Episódios
-
Gościem pierwszego odcinka nowego sezonu „Głosów z internetu” jest dr Patryk Wawrzyński, który w swojej pracy naukowej zajmuje się komunikacją międzyludzką, a w szczególności – rolą emocji w wywieraniu wpływu i analizą sygnałów płynących z mowy ciała za pomocą sztucznej inteligencji. W rozmowie z Mateuszem Sabatem tłumaczy, jak wyglądają obecnie możliwości w zakresie analizy mowy …
AI i emocje: jak sztuczna inteligencja może nam pomóc badać emocje w wystąpieniach publicznych? Read More »
-
W czwartym odcinku podcastu rozmawiamy o przedstawicielach tzw. pokolenia Z (urodzeni między 1995 a 2010). „Zetki” są naszymi współpracownikami, grupą docelową naszych klientów, a także – w przypadku Łukasza – studentami z prowadzonych przez niego grup ćwiczeniowych. Korzystając z okazji narzekamy więc na dzisiejszą młodzież (troszkę), a także ją chwalimy (to znacznie częściej). W naszej …
Gen Z: kim są dzisiejsi młodzi jako konsumenci, pracownicy i wyborcy? Read More »
-
Estão a faltar episódios?
-
Konkurencja o czas wolny każdego z nas jest największa w dziejach. Każdego dnia jesteśmy bombardowani możliwościami – i w świecie wirtualnym, w i świecie rzeczywistym. Tradycyjne rozrywki i tradycyjne kanały konsumpcji rozrywki poddają się tej rzeczywistości. Rozmawiamy, jak w tym kontekście odnajduje się branża sportu. Pretekstem do spotkania są niedawno zakończone turnieje Euro 2020 i …
Marketing sportu w internecie. Jak branża sportowa może zarabiać w sieci? Read More »
-
Nagrywamy ten odcinek w momencie szczególnym. Z jednej strony coraz bardziej widoczna staje się nadciągająca do Polski 4. fala koronawirusa. Z drugiej strony od początku czerwca maleje dzienna liczba szczepień – mimo licznych akcji promocyjnych oraz ułatwiających dostęp do szczepień. O ile pod względem liczby osób zaszczepionych dwoma dawkami Polska (46%) znajduje się blisko średniej …
Promocja szczepień – jak to zrobić lepiej? Read More »
-
Jak internet zmienia politykę? W pierwszym odcinku podcastu rozmawiamy o naszych doświadczeniach z wykorzystaniem narzędzi opartych o big data w kampaniach wyborczych. Przechodzimy przez główne korzyści, które uzyskuje ruch polityczny lub kandydat, który zdecyduje się budować zaangażowaną społeczność sympatyków w internecie. Wracamy też do wydanego przez nas 3 lata temu raportu „Big data i polityka”, …
Big data i polityka – co można robić i dlaczego politycy (zwykle) tego nie robią? Read More »