Episodes

  • „Teabevara tunnis“ saad piiluda teabevara köögipoolele.
    „Üks põhjus, miks olla koos teabevaraga, kasvõi ka siin tööd tehes, on, et see on nagu ülikool. See infohulk, mis on sinu käsutuses, on nii suur ja nii väärtuslik,“ ütleb üks saatekülalistest, Äripäeva teabekeskuse juht Liivi Kedelauk.

    Teabevara sai aprillis 26-aastaseks. Sel puhul kõneleme, kuidas teabevara valmib, kes seda teevad ja kas muljetavaldava edulooga sünnipäevalapse seltskonnas on näiteks ka midagi naljakat juhtunud. Stuudios on Äripäeva teabekeskuse juht Liivi Kedelauk, teabevara projektijuht Eve Noormägi ja teabevara müügijuht Aleksandra Kogerman.

    Saadet juhib Äripäeva teabevara juht Heidi Saar.

    Pildil vasakult: Heidi Saar, Liivi Kedelauk, Aleksandra Kogerman ja Eve Noormägi. Autor: Andres Laanem

  • Mikrokraadiprogrammid on üsna lühikese ajaga leidnud kindla koha Eesti kõrgharidusmaastikul ning on õppijate poolt hästi vastu võetud. Eesti Energia ja Tartu Ülikooli koostöös on sündinud täiesti unikaalne ettevõtte oma töötajatele suunatud mikrokraadi formaadis arenguprogramm: „Enefit mikrokraad: kaasaegse strateegilise juhi meistriklass”.
    "Õppetunni" saates räägime juhtidele suunatud arenguprogrammist lähemalt, ideest – teostuseni: kust sündis vajadus, miks just mikrokraad, kuidas programm erineb tavapärasest koolitusest ja millised on esmased kogemused õppetegevusest. Saatekülalisteks on Merilin Metsma, Eesti Energia arengupartner, Urmas Uiboaid, Eesti Energia töökeskkonna ja heaolu valdkonna juht ning Kurmet Kivipõld, Tartu Ülikooli juhtimise kaasprofessor ja juhtimise õppetooli juhataja.
    Saadet juhib Katre Savi.

    Fotol vasakult: Kurmet Kivipõld, Merilin Metsma ja Urmas Uiboaid. Autor: Andres Laanem

  • Missing episodes?

    Click here to refresh the feed.

  • Äripäeva raadio saates „Digitark äri” arutavad raamatupidamisbüroode juhid ja valdkonna arvamusliidrid e‑arvete kohustuslikuks muutmise teemal. Saade on salvestatud konverentsil „Mis muutub raamatupidaja töös 2024?”

    Valitsus on andnud selge signaali, et plaanib teha masinloetavad arved kõigile ettevõtetele 2025. aastast kohustuslikuks. E‑arvete teema on kütnud kirgi juba mitu aastat ning arvamusi sel teemal on seinast seina nii ettevõtete juhtide kui ka raamatupidajate hulgas. Samas on meil Eestis olemas mitmeaastane praktika, sest avalikule sektorile ettevõtjad juba esitavad e‑arveid – see on muutunud normaalsuseks.

    Uurime, millise kivi all on vähk peidus, et ettevõtted vabatahtlikult e‑arveid kasutusele ei võta ning kas ja kuidas on mõistlik e‑arved kohustuslikuks muuta.

    Vestlusringis osalevad Askendo raamatupidamisbüroo juht Imre Pralla, raamatupidamisbüroo Grow tegevjuht ja partner Ulvi Tallo, finantsprotsesside digiteerimise entusiast Grete Michelson ning Äripäeva teemaveebide raamatupidaja.ee ja palgauudised.ee ärijuht Mare Timian. Arutelu juhib koolitaja ja mälutreener Tauri Tallermaa.

