Episódios
-
🎙️ V najnovšej epizóde podcastu som mal česť privítať špičkového odborníka v oblasti umelých inteligencií, Petra Hanzlíka zo spoločnosti DXC Technology 🤖
Čo sa dozviete:
🧠 Aké sú tajomstvá porozumenia umelým inteligenciám? Peter nám odhalí kľúčové princípy, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť túto revolučnú technológiu.
📋 Ako správne zadávať príkazy AI? Zistite, ako môžete efektívne komunikovať s umelou inteligenciou a dosiahnuť optimálne výsledky vo vašich projektoch.
🚀 AI v praxi: Peter Hanzlík nám ukáže, ako AI ovplyvňuje rôzne oblasti práce, vrátane marketingu, ľudských zdrojov a tvorby obsahu pre sociálne siete. Prinesie to revolúciu vo vašom podnikaní?
Toto je príležitosť, ako sa dozvedieť viac o tom, ako AI mení spôsob, akým pracujeme a komunikujeme.
Ak hľadáte cenné rady pre implementáciu AI vo vašej firme alebo jednoducho túžite pochopiť túto technológiu hlbšie, tento podcast je pre vás.
Nezabudnite sa prihlásiť na odber a zdieľať ho so svojimi kolegami a priateľmi 🎧
-
Aký má význam osobná značka, prečo ju začali riešiť aj firmy a ich manažéri, ako fungovať na LinkedIn a aké budú AI trendy? O tom všetkom s José Kadlecom, klasicky v príjemnom a neformálnom rozhovore :)
-
Estão a faltar episódios?
-
Svet finančného poradenstva a sprostredkovania sa nám často spája s pozvaním na „kávičku“. Práve tieto sedenia sa stali hlavným nástrojom mnohých finančných sprostredkovateľov. Ako to však môže vyzerať, ak sa finančný poradca rozhodne kompletne prejsť na digitálne služby, remote prácu online stretnutia? Čo bolo podnetom, čo všetko sa dá v rámci správy financií vyriešiť online, aké boli reakcie klientov a aké hodnoty má moderný digitálny finančný sprostredkovateľ? O tom všetko s Patrikom Kunzom, v druhej sérii podcastu ROZHOVORY. Prajem vám príjemné počúvanie :)
-
Stále viac si všímame, ako sa LinkedIn postupne mení na nový Facebook, Instagram, Pinterest či TikTok. V tejto časti si preto spoločne povieme prečo to tak je a aký má na tento jav vplyv prirodzená psychológia a evolúcia nás ľudí, čo s tým môžeme robiť a ako pozitívne využiť tento trend nielen na podporu viditelnosti, ale stále aj reputácie a profesionality našej osobnej, firemnej alebo zamestnávateľskej značky. Prajem vám príjemné počúvanie :) Oliver
-
Ich revírom sú kancelárie top manažérov. Ich tempo je individuálne nastavené. Ich súpermi sú bloky z rozprávania, zlé jazykové návyky, či náročné biznis situácie so špecifickými nárokmi na angličtinu. Sú v nasadení viac ako 16 rokov, majú to najlepšie jazykové vzdelanie a unikátny prístup, vďaka ktorému naučia rozprávať po anglicky každého. Edifiers.
-
Ako prežila koronakrízu najväčšia gastronomická spoločnosť MEDUSA, aké koncepty a prevádzky plánuje otvoriť, aké sú HR stereotypy, prečo je dobré sa ich zbaviť a ako celkovo hodnotí svet slovenskej gastronómie HR riaditeľ a milovník dobrého jedla Juraj Chromiak? To sa dozviete v aktuálnej epizóde podcastu Rozhovory.
-
Je service design buzzword alebo reálna potreba pre udržatelnosť biznisu? Čo toto slovné spojenie znamená v reálnej praxi, ako funguje inovačné štúdio, ako vyzerá postup a proces pri dizajnovaní služieb, ako dlho dokáže Adam rozprávať na jedno nadýchnutie a prečo by Rado nechcel jesť stále to isté kura s ryžou? Vypočujte si veľmi príjemný rozhovor, plný nielen múdrych slov a konkrétnych príkladov zo sveta service design, ale aj celkom vtipných a milých momentov :) Príjemné počúvanie vám praje Oliver.
