladania/

    Wszystkie odcinki można odnaleźć na platformach streamingowych
    ( Spotify , Spreaker, Google Podcast, Apple Podcast), w wersji wideo na
    YouTube oraz na kontach KIRP w mediach społecznościowych.