Episódios
-
В цей складний час, ми всі заслуговуємо на промінчики позитиву і шалену дозу віри в людей. Саме про це ця розмова. Бібліотека села Дружня (Київська область) отримала нове дихання після окупації. Завдяки небайдужим жертводавцям та менеджерським навичкам киянина Сергія Шварця розорена книгозбірня має новий сучасний ремонт, техніку та класних друзів.
Як це було? Чому бібліотека і в селі Дружня? Розпитали у Сергія. Поради та побажанням майбутнім амбасадорам бібліотеки та бібліотекарям - все і навіть більше в новому випуску.
-
Епізод про нас коханих, про бібліотекарок і бібліотекарів.
Що в нас не так? Чому не добре бути людиною-мультиваркою.
Про очікування і реальність в бібліотечній професії. Про що ми мріємо і куди рухаємося.
Посилання на опитування британців щодо довіри до фахівців: https://www.ipsos.com/en-uk/ipsos-veracity-index-trust-police-drops-second-year-row
-
Estão a faltar episódios?
-
Штучний інтелект то, штучний інтелект сьо.
Малює обкладинки, пише книги, тестує сервіси і спілкується з клієнтами. Наше майбутнє назавжди пов'язано з цифровими технологіями.
Чи варто їх вже остерігатися? Віддавати частку інтелектуальної праці людини? Це конкурент на ринку праці чи помічник в роботі?
Це епізод - це невелика розбовка на тему GPT і які загрози він несе вже.
-
Ви колись замислювалися як би виглядала ваша домашня бібліотека, якщо б не політика русифікації? Мисткиня Надія Харт не тільки думала про це, а і візуалізувала. Вона перебрала власну бібліотечку і знайшла українські альтернативи російським авторам та виданням що були в ній. Як це було і які плани розвитку цього проєкту - в цьому епізоді.
Крім цього, пані Надія розказала що таке "ex libris" і чому його забороняла совєтська влада. Чому це не просто штампик, а цілий жанр в мистецтві.
А ще ми багато говорили про зміну свідомості, дерусифікацію і відкриття нашої справжньої історії, культури та мистецтва.
Запрошуємо до прослуховування.
Посилання "Ukraine forever" як мала виглядати домашня бібліотека українців, якби не політика русифікації. https://nadia-heart.com/about-books.php?fbclid=IwAR2J8fRZlgbFXgj2I_XlqpOvRBgrg-YgqqNrVMgCyG343hJfpP-pzFnN8aM
Посилання на телеграм- канал Надії Харт про графічне мистецтво: https://t.me/graf_stvo
-
В цьому епізоді:
розбираємо стратегію ухвалену урядом щодо промоції читання " Читання як життєва стратегія", ділимося практиками промоції читання в різних країнах та мріємо про потужну промокампанію читання в Україні. Запрошуємо до прослуховування!
Підписуйте на наш інстаграм - Одного разу в бібліотеці.
-
Світ відкриває Україну.
Бібліотеки світу відкривають для себе Україну: її культуру, мову, літературу.
В цьому випуску мали розмову з Веронікою Ясинською. Пані Вероніка з початку повномасштабного вторгнення опинилася в Ліверпулі, де зуміла організувати полицю української книги в Liverpool Central Library, популяризувати українське серед місцевої громади та створити україноцентричне середовище для евакуйованих українців.
Як в цьому допомогають бібліотеки Ліверпуля, на яких засадах вони функціонують та які цінності несуть? Про потребу української книги на поличках бібліотеках Британії та Європи, про плани з промоції української культури та про унікальні кімнати для читання слухайте в цьому спецвипуску.
-
Ми хотіли стільки усього вам розказати про це, але павза в півтора місяці далася взнаки - тому це наш найкоротший випуск...поки.
Чому "піратство" це зло і треба платити за контент, як 20 гривень які ви заплатили за пісню вплине на ваше життя за місяць/півроку/рік, а на вашу культуру, країну? А якщо ви будете не самі в бажані платити за контент чи зміните ви суспільство на краще?
Яку роль у розповсюджені контенту відіграють бібліотеки і чому варто туди ходити якщо хочеш "піратити".