-
Sociálne siete. To, čo ešte pred 15 rokmi vyzeralo ako zaujímavý internetový projekt, sa dnes stalo asi najsilnejším a najviac využívaným miestom vo svete internetu. Facebook, Instagram, LinkedIn, TikTok, Twitch, Clubhouse, Twitter, YouTube - a mohol by som vo vymenovávaní pokračovať ďalej. Aká je ich sila a aký majú reálny vplyv a dopad na naše každodenné životy a formovanie nášho správania, myslenia a nálady? Ako sa dívať na influencerov, čo znamená digitálna gramotnosť a najmä - ako využívať sociálne siete, ako si zachovať od nich odstup, ako vnímať život influencerov a (ne)poprovnávať sa s nimi; aké riziká sociálne siete so sebou prinášajú a aký je skutočný význam počtu followerov a zároveň limity pre dosiahnutie masového úspechu? O tom všetko sa veľmi otvorene, úprimne a priamočiaro rozprávame s Tonym Dúbravcom, marketérom a znalcom sociálnych sietí.
-
Katka Pavlíčková je odborníčkou na budovanie a zviditeľnenie značiek na sociálnej sieti Instagram, v rámci ktorej pôsobí aj spolu s jej partnerom Ondrou pod značkou BGRAM. S Katkou sa v prvej a zároveň hlavnej časti rozhovoru budeme rozprávať o Instagrame - o najčastejších chybách, mýtoch, odporúčaných aktivitách, algoritmoch, hashtagoch, (pseudo)odborníkoch a vplyve Instagramu na naše každodenné životy. A v druhej časti rozhovoru si spoločne prejdeme Katkinu cestu podnikania - začiatky, úspechy, nezdary a následné nastavenie značky tak, aby naozaj fungovala a neustále sa posúvala vpred. Verím, že budú tieto témy pre vás užitočné a zaujímavé :)
-
Erika je vyštudovaná psychologička, pôsobila v Bratislave na HR pozícii v sieti top hotelov, no jedného dňa si kúpila jednosmernú letenku do Paríža, aby si splnila svoj sen – žiť, pracovať, fotografovať a maľovať v Paríži. Aký bol podnet a aké boli začiatky, keď si kúpite jednosmernú letenku a bez znalosti francúzštiny, bez pracovného miesta a s úsporami na max. 3 mesiace vystúpite zo svojej zóny komfortu a ocitnete sa vo francúzskej metropole?
-
Rasťo je uznávaný odborník na oblasti rozvoja tímu, leadershipu a moderných prístupov k vedeniu ľudí, tímov a organizácií - a preto sa aj dnes budeme spoločne rozprávať práve o tom, ako rôzne prístupy môžu pomáhať alebo naopak brzdiť rozvoj ľudí a tímov.
-
Nová sociálna sieť Clubhouse valcuje všetky očakávania a stáva sa z nej absolútny hype tak na Slovensku, ako aj v Čechách. Čo je Clubhouse, ako sa môžeme prihlásiť a založiť si účet, aké sú písané a nepísané pravidlá, ako vytvárať a moderovať miestnosti, pre koho je Clubhouse určený a ako ho správne využiť pre rozvoj svojej značky, získavanie nových poznatkov a vytvorenie komunity? Všetko podstatné o sociálnej sieti Clubhouse nájdete v tomto podcaste.
-
Kto z nás by nepoznal Zásielkovňu – jednu z najrýchlejšie rastúcich a asi aj najrýchlejšie obľúbených značiek tisícok ľudí? Najmä v časoch, keď sa nakupovanie cez eshopy stalo každodennou realitou sa Zásielkovňa dostala do povedomia širokej skupiny zákazníkov. My sa však s Petrou nebudeme rozprávať ani o expanzii, ani o obchode, ani o marketingu – budeme sa rozprávať o ľuďoch :) Ako sa robí HR v technologicko-logistickej spoločnosti? Môže vzniknúť zamestnávateľský lovebrand aj tomto (možno na prvý pohľad nie úplne sexy) segmente? Ako v Zásielkovni hľadajú zamestnancov, ako s nimi komunikujú, majú súčasní zamestnanci chuť volať do firmy svojich priateľov a ako sa podarilo, že na jednom depe pracujú už roky ľudia z dvoch dedín? A aká je budúcnosť HR nielen z pohľadu inovácií, procesov a CSR aktivít? Prajem vám príjemné a inšpiratívne počúvanie :)
-
