Episódios
-
Ha egy cégvezető elkezd foglalkozni saját magával, a saját lelkével, akkor előbb-utóbb eljut oda, hogy az általa vezetett szervezetet is szeretné rendbe tenni.
Igen ám, de feltárni azt, hogy milyen dinamikák húzódnak meg a kollégák között és melyek azok, amelyek hátráltatják a napi munkát illetve a vállalat fejlődését, egy rendkívül összetett és érzékeny feladat.
Szerencsére ma már nincs hiány a piacon kiváló szervezetfejlesztő szakemberekből, ugyanakkor nem könnyű rátalálni a megfelelőre.
A mai epizódban Bóna Katával, pszichológussal, executive coach-csal és szervezetfejlesztési szakemberrel beszélgetünk a problémákról, a mögötte húzódó okokról és a lehetséges megoldásokról, amelyek rengeteget segíthetnek azért, hogy hatékony és értékes legyen a munkában töltött idő.
-
Ki számít intelligensnek? Van erre egy pontos mérőszám? És egyáltalán: mire mehetünk az intelligenciával? Jó ma intelligensnek lenni? Fejleszthető az intelligencia vagy sem?
Ezekre a kérdésekre keressük a választ Gaál Viktorral, pszichológussal, aki nem mellesleg a Mensa, vagyis a magas intelligenciájú embereket összefogó szervezet tagja is.
-
Estão a faltar episódios?
-
2024-re már nemhogy az Y, de bőven a Z-generáció is elkezdte elfoglalni a vezetői székeket. Igen ám, de fiatalon egy cég és egy csapat elsőszámú emberévé válni legalább annyi kihívást és nehézséget tartogat, mint amennyire irigylésre méltónak hangzik.
Bóna Kata pszichológusként és coach-ként évtizedek óta foglalkozik vezetőképzéssel, szakterülete a fiatal vezetők segítése.
Ügyfelei között sokan voltak és vannak, akik a Forbes-címlapról, vagy egy Porsche-ról és anyagi sikerekről ábrándoznak, még képesek is ezeket a célokat megvalósítani, ám azok valódi (!) árára és életükre gyakorolt hatásaira nincsenek felkészülve.
Egyebek mellett erről beszélgetünk ebben az adásban.
-
Szülőnek lenni - ez egy olyan hatalmas téma, amely már-már kimeríthetetlen, így talán nem is olyan meglepő, hogy maradunk ennél a témakörnél. A mostani beszélgetés során - sok más mellett - sok szó esik majd arról, hogy mi történik, amikor közösségbe - például óvodába - kerül a gyermek. De beszélgetünk arról is, hogy mikor funkcionál jól vagy rosszul a gyerek a többiek között. Kell-e aggódnunk?
A mai vendégünk Magyar Edina, pszichológus, tréner, gyerek és ifjúsági preventor illetve coach. A Boldog Gyerekkor Fejlesztőház szakmai vezetője. Ebben a szakmai közösségben más prevemtorral és mozgásterapeutával kiegészülve számos ponton támogatják a családokat abban, hogy minél gondtalanabb gyerekkoruk lehessen a legkisebbeknek.
-
Úgy tűnik, hogy az évtizedek múlásával és a trendek alakulásával egyre nagyobb kihívás szülőnek lenni. Jó szülőnek lenni pedig pláne. És egyáltalán: ki a jó szülő? Hogy lehet ezt az egészet jó csinálni? Régen tényleg könnyebb volt?
Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket feszegetünk a pszichológiai podcast mai adásában. A vendégünk Kertész Erika Szonja, pszichológus.
-
Rengeteget hallani az utóbbi években a nárcisztikusokról. Főleg ijesztő dolgokat. Például azt, hogyan manipulálják a környezetüket, hogyan formálják át a körülöttük lévőket, vagy éppen hogyan gázolnak át másokon. Holott a nárcisztikus személyiségjegyekkel rendelkezők/küzdők is megtalálhatják a helyüket a társadalom tagjai között. Kik ők? Valóban kell-e tartanunk tőlük? Ezekről is szó esik ebben az epizódban, amelyben Diósi Karolával, pszichológussal beszélgetünk.
-
Sokszor még erre az egyszerű kérdésre is nehéz a válasz: hogy vagy? Nem tudjuk ugyanis megfogalmazni az érzéseinket. De vajon miért nem? Erről beszélgetünk Mónos-Rigó Dominikával, pszichológussal és coach-csal.
-
A tökéletességre való törekvés többé-kevésbé mindannyiunkban jelen van. Ám vannak olyanok, akiknél ez az érzés annyira nyugtalanító, hogy már inkább rombol. Ők azok, akiknek soha nem lehet megfelelni, akik soha semmivel sem elégedettek, akik látszólag fáradhatatlanul hajtanak. Ám mindeközben önmagukkal sem elégedettek. Egy percre sem. Ők a perfekcionisták.
A Hadd Legyek Én jelen epizódjában Éliás Nórával, korábbi médiaszakemberrel, szerkesztővel, főszerkesztővel, jelenleg kommunikációs szakemberrel és business coach-csal beszélgetünk a perfekcionistákról, a perfekcionizmusról és a lehetséges kiútról ebből az önszapuló, önmérgező, szorongó helyzetből.
-
A Hadd Legyek Én podcast vendége Nyíri Noémi, addiktológiai konzultáns, szupervízor, szociálpedagógus. A függőségekről beszélgetünk.