    Fotol vasakult: Mare Timian, Ulvi Tallo, Imre Pralla, Grete Michelson ja Tauri Tallermaa. Autor: Raul Mee

  • Stebby pakub nüüd lisaks spordikompensatsioonile ka tervisekindlustust, mis toimib tööandjale maksuvabastuse piires ja sobib igas suuruses ettevõtetele. Tervisekaitse aitab töötajatel oma tervist maksuvabalt kindlustada, rääkisid saates Stebby kindlustustoote juht Algor Orav ja ERGO ravikindlustuse riskijuht Janika Lüüs-Likk.

    Stebby ja ERGO koostöös valminud lahendus hõlmab nii tervise edendamist kui ka ravikulude katmist. Toodete mitmekülgne valik võimaldab tööandjal luua motiveeriva terviseprogrammi, mis arvestab iga töötaja vajadustega. Algor Orava sõnul on inimesed sellist kindlustust oodanud.

    Kindlustuspakettide populaarsust kinnitab ka Lüüs-Likk, märkides, et huvi tervisekaitse vastu on kasvanud maksumuudatustest saadik ja tervisekindlustust kasutatakse töötaja motivatsioonipaketi osana. Hinnatakse, et töötaja saab kiirelt arstiabi ja nii väheneb ka töölt tervise tõttu eemaloldud aeg.

    Saatekülalised tõid välja, et probleem on aga maksuvabastuse piirmääras, mis on 400 eurot ja hinnatõuse arvestades ajale jalgu jäänud. Kompensatsioon võiks nende sõnul tõusta Läti eeskujul 750 euroni. 

    Millised on  tervisekaitse paketid, mille poolest need erinevad ja kes saavad neid kasutada? Millest tuleks alustada, et tervisekaitset oma töötajatele võimaldada? Millistele ettevõtetele see teenus on mõeldud? Kui oluliseks peavad nii tööandjad kui töötajad ise tervisekindlustuse olemasolu? Millised on levinumad kindlustusjuhtumid? Nendele küsimustele saab vastuse saatest, saadet juhib Alyona Stadnik.

    Foto: erakogu.

  • äikesekatuseid tootev Solarstone on uue omaniku, Raul Kirjaneni ettevõtte Biofuel juhtimisel avamas Põhjamaades tütarettevõtteid ning partnerite toel sihitakse Rootsis ka riiklikus objektis osalemist.

    Solarstoni tegevjuht Romet Roosalu viibib käesoleval nädalal Stockholmis ehitusmessil “Nordbygg”, kust andis telefoniintervjuu “Energiatunni” saatele. Tema sõnul on Rootsi ja Norra turule sisenemise plaanid läinud uue omanikuga konkreetseks ning Põhjamaade suurimalt ehitusmessilt soovitakse koju tulla konkreetsete kokkulepetega, millest üks on tähendab tema sõnul loodetavasti ka ühes riiklikus objektis partner olemist.

    Intervjuus rääkis Roosalu veel kuidas on tööle hakanud ettevõtte Viljandi tehas, milliseid investeeringuid lisaks tehtud enam kui 10 miljonile veel planeeritakse ning ka kuidas toimub terviklikeks katuse-elementideks sobituvate päikesepaneelide tootmine.

    Lisaks andis tegevjuht teada, millal jõuab ettevõte peale suuri investeeringute tsüklit tegevuskasumisse ning vastab ka küsimusele, kas suuremahuliste investeeringute vajadus oli peamine tõuge, miks Solarstone asutajad ettevõtte hiljuti Kirjaneni firmale maha müüsid. Romet Roosaluga vestles Lauri Leet.

    Fotol Solarstone tootmine Viljandis, taamal ettevõtte endine tegevjuht Silver Aednik. Foto autor: Elmo Riig, Sakala/Scanpix

  • Energeetikaettevõtte Evecon tegevjuht Karl Kull räägib "Energiatunni" saates ettevõtte kahest rajatavast akupargist Harjumaale, mille tarvis tegi investeeringu Prantsuse päritolu rohefond Mirova.
    Kulli sõnul jääb kahe 100 megavatise võimsusega Corsica Sole ja Eveconi ühisettevõttesse Baltic Storage Platformi akupargi rajamise kogumaksumus 140 miljoni euro juures.
    Intervjuus räägib Kull nii akuparkide tehnilistest lahendustest kui ka tehtud investeeringute tasuvusest ning investorite huvist rohelahendustesse investeerida. Samuti tuleb jutuks järgmisel aastal toimub Eesti elektrivõrgu desünkroniseerimine Vene elektrivõrgust ning ka Eveconi edasised plaanid.
    Fotol Prantsuse firma Corsica Sole esindaja Jean-Gabriel Steinmetz ning Eveconi tegevjuht Karl Kull. .Foto autor: Andras Kralla.

