Episódios

  • 👉 Podprite medijskiprojekt zanima.me, katerega del je tudi Tedenski Safari nahttps://www.zanima.me in bodite ustanovni naročniki projekta, ki v Slovenijoprinaša neodvisno novinarstvo!

    V 31. epizodi Tedenskega safarija se poglobimo vnajodmevnejše afere, zakulisna dogajanja in zakone, ki (pre)oblikujejoslovensko politično in družbeno realnost. Medtem ko vlada pospešeno “kljuka”reforme, se v političnih vrstah vrstijo zamolčane zgodbe, notranji obračuni in bojza upokojence. Aferi SPIRIT in Litijska ponovno dvigujeta prah, reforme delijostroko in ljudi, kulturni boj pa dobiva nove ideološke razsežnosti. Vračajo secelo partizani in domobranci. Vse skupaj zabeli še peščica zunanjepolitičnih kidelajo svet, v katerem smo vse bolj nepredvidljiv.

    Tedenski safari prinaša sveže tedenske komentarje in analizedogajanja. Vaša vodnika pa sva: Peter Merše in Mirko Mayer.

    💥 Kaj vse vas čaka vtej epizodi?

    ➡️ Afera SPIRIT
    Nova razkritja povezujejo donacije z razpisi, razkrivajo politične pritiske in nakazujejo zamolčano odgovornost posameznikov iz strankeSD. Frangež zamenjal taktiko – iz obrambnega govora v Tarči v molk in birokratske odgovore.

    ➡️ Afera Litijska
    Kazenske ovadbe – a ne za ministre, ki so podpisovali pogodbe. Ozadje zgodbenakazuje notranji političniobračunna levi. Razkrivamo tudi povezave med DŠP in tožilstvom.

    ➡️ Zdravstvena novela
    Koalicija sprejela zakon, ki lahko ogrozi dostopnost zdravstva. Stroka enotnoopozarja, da bodo posledice za paciente katastrofalne, zdravniki napovedujejoustavno presojo, vlada kot valjar v »reformo«.

    ➡️ Poslanec Gregorič in političnodiscipliniranje
    Edini poslanec Svobode, ki je glasoval proti noveli, je nenadoma postal tarča – zaradi “spregleda” lastne funkcijeprokurista. Naključje, daje informacija o tem odjeknila šele po treh letih?

    ➡️ Pokojninska reform(ic)a
    Vlada z novim zakonom obljublja višje pokojnine, a analiza kaže: daljše odmernoobdobje pomeni dejanske nižje pokojnine. A Golob predstavlja predvsem 150 €bonbončka v oblikibožičnega dodatka.

    ➡️ Zasebni vrtci in ideološkaofenziva
    Nova zakonodaja otežuje obstoj zasebnih vrtcev, čeprav so cenejši za občine in jih starši izbirajo zaradikakovosti. Gre za ideološki spopad, ne racionalno politiko.

    ➡️ Premestitev posmrtnih ostankov izMacesnove gorice
    Namesto pietete – ideološki preobrat. Odločitevsproža odpor svojcev in komisije za prikrita grobišča.

    ➡️ Trumpove carine, Le Pen in vojna vUkrajini
    Trump grozi z globalnimi carinami, Le Pen ne bo smela kandidirati, pogajanja zamir v Ukrajini se nadaljujejo. ZDA vse bolj strateško umikajo odgovornost nazaveznike.

    ➡️ Napad na satiro: primer Zadnjeplati
    Portal Oštro dokazuje, da tudi satira danes ni več varna. 105.000 € državnega denarja za “razkritje”,da slovenščinaostaja obvezen predmet in da so se na Zadnji plati zgolj šalili.

    🔔 Ne pozabite senaročiti!
    Za še več politično nekorektnih, a podatkovno podprtih analiz – naročite se nakanal, komentirajte, podprite projekt Safari na 👉 zanima.me.

    🦁 #TedenskiSafari#SlovenskaPolitika #AferaSpirit #Reforme #Zdravstvo #Satira #RobertGolob#MatjažHan #JanezJanša #ZasebniVrtci #Trumpovanje

    🔔 Subscribe & Like!Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem inpolitičnih skrivnosti!

  • 👉 Podprite medijski projekt zanima.me, katerega del je tudi Tedenski Safari na https://www.zanima.me in bodite ustanovni naročniki projekta, ki v Slovenijo prinaša neodvisno novinarstvo!

    Vstopamo v najbolj kritično leto vlade Roberta Goloba. Leto, ko poslanska večina izkušenih novincev z zadnjimi močmi izvaja zakonske manevre, ki bodo pustili dolgoročne posledice. Vlada brez jasne vizije predlaga reforme, ki reforme niso — od zdravstvene in pokojninske do t.i. stanovanjske reforme — vse je podrejeno interesom ozkega kroga, ki želi v zadnjem trenutku še izkoristiti politično moč. Slovenija tako postaja talec politične improvizacije, kjer dominirajo ideološki izpadi in interesi “naših”.Prva žrtev tega postaja zdravstvo, ki razpada, medtem ko politiki zdravnike označujejo celo že za parazite. Zdravstveni delavci zapuščajo sistem, ustavno sporni zakoni pa izžemajo koncesionarje. Ob tem se razrašča mreža dobaviteljske mafije in privatizacijskega plena, ki bo sistem dokončno potisnil čez rob. Vse to ob vladi, ki že tri leta ne najde resne rešitve in si zdaj s populističnimi zakoni ustvarja sliko uspeha.

    Tedenski safari prinaša sveže tedenske komentarje in analize dogajanja. Vaša vodnika pa sva: Peter Merše in Mirko Mayer.

    💥 Kaj vse vas čaka v tej epizodi?

    ➡️ Zdravstvena reforma – pot v razpad sistemaFiktivno krajšanje čakalnih vrst, kaznovanje koncesionarjev, ignoriranje stroke in ustavno sporni posegi. Gre za čisto ideološko čistko.

    ➡️ Stanovanjska politika – od velikih obljub do 186 stanovanjGolobova obljuba o tisočih stanovanjih pade že ob bežnem pogledu na načrte. Najobsežnejši cikel gradbišč pa je zgolj še ena Golobvih megalomanskih obljub.

    ➡️ Pokojninska reforma – preoblečena iluzijaVlada obljublja, da se upokojitvena starost ne dviguje, a to velja le v njihovem mandatu. V resnici gre za prodajanje megle doma in v Bruslju.

    ➡️ Umetna oploditev in razgradnja družinskih temeljevNova zakonodaja o umetni oploditvi za samske ženske in istospolne pare. Posledica dolgoletne ideološke agende, ki se zdaj uresničuje mimo ljudske volje.

    ➡️ Lex Jaklič – napad na sodno neodvisnostAd personam zakon proti sodniku, ki ni “naš”. Vse za to, da ostane zgolj politično usklajeno ustavno sodišče.

    ➡️ Predkazenski postopki proti NSi – politično orožje Svobode?Zgodba o preiskavah, ki cilja na oslabitev opozicije?

    ➡️ Družina Meire Hot – mafijski prijemi na pragu parlamenta?Zgodba, ki spominja na "Botra", a se dogaja v Piranu. Kako močno je prepletenje politike in osebnih interesov?

    ➡️ Donald Trump in varnostne grožnje prihodnostiSignal afera, Kitajska, Iran, karteli – svet gori, Slovenija pa rešuje identitetno zakonodajo in se ukvarja z notranjimi lovkami.

    👉 Ne pozabite se naročiti na naš kanal za več aktualnih analiz in razprav o slovenski politiki! Delite svoje mnenje v komentarjih spodaj.

    👉 Podprite medijski projekt Safari na https://www.zanima.me in nam pomagajte graditi neodvisno novinarstvo!

    🔔 Subscribe & Like! Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem in političnih skrivnosti!

  • Estão a faltar episódios?

    Clique aqui para atualizar o feed.

  • 👉 Podprite medijski projekt zanima.me, katerega del je tudi Tedenski Safari na https://www.zanima.me in bodite ustanovni naročniki projekta, ki v Slovenijo prinaša neodvisno novinarstvo!

    Tedenski Safari prinaša analizo razburljivega tedna v slovenski in svetovni politiki. Vladimir Prebilič se aktivira kot resen izzivalec Roberta Goloba, oglasita se Milan Kučan in Danilo Türk, medtem ko spor med predsednikom vlade Robertom Golobom in predsednico republike Natašo Pirc Musar dokončno javno eskalira.

