Episódios
-
Punase vildikaga telekavas asuvate spordiülekannete ümber ringide tõmbamine on küll komme, mis füüsilisel kujul taandub, ent on sisuliselt elus, sest seda tehakse elektrooniliselt. Tormis Laine 27. koht slaalomi MK-etapil ja Eesti mäesuusatamise ajaloo esimesed MK-punktid tähendavad, et punast ringi väärivate spordiülekannete loetelu täienes. Muidugi lahatakse jalgpallikoondise 0:0 viiki Aserbaidžaaniga ja korvpallikoondise olukorda enne EM-valikmänge Poolaga. Teemadeks veel laskesuusahooaja algus, iluuisutajaid ootav kodune EM, Tarmo Kingi sõnavõtt, rassism Inglismaa jalgpallis, autoralli MM-sarja finaaletapp, pokkeristaar Gambledore ja Kääriku Kärajatel tõusnud küsimus: kui vanalt peaks lastele võistlusi korraldama? Saatejuhid Ott Järvela (Postimees) ja Joosep Susi.
-
Eesti jalgpallikoondise rekordinternatsionaal Konstantin Vassiljev lõpetas laupäeval mängijakarjääri, kui tegi FC Flora eest kaasa mõned minutid mängus Tallinna Kaleviga. Jalgpalli mõistes pole mingit kahtlust – tegu on Eesti kõige jalgpalligeniaalsema jalgpalluriga, kes võinuks, kui kasutada Tarmo Rüütli sõnu, mängijatarkuse poolest mängida FC Barcelonas. Vassiljev nende kõrgusteni ei küündinud, aga oli Eesti koondise senise tipphetke võtmetegelane. Viimasel kahel aastal on Vassiljev aga pälvinud eelkõige tähelepanu Ukrainas toimuva sõja osas tehtud ebamääraste sõnavõttudega, mis paneb küsima: millisena Eesti (jalgpall) Vassiljevi pärandit mäletama jääb? Küsimusele lisab lisakihi tõik, et seepärand pole kaugeltki lõplik, sest ilmselt alustab Vassiljev uuest hooajast tööd FC Flora peatreenerina. Teemadeks veel: Eesti meeste käsipallikoondise uus kvaliteet, FC Flora medalita jäämine, naiste korvpallikoondise harukordne võit, Lionel Messi krahh, rahvastepalli sobivus koolitundidesse ja epeenaiskonna MK-etapivõit AÜE-s. Saatejuhid Ott Järvela (Postimees) ja Joosep Susi.
-
Estão a faltar episódios?
-
Möödunud nädalal tõstatas näitleja Henrik Kalmet teema sponsorraha eetilisusest Eesti spordis. Et millistelt tegevusaladelt – antud juhul kritiseeris Kalmet ühe kihlveoettevõtte kampaaniat – pärit sponsorraha on spordil paslik vastu võtta ja mis tuleks tagasi lükata? "Spordireporteri" saatejuhid leiavad üksmeelselt, et ettevõtteid ja sportlasi ei tasu siinkohal üldse süüdistada, aga jäävad eriarvamusele, et kui valivad peavad spordiorganisatsioonid toetajate osas olema. Teemadeks veel Max Verstappeni ninanips vastastele, kriitikutele ja vaenlastele, ujumise MK-sari ja Eneli Jefimova huvitavad kommentaarid Henry Heina kohta, BC Kalev/Cramo edu eurosarjas, võrkpalluri Martti Juhkami kõrvaltöö Facebookis ning Eesti naiste jalgpallikoondise peatreeneriks nimetatud Aleksandra Ševoldajeva töö erinevused meeste koondise peatreeneri Jürgen Henni omast. Kui üks koondis vajab etteotsa tippjuhti, siis teine pigem pedagoogi ja läbirääkijat. Saatejuhid Ott Järvela (Postimees) ja Joosep Susi.
