Episódios
-
Jak wyglądają usta na płasko, co to są russian lips, na czym polega zabieg lip flip ?
Czy usta się powiększa czy modeluje ? Czy zabiegi wykonywane wokół ust są bolesne ?
Na te oraz inne pytania oraz dlaczego nie należy podążać za modą a skupić na indywidualnych cechach anatomicznych pacjenta / pacjentki odpowiada dr Izabella Wierzbicka -
Endolift to procedura, która została wprowadzona we Włoszech. Na rynkach światowych funkcjonuje jako ultranowoczesna, bezpieczna i zgodna z najnowszymi trendami metoda niechirurgicznego liftingowania skóry. W Polsce nadal nie jest jednak szerzej znana - zabieg wykonuje zaledwie kilku lekarzy w Polsce. Na czym on polega? Jakie są wskazania i przeciwskazania do zabiegu?
Prowadzącą podcast jest dr Izabela Wierzbicka, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, współwłaścicielka Kliniki L.A. Beauty. -
Estão a faltar episódios?
-
Powiększanie ust - jeszcze kilka lat temu temat tabu, a teraz jeden z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej.
Oczekiwania względem efektów zabiegu są różne: począwszy od minimalnych korekt, jak na przykład lekka rewitalizacja, nawilżenie, podkreślenie konturu bez zmiany objętości, skończywszy na modyfikacji kształtu lub wyraźnym zwiększeniu objętości. Niezmienne jest jedno: pacjentki i pacjenci chcą, by efekt był jak najbardziej zbliżony do naturalnego.
O tajnikach powiększania ust rozmawiam z dr Olgą Bobowską-Guglas, laureatką plebiscytu Hipokrates 2022 w kategorii Dermatolog Roku, lekarzem specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii oraz lekarzem medycyny estetycznej z 10-letnią praktyką. Pod jej okiem na kursach medycyny estetycznej wyszkoliło się ponad 400 lekarzy. -
Czy botoks to trucizna, która może nam zaszkodzić? Wokół toksyny botulinowej powstało wiele mitów, jak np. to, że można nią powiększyć usta albo informacja, że po wykonanym zabiegu przez dwa tygodnie nie należy ćwiczyć. Czy botoks wykorzystuje się tylko w celach estetycznych? Jak często można go stosować? I czy po botoksie zanika mimika twarzy? Zapraszam do wysłuchania rozmowy z prof. Aleksandrą Lesiak, specjalistą dermatologiem-wenerologiem, koordynatorką oddziału dziecięcego Kliniki Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, współwłaścicielką Dermokliniki w Łodzi.
-
Seksuologia - czy intymne relacje, zdrowie seksualne, akceptacja ciała i rozwój seksualności nadal jest dla nas tematem tabu, czy jesteśmy już otwarci na takie tematy? O tym, kto powinien zdecydować się na konsultacje u seksuologa, jak seksuologia może zmienić spojrzenie na siebie, związki i seksualność, i czy to normalne, że czasem „nie chce nam się chcieć”, rozmawiam z dr n. med. Moniką Staruch, psychologiem, seksuologiem klinicznym, wykładowcą, która jako pierwsza osoba w Polsce zdobyła Międzynarodowy Certyfikat Seksuologiczny (EFS-ESSM Certified Psycho-Sexologist).
-
Zaburzenia postrzegania własnego ciała to bardzo duży problemem wśród pacjentów medycyny estetycznej. Wielu ludzi ma trudności z zaakceptowaniem swojego wyglądu. Pacjentki i pacjenci coraz częściej mają nierealistyczne oczekiwania co do rezultatów zabiegów estetycznych, przez co są skłonni do przeprowadzania kolejnych procedur w celu osiągnięcia, ich zdaniem, „ciała idealnego”. Jakie jest podłoże tych zaburzeń? Jakie czynniki wpływają na to, że w zakrzywiony sposób postrzegamy swoje ciało? Gościem w tym odcinku jest dr n.med. Mariola Kosowicz, psycholog kliniczny, psychoterapeuta, psychoonkolog, kieruje Poradnią Zdrowia Psychicznego w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Instytucie Badawczym w Warszawie, właścicielka Ośrodka Psychoterapii Droga do Zmian.
