Episodes

  • 5 maja, świętowaliśmy nie tylko światowy Dzień Niezależnego Życia, ale także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym wyjątkowym czasie, kiedy zwracamy szczególną uwagę na prawa i potrzeby osób z niepełnosprawnościami, zapraszam Was na rozmowę z dr Magdą Szarotą - ekspertką w dziedzinie niepełnosprawności i dostępności.

    Magda dzieli się swoimi spostrzeżeniami na tematy:

    ✨ Postępów i wyzwań: osoby z niepełnosprawnościami stanowią aż 15% populacji. Jakie to ma znaczenie dla naszego społeczeństwa i jak możemy działać na rzecz zmniejszenia dyskryminacji i poprawy warunków życia tych osób?

    ✨ Stereotypów i uprzedzeń: dyskutujemy, jak większa świadomość i praktyki antydyskryminacyjne mogą realnie wpłynąć na codzienne życie osób z niepełnosprawnościami oraz jak każdy z nas może przyczynić się do budowania bardziej inkluzywnego świata.

    ✨ Strategii dla społeczeństwa: jakie kroki mogą podjąć instytucje i każdy z nas, aby nasze środowisko było bardziej otwarte i dostępne dla wszystkich

    Jeśli zastanawiasz się, jak można aktywnie wspierać osoby z niepełnosprawnościami oraz przekształcać otaczającą nas rzeczywistość na bardziej dostępną i przyjazną, to nasza rozmowa z pewnością dostarczy Ci cennych wskazówek.

    [Grafika przedstawia wizerunki Magdy Szaroty oraz Malwiny Faliszewskiej, jest to kolorowa okładka podcastu]

    Magda Szarota- badaczka i aktywistka. Ekspertka w temacie niepełnosprawności i dostępności. Doktorka na top brytyjskim uniwersytecie Lancaster.

  • W dzisiejszym odcinku, wraz z moją gościnią Małgorzatą Tylec-Gusakov, zastanawiamy się czy istnieją różnice w podejściu kobiet i mężczyzn do procesów rekrutacyjnych oraz rozwoju kariery.

    🗣️Małgosia, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu headhunterskim, opowiada:

    🔎jakie najczęstsze różnice w podejściu kobiet i mężczyzn w procesach rekrutacyjnych obserwuje,

    🔎czy kobiety i mężczyźni różnie podchodzą do negocjacji wynagrodzeń i sprzedaży swoich kompetencji na rozmowach kwalifikacyjnych,

    🔎jakie strategie mogą zastosować organizacje, aby zwiększyć udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych,

    🔎jakie pytania zadaje headhunter kandydatom, aby pomóc im rozwinąć myślenie o swojej wartości dla organizacji.

    Jeśli przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej, zmagasz się z docenieniem swoich kompetencji lub chcesz nauczyć się, jak otwarcie o nich mówić, nasza rozmowa może dostarczyć Ci inspiracji oraz praktycznych porad, które pomogą skuteczniej stawić czoła tym wyzwaniom.

    Małgorzata Tylec-Gusakov- Headhunterka oraz właścicielka globalnego zespołu Financial & Professional Services w AIMS International, światowej agencji executive search.

  • Missing episodes?

    Click here to refresh the feed.

  • 🧘‍♀️ Czy wiesz, jak bardzo nasze nawyki życiowe, jakość relacji oraz ogólne zadowolenie z życia mogą wpływać na naszą długowieczność?

    W najnowszym odcinku podcastu rozmawiam z Ewą Suszek, pasjonatką zdrowego trybu życia. Ewa dzieli się swoimi przemyśleniami na temat blue zones – miejsc, gdzie ludzie żyją najdłużej, podkreśla znaczenie codziennego ruchu oraz ważność snu dla utrzymania dobrej kondycji zdrowotnej. Omawiamy metody "soft" i "hard" w dążeniu do długowieczności oraz sposoby na to, jak skutecznie modyfikować codzienne nawyki dla lepszego samopoczucia.

    🌿Jeśli chcesz zadbać o swoją długowieczność i wprowadzić zmiany, które mają realny wpływ na twoje zdrowie i samopoczucie, koniecznie wysłuchaj naszej rozmowy i już dzisiaj zacznij tworzyć swoją historię długiego i szczęśliwego życia.