    Vladna koalicija se trese pod pritiskom neizpolnjenih obljub in brezglavo vztraja, da je predvolilno leto kot naročeno za reforme: zdravstveno, pokojninsko in stanovanjsko. V zakulisju manjši partnerici mahata z izstopom iz koalicije, Golob pa v ozadju preigrava politične scenarije - tudi to, kako jeseni izzvati predčasne volitve. Med drugim v tej epizodi tudi o pomembnih premikih na slovenskem medijskem trgu, tudi z novim neodvisnim projektom Zanima.me. Mirko Mayer in Rok Čakš pogledata v ozadja vseh ključnih dogodkov.

    🔥 Kaj vse vas čaka v tej epizodi?

    ➡️ Prebilič vstopil v igro za premierski stol: Vladimir Prebilič po anketi Ninamedie prehiti vse mandatarske kandidate. Aktivirata se tudi Milan Kučan in Danilo Türk, ki pravita, da Prebilič ni nov obraz, a med vrsticami sporočata tudi, da ni čas za novo stranko. Bo SD Prebiličeva platforma za volitve?

    ➡️ Vojna zakoncev Golob - Musar: dokončna javna eskalacija spora med predsednikom vlade in predsednico republike. Golob je napadel, Musarjeva predlaga nov kompromis na funkciji varuha človekovih pravic. Je to Golobov obračun s staro levico?

    ➡️ Koalicijski vrh ali PR farsa? Zdravstvena, pokojninska in stanovanjska reforma visijo v zraku. Asta Vrečko po treh letih govori o "projektni koaliciji", a realnost kaže drugače - reforme tonejo, koalicija pa nikoli ni daleč od razpada.

    ➡️ Obramba v slepi ulici: koalicija molči o oboroževanju, Arčon sanja o nekakšni nadgradnji civilne zaščite in gradnji bolnišnic, medtem ko Nato in evropska komisija zelo jasno zahtevata naložbe v oborožitev.

    ➡️ Interpelacija vlade in referendum o izrednih pokojninah: prave poteze SDS ob pravem času? Gre za 'mokro' predvolilno vajo Janeza Janše?

    ➡️ Kaos v Srbiji in tragedija v Makedoniji: po srečanju Marte Kos in Aleksandra Vučića v Bruslju, na družbenih omrežjih pogrom proti slovenski komisarki za širitev. V Makedoniji je korupcija terjala 59 mladih življenj. Korupcija dokazano ubija. Je to lekcija tudi za naše oblastnike?

    ➡️ Medijski premiki: Zanima.me potrjen! Nov, neodvisen medijski projekt z jasno vizijo, ki bo občinstvo metal iz mehurčkov in cone udobja. Kakšen kadrovski preobrat se kuha na POP TV in kako bi to lahko vplivalo na predvolilno kampanjo?

    👉 Ne pozabite se naročiti na naš kanal za več aktualnih analiz in razprav o slovenski politiki! Delite svoje mnenje v komentarjih spodaj.

    👉 Podprite medijski projekt Safari na https://www.zanima.me in nam pomagajte graditi neodvisno novinarstvo!

    🔔 Subscribe & Like! Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem in političnih skrivnosti!

  • 👉 Podprite medijski projekt zanima.me, katerega del je tudi Tedenski Safari na https://www.zanima.me in nam pomagajte graditi neodvisno novinarstvo!

    V novem Bonus safariju se odpravljamo v zakulisje slovenske politične savane z gostom Tinetom Novakom. S prekmurskim poslancem, ki je zapustil Svobodo Roberta Goloba in se pridružil Demokratom Anžeta Logarja. Medtem ko predsednica parlamenta vihti krilo, premier stopnjuje besedni spopad s predsednico republike Natašo Pirc Musar, operativci v ozadju pa kujejo orožarski posel stoletja, Tine Novak razkriva, kaj se dogaja za zaprtimi vrati poslanskih skupin. Od izključitev, do prestopov, burnih SMS sporočil in vpliva Tine Gaber. Vse to v eni epizodi!

    🔥 Kaj vas med drugim čaka v tej epizodi?

    ➡️ Zakaj je Tine Novak zapustil Svobodo? Kaj ga je pred tremi leti pritegnilo h Gibanju Svoboda in kje so se njegova pričakovanja razblinila?

    ➡️ Kako je potekalo preverjanje kadrov v Svobodi? Je Robert Golob osebno pregledoval kandidate ali je to prepustil drugim?

    ➡️ Vesna Vuković in nadzor nad poslanci: so se res preverjali telefoni?

    ➡️ Kakšna je zakulisna vloga Damirja Črnčeca? Kako je njegov prestop iz politike do svetovalca uprave SDH povezan z orožarskim podjetjem v Mengešu?

    ➡️ Enotnost v Svobodi - mit ali resnica? Bo še kdo sledil Tinetu Novaku na izhodna vrata poslanske skupine?

    ➡️ Urška Klakočar Zupančič na čelu državnega zbora: kdo jo je tja postavil? Kako je pridobila tak vpliv kljub očitni čustveni nezrelosti?

    ➡️ Kaj je spremenilo Urško Klakočar Zupančič iz notranje kritičarke in občasne upornice v zvesto borko za lik in delo Roberta Goloba?

    ➡️ Robert Golob zasebno: res vpije in razbija prenosnike? Kakšen je premier za zaprtimi vrati in kako so potekali sestanki z njim?

    ➡️ Tina Gaber in njen vpliv: kako je spremenila Goloba? Se res vmešava v politiko ali so to le govorice?

    ➡️ Zakaj Demokrati in Anže Logar? Kaj ga je prepričalo in kako odgovarja na očitke, da gre za satelitsko stranko Janeza Janše?

    📢 Celotna epizoda prinaša iskrene odgovore na najbolj pereča politična vprašanja! Ne zamudite!

    🔔 Naročite se na kanal in podprite neodvisno novinarstvo na www.zanima.me!

  • 👉 Podprite medijski projekt zanima.me, katerega del je tudi Tedenski Safari na https://www.zanima.me in bodite ustanovni naročniki projekta, ki v Slovenijo prinaša neodvisno novinarstvo!

    V novem Tedenskem safariju se podajamo po savani, kjer predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič dviguje krilo, Levica izključuje Miho Kordiša, vlada pa v Mengšu snuje orožarski posel stoletja za posvečene politične izbrance. Peter in Mirko razkrivata ozadja, ki jih bo morda analiziral celo novi državni superračunalnik. Prek meja pa Donald Trump, sredi nerešene situacije v Ukrajini, pozira s svojo novo rdečo Teslo, medtem ko njegov najstarejši sin obiskuje srbskega predsednika Aleksandra Vučića v nemirnem Beogradu.

    Slovenija je ta teden spremljala nov bizaren incident v parlamentu, vi pa boste tokrat dobili ekskluzivni vpogled v to, kdo bo postrgal smetano v ozadju stomilijonskih orožarskih poslov. In izvedeli, ali drži ocena poslanca Mihe Kordiša, da Slovenijo vodi sredinska vlada. Koalicija Roberta Goloba medtem v zadnjem letu pred volitvami sili z reformami, ki posegajo v zasebno lastnino, a ne prinašajo pravih rešitev.

    🔥 Kaj vse vas čaka v tej epizodi?

    ➡️ Orožarski posel stoletja v Mengšu: Valhalla, nemški Rheinmetall in Slovenski državni holding – zgodba o garantiranem, več kot 300 milijonskem poslu z oborožitvijo 106ih oklepnikov Patria. Kdo je Željko Kralj? In kakšni so pri tem zasebni motivi Damirja Črnčeca? Insajderji razkrivajo ozadje.

    ➡️ Urška Klakočar Zupančič in primitivizem v parlamentu: UKZ dviguje krilo, da bi odgovorila poslancu NSi Aleksandru Reberšku. Sta to res sarkazem in boj za 'žensko stvar', kot pravi ona, ali gre le za pomanjkanje omike? So ženske pravice v resnici stranska škoda njenih ekscesov?

    ➡️ Golobov superračunalnik in dramatično odštevanje časa: 150 milijonov za tehnologijo, ki bo zdržala 5 do 7 let, in 75 milijonov evropskega denarja. Velika novica za predsednika vlade, kaj pa za državljane? Gre za komunikacijski populizem v slogu vplivnice Tine Gaber?

