Episoder

  • Azt hiszed, hogy az irodalom valami poros könyvtárszobákbanrejtőzködő, settenkedő unalom? Vagy talán azt hiszed, hogy az irodalom puszta szórakozás?Esetleg azt, hogy valami, ami rajtad kívül áll? Ami nélkül egyébként lehet élni?– Ha így gondolod, bizony tévedsz! Az irodalom ugyanis olyan, mint a levegő. Időnkéntlétszükséglet, időnként életmentő, de minimum életminőség javító „eszköz”. Éshogy mindezt hogyan? Ebben az adásban erről beszélgetünk Dr. Béres Judittal aMagyar Irodalomterápiás Társaság elnökével.

    Mi is az az írásterápia? Miért nevezhetjük a pszichológia „svájcibicskájának”? Miben segíthet, és kinek? Hogyan zajlik egy terápiás foglalkozás?Ki lehet résztvevő, és hogyan? Hol lehet többet megtudni az írásterápiáról, éshol/hogyan lehet megtanulni?

    Ezekről, és még sok érdekességről hallhatsz ebben azadásban. Ha érdekel az irodalom, és/vagy a pszichológia, segítséget vagykapaszkodót keresel bizonyos (lelki) problémák megoldásához, ledolgozásához,akkor ez az adás neked (is) szól.

    Szokásunkhoz híven most is ajánlunk a témához kapcsolódóirodalmat:

    Dr. Béres Judit - Élet a sorok között. Irodalomterápiásgyakorlatok mindenkinek

    (Libri Kiadó 2022. ISBN: 9789634339854)

    Tarts velünk, és tekints másként az irodalomra! Kellemesidőtöltést kívánunk!

  • Ebben az adásban a 94. Ünnepi Könyvhét előtt tisztelegve, ahhoz kapcsolódva, egy rendhagyó író-olvasó találkozó keretében beszélgetünk olvasásról, írásról, és az élet ezzel összefüggő nagy dolgairól. Az olvasók „képviseletében” beszélgetőtársunk Dr. Gombos Péter olvasáskutató, akitől sok érdekességet megtudunk pl. arról, hogy kik olvasnak manapság, miket olvasnak az emberek (és milyen műfajok kopnak ki az olvasói kosarakból), miért fontos mesét olvasni a gyerekeknek (és hogyan is kell ezt megtenni), hogyan változtat(hat)ott az olvasási szokásokon a Covid időszak. Az írókat képviseli Stanislav Lione a Csillagon c. spirituális fantasy kötet szerzője, Aurora P. Hill, a Serbeniai Krónikák fantasy sorozat szerzője , H. Fajth Evelin író vagyok, szövegíró, blogger, A pokol édenkertje c. regény, számtalan novella szerzője, Fodorné Lengyel Zsuzsanna író, az Egan krónikák c. fantasy kötet szerzője, valamint Juhász Bálint coach-tréner, író, A kapu c. spirituális meseregény szerzője. Velük beszélgetünk arról, hogy miért és hogyan is írunk, melyek ennek az alkotó folyamatnak a szépségei és keservei. Ezen túl szó lesz még a beszélgetésben egy különleges kezdeményezésről, az ÍróTesók-ról, ami egy Facebook csoportból növi épp ki magát írók, leendő írók és érdeklődő olvasók egymást segítő közösségévé, és egy saját brand-dé. Az alapítókkal beszélgetünk arról, hogyan jött az ötlet, hol tart a projekt, hogyan lehet csatlakozni, és hogyan segítik egymást a tagok az íróvá válás és az irodalmi marketing rögös útjain. És persze azt is megtudhatjuk Evelintől és Zsuzsitól, hogy hogyan lehet csatlakozni a közösséghez, és hogyan válhatunk ÍróTesókká. Tartsatok velünk ebben az epizódban is, hiszen ez az adás is nagyon érdekesre sikerült 😉

  • Mangler du episoder?

    Klikk her for å oppdatere manuelt.

