Episoder
-
Kai Braueri isa Paul Maitla (1913-1945) on üks neist neljast eestlasest, kes on pälvinud ajaloos raudristi rüütliristi. Kai Brauer on kritiseerinud, et Eestis ei tehta piisavalt jäädvustamaks Sinimäe liinil punaarmeed paigal hoidnud sõjamehi, tänu kellele osutus võimalikuks kümnete tuhandete eestlaste põgenemine läände 1944. aastal.
-
Saate pealkiri võiks ka olla, kuidas sündis dr. Noormann? Nimelt oli Tõnu Otsal aastatel 1977–1984 ajakirjas Noorus oma rubriik «Vastab dr. Noormann», kus ta lahkas küsimuste ja vastuste vormis vaimukalt suhte- ja seksuaalprobleeme.
Kuid Tõnu Ots pole üksnes seksuoloog, ta on ajakirjanik ja psühholoog ning tunneb huvi ka filosoofia vastu. See on piisav baas, et teha tähelepanekuid meie elus toimunud muutuste osas.
2023. aasta juunis tuli Ots Postimehe arvamusloos välja ettepanekuga, et kui riigis seadustatakse vaenukõne karistamine, siis peavad olemas olema ka mõõdupuud, millega vaenu mõõta – ilmselt tuleks sisse seada näiteks roppuste kataloog. «Sellist määratlust või isegi loendit seaduse eeltingimusena, et mis on ebatsensuursus, sõimusõna või roppus, koos tõlgete ja mõisteseletustega teistesse meil räägitavatesse keeltesse vajavad nii kohtuorganid, politsei, õpetajad, tõlgid kui ka tavainimesed, et mitte tahtmatult olla verbaalne vaenutseja,» kirjutas Ots toona.
Räägime kõigest sellest Tõnu Otsaga «Raudsaare dialoogides». Saade jõuab Postimees TV eetrisse neljapäeval, 10. oktoobril kell 13.00. Küsitleb Postimehe arvamustoimetuse juht Mart Raudsaar.
-
Mangler du episoder?
-
Mis on lahti Eesti majandusega? Miks meil õnnestus 1990. aastatel peaaegu kõike õigesti teha ning miks nüüd näib, et teeme peaaegu kõike valesti? Räägime kõigest sellest majandusteadlase ja Bigbanki peaökonomisti Raul Eametsaga. Küsitleb Postimehe arvamustoimetuse juht Mart Raudsaar.
-
TÜ kliinikumi meestekliiniku looja professor Margus Punab on üks tuntumaid Eesti meestearste, kellega kõneleme meeste elu raskustest - aga ka helgetest momentidest.
Margus Punab pole tuntud mitte üksnes arstina, vaid ka kunstikogujana. Millist rolli mängib tema elus hea kunst, iseäranis eesti kunst?
Räägime kõigest sellest Margus Punabiga «Raudsaare dialoogides». Saade jõuab Postimees TV eetrisse neljapäeval, 19. septembril kell 15.00. Küsitleb Postimehe arvamustoimetuse juht Mart Raudsaar.
-
Juba mõned aastad enne Eesti riigi taastamist taastus vaba ajakirjandus. 1990. aastate üheks silmapaistvaimaks ajakirjanikuks oli Madis Jürgen, seda vähemalt TÜ ajakirjanduse erialale sisseastujate arvates.
Madis Jürgen polnud mitte üksnes Eesti Elu ja Eesti Ekspressi ja ajakirja Magneet peatoimetaja, vaid eeskätt ajakirjanik, kelle meeldis eriliselt kirjutada olemuslugusid ja korraldada osaluseksperimente: vedada üle piiri salarelvi, korraldada oma auto vargus või elada mõnda aega kodutuna. Ta on näinud ka Eesti elu, ratsutades läbi maa hobusel, mis on täiesti ainulaadne kogemus.
Räägime Madis Jürgeniga «Raudsaare dialoogides» Eesti vaba ajakirjanduse algusest, ajakirjaniku töö iseärasustest ning põnevatest seikadest.
Küsitleb Postimehe arvamustoimetuse juht Mart Raudsaar.
-
Akadeemik Tarmo Soomere nimi jõudis Eestis laiema avalikkuseni seoses 2005. aasta jaanuaritormiga, kui vesi ujutas üle suuri alasid Pärnu linnas ja rannikul ning inimesi tuli evakueerida. Soomere hoiatas selle eest ajal, kui meresüsteemide instituut vaikis. Räägimegi Tarmo Soomerega «Raudsaare dialoogides» orienteerumisest elus ja teaduses ning mõistagi lainetusest, laevaliiklusest Tallinna lahes ja sadamatest Läänemeres. Saatejuht on Mart Raudsaar.
-
Tänases «Raudsaare dialoogides» kõneleme riigitegelase, ettevõtja ja poliitikavaatleja Raivo Varega sellest, mis maailmas toimub ning millised on meid varitsevad ohud ja meie võimalused nendega toime tulla. Saatjuht on Mart Raudsaar.