-
Pacjenci onkologiczni w gabinecie onkologicznym to temat tabu? Czytając internetowe opinie nadal wydaje się, że tak. Temat jest jednak dużo bardziej zniuansowany. Nie dość, że często to właśnie w gabinecie medycyny estetycznej lekarz zleca badania profilaktyczne (bywamy tu bardziej regularnie, niż u lekarza rodzinnego), to ponadto zabiegi estetycznie potrafią poprawić stan psychiczny osób dotkniętych rakiem i pomóc im lepiej znosić radioterapię czy chemioterapię.
Gościem w tym odcinku jest dr n. med. Olga Milbrandt, specjalista onkologii klinicznej i właścicielka gabinetu medycyny estetycznej, która w swojej praktyce zawodowej skupia się na propagowaniu działań prewencyjnych zmniejszających skutki starzenia się organizmu. Jest zwolenniczką podkreślania naturalnego piękna.
-
Wygląd twarzy w znaczącym stopniu zależy od wielkości i kształtu nosa, dlatego coraz więcej pacjentów i pacjentek decyduje się na korektę jego kształtu. Na popularności zyskują metody niechirurgiczne – za pomocą nici liftingujących lub kwasu hialuronowego. Jednak czy zawsze to dobre rozwiązanie? Czy operacja nosa jest bolesna? Czy przyjście na konsultację do chirurga ze zdjęciem gwiazdy, aby omówić swój cel operacji, faktycznie jest niedorzecznością? Oraz czy Wenus z Milo miała nos idealny? Gościem Mariusza Borkowskiego jest dr Maciej Charaziński, jeden z najlepszych chirurgów plastycznych w Polsce.
-
Nici liftingujące to nowy trend medycyny estetycznej, który cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego – są tańszą, mniej kłopotliwą i inwazyjną alternatywą dla chirurgicznego liftingu. Jednak jak każda technologia, mają swoje ograniczenia. Rodzajów nici jest bardzo dużo, dlatego jeśli chcesz poddać się temu zabiegowi, sprawdź które wybrać, aby osiągnąć wymarzony efekt. Do rozmowy zaprosiłem najlepszego eksperta w tej dziedzinie, dr Łukasza Preibisza, dermatologa, właściciela kliniki Preibisz SkinDoctors
-
Stymulatory tkankowe to obecnie hit wśród zabiegów estetycznych. Czym są stymulatory tkankowe? To nic innego, jak preparaty wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej. Służą do odbudowy struktury skóry poprzez aktywowanie kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu pozwalają uzyskać poprawę gęstości, jędrności oraz jakości cery. Stymulatory tkankowe to substancje, które dają nam naturalny efekt odmładzania skóry bez zmiany rysów twarzy. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele stymulatorów. Jak odpowiednio dobrać preparat? Na czym polega ich działanie? Kiedy możemy się spodziewać efektów? Gościnią Mariusza Borkowskiego jest Karolina Mołas - lekarz medycyny estetycznej, członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
-
Ginekologia estetyczna to stosunkowo młody dział medycyny, który łączy w sobie zabiegi zdrowotne, jak i te związane z poprawą wyglądu okolic intymnych. Choć dziedzina jest nowa, rozwija się bardzo prężnie. We współczesnym świecie kobiety dążą do osiągnięcia satysfakcji w każdym aspekcie życia. Dotyczy to także sfer intymnych związanych ze zdrowiem, atrakcyjnością i poczuciem spełnienia w życiu seksualnym. Jakie pacjentki mogą odnieść korzyści w związku z zastosowaniem metod ginekologii estetycznej? O tym rozmawiam z lek. Michałem Barwijukiem - ginekologiem, chirurgiem plastycznym, specjalistą medycyny estetycznej.
-
W miesiącu profilaktyki nowotworów męskich moim gościem był urolog i androlog, lek. Paweł Jędrzejczyk. Rozmawialiśmy o hormonalnej terapii zastępczej, bezpiecznym stosowaniu testosteronu i prewencji nowotworów prostaty.