  • Ebben az epizódban a spirituális tanító Balogh Bélával és a fizikus-jógaoktató Bükki Tamás Ailával a meditáció (kvantum)fizikai hátterét járjuk körül. Illetve az említett urak járták körül, én meg igyekeztem felfogni azt a hatalmas tudást, amit közvetítettek A beszélgetés onnan indult, hogy 2013-ban egy elképesztő elméleti felfedezés született: a féreglyuk és a kvantum összefonódás egyazon jelenség két arca. Sőt, mindez 2019-ben kísérleti bizonyítást is nyert, melyhez a Google kvantumszámítógépét használták a kutatók. Az emberi agy felfogható úgy, mint egy kvantumszámítógép? Az elménk segítségével beutazhatjuk az univerzumot, különböző pontjaira teleportálhatunk? Ez a folyamat létrejöhet a meditációnak nevezett állapotban? Hogy kapcsolódik össze tudomány és spiritualitás? Mit gondolunk erről, és mit tudunk tapasztalatok alapján? Innen jutottunk el oda, hogy megpillanthassuk a meditáció működésének és hatásának (kvantum)-fizika alapjait, és hogy mi köze van a kvantumoknak az egyéni és csoportkarmához. És persze arról is beszéltünk, hogy mi a karma valódi szerepe, és lehet-e (fel)oldani azt.

  • Aki visszatette a csillagokat az égre - Beszélgetés Paksi Zoltán aszrozófussal

    Mi is az az asztrozófia? Hogyan jött létre? Miben különbözik az asztrológiától? Mire jó? Mit jelent az, hogy az asztrológiából kikerültek a csillagok?

    Létezik-e szabad akarat és determináció? Mi a karma kereke, és hogyan lehet megszabadulni belőle? És hogyan segítenek ebben a csillagok?

    Mi az a reflaxáció? Mire jó, mit gyógyít? Hogyan kell csinálni? Hol lehet hozzáférni?

    Ezekről, és hasonló kérdésekről beszélgettünk Paksi Zoltánnal, csillagok ismerőjével és az asztrozófia atyjával.

    Az adás bevezetőjében belehallgathattok Paksi Zoltán és Danics Dóra "Juno" c. dalába, az adás végén pedig meghallgathatjátok a 2023. év csillagmantráját.

    Tartsatok velünk ezúttal is! Megéri!

  • Ez az adás a szülőknek, mégpedig a kisgyermekes szülőknek szól. Barcs Kriszta pszichológus íróval az „Utazás a lelked körül” c. könyve apropóján egy rendhagyó könyvbemutató során beszélgetünk arról, hogy milyen lelki állapotban vannak manapság a gyerekek, mit tehetnek a szülők azért, hogy csemetéik jobban legyenek, miért káros és hogyan kerülhető el a digitális világ sok-sok csapdája, és hogy miért van szüksége egy 7-10 éves gyereknek pszichológiai ismeretekre (persze olyanokra, amit meg is ért, és fel is tud dolgozni). Mindezeket Kriszta legújabb könyve a nagy sikert aratott „Így működik a lelked” folytatása is tartalmazza, mégpedig „gyerekül”, olyan szöveges és képi világgal, amit a kicsik értenek és szeretnek. Az adás úgy is felfogható, mint „használati utasítás” felnőtteknek Kriszta könyveihez, melyek megkönnyítik gyermekeink számára a kapcsolódást, a szorongások feloldását, és sok-sok félreértés és csapdahelyzet elkerülését.

    Egy könyvbemutató természetesen nem képzelhető el anélkül, hogy nem beszélgetnénk az inspirációról és magáról az alkotási folyamatról. Az adásban tehát erről is szó lesz.

