Episoder
-
Danes z veseljem gostimo Igorja Zorka, podpredsednika Gospodarske zbornice Slovenije in prejemnika nagrado Gospodarske zbornice Slovenije za izjemne gospodarske in podjetniške dosežke v letu 2022. Z g. Zorkom smo se pogovarjali o stanju slovenskega gospodarstva na področju digitalizacije.
-
Jeseni 2022 gre v obravnavo v Državni zbor nov predlog zakona o evidencah na področju dela in socialne varnosti. Katere novosti in spremembe so zajete v predlaganem zakonu? Zakaj je do predloga sploh prišlo? Kako se nanj odzivajo gospodarstveniki in še o čem smo v Špica podcastu pogovarjali z Andrejo Samec Koderman. Izkušeno in večkrat nagrajeno specialistko menedžmenta, predavateljico ter mentorico. Svetovalko in strokovnjakinjo za kadrovsko področje, ki deluje pod okriljem blagovne znamke Andreja Kenda.
-
Mangler du episoder?
-
Podcast z aktiualnim olimpijskim prvakom Benjaminom Savškom.
-
V studio Gravitacije je gravitacija tokrat povlekla Toneta Stanovnika, soustanovitelja in večinskega lastnika podjetja Špica International. Poleg tega, da je Tone super sogovornik je tudi diplomiran elektrotehnik, pionir in odličen poznavalec sistemov za evidenco delovnega časa in kontrolo pristopa zasnovanih na tehnologijah avtomatske identifikacije, človek s trdo kožo, ki ga težko kaj vrže iz tira, ki ne mara pretiranega iskanja krivcev za lasten neuspeh drugje in ki verjame, da je kader tisti, ki kaže prihodnost, finance pa kažejo preteklost. S Tonetom so se pogovarjali o disruptivnih inovacijah in inoviranju ter se med živahnim pogovorom dotaknili tudi tega:
> kako kot direktor gleda na rast podjetja skozi inovacije in inoviranje,
> kako vidi disruptivne inovacije in kako se loteva njihovega razvoja,
> kaj se skriva pod kratico K5,
> koliko bodo v naslednjih petih letih povečali prihodke v segmentu oblačnih rešitev,
> v katerem slovenskem filmu ni nikoli zaigral in katerega filmskega junaka nosi v sebi ter
> kdaj bo na Skuto in Štruco peljal prav posebno osebo.🔥 Izzive za Toneta so pripravili Igor Fürst, Mark Pleško in posebno posebna oseba 😊
-
V Špicinem podcastu tokrat gostimo Aniso Faganelj. Anisa je vodja Akademije v podjetju AMZS, ki se mu je pridružila kot strokovnjakinja za zaposlene in njihov razvoj. Da svoje delo odlično opravlja, pričajo številni uspešni projekti na področju razvoja organizacijske kulture in kadrovskih procesov. Svojo predanost in izjemnost pa je v septembru 2021 okronala še z nazivom Kadrovski menedžer leta, ki jo podeljujeta Slovenska kadrovska zveza in Planet GV. Ob prejemu nagrade je Anisa povedala, da je dobro imeti vse sodelavce za zaveznike, še pomembneje pa je, da smo najprej človek človeku.
V Špica podcastu nam je Anisa razkrila:
- kako so se lotili transformacije organizacijske kulture na AMZS
- zakaj so pri transformaciji uspešni
- zakaj in kateri podatki so nova nafta za kadrovike
- kako narediti HR službo bolj strateško
- po čem se odličen kadrovik razlikuje od povpreščnega
- in mnogo več -
Tokrat smo v podcastu gostili Sabin Đuvelek, doktorica psihologije in performance coach in se z njo pogovorilo o povezavi med time managementom in produktivnostjo. Sabina ne govori o "upravljanju s časom". Raje govori o »upravljanje s seboj«. Ta zahteva določene veščine samoregulacije in vzpostavljanja novih navad, kar nam pomaga pri skladnem porabljanju dobrine – časa – za doseganje dolgoročnih želja.
Sabina razloži, zakaj so "nove" navade ključne za učinkovito upravljanje s seboj in kako jih lahko sistematično vpeljete s pomočjo treh procesov: samozavedanje, samokontrola, samodisciplina.Med praktičnimi nasveti za boljšo samoorganizacijo izpostavi postavitev in razvrščanje nalog po prioritetah, kanban metodo in celo "fokus song", ki omogoča, da preženemo "zavlačevanje" in se fokusirano ter brez odlašanja lotimo nove naloge. Zavedajoč se, da je bistvo učinkovitosti "getting things done", ne pa »being busy.
-
Dober dan in lepo pozdravljeni v novem Špicinem podkastu. Tudi danes bomo ponovno zelo aktualni, dotaknili se bomo izjemno pereče teme, in sicer kibernetske varnosti. Čeprav se nam zdi, da smo za bleščečimi ekrani anonimni in varni, v resnici z vsakim klikom in obiskom spletne strani za sabo puščamo svoj virtualni DNK. Delo od doma, dostop do službenih datotek in imenika z domačega računalnika, pa potem še preko tablice in telefona postavlja pred dodaten izziv marsikaterega informatika, hekerjem pa se odpirajo številne priložnosti napadov na naše podatke in marsikdaj jih zaradi naše naivnosti sprejmemo široko odprtih rok.
-
V tokratnem podcastu smo se pogovarjali s Primožem Jancem in Francetom Burgarjem iz podjetja Merkur ter Alešem Habičem iz Špice.
Pogovarjali smo se, kako naj bi delovalo moderno informatizirano skladišče, kar smo preverili na primeru Merkurjevega skladišča, v katerem so vpeljali sistem glasovnega komisioniranja.
-
Nina Scortegagna Kavčnik nam je s pravnega vidika nam predstavila izzive, s katerimi se delodajalci in delavci soočajo v koronskem času. Govorili smo:
o protikoronskih ukrepih v praksinovi uredbi na področju evidence delovnega časao pravnih vidikih dela od doma in njegove prihodnosti. -
V tokratnem Špicinem podcastu smo gostili Živo Cotič Bizjak, vodjo kadrovske službe v Kingsboxu. Pogovarjali smo se o motivaciji zaposlenih, razvoju in organizaciji podjetja in kadrov, osvajanju tujih trgov in urejanju poslovanja, katerega del je tudi evidenca delovnega časa.
-
V Špicinem podcastu smo gostili Tejo Breznik Alfirev, ki je diplomirala iz različnih smeri managementa, je licenciran coach za vodstveni kader, izkušena svetovalka na področju transformacije organizacij in certificiran HR manager.
S Tejo Breznik Alfirev smo se pogovarjali o coachingu in transformaciji podjetij v povezavi s kulturo podjetja in spremljanjem delovnega časa zaposlenih.
-
V tokratnem podcastu vam predstavljamo, kako se je Malinci (www.malinca.si) uspelo prebiti v sam vrh slovenskih spletnih trgovin. Zanimalo nas je, kako v Malinci odgovarjajo na COVID-19? Kakšen je njen recept za zadovoljne in predane zaposlene, ki so zaščitni znak Malince in kaj Nastji, ustanoviteljici Malince, vsako jutru nariše nasmeh in dobro voljo na obraz..
V Malinci, kjer so še vedno organizirani kot start-up, so nedavno uvedli sistem za evidenco delovnega časa All Hours. Nastj smo vprašali, kako in zakaj so uvedli štemplanje v podjetju, ki ga poganja start-up mentaliteta, ki pregovorno nasprotuje tovrstnim evidencam? Zanimalo nas je, kakšje je bil odziv zaposlenih? In še in še...