Episódios
-
Nagu majad, nii räägivad ka põõsad ja puud linna kujunemisloost, olles osa ajaloolisest ruumilisest keskkonnast.
-
Estão a faltar episódios?
-
Piret Saluri ja Tiiu Relve räägivad sellest, kuidas nad tõlkimise juurde jõudsid, ning raamatutest, millel on nende elus eriline tähendus.
-
Eetris on muusiku ja antropoloogi Marko Veissoni loeng "Rahvamuusikast ja showbusiness´ist"
-
Maailmas on läbi aegade paljudes keeltes loodud lõpmatu hulk luuletusi, mis kõnelevad igatsusest. Kui palju meenub aga luuletusi näiteks kadedusest? Miks on mõnd tunnet palju kergem sõnadesse valada kui mõnd teist?
-
"Ööülikooli" loengus räägib kirjanik Viivi Luik kirjaoskuse mitmetähenduslikkusest: lugemisest kui kunstist, lugemisoskuse ja kirjaoskuse tihedast seosest.
-
1944 on pöördeline aasta Eesti ajaloos ja kõigi eestlaste elulugudes: märtsipommitamine, Punaarmee sissetung, septembrikuine suur põgenemine... Aga meie seas on ka inimesi, kelle jaoks 1944 on sünniaasta. Üks neist on lavastaja Merle Karusoo, kes on aastaid tegelenud oma sünniaastakaaslaste elulugude kogumisega ja teab, mis neid inimesi ühendab.
-
Lavastaja ja teatripedagoog Merle Karusoo räägib projektist "Kes ma olen?", mille käigus osalejad õpivad tundma iseenda ja oma eellaste elulugusid ning jutustavad neist laval.
-
Jaan Einasto on öelnud: "Elu – see on aine pluss informatsioon." Kas see tähendab, et inimene on tehtud tähetolmust ja tähendusest?
-
Loomaökoloog Tuul Sepp ja arhitekt ja Tartu abilinnapea Elo Kiivet peavad loengu "Elu aed on metsikult ilus".
-
Kirjanik ja muusik Lauri Sommer ning pärimusmuusik Lauri Õunapuu on kaks veerevat kivi, kes hoolimata kõigest koguvad järjepanu oma pinnale möödunud aegade sammalt. On seda vähem või rohkem, kui keegi kanda jõuaks või on see midagi, mis maamehe takust kuube kaunistab?
-
Miski ja eimiski vahel tulevad hiina ja jaapani mõtteloo perspektiivist kõne alla mitmed märksõnad, mis kunstnik Sirja-Liisa Eelma loomingus on läbi aastate kesksel kohal olnud: tühjus, nähtav ja nähtamatu, peegel, kordus ja erinevus.
-
Filmirežissöör Anna Hints on hea näide sellest, kui kuulata oma südame häält, siis varem või hiljem loksuvad asjad paika.
-
Matemaatik ja arvutiteadlane Kristjan Korjus vaeb tehnoloogia arengu rolli selles, kuidas inimene iseennast määratleb.
-
Kaitsta või mitte, raiuda või mitte - inimeste kokkupõrkeid looduseümber on praeguses ajas aina rohkem. Otsuseid, ka teaduspõhisemaidneist, ümbritseb seejuures alati määramatus.
-
Kõneleb bioloog Fred Jüssi.
- Mostrar mais