    Az „Utazás a lelked körül”-ön kívül az adásban Kriszta a témához kapcsolódó könyveket is ajánl:

    Kim Yohn Paine: Egyszerűbb gyermekkor, Hevesi Krisztina: TikTok titok.Sőt, még egy filmet: a Matt Ross által rendezet Captain Fantastic c. filmet Viggo Mortrensen főszereplésével.Kriszta könyvei igazi hiánypótló kincsek a gyermekek és szüleik számára. Érdemes meghallgatni a szerzőjüket!
  • 2023. első SpiroCast adásában egy elsőkötetes szerzőt és egy remek spirituális fantasy regényt mutatunk be nektek. Kezdetnek meghallgathattok egy részetet a történetből (a szerző előadásában), majd Lionéval beszélgetünk a könyvről, az alkotás folyamatáról, arról, hogy milyen érzés "csatornának" lenni, és még sok egyéb érdekességről. Lione elárulja nekünk, hogy mit is jelent a művészneve, és álmai szerint melyik író reinkarnációja lehet.  Hallgassátok meg ezt a részt is, érdemes és érdekes!

  • SpiroCast II. évfolyam 12. adás – Női lapozó: beszélgetés Soma Mamagésával a "Szakrális új nő" c. könyve kapcsán

    A második évfolyam utolsó adásában Soma Mamagésával beszélgetünk „A szakrális új nő” c. könyve kapcsán. Megkérdezzük tőle, hogyan vált Gyöngyiből Soma Mamagésává, melyek voltak meghatározó spirituális élményei, és milyen élmények inspirálták legújabb könyvét. Megtudhatjuk, milyen az új szakrális nő, az új szakrális férfi, és az új szakrális ember, és milyen az új kereszténység.

    A beszélgetésből kiderülnek a könyv írásával kapcsolatos kulisszatitkok, és megtudhatjuk azt is, mi az ami a könyvből kimaradt.

    Érdekfeszítő és mélyenszántó beszélgetés, nemcsak nőknek!

    Az adás végén visszatekintünk 2022-re, és számot vetünk azzal, hogy sikerült megvalósítani azokat a célokat, melyek a spirodalom.art-ot és a SpiroCast-ot életre hívták.

    Tarts velünk, jó szórakozást kívánunk!

  • 2022. december 3-án mutattuk be A megváltás ára c. regény második részét, kissé kalandos körülmények között. Ami végülis stílszerű egy spirituális kalandregény esetében 😊. A műsorvezető – Mohíni – akivel jó alaposan felkészültünk a beszélgetésre – sajnos lebetegedett, és le kellett mondania a bemutatót. A „beugró” Németh Gabi volt, aki szerencsére igazi színpadra termett dívaként magához ragadta a mikrofont, és ragyogóan levezette az eseményt. (Köszönet érte.) Ha kíváncsi vagy arra, hogy hogyan születik egy könyv, érdekelnek A megváltás árával kapcsolatos kulisszatitkok és sztorik, ha kíváncsi vagy arra, hogy születik a borító, akkor ez az epizód érdekes lesz számodra. A beszéltetés során szóba kerülnek a versek (el is hangzik egy), ill. Gabi ízelítőül felolvas egy érdekes részt a könyvből.

    A könyvről itt tudhatsz meg többet.

  • A SpiroCast II. évfolyamának 10. adásában a Rádzsa Jógadíjas Keserű Aranka Szaraszvatival beszélgetünk, aki saját életútján és példáján keresztül világítja meg nekünk, hogy a jógik és az ősi tanítások szerint mi is a félelem, hogyan lehet azt legyőzni, és mi a valódi bátorság.

    Ez a beszélgetés nem magasztos, ámde elvont tanításokról szól, amiket meghallgatva csak legyintünk, hogy „á, ez nekem úgyse fog menni”, hanem olyan gyakorlati példákról és útmutatásokról, amelyek a mindennapi életben is jól hasznosíthatóak.

    Megkérdezzük Szaraszvatitól, hogy hogyan talált rá a jógára, miben segített az neki, és végül is miért hagyta ott a hazai jógaoktatói karrier egyik csúcsának számító pozícióját és lépett ki a bizonytalan jövőbe. Elmeséli, honnan merítette ehhez a bátorságot, és hogyan segítették ebben földi szereplők, és tán’ nem evilági hatalmak is.

