Episódios
-
Zapachy w kosmetykach to nierozłączny element produktów, prawie jak ich DNA. Jak wygląda praca z zapachami w kosmetykach, na co warto zwracać uwagę przy tworzeniu produktów, jak i gdzie uczyć się dobierania kompozycji zapachowych? - o tym i o innych ciekawostkach zapachowych rozmawiamy z Urszulą Pierzchałą. W naszej rozmowie poruszamy też niedoceniony przez branżę obszar aromaterapii.
Rozmowa z Urszulą Pierzchałą - marketerką, dyrektorką marketingu w branży kosmetycznej, prezeską i właścicielką marki perfumeryjnej Allvernum o ścieżce kariery w branży.
URSZULA PIERZCHAŁA od ponad 25 lat działa w branży kosmetycznej, łącząc wiedzę z zakresu chemii, marketingu i zarządzania z pasją do tworzenia pięknych produktów.
Ma bogate doświadczenie w obszarze sprzedaży, marketingu i rozwoju produktów, które od ponad dekady wykorzystuje, rozwijając swoją markę i spółkę Allvernum.
Z wykształcenia jest chemiczką, marketerką oraz menadżerką zarządzania.
Na Instagramie jako @ula_od_perfum dzieli się wiedzą i ciekawostkami o świecie zapachów, aromaterapii i procesie tworzenia perfum, inspirując obserwatorów do odkrywania magii ukrytej w zapachach.
-
Polski rynek kosmetyczny jest wyjątkowy na tle Europy i świata. Od kilkunastu lat jako kraj budujemy mocną pozycję w przemyśle kosmetycznym, a większość polskich marek ma eksport wpisany do strategii biznesowej. Wychodzenie poza rynek lokalny zaczyna być standardem. O wychodzeniu na rynki zagraniczne i marketingu eksportowym w kosmetykach rozmawiamy z Olimpią Romanik.
Olimpia Romanik – doświadczona menedżerka i ekspertka w rozwijaniu marek na rynkach międzynarodowych, specjalizująca się w strategiach rozwoju biznesu, budowie marek oraz ekspansji zagranicznej.
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w marketingu i sprzedaży, zdobywane w branży FMCG oraz kosmetycznej, zarówno w międzynarodowych korporacjach, polskich firmach rodzinnych, jak i start-upach. Współpracowała z markami kosmetycznymi premium, aptecznymi, profesjonalnymi oraz massmarketowymi, skutecznie realizując projekty, które przyczyniły się do wzrostu sprzedaży oraz ekspansji portfolio produktów na kluczowych rynkach w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Z sukcesem zarządzała zespołami wielokulturowymi, wdrażała innowacyjne projekty oraz negocjowała partnerstwa, przyczyniając się do dynamicznego rozwoju współpracujących firm i marek.
Obecnie wspiera przedsiębiorców i marketerów w tworzeniu strategii marketingowych, budowaniu eksportowalnych marek oraz wchodzeniu na rynki międzynarodowe.
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek Zarządzanie i Marketing oraz International Management) oraz posiadaczka akredytacji Chartered Institute of Marketing. Biegle włada językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim.
Mentorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet aktywnie angażuje się w programy wspierające przedsiębiorczość, pomaga skalować działalność na rynki zagraniczne.
-
Estão a faltar episódios?
-
Trade marketing w kosmetykach - niechciane dziecko marketingu czy sprzedaży? Czy w e-commerce jest miejsce na trade marketing? Jak wygląda trade marketing dziś? Czy materiały POS to nadal ważny element trade marketingu? Czy promocyjna cena to najważniejszy element trade marketingu, czy droga na skróty? O tym i o innych aspektach trade marketingu w kosmetykach rozmawiamy z Izabelą Talmont.
Izabela Talmont – Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Zarządzanie i Marketing) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Dziennikarstwa). Ma za sobą ponad 22 lata pracy zawodowej w działach sprzedaży i marketingu w strukturach polskich oraz międzynarodowych w zakresie marketingu B2C oraz B2B.
Opracowywała strategie rozwoju marek, w tym m.in.: strategie wprowadzania produktów na rynek, komunikacji, obrony marki w obliczu agresywnych działań konkurencji, przejmowania marek po zakupie od innych podmiotów, rebrandingowe, trade marketingowe i cenowe.
Od 2011 roku prowadzi również szkolenia biznesowe z zakresu marketingu z dużym naciskiem na aspekt sprzedażowy. Obszary specjalizacji: strategie marketingowe, zarządzanie marką, komunikacja marki, polityka cenowa, trade marketing, badania marketingowe.
-
Poznajcie definicję marki własnej oraz czym jest marka własna w kosmetykach, z naszej perspektywy.
Czy marka własna to to marka osobista?