  • Vaid väike osa ettevõtetest kasutab e-arveid omavahelisel asjaajamisel, sest vanad harjumused on tugevad ning hirm teadmatuse ees suur, selgus saates “Kasvukursil”.

    Coop panga ärikliendi igapäevapanganduse juhi Erje Mettase sõnul puutub ta aeg-ajalt kokku ettevõtete raamatupidajatega, kes on kogemata palgalehe topelt üles laadinud.

    „Helistab raamatupidaja pisar silmis ja ütleb, et kas te saaksite palun pooltele töötajatele palgad tagasi maksta, kes said topelt,” rääkis Mettas.

    Mettase sõnul aitavad taolisi probleeme lahendada ja vigu vältida mitmed automatiseerimise ja digitaliseerimise tööriistad.

    Saates “Kasvukursil” taolistest raamatupidamisega seotud muredest ja nende lahendustest räägitigi. Võrreldi ka raamatupidamisteenuse sisseostmist raamatupidaja palgal hoidmisega ning räägiti sellest, kuidas värske tehnoloogia finantsjuhi ja raamatupidaja rolle muudab.

    Arutleti, milliseid vigu aitab raamatupidamise automatiseerimine ettevõttes vältida ning millised ohud ja võimalused kaasnevad erinevate tehnoloogiate kasutuselevõtmisega.

    Külas olid Coop panga ärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas (vasakul), töötajate ümberlokeerimise ettevõtte Jobbatical finantsjuht Glen Madis (paremal) ja nõustamisettevõtte Grant Thornton raamatupidamisvaldkonna juht Gaily Kuusik (keskel). Saadet juhtis Gregor Alaküla. Foto: Kerli Nõmm.

  • Äripäeva teemaveebi Põllumajandus.ee saade "Kasvupinnas" külastas möödunud nädalavahetusel toimunud Maamessi. Kuigi eksponentide vähesuse üle Maamessil kurta ei saa, tõdesid põllu- ja farmitehnikamüüjad, et müügitehinguteni jõudmine tuleb visalt. Sellele vaatamata tutvustati messiboksides uudistooteid, mis paistsid silma kas ökonoomsema toimimise poolest või mille seadmete andurid annavad loomade hooldamisel rohkelt lisainfot.
    Kuula saates mida soovivad sektori ettevõtjad uuelt regionaal- ja põllumajandusministrilt, millised on trendid teraviljade kasvatamisel ja mida käisid usbekid tõuloomakasvatjate juures vaatamas.
    Saadet juhib Juuli Nemvalts.

    Foto: Maamess 2024. Autor: Meelika Sander-Sõrmus

  • Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on teinud ettepaneku ja algatuse reklaamiseaduse muutmiseks. Ideed puudutavad reklaami mõistet ja põhimõtteid, mõjuisikuid, paremaid kanaliüleseid regulatsioone ja muidugi ka alkoholi, finantsteenuste ja muude valdkondlike reklaamide regulatsiooni.

    Ministeeriumi esialgse plaani kohaselt valmib reklaamiseaduse muutmise eelnõu 2024. aasta lõpuks ning muudatused jõustuksid 2025. aasta lõpus.

    Saates "Eetris on turundusuudised" arutlevad Duo Media Networksi tele- ja raadioreklaami juht Mirjam Viiding ning Saku Õlletehase turundusjuht Eva Maarend reklaamiseaduse eelseisvate muudatuste üle. Esile tõstetakse vajadust muuta praegused kanalipõhised piirangud kanalineutraalseks, et tagada kõikide meediakanalite võrdne kohtlemine. Samuti on teemaks mõjuisikute regulatsioon.