-
Eesti Olümpiakomitee uus president Kersti Kaljulaid tutvustas oma ametiaja esimest suurt ja olulist otsust – organisatsiooni peasekretäriks saab viimase 10 aasta Eesti parim jalgpallikohtunik Kristo Tohver. Miks Kaljulaid ja EOK täitevkomitee nii otsustasid ja mida sellest võib välja lugeda? "Spordireporteri" teemadeks veel Karl Jakob Heina silmapaistvad esitused Hispaanias, Eesti käsipalliklubide Mistra ja Põlva Serviti edu eurosarjas, Tartu – Tallinn korvpallirivaliteedi taaselustamise võimalikkus, Tormis Lainele terendav mäesuusatamise MK-sarja punktikoht, Eesti maanteeratturite järelkasvutiimi sulgemise põhjused (miks see pole sponsoritele atraktiivne?) ja maailma parima jalgpalluri valimise ümber puhkenud poleemika ehk see, kuidas Madridi Real ei oska kaotada ja jonnib. Saatejuhid Ott Järvela (Postimees) ja Joosep Susi.
-
Eesti kinodesse jõudev film "Kelly: kellegi teise unistus" on põhjustanud kõvasti poleemikat, mille valguses tuleb ikka ja jälle meelde tuletada – sportlase talent kuulub ainult ja ainult talle, mitte kellelegi teisele, rõhutab "Spordireporter". Teemadeks veel autoralli MM-sari, Kristin Tattari hooaeg, Tuuli Tomingase seiklused Prantsusmaal, Eesti võrkpalliklubide edu eurosarjas, FCI Levadia meistritiitel, Gianni Infantino järjekordne piinlik tegu ja spordikeele kujundlikkuse lubatavuse piir. Samuti arutletakse küsimuse üle: kui ohtlik võib spordiala olla, et ta oleks endiselt eetiline? Saatejuhid Ott Järvela (Postimees) ja Joosep Susi.
-
Eesti jalgpallimeeskond ei teinud Aserbaidžaani vastu head esitust, aga sai võidu kätte. Urmas Sõõrumaa ei teinud kaheksa aasta jooksul Eesti Olümpiakomitee presidendina halba esitust, aga jäi võidust ilma. Lisaks neile teemadele peatub "Spordireporter" järgmistel küsimustel: Kristian Kullamäe hõivab Eesti korvpallis Maik-Kalev Kotsarist ja Henri Drellist tühjaks jäänud positsiooni, Lehis alistas Embrichi, naiste maratoni maailmarekord, Thierry Neuville'i võimalik maailmameistritiitel ja Rafael Nadali pärand. Saatejuhid Ott Järvela (Postimees) ja Joosep Susi.
-
EOK presidendivalimised toimuvad juba reedel ning "Spordireporter" püsib sel lainel pea läbi terve saate, võistlustel juhtunu juurde naaseme järgmisel nädalal. Kas on õige öelda, et tegu on referendumiga küsimuses, kas Eesti spordis on asjad hästi või halvasti? Kui palju peaks presidendi valimiste foonil rääkima küsimusest: mis on üldse EOK funktsioon? Kuidas esinesid kandidaadid eelmise nädala debattidel? Saatejuhid Ott Järvela (Postimees) ja Joosep Susi.
-
EOK presidendivalimised nihkuvad lähemale, aga kolme kandidaadi väitlused pole teravaks läinud. Kas üldse lähevadki? Miks nad peaksid, kui debattidel mängitakse avaliku arvamusega, kes hääletuskastide juurde ei astu? Põhiteemad, millel arutelu käib, on siiski välja kujunenud. Teemadeks veel Tšiili ralli, TalTechi võrkpalliklubi kaks valusat kaotust, Nõmme Kalju üllatuslik minek ja Tadej Pogacari MM-tiitel. Pikemalt peatutakse WADA otsusel kaevata Rahvusvahelisse Spordikohtusse asjaolu, et meeste tennise maailma esireketile Jannik Sinnerile dopingurikkumise eest võistluskeeldu ei määratud. Miks WADA niimoodi tegi? Saatejuhid Ott Järvela (Postimees) ja Joosep Susi.