W tym odcinku poruszamy tematy, o których mało kto mówi publicznie, mówi się o nich tylko w kuluarach. Dowiecie się trochę o sieciach dystrybucyjnych i produkcji kontraktowej. Wymieniamy kilka marek i nie są to treści sponsorowane. Temat jest szeroki, nie da się go wyczerpać w pół godziny, więc zapraszamy do dzielenia się doświadczeniami.
-
W piątym odcinku podcastu rozmawiamy o PRze w kosmetykach. Rozmawiamy o tym, jaka jest rola PRu w kosmetykach, kiedy po niego sięgać, gdzie umiejscowić w strukturach komórkę PRową. Mnóstwo porad dotyczących komunikacji dla firm kosmetycznych i działów marketingu od doświadczonej ekspertki. Jak to medialny temat i medialną osobę przystało, ta pełna humoru rozmowa mogłaby się nie kończyć.
Ewa Wójcikowska - od 26 lat pomaga organizacjom osiągnąć zaplanowane cele poprzez dostarczanie skutecznych strategii i narzędzi Public Relations. Jest strategiem komunikacji PR, współautorką sukcesu ponad 100 marek koncernowych i MŚP, z sektorów: beauty, fmcg, fashion, zdrowie, medycyna, usługi. Twórczyni instagramowego profilu edukacyjnego o branży public relations "Po co komu PR?", wykładowczyni akademicka, założycielka Hubu PR - Trufle.PRO.
-
Wdrożenie produktu kosmetycznego to proces złożony i dzieje się na kilku płaszczyznach. Poruszamy ogólne zagadnienia z perspektywy marketingu i mówimy o procesie dla istniejącej już marki (przy nowych markach dochodzą dodatkowe procesy marketingowe). Spodziewaj się ciekawostek, które możesz spotkać podczas wdrożenia kosmetyku.
Ten odcinek jest początkiem do wejścia głębiej w tematy wdrożeniowe.
-
Rozmowa z Urszulą Pierzchałą - marketerką, dyrektorką marketingu w branży kosmetycznej, prezeską i właścicielką marki perfumeryjnej Allvernum o ścieżce kariery w branży.
URSZULA PIERZCHAŁA od ponad 25 lat działa w branży kosmetycznej, łącząc wiedzę z zakresu chemii, marketingu i zarządzania z pasją do tworzenia pięknych produktów.
Ma bogate doświadczenie w obszarze sprzedaży, marketingu i rozwoju produktów, które od ponad dekady wykorzystuje, rozwijając swoją markę i spółkę Allvernum.
Z wykształcenia jest chemiczką, marketerką oraz menadżerką zarządzania.
Na Instagramie jako @ula_od_perfum dzieli się wiedzą i ciekawostkami o świecie zapachów, aromaterapii i procesie tworzenia perfum, inspirując obserwatorów do odkrywania magii ukrytej w zapachach.
-
Mówimy o tym jak wygląda rzeczywiście marketing w kosmetykach. Dowiecie się jakie procesy i obszary obejmuje oraz co się kryje pod produktem kosmetycznym, który widzicie na półce. Czy naprawdę marketing w kosmetykach to social media, czy może coś więcej?
Małgorzata Włodarczyk X Zuzanna Mann - MARKETING W KOSMETYKACH
Niezmiennie zapraszamy do dyskusji na naszych profilach na Linkedin
Małgorzata Włodarczyk - marketer kosmetyczny | LinkedIn
Zuzanna Mann | LinkedIn
oraz na IG
Małgorzata Włodarczyk > Misjabrand
Zuzanna Mann
-
MARKETING W KOSMETYKACH to podcast o aktualnym marketingu w polskiej branży kosmetycznej “od kuchni”.
Prowadzącymi i producentkami podcastu są Małgorzata Włodarczyk i Zuzanna Mann związane z branżą kosmetyczną od ponad 20 lat.
MARKETING W KOSMETYKACH porusza obszary marketingu w branży kosmetycznej rozumianej jako branżę wytwarzającą kosmetyki i łączy teorię z przetestowaną praktyką. Autorki wraz ze swoimi gośćmi dzielą się praktyczną wiedzą marketingową, której doświadczyły i doświadczają w branży kosmetycznej. Tej wiedzy nie można znaleźć w żadnej książce, a internet zawiera tylko jej wycinki.
Celem podcastu MARKETING W KOSMETYKACH jest poszerzanie świadomości i obalanie mitów na temat marketingu w branży kosmetycznej. Podcast nie dotyczy marketingu usług dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych, ani nie jest poradnikiem kosmetycznym dla konsumentów, nie zajmuje się analizą składów. Podcast jest jednym z elementów projektu edukacyjnego dla branży kosmetycznej.
Dla kogo jest podcast MARKETING W KOSMETYKACH?
Wytwórcy produktów kosmetycznych, właściciele marek kosmetycznych, marketerzy pracujący w branży kosmetycznej, studenci marketingu, pracownicy agencji marketingowych obsługujących branżę beauty i wszyscy, którzy są zainteresowani marketingiem produktów i marek kosmetycznych.