Noémi szakmai munkáját a Kékpont Alapítványnál kezdte a 8. kerületben, majd dolgozott az Indít Közalapítvánnyal iskolai szociális munkás projekt keretében az iskolások szerhasználatára fókuszáltak. A Tiszta Jövőért Alapítvánnyal addiktológiai ellátást építettek ki serdülők számára.
Sokat dolgozott szerhasználókkal, bulisegély projektben is közreműködött. 20 évnyi szakmai tapasztalata van.
-
Sokszor elképzelésünk sincs arról, hogy mások miért reagálnak úgy, ahogyan, vagy miért nem értik, amit mondunk. Valószínűleg nincs velük semmi baj, egész egyszerűen csak más személyiségtípusok. Ám, miként ők érthetetlennek bizonyulnak számunkra, úgy nekik is nehéz lehet megfejteni minket.
Ha azonban megtanuljuk azt, hogy milyen különböző személyiségtípusok léteznek, akkor könnyebb lesz a saját és a környezetünkben lévők reakcióit és gondolkodását is megértenünk.
Könnyebbé és hatékonyabbá válhat a társas együttélésünk - mind a magánéletben, mind a munkánkban.
A Hadd Legyek Én podcast vendége ezúttal Sólyom Albert, business coach, RED-tréner, egykori matematika tanár.
-
Sokan érezzük úgy, hogy valami nincs rendben, de nem feltétlenül tudjuk megfogalmazni mi a gond. Ha más nem, esetleg legalább az feltűnő, hogy mindig ugyanolyan problémákkal vagy kihívásokkal szembesülünk: ugyanolyan pasikba/csajokba futunk bele, a munka világában mindig hasonló dolgokon csúszunk el, vagy a családi életben is ugyanaz az elakadás tér vissza újra meg újra.
Lehet, hogy rossz mintákat követünk és nem megfelelő szerepbe kényszerülünk, vagy kényszerítjük magunkat?
Egyebek mellett ezekről beszélgetünk Serena Venierrel, olsza-magyar származású business coach-csal, EQ-trénerrel.
-
Vajon létezik-e az igaz szerelem? És vajon mit is jelent ez valójában? Valamikor az életünk során szinte mindannyiunkat utolérnek ezek az égető kérdések, ám megfelelő, egzakt és mély válaszokat csak kevesen és ritkán kapunk. Holott van válasz.
A rossz hír az, hogy a szerelem nem pont olyan, mint a filmekben. A jó hír pedig az, hogy bár nem pont olyan, nehezebb megélni, megszerezni, elérni, de sokkal jobban megéri és sokkal tartósabb és mélyebb.
Gaál Viktor pszichológussal beszélgetünk a Hadd Legyek Én podcast legújabb adásában az igaz szerelemről.
-
Egyre több mindent vár el tőlünk az élet, egyre összetettebbek a hétköznapok, holott (elvileg) egyre több lehetőség és segítség áll rendelkezésünkre. Mégis: általános élmény, hogy kifolyik az idő a kezeink közül. De miért?
Vajon valóban annyi időnk van, mint hisszük? És vajon tényleg a segítségünkre vannak a különböző okos eszközök? Hogyan tudjuk átvenni az irányítást a saját életünk felett? És végül: hogyan tudjuk megvalósítani a céljainkat?
Egyebek mellett ezekről beszélgetünk a Hadd Legyek Én podcast legújabb epizódjában, Szilágyi Ágnessel, aki viselkedéselemző, life- és business coach, illetve jelenleg pszichológiát hallgat.
-
Ebben a műsorunkban az érzelmi intelligenciáról, más néven az EQ-ról beszélgetünk Szeles Pannival, érzelmi intelligencia trénerrel. Vajon ez ugyanúgy adottságnak számít, mint az IQ? Vagy esetleg fejleszthető? Minden esetben ugyanúgy tudjuk használni? És egyáltalán miért jó, ha érzelmileg intelligens valaki? Egyebek mellett ezekről beszélgetünk az alábbi epizódban.
-
A REDWood Offices pszichológiai és tréningcentrum podcastjának második vendége Sipka Bence, ember, környezet, tranzakció szakpszichológus-jelölt, a LifeTech Balance digitális függőségekkel foglalkozó központ alapítója.
Márpedig digitális függőségekkel egyre többen küzdünk, de sajnos csak nagyon kevesek veszik észre, hogy egyre nagyobb és nagyobb szeletet vágnak ki maguknak az életünkből ezek az eszközök.
Hogyan kell ennek megálljt parancsolni? Erre keressük a választ ebben a részben.
-
A RedWoodOffices pszichológiai és tréningcentrum podcastjának első vendége Gaál Viktor, pszichológus. Nem mellesleg a központ alapítója is.
Témánk: hogyan változzunk, változtassunk és fejlődjünk? A válasz ugyanis nem feltétlenül annyira egyszerű. Nem elég az elhatározás, ahhoz, hogy tartós folyamatot indíthassunk el, fontos egyet hátralépnünk és megvizsgálnunk: miért akarunk változtatni?
Beszélgetésünk során az egyik kérdésből jött is a következő és aztán egy elég szerteágazó, időnként el-elkalandozó, de informatív és izgalmas végeredmény született.
Írjátok meg kommentben, mit gondoltok az elhangzottakról!