    Lisaks käsitletakse, milliseid ühiskondlikke probleeme reklaamiseadus üldse lahendama peaks ja kuidas liialt ranged piirangud võivad viia ülereguleerimiseni. Räägitakse ka sellest, kuidas turuosaliste eneseregulatsioon võiks tulevikus aidata seadusel püsida ajakohane ning kiiremini reageerida muutustele turul ja tehnoloogias.

    Saadet juhib Keit Ausner.

    Foto: Mirjam Viiding, Eva Maarend ja Keit Ausner. Allikas: Äripäev

  • Kodused tootmisjaamade omanikud, kes on elektri müümisel liitunud börsipaketiga, neile arvutab uus Alexela äpp välja kõige soodsamad ostu- ja müügihinnad. Kokkuhoidu võib prognoosida lausa kolmandiku võrra.

    Alexela juhatuse esimees Marti Hääl ütles eraelektritootmist kommenteerides, et selline energitootmise poliitika õigustab ennast mitmel moel: esiteks annab meile piisava energiajulgeoleku, sest tuhanded eratootjad on sabotaaži korral üsna kaitstud. Samal ajal, kui suurt elektrijaama on kerge rivist välja lüüa.

    Teisena tõi Hääl välja kliimamuutustest tingitud ilmastikuolud, mis aina rohkem põhjustavad elektrikatkestusi. Eratootmisjaama omanikud saavad ennast sellistes olukordades kindlalt tunda.

    Kuigi tarbijad peaksid enne elektri tootmisjaama soetamist, olgu selleks siis tuulik või päikesepatareid, kokku arvutama oma elektritarbimise kogused. „Majanduslikus mõttes võib anda palju kehvema tulemuse see, kui laod kogu katuse päikesepaneele täis, samal ajal kui piisaks ainult poolest katusest,“ toob Hääl näite.

    Kuula saates, miks tasub elektritootmine kodumajapidamises ennast ära, kui tarbimise taga on kas soojupump, elektriauto või muu suurema energiatarbimisega seade ja kui palju Alexela äpp aitab hinnavõitu saada. Saates räägib Alexela juhatuse esimees Marti Hääl.

    Fotol Marti Hääl.
    Foto: Raul Mee.

  • Eesti majandus vajab hüpet järgmisele arengutasemele, et saaksime müüa tooteid ja teenuseid kallimalt. Selle saavutamisest lahutab aga üks oluline komponent.

    Kui liidame kõikide Eesti ettevõtete käibed kokku, saame suurusjärgu 80 miljardit, umbes sama palju käivet teeb Disney Corporation. Kindlasti on Eestis kümme või sadakond vähemalt sama head ideed, ütles OIXIO Grupi juhatuse esimees ja Tööandjate keskliidu innovatsiooni käivituskoja juht Ivo Suursoo.

    Ta nentis saates "Tööandjate tund", et Eesti suur küsimus on, kuidas leida võimalus ja ambitsioon see teoks teha.

    „Oleme põhjusega uhked selle üle, et toome aastas 300-400 miljonit eurot välisinvesteeringuid. Aga, kui samal ajal kaks korda nii palju jääb Eestisse tegemata, siis see teeb murelikuks,“ rõhutas Suursoo. „Ja see on majanduskeskkonna küsimus.“

    Milline majandusruum on konkurentsivõimeline ja investeeringuid meelitav ning mida peavad selle saavutamiseks tegema ettevõtjad ja riik, sellest räägivad saates Ivo Suursoo, Chemi-Pharmi juht Joonas Lahe ja trüki- ja pakenditööstuse liidu juht Katre Savi.

    Saatejuht on Rivo Sarapik.

    Fotol Joonas Lahe, Katre Savi ja Ivo Suursoo.
    Foto: Äripäev.

  • Aina rohkem ettevõtteid võtavad osa mentorluse programmist, et tõsta selle kaudu teeninduse kvaliteeti.