    ➡️ Levica izključuje Kordiša: Poslanec Miha Kordiš leti iz stranke, ki ga obtožuje razdiralnosti. Je Levica res na poti v sredino, kot pravi Kordiš, ali pa imamo celo najbolj radikalno levo vlado v zgodovini Slovenije?

    ➡️ Zasebni izvajalci javnih zdravstvenih storitev spet na udaru: Ideologija sesuva javno zdravstvo - vladni predlog od koncesionarjev namreč zahteva, da se obnašajo "nepridobitno". Kaj to pomeni? In kakšen bo rezultat? Še manj zdravnikov in še več čakalnih vrst?

    ➡️ Zakon proti Airbnb-ju: Oddajaš stanovanje turistom? Po novem samo 60 dni na leto, samo julija in avgusta, pa še to samo s soglasjem velike večine sosedov. Vlada bo spet udarila po zasebni lastnini. Pa bodo najemnine v mestih zato res kaj nižje?

    ➡️ Vse Trumpove vojne: Višje cene zaradi carin, mir v Ukrajini na čakanju, Trump pa snema promocijske spote z Elonom Muskom. Donald ml. medtem obišče Vučića sredi nemirov v Beogradu.

    👉 Ne pozabite se naročiti na naš kanal za več aktualnih analiz in razprav o slovenski politiki! Delite svoje mnenje v komentarjih spodaj.

    👉 Podprite medijski projekt Safari na https://www.zanima.me in nam pomagajte graditi neodvisno novinarstvo!

    🔔 Subscribe & Like! Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem in političnih skrivnosti!

  • 👉 Podprite medijski projekt zanima.me, katerega del je tudi Tedenski Safari na https://www.zanima.me in bodite ustanovni naročniki projekta, ki v Slovenijo prinaša neodvisno novinarstvo!

    V Tedenskem Safariju #27 razkrivamo, kako Slovenija caplja za globalnimi trendi in se izgublja v političnih prepirih, medtem ko svet sprejema ključne odločitve. Medtem ko Evropa povečuje obrambne izdatke in se pripravlja na nove varnostne grožnje, v slovenski politiki vlada improvizacija – vladajoči so razklani glede prihodnosti NATA, zdi se, da ima še opozicija več informacij kot premier, ki hodi po navodila v Bruselj. Slovenija postaja država brez jasne vizije, kjer se strateške odločitve prelagajo ali sprejemajo na podlagi internih bojev znotraj koalicije.

    Na mednarodnem prizorišču se stvari premikajo hitro. Trumpov kaotičen odnos do Ukrajine in iskanje kompromisa s Putinom bi utegnila imeti velike posledice za Evropo, ki bo morala prevzeti večjo odgovornost za svojo varnost. Medtem v Beogradu gori – s kaosom, dimnimi bombami in baklami je uspelo srbski opoziciji po mesecih študentskih protestov Aleksandra Vučića narediti za moralnega zmagovalca dneva.

    Doma se zgodba ponavlja – korupcija in klientelizem se krepita, afera s kanalom C0 in financiranjem Golobovega kroga preko GEN-I dobiva nove razsežnosti, morda se kaže celo konec vladavine Zorana Jankovića. Državna politika se medtem prepira o pokojninah iz leta 2012.

    V politićno depresijo pa prinašamo tudi nekaj pozitivnih novic. Ne zamudite!

    Tedenski safari prinaša sveže tedenske komentarje in analize dogajanja. Vaša vodnika pa sva: Peter Merše in Mirko Mayer.

    🔥 Kaj vse vas čaka v tej epizodi?

    ➡️ Slovenija in NATO: improvizacija na kubikKo v Evropi sprejemajo zgodovinske odločitve o oborožitvi, se pri nas ministri ukvarjajo z ljudskimi metaforami o dolgih zimah. Slovenija bo morala povečati obrambne izdatke, a koalicija je razklana – nekateri bi najraje izstopili iz NATA!

    ➡️ Trump, Ukrajina in globalna geopolitikaNapeto srečanje Zelenskega in Trumpa – je Ukrajina prepuščena sama sebi? Vse bolj kaže, da bo Amerika iskala mir s Putinom, medtem pa Zelenski trguje z zadnjimi možnostmi. Bo Evropa prevzela večjo odgovornost?

    ➡️ Protesti v Ljubljani – konec Jankovićeve ere?Nenavadni protesti v Ljubljani, ki nakazujejo, da se poslavlja dolgoletni župan Zoran Janković. Kaj pravzaprav moti protestnike in kako melodramatično potekajo stvari v Ljubljani?

    ➡️ Balkanizacija Slovenije – korupcija in klientelizem v polnem zamahuDARS, kanal C0, Golobova financa prek GEN-I in vojna znotraj KPK – slovenska politika se vse bolj spreminja v balkansko različico mafijske uprave države. Svoboda osvaja od korita do korita.

    ➡️ Srbski parlament v ognju – politični kaos v BeograduDimne bombe, pretepi in protesti v srbskem parlamentu. Je Vučić še vedno nedotakljiv ali se mu oblast počasi maje?

    ➡️ Predvolilna Slovenija: komu koristi debata o upokojencih?V razpravi okoli Sukićeve kot podpredsednice DZ znova polna mera zavajanj – komu koristi prerekanje o pokojninah iz leta 2012?

    ➡️ Pozitivne novice – da ne zapadete v politično depresijo!Zbrali smo tudi nekaj pozitivnih novic, ki vas čakajo na koncu oddaje.

    👉 Ne pozabite se naročiti na naš kanal za več aktualnih analiz in razprav o slovenski politiki! Delite svoje mnenje v komentarjih spodaj.

    👉 Podprite medijski projekt Safari na https://www.zanima.me in nam pomagajte graditi neodvisno novinarstvo!

    🔔 Subscribe & Like! Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem in političnih skrivnosti!

  • 👉 Podprite medijski projekt zanima.me, katerega del je tudi Tedenski Safari na https://www.zanima.me in nam pomagajte graditi neodvisno novinarstvo!

    Domače dogajanje je v iztekajočem se tednu zaznamovala vojna za upokojence, kjer Golob in Sukićeva zavajata o Janševih reformah, SDS pa vrača udarec z interpelacijo vlade, ki se zdi bolj usluga vladi kot grožnja. GEN-I je poskušal blokirati razširitev Erarja, oster spopad pa se bije tudi med NSi in Svobodo, tako zaradi DARS-a kot zaradi romske problematike. Premier Robert Golob pa medttem na Instagramu igra žrtev ob 1000 dneh vladanja. Mednarodno: Milanović na obisku v Sloveniji o "vojski za safari" in Macron pri Trumpu, kjer je skušal omiliti Trumpovo retoriko in Evropo znova pripeljati »za mizo«. Nemški volivci so medtem odločili, kdo naj jih vodi naslednja štiri leta. Jih je nemška politika slišala?

    🔥 Kaj vas čaka v tej epizodi?

    ➡️Vojna za upokojence: Ruparjevi shodi prestrašili vlado, Golob krivi Janšo, SDS napoveduje interpelacijo – resnica o ZPIZ-2 in ZUJF razkrita!

    ➡️Težave z institucijami: Brez guvernerja Banke Slovenije in varuha človekovih pravic – kdo bo zmagal v politični kuhinji?

    ➡️GEN-I proti Erarju: Svobodin "bankomat" skuša skriti transakcije.

    ➡️NSi tarča dogajanja na DARSu, v spopadu s Svobodo zaradi romske problematike

    ➡️Golobovih 1000 dni: Namesto rezultatov pocukran Instagram – zdravstvo pa tone.

    ➡️Milanovićeva realnost: "Vojska za safari" in Evropa pred preizkušnjo.

    ➡️Macron in Trump: Geopolitika se spreminja – kaj to pomeni za Ukrajino?

    👉 Ne pozabite se naročiti na naš kanal za več aktualnih analiz in razprav o slovenski politiki! Delite svoje mnenje v komentarjih spodaj.

    👉 Podprite medijski projekt Safari na https://www.zanima.me in nam pomagajte graditi neodvisno novinarstvo!

    🔔 Subscribe & Like! Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem in političnih skrivnosti!