-
Vormel 1 MM-sarja tiitliheitlus muutub üha pingelisemaks, aga Singapuri GP teema number üks oli hoopis Max Verstappenile vägisõnade eest määratud karistus. Järjekordne näide, kuidas sportlase nurki proovitakse maha nudida, kuigi tegelikult pole seda vaja. Teemadeks veel BC Kalev/Cramo kaotus Meistrite liiga kvalifikatsioonis, Bigbanki megasuur sponsorsumma Tartu võrkpallile, kurling kui Eesti suurim medalilootus 2026 taliolümpial, Karl Jakob Heina ja Karol Metsa väärtuslikud nullimängud, UEFA kaks ja pool kuud kestnud tukkumine EM-finaalturniiri skandaalseima episoodi osas ning EADSE olevik ja tulevik. Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
-
Johannes Ermi võit Talence'is ja teivashüppes püstitatud võimas isiklik rekord 5.37 paneb spordisõbra muidugi arvutama, et mis oleks juhtunud, kui ta suutnuks sama Pariisi olümpial. Aga selle oletamise asemel on mõistlik keskenduda rõõmule, sest Erm näitas järjekordse kõrgklassist tulemusega, et kuulub maailma eliiti. Ees ootavad põnevad ajad ja aastad! Teemadeks veel Madis Mihkelsi EM-pronks, rannajalgpallikoondise põhimõttekindlus, EOK presidendivalimised, jalgpalli Meistrite liiga uus formaat, Teemantliiga probleemid ja uue ROK-i presidendi valimisralli, kus Thomas Bach annab endast kõik, et välistada Venemaa-kriitilise Sebastian Coe võit. Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
-
Kreeka MM-ralli tulemusel muutus Hyundai topelttriumf senisest veelgi tõenäolisemaks ning Eesti rallisõpru ähvardab Thierry Neuville'i MM-tiitel. Miks on belglasest kujundatud antikangelane ja mida ütlevad numbrid tema ja Tänaku võrdluse kohta? Teemadeks veel Eesti jalgpallikoondise kaotused Slovakkiale ja Rootsile, EOK presidendivalimised, Kelly Sildaru naasmine võistlustele pärast 21 kuud kestnud vigastuspausi, Duplantis *vs.* Warholm, klubivõistkondade sõprusmängude mõte ja Pariisi paralümpia tagajärg Eesti spordis. Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
-
Eesti Olümpiakomitee presidendiks pürgivad Urmas Sõõrumaa, Erich Teigamägi ja Kersti Kaljulaid. Kui kaks neist on põlised spordiametnikud, siis president Kaljulaid mitte. Mida muudab tema otsus püüda EOK juhtivat ametit? Kindlasti muudab see debatti, mis kujuneb nüüd hoopis teistsuguseks. Teemadeks veel Eesti jalgpallikoondise mängud Slovakkia ja Rootsiga, Pariisi paralümpia, tennise USA lahtised, F1 tiitlivõitlus ja Rein Taaramäe pärand Eesti spordis. Samuti tuleb juttu Kersti Viru skandaalsest intervjuust, mis röövis tähelepanu kõrgushüppaja Karmen Bruusi suurepäraselt saavutuselt. Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
-
Rene Zahkna võitis pühapäeval Otepääl suvebiatloni MM-tiitli. Kui kõva väärtusega auhind see on ja mida võistlus Eesti laskesuusatamise kohta näitas? Teemadeks ka Eesti võrkpallikoondise kaks võitu EM-valiksarjas, Simple Session, Tallinna Ironman ning Karl Jakob Heina ja Karol Metsa etteasted vastavalt Hispaania ja Saksamaa kõrgliigades. Meeste tennise maailma esireketi Jannik Sinneri juhtum osutab suurtele ebakõladele ja puudujääkidele antidopinguorganisatsioonide töös, mille tulemusel võtavad võimust usaldamatus ja segadus. Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
-
Pariisi olümpiamängud on lõppenud ja aeg kokkuvõteteks. Miks ei võitnud Eesti medalit? Kas Eesti sport suudab esikümnekohti väärtustada? Miks vaadatakse EOK suunas, kui spordialade käekäigu eest vastutavad tegelikult alaliidud? Pariisi olümpia edu üheks pandiks oli globaalsete superstaaride õnnestumine – võitis Djokovic, võitis Biles, võitis USA korvpallimeeskond, võitis Duplantis. Prantsusmaa korraldus pälvis põhjendatult palju kiitust ning olümpia läbiviimiseks kantud mudel seadis järgmistele võõrustajatele ette kõrge lati. Olümpia kui nähtus tuli Pariisist välja oluliselt tugevama, kui ta oli enne seda. Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