    Enda kogemusi teeninduse taseme tõstmisest jagab SOL Eesti tegevjuht Priit Sipelgas. Koos Tele2 Eesti tippteenindaja Kristi Arulaga räägivad nad saates "Teeninduse teejuht" millist tuge vajavad selleks töötajad.

    "Mentorlus on teeninduskvaliteedi kasvatamisel üks võtmetegureid," ütleb SOL Eesti tegevjuht Priit Sipelgas.

    Tele2 Eesti tippteenindaja Kristi Arula jagab saates kogemusi Tele2 töötamisest, näiteks toob Arula toob välja, kuidas külg-külje kõrval mentorlus aitab uutel töötajatel paremini ja kiiremini kohaneda ja loob turvatunde.

    Sipelgas selgitab, et mentorluse edukus sõltub suuresti mõlema poole ehk mentori ja mentee suhtlusest.

    Saates selgub, millised on võimalikud komistuskivid mentorprogrammide läbiviimisel.

    Ühtlasi räägime, kuidas muuta ettevõtte teenindust paremaks ja kuidas kasutada mentorlust personalijuhtimises ja arendamises?

    Saadet juhib Alyona Stadnik.

    Fotol vasakult: Kristi Arula, Priit Sipelgas ja Alyona Stadnik. Allikas: Äripäev

  • Kuigi Domus Kinnisvara maakler Agur Tammistu rõhutab, et suuri allahindlusi korteriturul oodata pole, märgib ta sellele vaatamata et eriti just järelturul otsitakse müüjaid, kes valmis hinda langetama.
    „Ja kui seda ei juhtu, siis vaadatakse teine objekt,“ sõnab Tammistu saates „Ruutmeetrite taga“. Saate teise külalise, 1Partner Kinnisvara kutselise hindaja Hanna Raudmäe sõnul joonistub Tallinna järelturu korterihindades välja uus tendents, mida ostuhuviline peaks kindlasti silmas pidama. Raudmäe sõnul tuleb täna välja, et pakkumishinnad võivad olla ühel tasemel, aga tehinguhinnad on hoopis kõikuvamad.
    „Rääkides järelturu tüüpkorteritest Lasnamäel Õismäel või Mustamäel, ulatuvad samaväärsete korterite tehinguhindade kõikumised 10-15 protsendini,“ toob Raudmäe välja.
    Seega on turul praegu müüjaid, kes valmis vajaduspõhiselt hinna üle kauplema ning ostjate huvi oleks leida üles sellised müüjad turult üles. Saates avame, millised müüjad on rohkem hinna üle nõus kauplema, lisaks räägime millises suunas on liikumas ostjate huvi võimaliku järelturu korteri kommunaalmaksete osas ning millises mahus näiteks ühistu laenukoormus korterihinda mõjutab. Samuti avame sõnapaari „taskukohane korter“ sisu ning kirjeldame, millise korteri saab praegu turult pealinnas umbes 100 000 euro eest.
    Lisaks kirjeldame ja analüüsisime ka uusarendus- aga ka üüriturgu ning külalised avavad milline uus idee võiks konservatiivselt turul üüri-müügiäris Eestis praktikasse jõuda. Saatejuht on Lauri Leet.
    Fotol tüüpiline järelturu korter, foto autor Veiko Tõkman.

  • Europarlamendi saadik Marina Kaljurand tunnistab et sanktsioonidega Euroopas on kuskil midagi valesti ning nende parandamise osas tuleks vaadata, kuidas nendega toimetatakse Ameerika Ühendriigis.

    Kaljurand toob saates “Fookuses: Euroopa majandus” välja, et kui Euroopa Liidus tegeleb Venemaale kehtestatud sanktsioonide järel valvamisega vaid paarkümmend inimest, siis USA-s on neid inimesi ligikaudu 500.

    “Meil on inimeste vähesus probleemiks,” selgitab Kaljurand ja räägib, et seetõttu ongi Euroopa suutnud kehtestatud sanktsioonidest kõrvale hiilimistega toime tulla kehvasti.