  • 👉 Podprite medijski projekt zanima.me, katerega del je tudi Tedenski Safari na https://www.zanima.me in nam pomagajte graditi neodvisno novinarstvo!

    Slovenska politika pogosto deluje bolj gladko ob kozarcu vina in sveži ribi na hrvaški obali kot v Ljubljani. V tej bonus epizodi Tedenskega safarija se z gospodarskim ministrom in predsednikom SD Matjažem Hanom pogovarjamo o aktualnih političnih napetostih, razmerjih v koaliciji in prihodnosti stranke SD.

    🔥 Kaj vas čaka v tej epizodi?

    ➡️ Politična srečanja na Pagu – Kako politiki leve in desne sredine lažje najdejo skupni jezik ob vinu in ribi kot v Ljubljani?

    ➡️ Napetosti v SD in koaliciji – Je Han res desno, pragmatično krilo SD? Kako se razume z levim krilom?

    ➡️ Afera SPIRIT in notranji pritiski – So Hanu afero nastavili tudi znotraj SD? Kako SD vidi koalicijsko (ne)spoštovanje?

    ➡️ Glasovanje o preiskovalni komisiji – So poslanci SD res podprli Svobodo v dogovoru z Hanom?

    ➡️ Antijanšizem kot edina strategija – Je slovenska politika ujeta v blokado, kjer gre le še za to, kdo ne bo na oblasti?

    ➡️ Golobova trdnost koalicije – Premier zatrjuje, da je koalicija trdna, kako to razume Han? Bi se lahko mandat Roberta Goloba končal predčasno z izstopom SD iz koalicije?

    ➡️ Nepremičninski davek in poslovno okolje – Delo vlade, od zdravstva do gospodarstva. Kako je delo vlade videti skozi oči ministra, odgovornega za gospodarstvo?

    ➡️ SD na naslednjih volitvah – Kako se bo SD pozicionirala proti Svobodi in Levici?

    📢 Celotna epizoda prinaša iskrene odgovore na najbolj pereča politična vprašanja! Ne zamudite!

    🔔 Naročite se na kanal in podprite neodvisno novinarstvo na www.zanima.me!

  • 👉 Podprite medijski projekt zanima.me, katerega del je tudi Tedenski Safari na https://www.zanima.me in nam pomagajte graditi neodvisno novinarstvo!

    To je teden, ko se je geopolitična savana tresla bolj kot kadarkoli po drugi svetovni vojni. V Savdski Arabiji so ZDA in Rusija začele mirovna pogajanja o Ukrajini brez Ukrajine, Trump obtožuje Zelenskega in grozi z umikom iz Evrope, v Münchnu pa je J.D. Vance Evropi nastavil ogledalo. Doma se desnica prebuja z Janšo na čelu, Golob pa zatrjuje, da je koalicija trdna. Kdo tu koga ne razume? Z nami je nekdanji predsednik republike Borut Pahor – edini Slovenec, ki je vodil državo, vlado in parlament.

    Tedenski safari prinaša sveže tedenske komentarje in analize dogajanja. Vaša vodnika pa sva: Peter Merše in Mirko Mayer.

    📺 Kaj vas čaka v tej epizodi?

    ➡️ Ukrajina na prepihu: Trumpov mir ali Putinova zmaga? ZDA in Rusija pogajata o Ukrajini, Zelenski ostaja zunaj, Trump pa ga označuje za diktatorja. Je to konec suverene Ukrajine ali le nova delitev interesnih sfer? Borut Pahor o tem, ali živimo prelomni čas.

    ➡️ Evropa pod ultimatom: Tri tedne do predaje? Govor J.D. Vancea v Münchnu in Trumpovi namigi o umiku ameriških sil iz NATA burita duhove. Macron sklicuje izredne vrhe – se Evropa prebuja ali caplja za ZDA?

    ➡️ Napad v Beljaku in volilni krči: Kje je Evropa? Sirski migrant ubil 14-letnika tik pred mejo s Slovenijo. Avstrija brez vlade, Nemčija pred volitvami, Francija v pat poziciji – kako dolgo še, dokler politika ne sliši protestnih glasov? Pahor o evropski krizi.

    ➡️ Janša na vrhuncu: Bo desnica zajahala val? SDS praznuje 36 let, Janša poziva k “ustavni koaliciji razuma” in referendumu proti vladi. Zakaj desnica kljub nezadovoljstvu z Golobom ne zmaguje?

    ➡️ Golobova koalicija: Trdna ali v krču? Golob zatrjuje, da je koalicija stabilna, a pri Socialnih demokratih in Levici tiho že vre. Bo Golob preživel do konca mandata?

    ➡️ Balkan v plamenih: Protesti in geopolitika Srbija v kaosu protestov, Kosovo brez koalicije, Putin preusmerja fokus. Kako razumeti srbski vpliv na dogajanje v Sloveniji? Pahor o Balkanu in Sloveniji.

    ➡️ Od Gadafija do Instagrama Borut Pahor o libijski puščavi, arbitraži s Hrvaško in medijih. Kaj svetuje za projekt zanima.me in kako gleda na današnjo politiko?

    👉 Ne pozabite se naročiti na naš kanal za več aktualnih analiz in razprav o slovenski politiki! Delite svoje mnenje v komentarjih spodaj.

    👉 Podprite medijski projekt Safari na https://www.zanima.me in nam pomagajte graditi neodvisno novinarstvo!

    🔔 Subscribe & Like! Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem in političnih skrivnosti!

  • 👉 Kliknite zdaj na https://www.zanima.me, sklenite naročnino in s tem omogočite izdajanje Tedenskega safarija tudi v prihodnje.V tej posebni geopolitični epizodi Tedenskega safarija z geopolitičnim strokovnjakom Larisom Gaiserjem ekskluzivno razkrivamo, kdaj naj bi se končala vojna v Ukrajini in kako potekajo pogajanja že leto in pol. Analiziramo ozadja terorističnih napadov v Avstriji in Nemčiji, ugotavljamo, kaj za EVropo in svet pomeni prihod "novega šerifa v mesto" kot je prihod Donalda Trumpa na geopolitični parket slikovito opisal ameriški podpredsednik J.D. Vance. Kaj sporoča Evropi in kako se Evropa odziva na drugo vrsto, v katero je bila postavljena v pogajanjih o miru v Ukrajini.In o Balkanu, kjer tlijo srbski protesti, nestabilnost pa je širša. Kako je dogajanje na Balkanu povezano z dogajanjem v Ukrajini.➡️ ZDA in Rusija se pogajata o miru v Ukrajini – brez Ukrajine in EU.➡️ Münchenska varnostna konferenca – Američani sporočajo Evropi: Poskrbite za svojo varnost sami!➡️ Avstrijo je pretresel teroristični napad tik ob slovenski meji – kako varna je Slovenija?➡️ Trump postavlja nova pravila – kje bo v tem redu Evropa?➡️ Srbski protesti proti Vučiću – lahko iz ljudskega vrenja nastane balkanski konflikt?➡️ Bližnji vzhod – premirje na nitki, Trump s svojimi predlogi za Gazo šokira svet.➡️ Evropa v krizi – Nemčija, Avstrija in Francija v političnih krčih. Kdo še vodi EU?👉 Ne zamudite te poglobljene analize!🔔 Naročite se na kanal in podprite neodvisno novinarstvo na https://www.zanima.me!

  • 👉 Kliknite zdaj na https://www.zanima.me, sklenite naročnino in s tem omogočite izdajanje Tedenskega safarija tudi v prihodnje.

    V 24. epizodi Tedenskega safarija razkrivamo, kako slovenska policija vse bolj deluje kot ovira pregonu kriminala. Specializirana tožilka ostaja brez varovanja, kriminalne združbe delujejo nemoteno, policisti, ki so varovali vrh EU-Zahodni Balkan, pa so kaznovani. Nacionalni preiskovalni urad (NPU) pod političnim vplivom razkriva vedno manj gospodarskih afer.

    Medtem je padel tudi razpis za helikopterje za nujno medicinsko pomoč – bil je očitno prirejen za točno določenega ponudnika, zdaj pa so ga pod pritiski razveljavili.Vroče, skoraj predvolilno, postaja na političnem parketu, kjer se bije boj za volivce na vse ali nič. SDS medtem s kampanjo šarma posnema Donalda Trumpa z obiskovanjem podcastov, Svoboda zapira računalnike in išče priljubljenost med volivci za svoje ukrepe, Levica pa izvaja demagogijo.