    Egyszerű és érthető magyarázatok nehéz és súlyos kérdésekre - ez hallható ebben az adásban. Érdemes meghallgatni!

    Szaraszvatiról a jogaszaraszvatival.hu honlapról tudhattok meg többet.

  • A valóság keresésének és megismerésének számos útja van. Mai vendégünk szerint ilyen - szubjektív megismerési út - a buddhizmus is. A mai adásunk mottójának az is választhánk, hogy "Buddhizmusról kezdőknek, érthetően". Amiről ebben az adásban szó lesz: 

    - Buddhizmus egy alulról építkező tanítás, amiben szubjektív módon kutatjuk a valóságot, hibákat keresünk, téves lenyomatokat keresve; 

    - A motiváció legmagasabb formája – a lények megmentése a szenvedéstől; 

    - Hányszor látta be élete során Buddha – aki még a saját tantételeit is megkérdőjelezte – hogy tévedett? Hogy birkózott meg Buddha a maihoz hasonló spirituális infóözönnel? 

    - A nagy találmány – megszabadulás örömmel – hogyan gyakoroljuk a jógát? 

    - Mi a különbség a reinkarnáció és a lélekvándorlás között? 

    - Mit is jelent valójában a nirvána? 

    - Mit jelent a világ álomtermésztete? 

    - Milyen a teremtő és teremtés kapcsolata? 

    - A tudat és tudati tárgyak elkülöníthetetlenségének problémája. Mi az a sem-sem középút? A meditációban minden kiderül. 

    - A buddhista filozófia paradoxona – ha összeállt bennünk a kép, az biztos, hogy szét is fog esni. És akkor miben vehetünk menedéket és mi a legmélyebb valóság? 

    - Milyen az, amikor a szinkronicitás siet az ember segítségére? Mi a probléma jelentése? 

    - Mit jelent, ha valaki megjelenik álmodban, és azt mondja, hogy álmodsz? 

    - Mit jelent a buddhaság? Mi a különbség a buddhaság és a megvilágosodás között? Mi szűnik meg, ha megszabadulunk a karmától? 

    - Mi a buddhista meditáció lényege? Hogyan lehet középen lenni? Hol is vezet az a bizonyos középút? 

    - Hogyan kapcsolható össze mindez a hétköznapi élettel? 

    - Mik a leggyakoribb félreértések a buddhizmussal kapcsolatban? 

    - Mi is az egó, és mit kell kezdenünk vele? 

    - Mit jelent a buddhista káosz, és hogyan lehet eligazodni benne?

    Tarts Te is velünk!

  • Mindig kell egy első fecske. Aztán még egy, és még egy. 

    Ebben az adásban egy olyan vendéggel beszélgetünk, aki a XXI. század újfajta irodalmi modelljének egyik első képviselője Magyarországon. Varga Lóránt – mert róla van szó – számos könyv, színdarab és novella szerzője 2017 óta közösségi íróként alkot. Vele beszélgettünk a művészetekről, az irodalomról, az alkotás folyamatáról, és arról, hogy mi fán terem a közösségi író és olvasó, ő hogyan lett közösségi íróvá, és Te – kedves Hallgató – hogyan lehetsz közösségi olvasó (ha akarsz). 

    Ez az epizód mindenkinek érdekes: aki ír, aki olvas, aki más terüeletn alkot, vagy aki szeretni élvezni az alkotásokat, vagy egyszerűen nyitott az új(szerű), formabontó megoldásokra, megközelítésre. 

    Varga Lórántot elérheted a Facebookon, a Naplóránt profil alatt, a www.vargalorant.hu és a www.kozossegiiro.hu oldalakon is.

    Az epizód rendhagyó módon, egy novellával kezdődik. Ennek értelmezését, elemzését rád hagyjuk, kedves Hallgató, de annyit elárulok, érdemes meghallgatni, mert nem véletlenül került éppen a szerptemberi adás elejére (a szereposztás mindenesetre parádés 😉).

