Episodes

  • У восьмому випуску подкасту розмірковуємо над питанням, як і чому виникали перші вірування людей. Говоримо про язичницьких богів давніх словʼян та про капища — місця, де відбували обряди жертвоприношення ідолам богів. Розповідаємо про Перуна — бога- громовержця, іменем якого київські князі клялись при укладанні важливих державних документів. Згадуємо про хрещення Русі, яке відбулось в 988 році, і про те, як язичники довгий час не поступалися своєї віри.

    Готуємо спец-випуск подкасту за вашими побажаннями!

    Запрошуємо слухачів запитати нас про українські слова, які вас цікавлять. А ми спробуємо розказати про них щось новеньке! Залишайте ваші побажання з-приводу слів в аудіо, відео і текстовому форматі в дірект або в коментарях в наших соцмережах і почуйте себе в спеціальному випуску подкасту «Кльове слово»!
    Facebook @podcast.klyoveslovo
    Instagram @klyove_slovo
    Telegram @klyove_slovo

  • В сьомому випуску подкасту говоримо про незабутнє козацьке минуле. Кльове слово епізоду — січ. Відоме кожному, але має декілька значень. Розповідаємо, де і чому виникли перші січі? Хто такі козаки, чим вони займались і кому випадав шанс стати козаком? Розкриємо секрет: «де ж козак ховав свою ложку?».

    Доречі!

    Ми готуємо спец-випуск подкасту за вашими побажаннями!

    Запрошуємо слухачів запитати нас про українські слова, які вас цікавлять. А ми спробуємо розказати про них щось новеньке! Залишайте ваші побажання з-приводу слів в аудіо, відео і текстовому форматі в дірект або в коментарях в наших соцмережах і почуйте себе в спеціальному випуску подкасту «Кльове слово»!

    Facebook https://www.facebook.com/podcast.klyoveslovo

    Instagram https://www.instagram.com/klyove_slovo

    Telegram https://t.me/klyove_slovo

  • Missing episodes?

    Click here to refresh the feed.

  • В шостому випуску говоримо про традиційні українські інструменти, починаючи із цимбал. Цимбали входили до складу традиційних українських гуртів, які називають «троїсті музики». Послухаємо й інші інструменти, які грали в троїстих капелах, — скрипку, басолю та бубен. Та дізнаємось, яким чином вони потрапили в українську музичну традицію. Як навчали дітей грати на інструментах в традиції і чому традиційні музики були не просто хобі, а повноцінною професією?

  • В п’ятому епізоді подкасту досліджуємо таємниці слова «курган».

    Розповідаємо про надмогильні споруди, які залишились на теренах сучасної України від давніх культур.

    Говоримо про скіфів — один із народів, який прийшов на наші терени в VI ст. до н.е., і згадку про яких нам залишив давньогрецький історик Геродот.

    Обговорюємо особиливості курганних поховань, а також — скарби скіфських могил, які впродовж тисячоліть зберігались в наших землях. Зокрема і про Царську пектораль згадуємо — витвір мистецтва світового значення, знайдений в кургані «Товста могила» на території Дніпропетровської області.

  • В четвертому епізоді говоритимемо про те, як і де розважалась молодь двісті років тому.

    Спробуємо уявити, якими були традиційні українські вечорниці. Розповідаємо про найбільш яскраві молодіжні розваги — гуляння на свято Андрія Первозванного. І теревенимо про те, чому парубки і дівчата напередодні збирались поокремо…

  • Третій епізод подкасту «Кльове слово» присвячений літописам – історико-літературним текстам, які фіксували важливі події протягом восьми сотен років.

    Поспілкуємось про те, чому саме ченці довгий час займались написанням літописів. Спробуємо зрозуміти, в чому унікальність Нестора, якого ми сьогодні вважаємо автором «Повісті минулих літ».

    Розкажемо про процес створення літописів та давніх книг і дізнаємося, чому деякі з них є справжніми витворами мистецтва.

  • Багато тисяч років тому люди навчилися обробляти землю і вирощувати зерно. А згодом спробували розтерти зерно поміж камінням і отримали борошно.

    В другому епізоді подкасту «Кльове Слово» говоритимемо про найдавніший пристрій для перетирання зерна - жорна. Про еволюцію процесу виробництва борошна - від найпростіших зернотерок до вітряків.

    Ми розкажемо, як зерно, яке посіяли в холодну весняну землю, стає паляницею на нашому столі.

    А ще дамо відповідь на питання: чому ж «хліб - усьому голова?»

  • В першому епізоді подкасту «Кльове слово» йдеться про чумаків - людей, які зуміли свій промисел зробити стилем життя.

    Розкажемо також, як були організовані чумацькі подорожі. І ще про те, де ж чумаки брали сіль, як не на чорноморському узбережжі. Чим, окрім солі, вони торгували? Нарешті, обговоримо, який мистецький спадок про чумаків ми маємо сьогодні.

    Цікавого прослуховування!В подкасті звучит пісня «Їхали чумаки» by «Очеретяний кіт», «ДахаБраха», Катя Чілі, Сашко Лірник та «Гайдамаки».

  • Скільки слів щоденно ми пропускаємо повз вуха?

    Скільки явищ та подій ми б змогли пригадати, якби нам довелось відштовхнутись від одного єдиного слова?

    Скільки цікавих подкастів наші діти слухали протягом останнього тижня, місяця, року?

    «Кльове слово» - це подкаст, створений разом з дітьми і для дітей!

    Тут ми говоритимемо про слова, а головне - про явища та події, які можуть стояти за одним єдиним словом.

    Перший епізод онлайн вже 15 лютого 2024 р.

    Слухайте, ставте лайки та підписуйтесь на «Кльове слово»!