-
Räägime kunstnik Urmo Rausiga «Raudsaare dialoogides» tema loomingust ja mõistagi seda inspireerinud armastusest Itaalia vastu. Saatejuht Mart Raudsaar.
-
Räägime muusiku ja helilooja Tõnis Mäega «Raudsaare dialoogides» tema loomingust, selle allikatest ning seiklustest Mäe elus, mille kohta ta ütleb, et juhuseid ei ole olemas. Küsitleb Postimehe arvamustoimetuse juht Mart Raudsaar.
-
Noor preester Philippe Jourdan tuli Eestisse 1996. aastal ning õppis erakordselt kiiresti ära eesti keele, võites sellega eestlaste südame. Oma Rooma-õpingute päevil kohtus ta paavst Johannes Paulus II-ga, kes nimetas ta 2005. aastal Maarjamaa piiskopiks. Tegemist oli viimase piiskopi nimetamisega, mida paavst jõudis teha enne oma surma. Küsitleb Postimehe arvamustoimetuse juht Mart Raudsaar.
-
Putin on veendunud, et Ukraina on kaotamas, ja paneb kõik mängu, kirjutas julgeolekuekspert Rainer Saks kolmapäeval oma igapäevases Postimehe veebi Ukraina sõja ülevaates. Senikaua, kuni Vene väed pole jõudnud Kiievisse, võime ennast veel turvaliselt tunda, kuid mis võiks edasi saada Ukraina sõja kolmandal aastal? Sellest räägime neljapäeval, 18. aprillil kell 14.00 «Raudsaare dialoogide» uues osas julgeolekueksperdi Rainer Saksaga, kes pälvis veebruari algul ka Postimehe aasta inimese tiitli. Saatejuht on Mart Raudsaar.
-
Inimene on kohustatud ennast arendama, sest kõik halb siin maailmas tuleb lõppkokkuvõttes rumalusest, tõdes helilooja Sven Grünberg intervjuus Meelis Oidsalule kaks aastat tagasi. Kuidas aga leida sisemist motivatsiooni ärevatel aegadel? Sellest räägime neljapäeval, 11. aprillil kell 14.00 uuesti alustavas «Raudsaare dialoogide» intervjuusaates helilooja ja interpreedi Sven Grünbergiga, kes muide oli süntesaatorimuusika esimesi viljelejaid Eestis. Saatejuht on Mart Raudsaar.
-
Täna on saate «Raudsaare dialoogid» külaliseks Ike Volkov. Sihtasutuse Jaan Tõnissoni Postimehe fondi juht Mart Raudsaar räägib temaga «Kukerpillide» fenomenist, aga ka muusikast ja elust üldisemalt.
-
Seekordseks külaliseks on Eesti spordibioloog Kristjan Port. Saates tuleb juttu, kuidas püsida terve kõrge vanuseni ning miks on istumine meie sajandi katk.
-
Sihtasutuse Jaan Tõnissoni Postimehe fond juht Mart Raudsaar vestleb saates «Raudsaare dialoogid» ühe tuntud või tähelepanuväärt inimesega. Seekordseks külaliseks on eesti kontserdikorraldaja Helen Sildna. Saates tuleb juttu Tallinn Music Weekist, aga ka kultuurist laiemalt ning sellest, kuidas korraldada üritusi Narvas.
-
Sihtasutuse Jaan Tõnissoni Postimehe fond juht Mart Raudsaar vestleb saates «Raudsaare dialoogid» ühe tuntud või tähelepanuväärt inimesega. Tänaseks saatekülaliseks on muusikapedagoog ja organist Andres Uibo. Saates tuleb juttu pillide kuningast orelist ning Eesti orelifestivalidest, mis on kestnud juba aastakümneid. Räägime ka sellest, milliseid haruldasi pille Eesti kirikutes leida on.
-
Tänaseks saatekülaliseks on Eesti ajaloolane, Laidoneri Muuseumi direktori asetäitja teadusalal ja Eesti Mälu Instituudi uurimisjuht Toomas Hiio. Räägime Toomas Hiioga Nõukogude okupatsioonikuritegudest Eestis, eriti vahemikus 1940-1949, mis kohati sarnanevad väga praegu Ukrainas toimuvaga.
-
Tänaseks saatekülaliseks on EELK peapiiskop Urmas Viilma. Räägime vastutusest ja südametunnistusest ning inimese ja jumala suhtest. Milleks on paastuaeg? Kas kannatusaeg ja paastuaeg on sünonüümid? Juttu tuleb ka Ukraina sõjast. Kuidas jumal, kui ta olemas on, laseb sündida sellistel kannatustel nagu praegu Ukrainas näha?
-
Tänaseks saatekülaliseks on Eesti ja Ukraina tehnoloogia- ja ühiskonnategelane Jaanika Merilo. Jaanika Merilo on Ukraina digiministri nõunik. Ta on nõustanud erinevaid Ukraina ministeeriumeid ja omavalitsusi alates 2015. aastast. Räägime temaga elust Ukrainas enne sõda ja milline võiks olla elu pärast sõda.
- Se mer