  • Nyár van. Nem is akármilyen. Amolyan NAGYON NYÁR. Forró és izzasztó. És nemcsak a hőmérsékleti rekordok, hanem azon események miatt is, melyektől egyre több ember homlokán kezd gyöngyözni a verejték. Na, ezekről most sem lesz szó, mert ebből éppen elég dózist kapunk máshonnan. A SpiroCast nem erről szól, hanem arról, hogyan is segítetnénk magunkon, és másokon. Hogyan is hűsíthetnénk magunkat, és ezt a felhevült világot.

    Fizikális síkon az ember erre tudja a választ. Mit csinál, ha izzasztó a meleg? Fürdőt vesz. Mindegy, hogy a zuhany alatt, a kádban, egy strand medencéjében, vagy természetes vizeink valamelyikében hűsiti le magát, jobban lesz tőle. De hogyan hűsítsük le lelkeiket?

    Erre nyilván több módszer is létezik, de ebben az adásban mi most egyet járunk körül. Merthogy nemcsak testünket, hanem lelkünket is megfüröszthetjük. S míg a verejtékmirigyek termékének hatását a víz, a lélek izzását a hanghullámok képesek enyhíteni. Mert hangban is lehet fürödni.

    Persze nem akármilyen hanghullámok képesek erre. De azok biztosan, melyeket mai beszélgetőpartnerink, Németh Gabi és Bordás Anett képesek létrehozni. Gabi hivatásos énekes, énektanár, ayúrvédikus jógaterapeuta, Anett pedig Tibeti hangtál kezelésekkel, stressz oldással, Tantrikus szeánszokkal, illetve párkapcsolati és szexuális tanácsadással, fejlesztéssel foglalkozó szakember.

    Ez a két hölgy úttörő abban, amit csinál. Hangfürdőről talán már mindenki hallott, vagy látott olyat, aki hallott erről. De hogy mi mindennel lehet ezt kombilni... A mantraénekléssel, az ayurvédával, és még ... igen ... a naturizmussal is.  És mondja még valaki, hogy nincs új a nap alatt!

    Ha kíváncsi vagy a részletekre, hallgasd meg a SpiroCast, a spirodalom.art portál második évfolyamnak hetedik adását! Jó szórakozást kívánunk hozzá!

    Bordás Anett elérhetőségei:  

    https://www.bordasanett.hu/[email protected]  

    Németh Gabi elérhetőségei: 

     https://nemeth-gabriella-szopran7.webnode.hu/

    [email protected]

  • Ez az adás helyszíni tudósítás a több évnyi kihagyás után ismét megrendezett YogaFest-ről.

    A tartalomból:

    03:09 - Interjú Komjáti Zsuzsival, a Magyar Jógaoktatók Szövetségének elnökével, az esemény egyik főszervezőjével

    10:15: Részlet Szabó Ildikó "A tudat művelése" c. előadásából

    14:58 - Om Chanting, beszélgetés a Bhakti Marga tradíció képviselőivel az Om mantráról, és az Om Chanting technikáról

    21:20 - Jóga Rádzsa Díj átadó ünnepség

    30:40 - Interjú Keserű Aranka Szaraszvatival, a Jóga Rádzsa Szakmai Díj kitüntetettjével 34:56 – „Hang-ulat” jelentés a YogaFestről, avagy a spirodalmárok élménybeszámolója, amiből kiderül, miért is jó itt lenni.

    43:13 - Búcsú az epizódtól, részlet a YogaFest-et záró örömzenélésről, a mantrakoncertről.

  • A SpiroCast II. évfolyamának 5. adásában Dr. Bükki Tamás Aila és Nandagópa beszélget arról, hogyan is jógáznak a kvantumok.

    Egyáltalán mi az a kvantumfizika, mi az a kvantum, és hogy kapcsolódnak ezek a fogalmak a jógához, és spiritualitáshoz? Kapcsodnak egyáltalán? De még mennyire!