    Primer slednje je reševanje podjetja CSS in otvoritev Evropske prestolnice kulture, kjer sta imela predsednica Nataša Pirc Musar in premier Robert Golob vsak svoj šov.Mednarodno še naprej dominira Donald Trump, ki že nakazuje konca vojne tako v Ukrajini kot v Gazi ter ameriško dominacijo na področju umetne inteligence, kjer Evropa le nemo opazuje in caplja za velikim bratom.

    📺 Kaj vas čaka v tej epizodi?

    ➡️ Policija kot ovira pregonu kriminala – Specializirana tožilka, ki preganja balkanske kriminalce, ostaja brez varovanja, NPU pod Golobovim kadrom pa razkriva vedno manj gospodarskega kriminala.

    ➡️ Razveljavljen razpis za helikopterje – Očitno prirejen razpis za nakup helikopterjev za nujno medicinsko pomoč je zaradi pritiskov padel. Kdo je vlekel niti v ozadju?

    ➡️ SDS in Svoboda vsaka na svoj način s pripravo na volitve – Vzdušje v politiki je že skoraj predvolilno – SDS z ofenzivo šarma na podcastih, Svoboda z anketiranjem vseh svojih politik

    ➡️ Reševanje podjetja CSS – demagogija Luke Mesca – Od bedaka do heroja je javnomnenjski skok Luke Mesca, ki se je prilepil na trdo delo sindikalistov in škofjeloških podjetnikov, medtem, ko je sam zavozil čisto vse, kar se je zavoziti dalo.

    ➡️ Evropska prestolnica kulture – Nova Gorica je postala Evropska prestolnica kulture, a z dvema proslavama, posebej za premierja in predsednico, da o porabi denarja in odsotnosti koncepta ne govorimo.

    ➡️ SDS in Svoboda skupaj proti poslanski skupini Demokrati – Proti mnenju zakonodajno pravne službe DZ se nova poslanska skupina ne moreimenovati Demokrati. Urška Klakočar Zupančič povozila celo lastno mnenje, pravo in zdravo pamet in ustregla kaprici SDS.

    ➡️ Ankete: kako zavajajo volivce? – Razkrivamo zavajanja v javnomnenjskih anketah. Kam nas vodijo?

    ➡️ Trump gromovniško za mir – Donald Trump z gromovniško retoriko, a kaže, da se obeta konec vojne v Ukrajini in Gazi. Kako bo z umetno inteligenco, kjer so ZDA daleč pred Evropo.

    👉 Ne pozabite se naročiti na naš kanal za več aktualnih analiz in razprav o slovenski politiki! Delite svoje mnenje v komentarjih spodaj.

    👉 Kliknite zdaj na https://www.zanima.me, sklenite naročnino in s tem omogočite izdajanje Tedenskega safarija tudi v prihodnje.

    🔔 Subscribe & Like! Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem in političnih skrivnosti!

  • Podprite naš medijski projekt na https://www.zanima.me

    V tej epizodi raziskujemo, kako Slovenija namesto druge Švice vse bolj postaja podalpska verzija Srbije. Kriminalne mreže, politični škandali in vzporednice z balkansko politično realnostjo so v ospredju tedna, kjer je Zoran Janković razkril politično napako podpore Vučiću, odziv Jankovića, Kučana in Goloba pa hierarhijo med njimi.

    Policija je zavozila aretacijo domnevnih sostorilcev mafijske likvidacije lanske jeseni, aktualna oblast pa z medijsko zakonodajo uvaja po zgledu Vučićeve Srbije, kjer protesti študentov ne pojenjajo.

    Luka Dončić oz. predvsem njegov bivši klub z nepričakovano menjavo je medtem poskrbel za preusmeritev pozornosti. Pestro je tudi na desni, kjer se SLS pripravlja na izredni kongres, Klemen Slakonja pa dokazuje, da je v javnosti, sploh v medijih in šov biznisu zdrave pameti vse manj. Zato pa toliko bolj potrebujemo medije, kot se pripravlja na https://www.zanima.me

    Tedenski safari prinaša sveže tedenske komentarje in analize dogajanja. Vaša vodnika pa sva: Peter Merše in Mirko Mayer.

    📺 Kaj vas čaka v tej epizodi?

    ➡️ Policijska nedotakljivost kriminala – Kljub pompozni akciji NPU so osumljenci za mafijsko likvidacijo v Ljubljani že naslednji dan na prostosti.

    ➡️ DARS in bratje Ribič – 28-milijonska investicija DARS, ki jo vodi brat človeka iz volilnega štaba Gibanja Svoboda.

    ➡️ Medijska zakonodaja – Novi zakon omogoča državi, da odloča, kateri mediji so "nacionalnega pomena", kar spominja na medijsko strategijo v Vučićevi Srbiji.

    ➡️ Jankovićeva podpora Vučiću – konec politične kariereSlovenija se zgraža nad Jankovićevo podporo Vučiću, medtem pa spregleda vse domače rabote, ki se dejansko tičejo prebivalcev Ljubljane in Slovenije. Zakaj molčijo o spornem kanalu C0 in kaj razkriva hierarhija vodilnih politikov levice.

    ➡️ Zgodovinski prestop Luke Dončiča . Šok za slovenske navijače, ki dokazuje, da nič ni gotovo, ko gre za moč kapitala in posameznih lastnikov. Se Luku menjava lahko obrestuje?

    ➡️ Trumpove provokacije – Trumpova izjava o deportaciji Palestincev iz Gaze sproža burne odzive po svetu. Pogajalsko izhodišče ali norost?

    ➡️ Izredni kongres SLS: V Slovenski ljudski stranki se odvija politična bitka za vodstvo. Najbolj zagreti podporniki Petra Gregorčiča so si prizadevali za aprilski kongres, a Gregorčič ne more kandidirati, ker še ni član stranke.

    ➡️ Prepoved imitacije temnopoltih? Klemen Slakonja se je znašel pod plazom kritik zaradi imitacije temnopoltega evrovizijskega zmagovalca Dava Bentona. Na družbenih omrežjih so mu očitali uporabo t. i. "blackfacea", medtem ko so drugi opozarjali, da gre za napačno interpretacijo satire. Primer znova odpira vprašanja o politični korektnosti in cenzuri v umetnosti

    👉 Ne pozabite se naročiti na naš kanal za več aktualnih analiz in razprav o slovenski politiki! Delite svoje mnenje v komentarjih spodaj.

    👉 Podprite medijski projekt Safari na https://www.zanima.me in nam pomagajte graditi neodvisno novinarstvo!

    🔔 Subscribe & Like! Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem in političnih skrivnosti! Pripravite se na poglobljeno analizo, ki vam bo razkrila ozadja in dinamiko zakulisja slovenske politike!

  • Prihaja nov medijski projekt. Preveri, in podpri na: https://zanima.me/

    V ospredju tedenskega političnega dogajanja je afera SPIRIT, ki močno obremenjuje Socialne demokrate (SD). Sporni posli segajo globoko v stranko, afera pa je izbruhnila po njihovem nakazovanju po samostojnejši poti znotraj koalicije. Matjaž Han se je znašel pod pritiskom. Kljub notranji reviziji in poskusom omejevanja škode ostaja ključno vprašanje: ali bo SD žrtvovala posameznike in ali pa bo ostala zvesta koaliciji? Medtem je Svoboda, ki že izgublja poslance, SD uspela stisniti k steni pri glasovanju o preiskovalni komisiji, s čimer je koalicija dodatno zamajala svojo notranjo stabilnost.

    Podpora Golobovi vladi strmo pada, a paradoksalno nobena od levih strank ne pridobiva glasov. Volivci se očitno oddaljujejo, kar bi lahko ustvarilo prostor za nove politične projekte. Na desni sredini se krepijo razmisleki o povezovanju, pri čemer NSi in SLS tehtata možnosti za skupno kandidaturo. Anže Logar si s prebegom poslanca Tineta Novaka utira pot k večji politični prepoznavnosti, a se hkrati sooča z izzivi pri vzpostavljanju močne politične stranke.