    Ewa Suszek- pasjonatka zdrowia, dobrostanu, równowagi życiowej, coachka zdrowia. Promotorka radości i witalności na każdym etapie życia.

  • 𝗥𝗼𝘇𝘄𝗼́𝗷 𝗯𝗶𝘇𝗻𝗲𝘀𝘂 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝘂𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝗻𝗶𝗼𝗻𝘆 𝘁𝗲𝗿𝗮𝘇 𝗼𝗱 𝗽𝗼𝘇𝘆𝘀𝗸𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗹𝘂𝗯 𝘂𝘁𝗿𝘇𝘆𝗺𝗮𝗻𝗶𝗮 𝘀𝘁𝗿𝗮𝘁𝗲𝗴𝗶𝗰𝘇𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗸𝗹𝗶𝗲𝗻𝘁𝗮.

    🎯Wiesz, że Twoja usługa przynosi rezultaty Klientom, ale czas pozyskania idealnego klienta jest dłuższy niż zakładałeś/łaś.

    👎Demotywują Cię kolejne prezentacje, kolejne spotkania zapoznawcze, bo nie przekładają się na realne przychody.

    🎯Chcesz przyjrzeć się konkretnym sytuacjom, procesowi negocjacji, swoim wycenom i wdrożyć drobne zmiany, które diametralnie zmienią Twoje relacje i rozmowy na każdym etapie pozyskiwania klienta?

    Koniecznie wysłuchaj mojej najnowszej rozmowy z Olga Sobieraj, autorką programu rozwojowego „Jak zdobyć idealnego Klient, rozmowa po rozmowie" metodą 5Z:

    1. Zdefiniuj idealnego klienta👤

    2. Zainicjuj spotkanie i rozmowę 💬

    3. Zaproś na doświadczenie Twojego produktu, usługi☕

    4. Zaproponuj wynagrodzenie 💰

    5. Zbierz TAK/NIE. Jak radzić sobie z odmową klienta, bo czasem NIE to zaproszenie do działania, a czasem to pełne zdanie. ✅❌🎧

    Olga Sobieraj- przedsiębiorczyni i mentorka biznesowa. Szkoli i wspiera przedsiębiorców oraz liderów i ich zespoły w obszarach efektywności osobistej lidera, zarządzania biznesem, a także efektywnym zarządzaniu relacjami z szefami, wspólnikami, zespołem i klientami.

  • 🔍Jakie są realne korzyści z wdrażania strategii ESG?

    🔍Czy strategia ESG powinna być częścią strategii biznesowej?

    🔍Jakie wyzwania stoją przed organizacjami w praktycznym łączeniu strategii ESG z działalnością biznesową?

    🔍Jakie są konsekwencje źle postawionych celów ESG i w jaki sposób firmy mogą ich unikać?

    🔍Jak zmienia się podejście do raportowania w kontekście nowych standardów ESG?

    W tym odcinku podcastu goszczę Kamilę Szarejko, specjalistkę w dziedzinie strategii ESG. Wspólnie omawiamy, jak strategiczne podejście do ESG wpływa na biznes i jak firmy mogą łączyć swoje strategie biznesowe dążąc do zrównoważonego rozwoju.

    Rozmawiamy także na tematy związane z nowymi regulacjami Unii Europejskiej i ich wpływem na biznes oraz o realnych korzyściach wynikających z wdrażania strategii ESG. Przytaczamy również częste błędy i wyzwania związane z nieodpowiednio postawionymi celami ESG.

    Kamila Szarejko- ekspertka do spraw budowania strategii ESG

    🎙️Zapraszam do słuchania

  • Słowo “raj” zazwyczaj przywołuje obraz idealnego, wręcz utopijnego miejsca, dalekiego od naszej codzienności🌴Moja dzisiejsza rozmówczyni, Olga Sobieraj przekonuje jednak, że stworzenie sobie własnego raju jest możliwe, wprowadzając do życia kilka kluczowych zasad💡

    Podkreśla także jak ważne jest, aby zarówno w biznesie jak i w życiu prywatnym, koncentrować się na podnoszeniu swojej efektywności oraz umiejętnym zarządzaniu czasem⏳ ponieważ są to elementy niezbędne do budowania satysfakcjonującej kariery, jak i życia osobistego.

