Episódios
-
Leiutamisest ja õpilasleiutajate konkursist räägib Tanel Liira. Saatejuht on Indrek Ojamets.
-
Mis on kultuuriturism ja kuidas läbi kultuuriturismi edendada ebasoodsas olukorras olevaid piirkondi nagu Ida-Virumaa? Neil teemadel räägivad Tallinna Ülikooli inimgeograafia professor Hannes Palang ja Tallinna Ülikooli nooremteadur Saara Mildeberg. Saatejuht on Indrek Ojamets.
-
Estão a faltar episódios?
-
Mis on teadmussiire? Kuidas era- ja avalik sektor saaks paremini ning rohkem ülikoolidega koostööd teha? Neil teemadel kõnelevad Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi insener Mari Allik ja Eesti Maaülikooli puidutehnoloogia vanemteadur Kaido Siimon. Saatejuht on Indrek Ojamets.
-
Milline on geenide ja keskkonna roll vaimse tervise kujunemisel? Tartu ülikooli psühhofüsioloogia professor Jaanus Harro proovib sellele küsimusele uurimisprojekti käigus vastust leida. Saates räägime lähemalt, mida ja kuidas on plaanis uurida. Saatejuht on Indrek Ojamets.
-
Millised on toidu väärindamise võimalused ja kui majanduslikult mõistlik on ühel ettevõttel tegeleda ka toidujääkide nutika kasutamisega. Neil teemadel kõnelevad Eesti Maaülikooli teadur Reelika Rätsep ja Nordic Milk juhatuse esimees Ülo Kivine. Saatejuht on Indrek Ojamets.
-
Kuidas teaduses toimuvat lastele selgitada? Külas on laste teadusajakirja Minu Maailm peatoimetaja Ethel Lillemägi. Saatejuht on Indrek Ojamets.
-
Mis on teadusnõustamine ja kuivõrd teadusnõu riigi valitsemises kuulda võetakse? Lähemalt räägivad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teadmusjuhtimise valdkonna juht Külliki Tafel-Viia ja teadusnõustamise Eesti ekspertkomisjoni liige Andres Koppel.
-
Hiljuti sai läbi saate „Rakett69“ 14. hooaeg. Tänavune võitja Andri Türkson räägib saates osalemise kogemustest. Pikalt eetris olnud saate algusaegadest ja ülesannete koostamisest kõneleb Andres Juur. Saatejuht on Indrek Ojamets.
-
Eelmisel nädalal toimunud õpilaste teadusfestivalil selgusid õpilaste teadustööde konkursi võitjad. Saates on külas teadusagentuuri teadushariduse valdkonna juht ja konkursi korraldaja Katrin Saart ning Annika Moppel Hugo Treffneri Gümnaasiumist, kes pälvis gümnaasiumiastme I preemia töö eest „Venemaa propagandavõtted infosõjas: Krimmi silla plahvatuse ja Rossiiskaja Gazeta näitel“.
-
Kas inimuuringutega seonduv on piisavalt reguleeritud? Milline on ja võiks olla inimuuringute eetika ning milleks on lisaks heale teadustavale tarvis ka inimuuringute head tava. Neile küsimustele vastab Eesti Teadusagentuuri teaduseetika valdkonna juht Marten Juurik. Saatejuht on Indrek Ojamets.
-
AHHAA teaduskeskuses toimub 9.–10. aprillil õpilaste teadusfestival, kus kahe päeva jooksul toimuvad teadusetendused ja ettekanded. Festivalist räägivad Eesti Teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni osakonna juht ja õpilaste teadusfestivali korraldaja Annely Allik ning teaduse populariseerija Aigar Vaigu. Saatejuht on Indrek Ojamets.
-
Valminud on värske teadusbaromeetri uuring, millest selgub, et teadlasi usaldab 73 protsenti Eesti inimestest. Millised on inimeste hoiakud ja kokkupuude teadusega, räägib uuringu üks autor ja Tartu Ülikooli ajakirjandusuuringute kaasprofessor Marju Himma.
-
Mis on teadmussiirdedoktorantuur ja kuidas see erineb nii-öelda tavalisest doktorantuurist? Külas on Tartu Ülikooli arendusnõunik Monika Tasa ja mma kogemust teadmussiirdedoktorandina jagab Jaan Vihalemm. Saatejuht on Indrek Ojamets.
-
Milline on inseneriamet ning mida teha, et ka noori huvitaks rohkem inseneritöö? Lähemalt räägivad Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusinstituudi juhtivlektor Anneli Ramjalg ja Heatconsulti soojusenergeetikainsener Kaspar Kasepõld. Saatejuht on Indrek Ojamets.
-
Ilmunud on raamat „Eesti grammatika“, mida keeleteadlased kirjutasid umbes kümme aastat. See on mahukas 1200-leheküljeline teos, kus kirjeldatakse eesti keele ehitust alates häälikutest kuni lausete ja dialoogideni. Saates on külas raamatu peatoimetaja ning Tartu ülikooli emeriitprofessor Helle Metslang. Saatejuht on Indrek Ojamets.
-
Külas on Value.Space asutaja Agu Leinfeld ja Thinnect OÜ juht Jürgo-Sören Preden, et rääkida IKT teadusest. Saame teada, kuivõrd on motivatsiooni rahastada alusuuringuid ja millist teadust tehakse eraettevõtetes ning ülikoolides. Saatejuht on Indrek Ojamets.
-
Teadusagentuur korraldas ideekorje, et leida Eesti riigi arenguks olulisi uurimisteemasid. Kokku esitati ideekorjele üle 300 idee. Lähemalt räägib Eesti Teadusagentuuri vanemkonsultant Indrek Heinla. Saatejuht on Indrek Ojamets
-
Euroopa Ülikool-Instituudi politoloog Andres Reiljan räägib polariseeritusest Euroopa parteisüsteemides. Ühtlasi saame teada, miks liiga tugev polariseerumine võib demokraatia ohtu seada. Saatejuht on Indrek Ojamets.
-
Külas on Tartu Ülikooli keskaja professor Anti Selart, kes räägib keskaegse Liivimaa uurimisest ja sellest, kuivõrd oli Liivimaa integreeritud muu maailmaga. Saatejuht on Indrek Ojamets.
-
Juba 20. veebruaril on õpilaste teadustööde konkursi tööde esitamise tähtaeg. Kooliõpilaste uurimistöödest räägivad Tartu Ülikooli teaduskooli direktor Ana Valdmann ja Hugo Treffneri gümnaasiumi bioloogia õpetaja ja uurimistööde koordinaator Ott Maidre. Saatejuht on Indrek Ojamets.
- Mostrar mais