В цьому випуску про авторське право, інтелектуальну власність, доброчесніть та бібліотеки як форпости на шляху до відповідального споживання.
-
Цього разу ми запросили в наш етер Ольгу Погинайко, директорку "Української книгарні "Смолоскип" та заступницю директора видавництва "Смолоскип". Поговорили про стереотипи довколо роботи книгаря та бібліотекарів, про розвиток книгарень в Україні, про крінжові історії з покупцями.
Запрошуємо до прослуховування.
-
В цьому епізоді ви почуєте дуже смішні і крінжові історії які трапляються з бібліотекарями та творчими відвідувачами. Цих історій сотні і щодня трапляються в бібліотеках по всій Україні. Вони абсурдні та часто неприємні, але і смішні і казусні. Про занадто геніальних письменників і поеток, про самовпевнених художників і любов усіх вищеперелічених до грамот і самовихваляння. Запрошуємо до прослуховування.
-
В цьому епізоді ми пояснемо чому бібліотеки - це безпечний інклюзивний простір зростання.
Що таке інклюзія і як бібліотеки з кожним роком ще більше стають доступними та які проблеми зустрічаються на шляху до повної інклюзії.
А ще ми нарешті завели сторінку в інстаграмі - https://www.instagram.com/once_in_the_library/
Наразі ми в процесі наповнення її. Будемо вдячні за підписку та ваші коментарі.
-
Що таке мандрівна бібліотека? А як це вдруге евакуйовувати цілу культурну інституцію? І які плани на повернення додому, в деокупований Старобільськ і український Луганськ? Запрошуємо послухати роздуми на ці та інші питання.
Гостя інтерв'ю - Юлія Лисюк, редакторка та менеджерка освітніх подій Good library (Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки), популяризаторка читання, кураторка освітнього волонтерського проєкту Code Club Луганщина.
Сторінка Мандрівної бібліотеки в Фейсбуці - https://www.facebook.com/lugbib
Стрінка в Youtube - https://www.youtube.com/channel/UCYuaOohsFuK7yo_OBqcKvtw
Телеграм- https://t.me/goodlibrary
-
В цьому епізоді розкриємо тему книжкових фондів бібліотек. Як сьогодні зрушен процес дерусифікації бібліотечних фондів. Чому тільки через 31 рік незалежності України бібліотеки почали цим займатися масштабно. Чи потрібні нам книжки російских авторів? І що не так з культом російських письменників і поетів.
-
Запрошуємо прослухати наш перший спецвипуск -інтерв'ю з Люсьєною Шум, виконавчою директоркою БФ "Бібліотечна країна".
Поговоримо про роботу благодійного фонду в умовах повномасштабного вторгнення, допомогу бібліотечній спільноті та про незламності українських бібліотекарів.
З нагоди всеукраїнського дня бібліотек пропонуємо вашій увазі невелике відео про внесок в нашу перемогу бібліотек - https://cutt.ly/eVC32Cm
Більше дізнатися про діяльності та підтримати БФ "Бібліотечна країна" - https://livelibrary.com.ua/
-
В цьому епізоді ми хочемо зачіпити тему зруйнованих та пошкоджених бібліотек під час російського повномасштабного вторгнення. Поговорити про знищення книжкових фондів окупантами, переслідування активістів на свіжоокупованих територія та окреслити чим займаються бібліотеки після 24 лютого.
Не соромтеся коментувати та залишати ваші відгуки.
-
Наш перший епізод. І, звісно, це про знайомство. Ми познайомимося з вами, наші слухачі. Ми розкажемо наші перші враження від зустрічі з бібліотеками і книгами. Запрошуємо до прослуховування.
Пишіть свої враження, нам дуже цікаво їх почути. А які ваші перші емоцій від першого походу в бібліотеку? А яка ваша перша книга, що назавжди змусила полюбити вас читати? -
Вітання, з бібліотек! Цей подкаст відкриє для вас закулісся бібліотечного життя. Ми спробуємо розвіяти сумні стереотипи про книгозбірні як храм науки та недоторканих книжкових колекцій. Поговоримо про бібліотеки як місце сили, натхнення, різних спільнот. Ми впевнені, все починається з бібліотек, запрошуємо переконатися.