    Kaubandusembargot energiakandjate osas Venemaaga toetab tema sõnul praegu ka lõpetavas parlamendi koosseisus sotsiaaldemokraatide fraktsioon, ent täieliku kaubandusembargo toetuse osas ta kindel pole.

    Saates rääkisime veel, kas julgeoleku- ja välispoliitika osas võiks Euroopa Liidus ühehäälsuse nõudest loobuda, millised on EL huvid Kaukaasias ning kas kaubavahetus selle piirkonnaga võib pidada Eesti ettevõtetele soovituslikuks. Samuti  rääkisime äsja vastu võetud migratsioonipaktist ning lisaks andis Kaljurand oma hinnangu lähenevatele europarlamendi valimistele.

    Fotol Marina Kaljurand kõnelemas 2019. aasta valimispeal, foto autor Liis Treimann. Saatejuht on Lauri Leet.

  • Tallink tähistab mais oma 35. sünnipäeva ja sel puhul rääkis Eesti lipulaeva laevateeninduse juht ja peakapten Tarvi-Carlos Tuulik saates "Ettevõtte juubel", milliseid rohetehnoloogiaid katsetatakse, et jalajälge vähendada.

    Tuulik loetles, et fossiilkütustele otsitakse alternatiive, katsetades vesinikkütust ja samuti on töös projekt laeva pardal süsinikuheite kinni püüdmiseks. Kuna aga turvalisus on laeval alati kõige tähtsam, siis tuleb uusi tehnoloogiaid enne kasutuselevõttu väga põhjalikult testida.

    Peakapten rääkis saates muuseas ka seda, et Läänemerd reostavad kõige enam põllumajandussektoris kasutatavad lämmastikväetised, mis põhjavee kaudu Läänemerre imbuvad. Reostunud põhjavesi tekitab suviti ka mürgiste sinivetikate teket.

    Saates tuleb muude teemade hulgas juttu Tuuliku enda kapteniks saamise soovist juba lasteaias ja sellest, kas meremeheks või -naiseks ihkavad saada noored veel praegugi. Tallink korraldab 26. aprillil reisilaeval Baltic Queen noortele karjääripäeva, kuhu oodatakse ametiga tutvuma sadu huvilisi.

    Töö merel on peakapteni sõnul väga mugav, sest Tallinkis on selline graafik, et tööl ollakse kaks nädalat ja siis kohe puhatakse ka otsa kaks nädalat. „Ma ei teagi teist sellist töögraafikut kuskil teises firmas,“ kommenteeris Tuulik. Saadet juhib. Annika Kald.

    Fotol Tarvi-Carlos Tuulik. Foto autor: Raul Mee.

  • Iga surin või lihasnõrkus ei viita veel haigusele, ent näiteks pärast viirushaigust algav kiiresti süvenev jalgade nõrkus või tundlikkushäired võivad viidata tõsisemale neuroloogilisele haigusele.

    Saates selgitab Lääne-Tallinna Keskhaigla Närvihaiguste ja psühhiaatria kliiniku ülemarst-juhataja dr Katrin Gross-Paju, millised sümptomid viitavad neuropaatiale ning milliste ohumärkide korral tuleks kiiresti arsti poole pöörduda, et vältida eluohtlikke seisundeid.

    Samuti tuleb juttu KIDPst ehk kroonilisest demüeliniseerivast polüradikulopaatiast ning neuropaatiate tänapäevastest diagnoosimise ja ravivõimalustest.
    Saatejuht on Tuuli Seinberg.

    Fotol dr Katrin Gross-Paju, foto autor Andras Kralla

  • Sisuturundussaates keskendume ärianalüütikale. Võtame lähema vaatluse alla puiduettevõtte Barrus mitmekümne aasta pikkuse teekonna ärianalüütika rakendamisel. Kogemusi jagab Barruse IT-juht Vaido Otsar.

    Ärianalüütika pole eesmärk omaette, vaid vahend eesmärgi saavutamiseks. Kust aga alustada? “Kõige olulisem on taibata, et sinu andmeid mingisugusel hetkel võiks saada analüüsida. See on kõige esimene samm,” selgitab Otsar.