    Olga Sobieraj- przedsiębiorczyni i mentorka biznesowa. Szkoli i wspiera przedsiębiorców oraz liderów i ich zespoły w obszarach efektywności osobistej lidera, zarządzania biznesem, a także efektywnym zarządzaniu relacjami z szefami, wspólnikami, zespołem i klientami. 🎙Zapraszam do słuchania

  • 💬W tym odcinku podcastu goszczę Sandrę Frydrysiak, która dzieli się swoją wiedzą o feminatywach, języku inkluzywnym, a także intersekcjonalności.

    Rozmawiamy o tym jak język, którego używamy na co dzień, wpływa na nasze postrzeganie rzeczywistości oraz jak praktykować język inkluzywny, tak by mógł stać się naturalną częścią naszej komunikacji. Poruszamy także kwestię intersekcjonalności oraz tego dlaczego wzajemne wsparcie oraz siła siostrzeństwa mają tak ogromne znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie🌍

    🔍Dlaczego warto używać feminatywów?

    🔍Czym jest język inkluzywny i w jaki sposób możemy praktykować go na co dzień?

    🔍W jaki sposób język inkluzywny wpływa na postrzeganie przez nas rzeczywistości?

    🔍Czym jest intersekcjonalność?

    🔍Jak ważne jest wzajemne wsparcie i jak wielką moc ma siła siostrzeństwa?

    Sandra Frydrysiak-doktorka kulturoznawstwa, socjolożka, ekspertka gender studies. Adiunktka na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz Uniwersytecie Łódzkim.

    🎙Zapraszam do słuchania

  • Kontynuujemy temat emocji zgodnie z zapowiedzą poprzedniego odcinka.

    ❤️Emocje czy 🧠rozum? 🤔Co jest pierwsze przy podejmowaniu przez nas decyzji? Lubimy myśleć, że jesteśmy w stu procentach racjonalni, w szczególności w biznesie, tymczasem emocje mają ogromny wpływ na to co myślimy, jakie decyzje podejmujemy oraz na nasze relacje z innymi

    Skąd się biorą emocje? Czy niektórzy z nas są bardziej a inni mniej emocjonalni?

    Jak ciało podpowiada nam jakie emocje są w nas? Co możemy zrobić, by nauczyć się je lepiej rozpoznawać?

    Czy pokazywanie emocji jest profesjonalne?

    Co emocje mają wspólnego z autentycznością?

    Jak radzić sobie z emocjami w miejscu pracy, aby być uważnym na siebie, ale też pozostać profesjonalnym?

    Zapraszam na rozmowę z Anna Karecką - MCC coach, mentorką, ekspertką w zakresie przywództwa i efektywności zespołowej.

  • Czy w biznesie mamy miejsce na emocjonalność i dzielenie się swoimi emocjami?

    Jak reagować na emocje innych w pracy?

    Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z emocjami i nauczyć się empatycznego zachowania?

    Co to znaczy duża i mała emocjonalność i jaki ma wpływ na nasze zachowanie?

    Co mogą robić liderki i liderzy, aby tworzyć bezpieczne psychologicznie miejsce pracy.

    Zapraszam na rozmowę z Anna Karecką - MCC coach, mentorką, ekspertką w zakresie przywództwa i efektywności zespołowej.

  • W tym odcinku podcastu goszczę Ewę Turek, która dzieli się swoim doświadczeniem jako organizatorka konferencji TEDx, TEDxKids oraz TedxWarsawWomen🚀

    W trakcie naszej rozmowy opowie o tym:

    🎤 Jak narodziła się jej pasja do dzielenia się wiedzą?

    🎤 Jakie kroki należy podjąć, aby móc zaprezentować się na prestiżowej scenie TEDx?

    🎤Co składa się na przemowę, która przyciąga uwagę i pozostaje w pamięci?

    🎤Jakie wyzwania niesie za sobą wystąpienie publiczne?