    Ebben az adásban megsimogatjuk Schrödiger híres macskáját. Eközben elbeszélgetünk a szabad akarat és a kvantumfizika összefüggéseiről, kutatjuk, hogy van-e valamilyen természettudományos alapja a „Rendeld meg az Univerzumtól” típusú könyvek manapság oly népszerű állításainak, elmerengünk a nézőpontváltás lehetőségén és fontosságán, tűnődünk azon, hogy mit is jelent az, miszerint a megfigyelő befolyásolja az általa megfigyelt valóságot, és hogy hogyan lehet megtapasztalni az (érzékszervekkel) megtapasztalhatatlant, és mire megyünk azzal, ha ez sikerül. Rácsodálkozunk a tudomány, a művészet, az intuíció és a kvantumok kapcsolatára, borzongunk azon, hogy mi is az, ami valójában megvakít, és hogy segíthet-e a jóga látni, s ha igen, hogyan.

    Röviden szólva: azt keressük, hogy a kvantumfizikai törvényszerűségek hogyan köszönnek vissza a jógában, és az annak szellemi hátterét adó tanításokban.

    Egy SpiroCast adás persze nem képzelhető el anélkül, hogy könyvekről ne beszélnénk. Ebben az adásban is ajánlunk nektek néhány igazán érdekes, témába vágó könyvet:

    Werner Heisenberg: A rész és az egész

    Dr. JOE DISPENZA: Válj természetfelettivé! - Hétköznapi emberek nem hétköznapi csodái 

    William Arntz - Chasse Betsy - Mark Vicente: Mi a ...(füttyöt) tudunk?! - Fedezd fel a végtelen lehetőségeketTartsatok velünk, és jógázzatok együtt a kvantumokkal! Ígérem, nem fogjátok megbánni! A végén pedig hallgassátok meg a Spirodalmi Híradót, amelyből megtudhatjátok, hogy milyenprogramokat ajánlunk, és milyen újdonságokkal készülünk számotokra.

    Ha tetszett az adás, akkor kérlek, iratkozzatok fel a poddcast csatornánkra a Youtube-on, a Spotify-on, vagy az Apple Podcasts-on.

    Ez itt a SpiroCast, a spirodalom.art podcast adása. Jó szórakozást kívánunk!

  • A 2022 januárjában olyan ládát nyitottunk ki, melyből két adás alatt sem sikerült minden kincset elővenni és megcsodálni. Éppen ezért folytatjuk a témát és újfent rácsodálkozunk a pszichológia, a jóga és a buddhizmus közös metszetére, ami manapság is nagy segítségünkre van józan eszünk és lelki egyensúlyunk megőrzésében. Ebben az adásban ismét Barcs Kriszta, Dzsajanti és Nandagópa beszélget. Ezen epizódban be is fejezzük a (jókikus) személyiségfejlesztési eszközök áttekintését, és az ezekkel kapcsolatos pszichológiai és buddhista kapcsolódások ízlelgetését.

    Az adás végén pedig ajánlót hallhattok a III. Sivánanda jógakonferenciáról.

    Tarts velünk!

    Az adásban ajánlott könyvek:

    Süle Ferenc: Valláspatológia  

    Valpola Ráhula: A Buddha tanítása

    Roberto Assagioli - Ronald David Laing - Weir John Perry: Spirituális válság - Krízisek a belső átalakulás útján

    Film: Hannah és nővérei 

    Kellemes és hasznos időtöltést kívánunk a podcast hallgatáshoz!

  • A 2022. januári címválasztásunk sajnos fájdalmasan aktuálisnak bizonyult. 

    Ezért is, meg mivel az első adásban nem értünk a végére, folytatjuk a témát, és rácsodálkozunk a pszichológia, a jóga és a buddhizmus közös metszetére, ami manapság is nagy segítségünkre van józan eszünk és lelki egyensúlyunk megőrzésében. Ebben az adásban ismét Barcs Kriszta, Dzsajanti és Nandagópa beszélget.   