    Na mednarodnem prizorišču je Srbija še vedno v političnem kaosu, kljub padcu vlade protesti ne pojenjajo, kar odpira vprašanje, kdo bi lahko resno ogrozil Vučićevo oblast. V ZDA pa Donald Trump že v prvem tednu mandata izvaja ključne predvolilne obljube – pošilja vojsko na mejo, ustavlja financiranje nevladnih organizacij in zamrzuje določene mednarodne pomoči. Njegove poteze znova razburjajo tako doma kot v tujini in napovedujejo buren politični boj v prihodnjih mesecih.

    Tedenski safari prinaša sveže tedenske komentarje in analize dogajanja. Vaša vodnika pa sva: Peter Merše in Mirko Mayer.

    📺 Kaj vas čaka v tej epizodi?

    ➡️ Afera SPIRIT: Stranka SD v težavahMatjaž Han se je znašel v središču nove afere, ki bi lahko zamajala stabilnost koalicije. Kdo vse je vpleten, kakšna je vloga Socialnih demokratov in kako bo to vplivalo na vlado Roberta Goloba?

    ➡️ Golobovi poslanci za vsako ceno v ščitenje lika premierjaDržavni zbor je sprejel sporno vmesno poročilo preiskovalne komisije Aleša Rezarja, Golobovega operativca, ne da bi zaslišali premierja, glede vmešavanja v policijo. Pri tem so povozili vse norme in javno operirali s tajnimi podatki, da bi se maščevali Tatjani Bobnar in Boštjanu Lindavu. Zakaj je SD prispevala ključne glasove za sporno poročilo in ali se zavedajo, kako močno jih ima Svoboda v šahu?

    ➡️ Nizka podpora Golobovi vladiVlada izgublja podporo, a zanimivo je, da nobena stranka na levi ne pridobiva glasov. Ali Golob s svojim delovanjem odpira prostor novim političnim akterjem?

    ➡️ Kmetijska zakonodaja in sporne spremembeVlada pripravlja velike spremembe na področju kmetijstva, pri čemer obide stroko in kmete. Kakšne posledice bo imela nacionalizacija kmetijskih zemljišč in strožji nadzor nad rejci?

    ➡️ Povezovanje desne sredineAli bo SLS znova šla na volitve sama in tvegala politično nepomembnost, ali pa se bo povezala z NSi in drugimi akterji? Kakšno vlogo igra Anže Logar in kako se oblikuje politični prostor na desni?

    ➡️ Protesti in politično dogajanje v SrbijiOpozicija ostaja na ulicah, kljub padcu vlade. Ali je politična alternativa Vučiću dovolj močna, da resno ogrozi njegovo oblast?

    ➡️ Trump v akciji – obljube že uresničujeTrump je le teden dni po začetku mandata že poslal vojsko na mejo, začel deportacije in zamrznil financiranje nevladnih organizacij. Kaj to pomeni za prihodnost ZDA in sveta?

    👉 Ne pozabite se naročiti na naš kanal za več aktualnih analiz in razprav o slovenski politiki! Delite svoje mnenje v komentarjih spodaj.

    👉 Podprite medijski projekt Safari na https://www.zanima.me in nam pomagajte graditi neodvisno novinarstvo!

    🔔 Subscribe & Like! Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem in političnih skrivnosti! Pripravite se na poglobljeno analizo, ki vam bo razkrila ozadja in dinamiko zakulisja slovenske politike!

  • Prihaja nov medijski projekt. Preveri, in podpri na: https://zanima.me/

    Donald Trump je prisegel kot 47. predsednik Združenih držav Amerike. Kaj njegova prisega prinaša Američanom in kaj svetu. Je Donald Trump res fašist, kot so prepričani nekateri, in je najmočnejša demokracija sveta ogrožena, ali gre za enostranska pretiravanja? Inavguracije se je udeležilo tudi več Slovencev, nekaj poslancev SDS, podjetniki in škof. Je to tisto, kar je blagovolilo priti k Trumpu, ali so to tisti, ki v Sloveniji kaj veljajo navzven.

    Doma medtem odmeva interpelacija Boštjana Poklukarja, ki sicer ostaja notranji minister, a brez podpore Levice in Socialnih demokratov. Kam odhaja mehanik Damir in koliko je podobnosti med Robertom Golobom in Janezom Janšo. Se v skupnih interesih vendarle ujameta?

    Tedenski safari prinaša sveže tedenske komentarje in analize dogajanja. Vaša vodnika pa sva: Peter Merše in Mirko Mayer. V tokratni epizodi se nama je pridružil še voditelj oddaje Marcel na TV Slovenija 1, Marcel Štefančič.

    📺 Kaj vas čaka v tej epizodi?

    ➡️ Trump: Fašist ali mirovnik?: Kaj lahko razberemo iz prvih Trumpovih potez in govora ob prisegi?

    ➡️ Milijarderji v prvi vrsti: Kaj lahko od administracije pričakujemo, glede na serijo milijarderjev v prvih vrstah. Kako dolgo lahko skupaj shajata Donald Trump in Elon Musk in kje je njun skupni interes?

    ➡️ Kdo je bil povabljen na inavguracijo in kaj sporočajo drugi: Je vabilo na prisego usluga družini Trump ali čast in izkaz, kdo v Sloveniji kaj velja? Zakaj tam ni bilo Roberta Goloba?

    ➡️ Izgubljeno s prevodom: Kako to, da je komunizem in Bog tabu beseda na TV Slovenija. Iz tolmačenja Trumpovega govora sta nenavadno izginili.

    ➡️ Interpelacija Poklukarja: Kakšna je popotnica interpelacije notranjemu ministru in kako dolgo lahko koalicija še vztraja, glede na zadržanost SD in Levice glede ministra?

    ➡️ Kam gre Damir Črnčec in kaj to pomeni?: Z mesta državnega sekretarja na obrambnem ministrstvu služba posebej zanj na SDH. Se »pere« za nadaljevanje poti v gospodarstvu? Kaj ima skupaj s tem Petrol?

    Še vedno zbiramo podporo za projekt: https://zanima.me/

    👉 Ne pozabite se naročiti na naš kanal za več aktualnih analiz in razprav o slovenski politiki! Delite svoje mnenje v komentarjih spodaj. Želimo si strpne razprave.

    🔔 Subscribe & Like! Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem in političnih skrivnosti! Pripravite se na poglobljeno analizo, ki vam bo razkrila ozadja in dinamiko zakulisja slovenske politike!

  • Prihaja nov medijski projekt. Preveri, in podpri na: https://zanima.me/

    Naposled po več kot dveh mesecih od ugotovitve, da je na mesto imenovan nezakonito, je odstopil generalni direktor policije Senad Jušić. Odstopil je šele po Kučanovi oceni, da je to potrebno, pri tem pa se je zahvalil premierju Golobu in notranjemu ministru Poklukarju. Koalicija si je oddahnila, čeprav je po zanesljivih informacijah Poklukar vedel že od samega začetka, da Jušić zahtevanih pogojev ne izpolnjuje.

    Koalicija in drugi funkcionarji imajo še vedno težave z medsebojnim spoštovanjem, medtem pa Milan Kučan svari, da ne bi bilo dobro, če bi odšli na predčasne volitve. Za nami je tudi tradicionalno obredno romanje v Dražgoše, kjer je predstava iz leta v leto bolj bizarna, napad na neodvisno Agencijo za energijo, pa se je razvedel vse do Bruslja, kjer so z njim vse prej kot zadovoljni.

    Zdravniška stavka je medtem upihnila prvo svečko na torti, vlada pripravlja davčno razbremenitev, ampak zgolj za resnično najbogatejših nekaj deset, zanimanje pa požemajo tudi vabila na Trumpovo inavguracijo. Čeprav bo na njej več Slovencev, to ne bosta Robert Golob in Tina Gaber.

    Še vedno zbiramo podporo za projekt: https://zanima.me/

    📺 Kaj vas čaka v tej epizodi?

    ➡️ Jušić odstopil, Poklukar (še) ne Naposled je odstopil Senad Jušić kot generalni direktor policije. Afer ni manjkalo, tudi ta teden nova s Centra za zaščito in varovanje. Odstopil šele po namigu Milana Kučana

    ➡️ Spoštovanje v politiki: Tako Matjaž Han kot Nataša Pirc Musar opozarjata, da je spoštovanja v politiki vse manj, sploh od notoričnega narcisa Goloba.