    Przybliży także działalność organizacji szkoleniowej Toastmasters International i zdradzi w jaki sposób spotkania Toastmasters mogą przyczynić się do naszego rozwoju osobistego i zawodowego🌱

    🎙️Jeśli marzysz o staniu na scenie TEDx i chcesz wiedzieć, jak skutecznie rozwijać swoje umiejętności przemawiania, ten odcinek jest dla Ciebie.

    Ewa Turek- trenerka, mentorka, podcasterka. Zajmuję się prowadzeniem szkoleń i konsultacji dla środowisk biznesowych, start-upów oraz uczelni. Jest liderką w międzynarodowej organizacji szkoleniowej Toastmasters International z tytułem “Distinguished Toastmaster”, a także wicemistrzynią Polski w przemówieniach inspiracyjnych. Od 9 lat organizuję konferencję TEDx, TEDxKids oraz TedxWarsawWomen.

  • W życiu nie zawsze wszystko jest kolorowe. Rozwód to jeden z najbardziej stresujących okresów w życiu i jak się okazuje obok prawnika, bardzo cenne może okazać się także wsparcie coacha🤝

    👉 W najnowszym odcinku posłuchasz o roli coachingu w konflikcie i procesach okołorozwodowych, a także o tym jakie działania i rozwiązania proponuje moja gościni- Daria Skrzypczak-Kozikowska.

    Daria, będąc certyfikowaną coachką i mentorką, a także adwokatką, sprawnie wykorzystuje wszystkie swoje zdolności, aby za pomocą projektu „W sprawie kobiet”, którego jest autorką, wspierać na co dzień kobiety w odkrywaniu siebie, swoich potrzeb oraz zmianie ich sposobu myślenia, skupiając się na kierunku ich życiowych, zawodowych oraz biznesowych celów.

    🎙️Zapraszam do odsłuchania odcinka

    Daria Skrzypczak-Kozikowska- coachka, mentorka, adwokatka, autorka projektu „W sprawie kobiet”, wspierającego kobiety w zakresie tematów prawnych i rozwoju osobistego. Przewodnicząca zespołu do spraw kobiet przy naczelnej radzie adwokackiej. Prowadzi cykle w programie „Twoje ja w konflikcie”, który daje wsparcie coachingowo-mentoringowe podczas rozwodu, konfliktu i innych procesów sądowych.

  • ❓ Co oznacza skrót ESG i jaki ma wpływ na biznes?

    ❔ Czym ESG różni się od CSR?

    ❓ Jak obecnie kształtuję się i rozwija perspektywa ESG?

    ❔ Czy zmiany związane z ESG dotyczą jedynie dużych firm?

    ❓ Jak banki i inne instytucje usługowe przyczyniają się do karbonizacji i wpływu na środowisko?

    ❔ W jaki sposób my jako konsumenci możemy dbać o kwestię środowiskowe na co dzień?

    ❓ Jak zacząć działać w obszarze ESG?

    Moja gościni Magdalena Andrejczuk-dyrektorka CSR w mBank, tematem ESG zajmuję się od ponad 13 lat. W naszej rozmowie opowiada o kształtującej się perspektywie i zmianach, które bezpośrednio wpływają na rozwój i zmianę podejścia w biznesie do kwestii środowiskowych oraz lepszego rozumienia kwestii społecznych i zarządczych.

    🎙️ O ESG i jego wpływie na biznes dowiecie się z tego podcastu, miłego słuchania.

    Magdalena Andrejczuk - dyrektorka do spraw ESG w mBank, a także wykładowczyni na studiach podyplomowych o ESG.

  • 🗨️ W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o feminizmie i odwadze, o tym jakie znaczenie w obecnych czasach ma stosowanie feminatywów i jaki ma to wpływ na postrzeganie kobiet w środowisku pracy.

    Dorota Haller- kobieta pełna energii, feministka, doświadczona liderka i mentorka opowiada o sile siostrzeństwa💪, o tym jak ważne jest wspieranie się nawzajem oraz o budowaniu odwagi i pewności siebie💄

    🎙Zapraszam do słuchania.