    Az adásban ajánlott könyvek: Szvámí Sivánanda:  Utak a boldogsághoz  

    Lodro Rinzler: Buddha besétál a kocsmába... - Életvezetési útmutató az új generáció számára  

    Ajánlott link buddhizmus és pszichológia témában:  https://youtube.com/watch?v=SJWNbm_qP...     

    Kellemes és hasznos időtöltést kívánunk a podcast hallgatáshoz!

  • A II. évfolyam 2. adásának vendége ismét egy reneszánsz ember: fizikus, jógaoktató, terapeuta, kommunikációs tréner és író, azaz Bükki Tamás Aila, akivel az "Ahol a párhuzamosok egybeérnek" c könyvről, a kvantumfizika és a jóga kapcsolatáról, a zarándoklatokról és az élet nagy dolgiról beszélgettünk. Gyere, hallgasd meg ezt a rendhagyó író-olvasó találkozót!

    A podcastban említett linkek:

    Aila honpalja: https://www.gajatri.hu/

    Itt tudod megrendelni a könyvet, akár dedikálva is: https://www.gajatri.hu/konyv/ahol-parhuzamosok-egybeernek

    Itt tudhatsz meg többet a zarándoklatokról, és itt tudsz jelentkezni is: https://www.gajatri.hu/joga/esemenyek-lista

    Az Om Chantingról itt tudhatsz meg többet: https://www.facebook.com/groups/226931107405424/posts/4380894795342347/

  • A SpiroCast 2022. évi első adását hallhatjátok, melynek címe: Hogyan ne őrüljünk meg 2022-ben?

    Ebben az adásban Barcs Kriszta, Dzsajantí és Nandagópa beszélget, melynek során randevút ad egymásnak a pszichológia és a jóga. Megbeszéljük, hogy milyen évre számítunk 2022-ben, és milyen eszközeink vannak arra, hogy ebben - a várhatóan nem egyszerű - évben is meg tudjuk őrizni az egyensúlyunkat.  

    Természetesen ebben az adásban is ajánlunk nektek könyveket:  

    Irvin D. Yalom: Szemben a nappal - A haláltól való rettegés legyőzése 

    Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása - Túlsúly, evészavarok és kapcsolati problémák 

    Szvámí Ráma: Az örömteli élet művészete 

    Szvámí Sivánanda: Utak a boldogsághoz

    Még sok mindent szerettünk volna megbeszélni ebben a témában, ezért még folytatni fogjuk, szóval ezt tekintsétek amolyan első résznek!

  • Beszélgetés Barcs Kriszta író-festő-pszichológussal, az "Álomszövő" és az "Így működik a lelked" c. könyvek írójával legújabb könyve megjelenésének apropóján. Beszélgetünk a szerzőről, a pszichológiáról, az álmokról, a gyerekekről, a gyermekek előtt álló aktuális kihívásokról, és arról, hogy hogyan segíthet számukra az új könyv.

  • A SpiroCast negyedik adásában egy komoly és egy könnyed témát dolgozunk fel: 

    - 02:27-től meghallgathatjátok Mohíni egyik legújabb versét, ami a mai téma felvezetője, és apropója egyben. 

    - 03:42-től beszélgetünk a Gururúl. Mi, vagy ki a Guru, és mi, vagy ki nem az; Mik egy igazi Guru jellemzői; Mit tud egy Guru; Miért van rá szükség; Vannak-e manapság valódi Guruk; Mit tegyünk, ha nem tudunk Indiába utazni, vagy asramba vonulni egy Guru társaságáért? 

    - 23:31-től pedig meghallgathatjátok Nandagópa legújabb könyvének, a Tacs-Co, avagy hogyan ne neveljünk dakszlit c. kötetnek első író-olvasó találkozóját, melynek felvételére a Kutya Egy Hely Kávézóban, a Kávéházi Tacsi Zsúr keretében került sor 2021. 11. 13-án. A szerzővel Paluska Péter beszélget az új könyvről, az Angyal feketében-ről, érdekességekről és kulisszatitkokról. 

    Jó szórakozást kívánunk!