    ➡️ Mojca Šetinc Pašek raztrgala medijski zakon: Celo nekdanja zaveznica in članica Gibanja Svoboda je po branju raztrgala medijski zakon. Podpirajo ga tako zgolj še v koaliciji, kjer bi si radi s korenčkom in palico podredili medije

    ➡️ Romanje v Dražgoše: Kakšno je sporočilo tokratnega mitičnega romanja v Dražgoše in zakaj si bomo zapomnili čevlje Urške Klakočar Zupančič?

    ➡️ V Bruslju kritični do napada na Agencijo za energijo: Brutalno vladno poseganje v neodvisno agencijo za energijo se sliši vse do Bruslja, kjer niso srečni. Član sveta komisije medtem na Tarči zmlel poslanca Svobode Gregoriča. Komisija vztraja pri omrežnini.

    ➡️ Eno leto stavke zdravnikov: Zdravniki stavkajo že celo leto. Vlada dogovora z njimi še vedno ne namerava izpolniti, sprejela pa je nov zakon o zdravniški službi, ki bo zdravniške vrste še bolj zdesetkal. Zdravniki so jasni, za sesutje zdravstva je odgovoren Robert Golob, osebno.

    ➡️ Manj davkov za prave bogataše Ko Levica govori o obdavčitvi bogatejših bolj, to velja za srednji razred, medtem ko resnično bogatih nekaj deset Slovencev, ki imajo davčno osnovo višjo od pol milijona evrov, vlada razbremenjuje. Ne skrbite, bodo nadoknadili na vašem vikendu.

    ➡️ Prihaja nova stranka Fokus: Predsednik Državnega sveta Marko Lotrič se v soboto tudi uradno podaja na strankarsko pot. Ustanavlja stranko Fokus, medtem pa zelo dobro skriva ključna imena v stranki. Kaj lahko prinese v slovenski politični prostor?

    ➡️ Kdo bo ob Trumpu ob prisegi: Bliža se inavguracija ameriškega predsednika Donalda Trumpa. Čeprav s premierjevega kabineta odsotnost vabila za premierski par Robertina opravičujejo s pojasnilom, da so vabljeni le veleposlaniki, se bosta slovesnosti vendarle udeležila poslanca SDS, pa nekaj znanih slovenskih podjetnikov in zdravnikov, ter ljubljanski pomožni škof.

    👉 Ne pozabite se naročiti na naš kanal za več aktualnih analiz in razprav o slovenski politiki! Delite svoje mnenje v komentarjih spodaj.

    Še vedno zbiramo podporo za projekt: https://zanima.me/

    🔔 Subscribe & Like! Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem in političnih skrivnosti! Pripravite se na poglobljeno analizo, ki vam bo razkrila ozadja in dinamiko zakulisja slovenske politike!

  • Prihaja nov medijski projekt. Preveri, in podpri na: https://zanima.me/

    Medijski zakon, novi davki, afera helikopterji, uzakonitev samomora s pomočjo – zgodbe tedna spominjajo na nadaljevanja enih in istih slabih filmov, ki jih režirajo producenti aktualne vladne koalicije, ki se medtem ne morejo zmeniti niti, kdo bo guverner Banke Slovenije in Varuh človekovih pravic. So pa zato toliko bolj enotni pri korenčku in palici za medije, ki so jim oz. jim niso uslužni.

    Nadaljujejo se tudi brutalni posegi v neodvisne institucije – prav to, pred čimer naj bi nas rešila Golobova vlada. Tokrat je na udaru Agencija za energijo. In kmalu tudi vse ne-prve nepremičnine. Upokojenec Milan medtem svari pred sodelovanjem preko polov, slovenski zet Donald Trump pa grozi, da bi vzpostavil novo avtoriteto po Bidenu.

    Tedenski safari prinaša sveže tedenske komentarje in analize dogajanja. Vaša vodnika pa sva: Peter Merše in Mirko Mayer, tokrat v družbi urednika in analitika Roka Čakša, ki napoveduje nov medijski projekt.

    Več na: https://zanima.me/

    📺 Kaj vas čaka v tej epizodi?

    ➡️ Nov medijski projekt Rok Čakš skupaj z ekipo pripravlja nov medijski projekt, neodvisen od politike in kapitala – če bo le dovolj interesa, ki bo tudi konkreten. Več na: https://zanima.me/

    ➡️ Medijski zakon: Posebna obsesija politike so vedno bili mediji in nadzor nad njimi. Tokrat se zadeve lotevajo prek novega medijskega zakona, ki bi kar vsakogar, ki objavlja na družbenih omrećjih označil za influencerja, sicer pa je namenjen deljenju denarja našim.

    ➡️ Omrežnine, poseg v neodvisni organ: Vlada skuša poseči v Agencijo za energijo, ker je ugotovila, da nov način obračunavanja omrežnine v javnosti ni najbolj priljubljen. Ker se agencija kot neodvisni organ ne da, so se nanjo spravili z vsemi topovi.

    ➡️ Izhodišča za nepremičninski davek: Vlada je pripravila izhodišča za davek na nepremičnine. Ta naj bi znašal kar 1,45 % vrednosti nepremičnine. Da bo z njim vlada razbremenila plače ne verjame nihče.

    ➡️ Helikopterji – nova velika afera: 50 – milijonski nakup helikopterjev vse bolj smrdi. Od samega začetka, ko je zadevo »zrihtal« kar Denis Avdić prek klica iz etra Tini Gaber, do specifikacij, ki ne ustrezajo prvotnim obljubam vlade. Omenja se tudi možnost podkupnin.

    ➡️ Dajmo jim možnost, da se ubijejo: Koalicija predstavlja nov zakon o asistiranem samomoru, ki bi odprl vrata na arbitrarno končevanje življenj starostnikov in hudo bolnih.

    ➡️ Jušić in Poklukar še vedno vztrajata Svojega položaja se še vedno oklepata direktor Policije – nezakonito imenovani, in notranji minister, ki mu krije hrbet. Ministra v kratkem čaka interpelacija, po novem ima na grbi še helikopterje.

    ➡️ Kadrovske sestavljanke Ker niso potrdili kandidata za guvernerja Banke Slovenije, je mandat začasno nastopil aktualni viceguverner, še bolj napeta pa je matematika okoli kandidata za varuha človekovih pravic, kjer se omenjajo štiri imena, vsaj tri od njih zelo radikalna.

    ➡️ Kučan: Nočem velike koalicije! Oglasil se je nekdanji predsednik republike, danes uradno le še upokojenec Milan, ki Socialne demokrate prepričuje, da ne bi slučajno šli v koalicijo čez sredino. Saj veste, tukaj smo na oblasti mi, komunisti. Če ne bi bili mi, bi bil kdo drug, to pa ne bi bilo dobro, med vrsticami sporoča zadnji šef Komunistične partije Slovenije.

    ➡️ Bo Trump priključil Grenlandijo? Izjave novoizvoljenega predsednika ZDA Donalda Trumpa že burijo duhove, Pred dnevi je izrazil nekaj ozemeljskih teženj po svetu, ljudje pa se sprašujejo, kako resno ga vzeti.👉 Ne pozabite se naročiti na naš kanal za več aktualnih analiz in razprav o slovenski politiki! Delite svoje mnenje v komentarjih spodaj. Želimo si strpne razprave.

    🔔 Subscribe & Like! Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem in političnih skrivnosti! Pripravite se na poglobljeno analizo, ki vam bo razkrila ozadja in dinamiko zakulisja slovenske politike!

  • Prvi petek novega leta nadaljujemo s polaganjem računov za leto 2024. Če smo v prejšnji epizodi obravnavali predvsem politično dogajanje v Sloveniji, tokrat nadaljujemo z mednarodnim dogajanjem. Leto 2024 je bilo svetovno supervolilno leto, ko se je na volišča podalo največ ljudi v zgodovini. Volitve je izvedla Evropska unija, ZDA, Indija, Rusija, Francija in več drugih pomembnih držav. Kljub določenim volilnim preobratom pa se svet še vedno ni bistveno obrnil.

    Nadaljujejo se tudi spopadi v večini kriznih območij. Vojna v Ukrajini se neusmiljeno nadaljuje, Izrael je močno oslabil Hamas in Hezbolah, kljub temu pa tudi v novo leto nismo vstopili v miru. Čas bo pokazal, ali bo kje mogoč pod novim ameriškim predsednikom. Je pa tik pred koncem leta oblast zamenjala Sirija, s čimer se odpira upanje za konec 13-letne državljanske vojne, hkrati pa tudi skrb, saj gre pri novi oblasti za dediče skrajnih islamističnih terorističnih skupin. So se res spremenili, kot obljubljajo, ali bomo dobili novi Afganistan?