    Dorota Haller- Dyrektorka Marketingu i Komunikacji, CMO w Honor Polska oraz wiceprezeska IAA- Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy w Polsce, członkini rady programowej Diversity Equity Inclusion.

  • 🤔Ulga, ulżyć, ulegać...

    ❓Jak daleko jest od potrzeby ulgi do uległości?

    ❓Czy ulżyć to jednocześnie ulec czemuś czy raczej poczuć szczęście i spełnienie?

    ❓Czy są ulgi pozytywne i negatywne?

    ❓Czym różni się ulga chwilowa od długoterminowej?

    Agnieszka Maruda, moja gościni w podcaście, autorka książki "Potęga ulgi", twierdzi, że wszyscy pragniemy ulgi i jest ona jednym z naszych podstawowych dążeń.

    🎙O uldze i jej rodzajach i wpływie na nasze życie posłuchacie w podcaście.

    Agnieszka Maruda- autorka książki "Potęga ulgi", prezeska zarządu stowarzyszenia Profesjonalnych Mówczyń i Mówców, mówczyni TEDx, mentorka liderów, wykładowczyni, executive coachka, doświadczona managerka, liderka, jedyna w Europie trenerka metody Instant Influence, trenerka Reiss Motivation Profile, ekspertka w dziedzinie motywacji i odporności psychicznej.

  • ❓Czy osoba może być neuroróżnorodna?

    ❓Czy każda osoba w spektrum autyzmu będzie posiadała ponadprzeciętne zdolności jak bohater filmu The Good Doctor?

    ❓Czy każda osoba z ADHD idealnie sprawdzi się w kreatywnych działaniach?

    Neuroróznorność to coraz częściej pojawiający się w świecie biznesu termin i wiele firm chce włączyć ten obszar do swoich działań DEI. Ale czy na pewno wiemy, co konkretnie oznaczają określenia neuroatypowość czy neuroróżnorodność?

    W dzisiejszym odcinku goszczę Agnieszkę Halikowską, prezeskę fundacji „Ponad schematami”, wspierającej systemowe rozwiązania na rzecz neuroróżnorodności, certyfikowana konsultantka w zakresie DEI.

    💬 Agnieszka opowie:

    👉 Czym jest neuroróżnorodność i neuroatypowość i w jaki sposób je rozróżniamy?

    👉 Jakie są najczęstsze stereotypy na temat osób neuroatypowych?

    👉Czy ADHD można nazwać chorobą?

    👉Jakie znaczenie ma używanie słowa spektrum, kiedy mówimy o neuroróżnorodności?

    👉 Jak organizacje mogą wspierać osoby neuroatypowe i wzmacniać świadomość pracowników na ten temat?

    Zapraszam do słuchania

  • ❌ Czy zdarzyło Ci się mieć poczucie, że za chwilę wszyscy się zorientują, że tak naprawdę nie znasz się na tym, co robisz?

    ❌Albo, że to nie Twoje kompetencje Cię zaprowadziły do miejsca, w którym jesteś, a raczej przypadek lub trochę szczęścia...

    🔎 Czy znasz to palące uczucie stresu i nadchodzącego uczucia wstydu, które daje znać o sobie na samą myśl, że ktoś zaraz cię zdemaskuje, bo przecież nie masz odpowiedniej wiedzy?

    🗨 Jeśli brzmi znajomo, to najprawdopodobniej masz do czynienia z syndromem oszusta 🤥 .

    👉 Jest to zjawisko, które występuje niezależnie od płci, ale dopada w szczególności osoby ambitne.

    👉 Dowiedz się jak rozpoznać ten syndrom i jak zminimalizować siłę jego wpływu.

    W tym odcinku rozmawiam z Dagmara Seliga-Krawczyńska - dyplomowaną psycholożką, trenerką, coachką ICC i facylitatorką metody Playing Big Tary Mohr.