Na tento rozhovor som mimoriadne tešil - pretože ide o prvý rozhovor po dlhšej nahrávacej prestávke, spôsobenej najmä korona situáciou (ok a možno trochu aj mojou lenivosťou :), kedy som si povedal, že hoci robím pomerne veľa online podujatí, tieto rozhovory chcem predsa len nahrávať reálne naživo, pri osobnom stretnutí. Ale teraz späť k tomu podstatnému - hosťovi tohto rozhovoru, ktorým je Michal Toman z českej spoločnosti Engage Advisory so sídlom v Brne. A hoci je Michal dlhoročný úspešný Headhunter, zameriavajúci sa najmä na vysoké strategické pozície, širokej HR verejnosti je určite známy aj ako hlavný organizátor a tvár každoročne najväčšej HR konferencie EVOLVE! SUMMIT. S Michalom som preto otvoril 3 hlavné oblasti: 1) Aký bude ES v roku 2020? 2) Aká je budúcnosť HR v kontexte koronakrízy - aké zmeny sa udiali, ako sa zmenil trh s pracovnými príležitosťami, akým výzvam čelia a budú čeliť HR oddelenia a na aké oblasti/trendy by sme sa mali v HR zamerať? 3) Ako sa zmenil svet kandidátov - čo robiť, ak niekto o prácu prišiel, má zmysel meniť prácu, aké zručnosti budú firmy hľadať a čo všetko čaká kandidátov v najbližšom období? Michal dával úplne konkrétne, praktické a zmysluplné odpovede, a tak Vám prajem príjemné a užitočno-inšpiratívne počúvanie :)) Oliver
-
Väčšina z nás je doma, čo síce nie je pozitívne, ale môžeme sa pokúsiť z danej situácie aspoň niečo pozitívne. Jednou z možností je digitálny detox - avšak paradoxne detox, vďaka ktorému budeme tráviť o niečo viac času pri displejoch :)
-
Krátka úvaha (na základe mnohých aktuálnych podnetov z praxe) o tom, čo nás už za takú krátku chvíľu stihol naučiť koronavírus a akú pravdu o mnohých z nás odhalil. Prajem vám príjemné počúvanie :) Oliver
-
Od začiatku existencie sociálnej siete LinkedIn existujú samozvaní určovatelia toho, čo na túto sociálnu sieť v rámci príspevkov patrí a čo nie.
Vlastne, asi už od počiatku ľudstva existovali a stále existujú ľudia, ktorí mali a dodnes majú nutkavú potrebu diktovať iným pravidlá a hranice rozmýšľania, cítenia a konania.
V poslednom čase si v rámci siete LinkedIn všímam stále väčšiu aktivitu týchto samozvaných obsahových diktátorov, ktorí v komentároch, často veľmi nekompromisne, hodnotia „vhodnosť“ príspevkov iných ľudí. A práve o tom, či existujú pravidlá toho, čo „patrí/nepatrí“ na sociálnu sieť LinkedIn a ako pracovať s obsahom rôznych profesií, je táto podcastová epizóda. Prajem vám príjemné počúvanie :) -
Trochu netradične budem robiť v tejto časti rozhovor sám so sebou :)) avšak iba preto, aby som mohol tlmočiť otázky a rozhovory s viacerými ľudmi, s ktorými som sa v poslednom čase rozprával o tom, ako sa mení biznis sociálna sieť LinkedIn z pohľadu kvality resp. zamerania obsahu, prečo pribúda stále viac „plochého“ obsahu, ktorý sa začína podobať na príspevky z Facebooku či Instagramu, čo to hovorí o nás ako o ľuďoch (a spoločnosti) a ako sa bude ďalej uberať smerovanie obsahu na sociálnych sieťach. Prajem vám príjemné počúvanie :)
-
Vierka je Country Manager značky Welcome to the Jungle - pracovného a employer brandingového média, ktoré spája kvalitné spoločnosti s kvalitnými ľuďmi :) A hoci to môže znieť ako promo, celý rozhovor nie je až tak veľmi o WTTJ, ako skôr o aktuálnych trendoch, možnostiach a formách, akým dnes dokážu spoločnosti predstaviť svoju značku zamestnávateľa. S Vierkou som sa však rozprával nielen o možnostiach, ale taktiež o častých chybách pri employer branding/HR marketing komunikácii a aktivitách a tak ak vás táto téma zaujíma, verím, že v tomto veľmi príjemnom a neformálnom rozhovore nájdete množstvo zaujímavých pohľadov, skúseností a inšpirácií z praxe. Všetkým prajem príjemné počúvanie :) Oliver
-
Pred rokmi mala z jedla silné alergické reakcie, dnes pomáha ľuďom získať a upevniť zdravie práve vďaka správnej kombinácii jedál. Ako sa správne pozrieť na stravu, ako pracovať so sezónnosťou potravín, ako by mali vyzerať dobré raňajky, prečo diéty nefungujú a detoxikačné kúry pomocou ovocných a zeleninových štiav môžu dokonca uškodiť, aké stravovacie chyby najčastejšie robíme a prečo si prešla viac ako 20 odbornými kurzami a štúdiom holistiky a tradičnej čínskej medicíny? O tom všetkom sa rozprávam so skvelou odbornou vyživovou poradkyňou Zdenkou Havettovou. Prajem vám príjemné (a zdravé) počúvanie :)) Oliver
- Mostrar mais