-
Pariisi olümpiamängude alguseni on jäänud kolm päeva ja Spordireporter võtab sportlaste kaupa ette Eesti koondise ootused ja võimalused. Ilmneb, et seekord ei ole Eestil kindlat medališanssi a la Kelly Sildaru kaks aastat tagasi Pekingis, kes läks starti olukorras, kus medali võitmine oli tõenäolisem, kui sellest ilma jäämine. Aga variante sportlastest, kes võivad ((väga) hea) õnnestumise korral medali võita, on jällegi päris mitu. Teemadeks veel Läti MM-ralli ja FIA lollus, Eesti jalgpalliklubide edu eurosarjades, Tadej Pogacari fenomenaalne võit Tour de France'il, ootamatu põnevus F1 MM-sarjas ja Eesti jalgpallikohtunike järjekordne andestamatu ämber. Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
-
Jalgpalli EM-i lõpplahendus oli sellele finaalturniirile tüüpiliselt tasavägine. Võitja panid paika väga väikesed marginaalid. Hispaania võit võib kuulutada nende uue valitsusaja algust, aga Inglismaa pilkajad meenutagu, et inglased olid EM-il paremad kui Prantsusmaa, Itaalia, Saksamaa, Portugal või Holland. Teemadeks veel FC Flora peatreenerivahetus, Maik-Kalev Kotsari lahkumine Euroliigast, Tadej Pogacari ülemvõim Tour de France'il, vahtkonnavahetus meeste tipptennises Carlos Alcarazi võidu valguses ning jutud ja mõtted enne Pariisi olümpiat. Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
-
Ott Tänaku jaoks lõppes Rally Estonia ränga väljasõiduga, aga Eesti rallipublik sai järgnenud päevadel nautida Georg Linnamäe ja Robert Virvese tihedat duelli. Mis on aga selle põneva võistluse reaalne tagajärg? Kuhu see noored rallisõitjad viib? Teemadeks veel Jaroslava Mahutšihhi maailmarekord, Eneli Jefimova (väga) hea seis kolm nädalat enne olümpiat, Lewis Hamiltoni võidukas sõit, jalgpalli EM-i veerandfinaalid (kas Hispaanial oli käsi või mitte?), Wimbledon ja suurvõistluste korralduskohtasid puudutav dilemma. Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
-
Üle kahetsusväärselt pika aja saab Spordireporter rääkida Eesti tennisisti tegemistest Suure Slämmi turniiril. Mark Lajal küll kaotas Wimbledonis tiitlikaitsjale Carlos Alcarazile, aga andis vägeva lahingu, mis väärib kiitust. Seda jagas Lajalile teiste seas ka John McEnroe! Teemadeks veel Poola ralli, Eesti olümpiakoondis (24+1 sportlast ja 13 spordiala), kergejõustiku Eesti meistrivõistlused, jalgpalli EM ning Taanilt äravõetud värav. Mille poolest erineb tänavune Tour de France teistest? Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
-
Kui soomlane Jukka Toijala viis aastat tagasi Eesti korvpallikoondise peatreeneriks nimetati, ei tekitanud otsus Eesti korvpalliringkondades konsensust. Aga nüüd, kui Toijala lahkub, ollakse üksmeelselt nõus, et soomlane tegi ära vägeva töö. Teemadeks veel Eneli Jefimova ja Irina Embrichi EM-tiitlid, Kaido Kaaberma võimalik mittejätkamine peatreenerina, Mart Seimi olümpiapääse, Paul Aroni hea võistlus Kataloonias ning jalgpalli EM-finaalturniir. Saatejuhid Ott Järvela ja Rasmus Voolaid (Õhtuleht).
-
Kümnevõistleja Johannes Erm tõusis Roomas võidetud EM-tiitliga Eesti ilmselt suurimaks medalilootuseks Pariisi olümpial, aga et see lootus ka täituks, tuleb punktisummat veelgi kergitada, sest medalimäng võib toimuda isegi 8900 punkti kandis. Teemadeks veel Rasmus Mägi 4. koht, kergejõustiku EM-i rikkalik medalitabel, Jürgen Henni võidukas debüüt Eesti peatreenerina, võrkpallimeeskonna kaks nappi kaotust, jalgpalli EM, Hanno Pevkuri võit presidendivalimistel ja Katrina Lehise EM-ilt kõrvalejätmine. Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
- Mostrar mais