    Tarkvaraanalüütika juhtivkonsultant Kristen Pugi OIXIO Digitalist räägib sellest, millised andmeid on mõtet koguda ja kuidas on mõistlik neid esitada ja visualiseerida. Oluline on õige eesmärgistamine, ettevõtte kultuur ja pikk planeerimisaeg. Lähemalt saab aga kuulata saatest.

    Saadet juhib Hando Sinisalu.

    Foto: Äripäev.

  • "Fookuses: tark tööstus" uues saates räägime tehisintellekti kasutamisest tööstuses ja ehituses. Teeme mõlemale sektorile kiire „helikopterivaate“ ja toome näiteid erinevatest kasutusvõimalustest. Külas on Tehnopoli äriarendusjuht ja investor Martin Goroško ning Nordeconi digitaliseerimis- ja innovatsioonijuht Risto Vahenurm.

    Saates on juttu näiteks sellest, et kui Aasias ja USAs kasutab umbes 60 protsenti ettevõtetest tehisintellekti rakendusi, siis Euroopas on see 30 protsendi juures ning Eesti alles 6-8 protsendi lähedal. Ekspertide sõnul on see siiski kiiresti muutumas ja Eestit võib ees oodata hüppeline kasv tehisintellekti kasutamises. Hirm ja vastuvõitlemine on nüüdseks asendunud veendumusega, et on aeg investeerida, märgib Goroško.

    Saadet juhib Harro Puusild.

    Foto: Martin Goroško ja Risto Vahenurm. Autor: Harro Puusild

  • Peidetud vihmaveerennid, energiat tootvad katused, matt pinnakate – just neid lahendusi toob saates esile Ruukki katusetoodete ärivaldkonna juht Kristjan Õsso.

    Saates räägime, kuidas teha uuendusi traditsioonilises valdkonnas ja tuua innovatsiooni katusematerjalidesse, paigaldusse ja hooldusse.

    Kristjan Õsso toob välja, et katusepaigaldus läheb tänu tootearendusele ja uute toodete turule tulekule soodsamaks ja kiiremaks. Räägimegi ühest uuest tootest, milleks on Classic Silence ja teeme selgeks, kuidas see muust tooteportfellist erineb.

    Jätkusuutlikkus on Ruukki strateegiasse sisse kirjutatud, näiteks rohelise energia kasutamine tootmises ning uudisena 100% taaskasutatava terase kasutamine.

    Kristjan Õsso aga viskab saates õhku ka üleskutse: “Otsime avalikku või eritähenduslikku hoonet, millele pakkuda 100% taaskasutatavast terasest katus.”

    Lõpetuseks meenutame, et katust tuleb uuendada tervikuna ja vaadata tasub pikka plaani, mitte keskenduda kiirele “nähtavale” mure lahendamisele. Saadet juhib Tõnu Einasto.

    Foto: erakogu. Nii katusel kui ka seinas Classic Silence.

  • Äripäeva aprillikuu terviseraamat „Met Flexi dieet. Kasutage paremat kütust, põletage rohkem rasva“ on nagu põnev kokaraamat, kust saab huvitavaid retsepte ja nippe, kui soovid oma kaalunumbril silma peal hoida. Saates räägib toitumisterapeut Külli Holsting sellest raamatust ajendatuna erinevatest dieetidest ja tänapäevastest toitumissoovitustest.
    Milline on maailma kõige lihtsam dieet? Kas tuntud rahvatarkuses, et „hommikusöök söö ise, lõunasöök jaga sõbraga ning õhtuöök anna vaenlasele“ peitub oma tõetera? Kas meie laste toitumisega on tõesti lood nii halvasti, nagu räägitakse? Millal on kasulik süüa ja mida süüa? Toidu- ja tervisejuttu siin juba jätkub, ka kevadisi nõuandeid!

    Saatejuht on Virtuaalkliiniku toimetaja Õnne Puhk.