Episódios
-
Пінгвіни мають особливі адаптаційні механізми для проживання в холодному кліматі. Чому ж вони можуть прогулюватися крижинами без жодних черевиків і при цьому не відморожують ноги?
Читати статтю
Підтримати редакцію Куншт
-
Зимова хандра знайома багатьом з нас. Але вона не є окремим захворюванням. Це так званий сезонний афективний розлад. Чому він виникає та як йому запобігти?
Читати повну версію статті
Стати Друзями Куншт
-
Estão a faltar episódios?
-
Про біль у спині існує чимало міфів. Наскільки коректно використовувати термін «остеохондроз»? Чи спричиняє він мігрені? Як загалом зберегти здоров’я хребта? Слухайте в новому епізоді «Буде тобі наука».
Читати статтю
Підтримати Куншт
Переглянути проєкт Pre Post
-
Дідух стоїть у хаті на покуті протягом усіх святих вечорів, потім на Новий рік його дають обмолотити посипальникам. Але солому теж не викидають. Що з нею роблять та як узагалі душі пращурів опинилися в дідухові?
Читати повну версію тексту
Підтримати редакцію Куншт
Підписатися на сторінку Єлизавети
-
Про середньовіччя існує багацько міфів. Наприклад, що церква не підтримувала науку, мистецтво було релігійним і нудним, а люди неохайними та брудними. Що не так з цими тезами й чому про середньовіччя так багато міфів і чорного піару?
Читати статтю
Підтримати незалежне науково-популярне медіа Куншт
Інстаграм стендап-коміка Артура Петрова
-
Кратом — це рослина, що походить із Південно-Східної Азії. Вона стає все популярнішою у світі у вигляді чаю і капсул. Як ця рослина впливає на людський організм і чому її заборонили в Україні до вільного поширення?
Читати статтю
Пригостити редакцію Куншт кавою
Переглянути проєкт Pre Post
-
Свято Миколая в Україні не менш популярне, світле і радісне, ніж Різдво. Як ця традиція з’явилася в українській культурі, хто такий Миколай і чому його забороняли в СРСР, ми запитали фольклористку Дар′ю Анцибор.
-
Закоханість починається з маленького великого вибуху — вироблення різноманітного коктейлю нейромедіаторів і гормонів. Яких саме? Чим відрізняється закоханість від тривалих стосунків з біологічної точки зору? Чи природна моногамія для людей? Як війна впливає на наші романтичні почуття? Розповідаємо про біологічний та почасти психологічний аспекти цієї теми.
Читати статтю
Пригостити редакцію Куншту кавою
-
Подкаст Хвиля йде — історії про найцікавіші дослідження океанічних глибин і їхніх мешканців. Розповімо, як у них пірнати, їх вивчати, по них плавати й навіть їх розміновувати. За підтримки стипендійної програми Chevening ми будемо з’ясовувати природу середовища океанів.
Авторка і ведуча Наталія Шепель — океанографка та фрідайверка.
Дивитися на ютубі
Слухати на подкаст-платформах
Підтримати Куншт
-
Цього року, 27 березня, помер відомий психолог та лауреат Нобелівської премії з економіки, автор бестселера «Мислення швидке і повільне» Деніел Канеман. Які його основні ідеї та як його погляд на поведінку споживачів в умовах ризику змінив сучасну економічну теорію?
Читати статтю
Підтримати Куншт
Як Роману вдалося запитати у Канемана про війну в Україні та прийняття ефективних рішень
Чому для прийняття кращих рішень вартує також почитати книгу Канемана «Шум»
-
На сьогодні відомо багато герпесвірусів — близько 130. І 9 з них можна знайти серед людей. На жаль, герпес не можна вилікувати, але можна приглушити його реактивацію. Як саме та які серйозні ускладнення можуть бути пов'язані з герпесом?
Читати статтю
Пригостити редакцію Куншт кавою
-
Що таке психосоматика і чи справді вона існує? У цьому епізоді розглядаємо, як психологічні фактори можуть впливати на фізичне здоров'я та якими термінами краще послуговуватися.
Повну версію тексту читайте тут
Пригостити редакцію Куншт кавою
Інстаграм Павла, гурт The Oscar Wild
-
Шок-контент: День Усіх Святих і його переддень спочатку не припадали на 1 листопада і 31 жовтня. Свято-згадка про всіх мучеників і святих попервах припадало на 13 травня. Чому так? Як християнство вплинуло на святкування Геловіну? Звідки взялися традиції фігурно вирізаних гарбузів, дарування солодощів і перевдягання в костюми?
Читати статтю
Пригостити редакцію Куншту кавою
Проєкт «Пороблено»
-
У кожного з нас принаймні раз у холодильнику розквітала цивілізація. Наприклад, коли не поставили на ніч суп у холодильник зі свіжою зеленю або коли огірочки раптово стали білими й пухнастими. Причиною є вплив мікроорганізмів. Чому холодильник не рятує всі наші смаколики, навіть коли немає екстрених вимкнень електроенергії? Як цьому запобігти і які продукти не варто їсти в жодному разі після перших ознак псування?
Читати статтюПригостити кавою редакцію Куншт
Інстаграм-сторінка Хейтспіч
-
Щороку в жовтні видатні науковці й науковиці по всьому світу затамовують подих, коли лунає телефонний дзвінок. «Це може бути повідомлення зі Стокгольма про Нобелівську премію!» — сподіваються вони. Кому присудили Нобелівську премію з фізіології або медицини, фізики, хімії та літератури у 2024 році? Слухайте голосом артиста Павла Текучева.
Читати повні версії текстів:
Фізіологія або медицина: порушити центральну догму
Фізика: на шляху до штучного інтелекту
Хімія: білки за вухо та туди, де сухо!
Література: біль, тілесність і рослини
А також кому присудили Нобелівську премію з економіки, читайте тут.
Підтримати Куншт
Сторінка Павла в інстаграмі
-
Щоб жити довго й бути здоровим, важливо регулярно підтримувати достатній рівень фізичної активності. Але достатньо це скільки? Чи справді потрібно бігати по 50 кілометрів на тиждень, чи достатньо дотримуватися рекомендацій ВООЗ? Як екстремальні фізичні навантаження впливають на довголіття професійних спортсменів?
Читати повний текст статті
Підтримати Куншт
Інстаграм-сторінка Владислава
-
Практика донорства крові для тварин, зокрема собак та котів, рятує чимало чотирилапих, що страждають від недуг, отруєнь чи аварій на дорогах. В Україні ця практика тільки набирає обертів. Коли виникло донорство крові тварин і що потрібно знати про цю процедуру?
Читати статтю
Задонатити Куншт
-
На самому півдні Індії, у штаті Керала, за рік зареєстрували другу смерть від вірусу Nipah. Що відомо про цей вірус, чому він небезпечний і чи стане він новим ковідом?
Читати статтю
Задонатити Куншт
-
Через тиск і нудне викладання математики у багатьох із нас є те, що можна назвати математичною травмою. Чому це може впливати на наш професійний розвиток і національну безпеку та як популяризація математики допомагає вирішити це питання?
Читати блог Ірини Єгорченко
Підтримати Куншт
-
Явище, коли жінки використовують сексистські фрази щодо інших жінок, називають внутрішньою мізогінією. Вона може проявлятися по-різному: від підтримки стереотипів про жінок аж до насильства над ними. Чому виникає внутрішня мізогінія, які її прояви та як із цим боротися?
Читати статтю
Підтримати Куншт
Сторінка Олі Лозинської в інстаграмі
- Mostrar mais