  • W tym odcinku goszczę Maię Mazurkiewicz, ekspertkę ds. walki z dezinformacją i zmian behawioralnych. Maia ma ponad 15 lat doświadczenia w zarządzaniu politycznym, sprawach zagranicznych i komunikacji. Wierzy, że potrzebujemy zmiany w sposobie w jakim się komunikujemy, by wprowadzić więcej zrozumienia pomiędzy ludźmi.W ciagu jednego dnia otrzymujemy tyle informacji ile nasi przodkowie w ciągu swojego całego życia, więc nie jesteśmy w stanie wszystkiego zweryfikować i sprawdzić. Dezinformacja to aktualnie jedno z naszych kluczowych zagrożeń powodujących dezorientację, polaryzację społeczeństwa, a także wszechobecną manipulację.

    Jak sobie radzić z dezinformacją? Jak rozpoznać treści wiarygodne od tych, które są celowym działaniem dezinformacyjnym? Jakie strategie dezinformacyjne nam zagrażają? Jakie emocje mogą nam pomóc rozpoznać nieprawdziwe treści? Jak dezinformacja łączy się z mową nienawiści? Co robą Alliance4Europe oraz Fundacja Disarm aby walczyć z dezinformacją.
  • Od przeciwności losu do sukcesu, czyli historia self-made woman - Natalia Bogdan w moim podkaście.
    Natalia jest prezeską firmy rekrutacyjnej Jobhouse , laureatką konkrsu Bizneswoman Roku, podcasterką i autorką badania "Szczęście w Pracy".
    O czym posłuchacie?
    🧩jak zwolnienie z pracy może być szansą na nowe, a nawet założenie własnej firmy
    🧩jak wykorzystać swoje naturalne talenty do tworzenia biznesu
    🧩na ile dobrze przygotowani do rozmów rekrutacyjnych są dziś kandydatki i kandydaci - co robimy świetnie, a gdzie popełniamy najwięcej błędów?
    🧩czym różni się headhunter do rekrutera i doradcy zawodowego
    🧩na co dziś szczególnie zwracają uwagę firmy poszukując kandydatów
    Serdecznie Was zapraszam - rozmowa z Natalią jest pełna inspiracji i cennej wiedzy.

  • HR to funkcja w firmie, która generuje koszty i nie zawsze jest doceniania. Mówi się, że działy HR mają wspierać biznes w realizacji jego celów, jednak nie zawsze tak jest. Często pod nazwą HR kryje się po prostu dział Kadr, który zajmuje się głównie tematami administracyjnymi i płacami. A przecież HR to o wiele więcej. Bywa, że niektórym wydaje się, że może HR nie jest potrzebny, … a jednak świat start-upów oraz średnich firm pokazuje, że w pewnym momencie, jeśli nie zaopiekujemy odpowiednio tego obszaru firma zaczyna kuleć…

    W tym odcinku rozmawiam z Katarzyną Mierzejewską, Head of People & Culture w HR Hints

    Dowiesz się:

    po co firmom HR i zespoły people & culture, co jest kluczowe, aby działy HR były skuteczne i wspierały biznes na czym polega strategiczne wsparcie HR dla firm, jak wygląda aktualnie jakość HRu w Polsce - co robimy świetnie, a czego nam brakuje jakie kompetencje są niezbędne, aby skutecznie działać w HR dlaczego HRy są tak bardzo zdominowane przez kobiety i jak sprawić by ten obszar był bardziej różnorodny jak budować pewność siebie w roli ekspertki lub eksperta HR
  • 💰600 billion dollars is donated on social impact every single year❗️ And yet, we are not moving forward very quickly in changing the world for better.

    💁‍♀️Statistically more people have access to cell phone📱 than to a proper bathroom 🛀 around the world

    🤔70% of Americans are overweight or obese, while at the same time the number of people who live on one meal a day is growing - said Zofia Kierner my guest on the podcast. Zosia is representative of Gen Z, talented and committed person. At the age of 8 she started her first social impact project and she donated books from Finland to schools in Poland, at the age of 15 she launched her foundation. Now at the age of 20 she has big dreams and want to change the world for better.

    We talked about

    🧩social impact

    🧩 education

    🧩 Gen Z reputation and their real motivations

    🧩 self-confidence and empowerment of women. You must listen to this podcast if you want to feel inspired, empowered and learn more about Gen Z directly from Gen Zer.

    The Girls Future Ready Foundation you will find here https://www.girlsfutureready.org