    V luči evropskih volitev se je doma odvila komisarska saga, pa tudi serija protestov in stavk. So nas pa zato razveseljevali naši izjemni športniki. Slovenija je osvojila vse, kar se v športu osvojiti da.

    Tedenski safari prinaša sveže tedenske komentarje in analize dogajanja. Vaša vodnika pa sva: Peter Merše in Mirko Mayer. V tokratni epizodi se nama je pridružil še voditelj oddaje Faktor na TV3, Aljuš Pertinač.

    📺 Kaj vas čaka v tej epizodi?

    ➡️ Evropske volitve – merjenje vmesnega časa tudi za slovenske politike: Kaj lahko po pol leta razberemo iz sporočila, ko so ga na evropskih volitvah dali volivci v Sloveniji?

    ➡️ Volivci volili za obrat v desno, a Evropa smeri ni bistveno spremenila: Kljub obratu v desno, ki so ga zahtevali Evropejci na evropskih volitvah, sestava komisije ni bistveno drugačna kot prej, tudi evropske koalicije se niso bistveno spremenile. Kaj pričakovati od drugega mandata Ursule von der Leyen?

    ➡️ Komisarska saga: Čigav kandidat bi bil Tomaž Vesel in kakšna je dejanskoa funkcija Marte Kos?

    ➡️ Svetovno supervolilno leto: Kje smo po letu, ko se je na volišča podalo največ volivcev v zgodovini sveta?

    ➡️ Razvoj svetovnih konfliktov: Medtem ko se nadaljuje vojna v Ukrajini in Gazi ter seriji drugih, manj vidnih držav, od Sudana do Jemna, se žarek upanja in hkrati žarek skepse odpira v Siriji. Bo Sirija po 13 letih državljanske vojne doživela mir, ali kalifat po vzoru Afganistana, ker se povsem teptajo pravice žensk in manjšin?

    ➡️ Cenzura in uslužnost v medijih: Kje smo po letu več odmevnih cenzur in vse večje razklanosti novinarskega ceha?

    ➡️ Aleksander Čeferin: Spremenil statut UEFE, bo ostal v Ženevi, ali se namerava vključiti v slovensko politiko?

    ➡️ Kolesarji dosegli vse, kar se doseči da: Slovenski šport tudi letos premika meje. Slovenski kolesarji so osvojili vsa velika tekmovanja, izjemne dosžke smo videli tudi na evropskem prvenstvu v nogometu in na olimpijskih igrah ter drugje.

    👉 Ne pozabite se naročiti na naš kanal za več aktualnih analiz in razprav o slovenski politiki! Delite svoje mnenje v komentarjih spodaj.

    🔔 Subscribe & Like! Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem in političnih skrivnosti! Pripravite se na poglobljeno analizo, ki vam bo razkrila ozadja in dinamiko zakulisja slovenske politike!

  • Za nami je izjemno pestro leto: Na volišča se je podalo največ ljudi v zgodovini, Slovenija je osvojila vse, kar se osvojiti da med kolesarsko elito, prvič se je prebila med izločilne boje evropskega nogometnega prvenstva, v Belo hišo se sli Donald Trump, praznovali smo 20. obletnico vstopa v EU in NATO, nekdanji predsednik Borut Pahor je napovedal začetek konca tranzicije, na politični sceni pa vlada vse večji kaos.

    O tem, kaj vse je zaznamovalo leto 2024 - globalno in pri nas - z voditeljem oddaje Faktor na TV3, sicer pa človekom ostrega jezika in bogatih primerjav, Aljušem Pertinačem.

    Tedenski safari prinaša sveže tedenske komentarje in analize dogajanja. Vaša vodnika pa sva: Peter Merše in Mirko Mayer.Kaj vas še čaka v tej epizodi?

    1. Kronske afere leta 2024

    AFERA LITIJSKA

    AFERA PRENOSNIKI

    AFERA POLICIJA

    2. Vladne bizarke brez primere

    ZGODE IN NEZGODE PARA ROBERTINA

    VRHOVNI DISFUNKCIONALNI PAR GOLOB - PIRC MUSAR

    NESKONČNI KADROVSKI VRTILJAK

    PROBLEMI IN DIVERZIJERAZKROJ INSTITUCIJ

    3. Premiki v opoziciji in nove stranke

    SAGA O JANEZU IN ANŽETUTOPLO-HLADNI ODNOSI NA DESNICI

    KAJ PRINAŠAJO NOVINCI IN KOGA OGROŽAJO?

    4. Svetovno supervolilno leto

    EVROPSKE VOLITVE KOT MERJENJE VMESNEGA ČASA SLOVENSKE POLITIKE

    VOLITVE V ZDA

    ZAPLETENE RAZMERE V NEMČIJI IN FRANCIJI

    KAM GRE SVET PO SUPERVOLILNEM LETU?

    5. Globalni konflikti

    UKRAJINA

    GAZA

    SIRIJA

    6. Mediji in šport

    KAKŠNO JE STANJE SLOVENSKIH MEDIJEV?

    TRADICIONALNI IN ALTERNATIVNI MEDIJI

    KAJ NAS NAJBOLJ POVEZUJE, KO NAS POLITIKA DELI?

    Ne pozabite se naročiti na naš kanal za več aktualnih analiz in razprav o slovenski politiki! Delite svoje mnenje v komentarjih spodaj. Želimo si strpne razprave.

    Subscribe & Like! Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem in političnih skrivnosti! Pripravite se na poglobljeno analizo, ki vam bo razkrila ozadja in dinamiko zakulisja slovenske politike!

  • Nov teden, novo zapletanje premierja Roberta Goloba, ki bi rad na vsak način preprečil, da se policija ne bi vtikala v njegovo delo, javnost pa ne v njegovo vtikanje v policijo. Vlada tudi na vse pretege zavlačuje, da bi karkoli ukrepala po nedavnih razkritjih na centru za varovanje in zaščito, zaradi česar bi sicer v normalni državi že letele glave.

    Praznemu parlamentu je medtem predavala Nataša Pirc Musar, vse bolj živčno pa se vede tudi predsednica Državnega zbora Urška Klakočar Zupančič, ki vsepovsod vidi butlje. Interpelacijo je preživel tudi finančni minister, medtem ko Vladimir Prebilič Evropskega parlamenta ni uspel nagovoriti v srbščini.

    Tedenski safari prinaša sveže tedenske komentarje in analize dogajanja. Vaša vodnika pa sva: Peter Merše in Mirko Mayer.

    📺 Kaj vas čaka v tej epizodi?

    ➡️ Nov intervju, nove laži Goloba: Premier Golob v intervjuju za nacionalno televizijo znova zavaja, prelaga odgovornost in se zapleta v kontradiktornosti.

    ➡️ Poklukar in Jušić vztrajata na položaju: ki pa ja vse manj stabilen. Vse bolj jasno je, da so v postopku težave, morda pa čakajo, da si Jušić kot direktor policije nabere izkušnje, ki jih potrebuje za to delovno mesto.

    ➡️ Musarjeva in parlament: Predsednica Nataša Pirc Musar nagovorila državni zbor, vendar brez prisotnosti ključnih akterjev. Kaj to pomeni za politično kulturo v Sloveniji?

    ➡️ UKZ ostaja predsednica, povsod vidi butlje: Predsednica DZ Urška Klakočar Zupančič je preživela poskus odstavitve. Je pa očitno ni spravil k pameti, saj še naprej nadaljuje s svojim nizkim nivojem razprave in zdaj že povsod vidi butlje.

    ➡️ Boštjančičeva interpelacija: Tudi finančni minister je preživel. A vse bolj agersivni Klemen Boštjančič se zdi tudi v vse manj ugodnem položaju, sploh za resno delo finančnega ministra.

    ➡️ Sandra Afrika na zabavi Slovenskih železnic: Novoletna zabava Slovenskih železnic za 350.000 evrov. Koliko je vredno druženje in ali smo v individualizmu nanj že povsem pozabili.

    👉 Ne zamudite! Tedenski Safari #16 prinaša edinstven pregled političnega dogajanja z ostro kritiko, analizo in humorjem. Naročite se na naš kanal in delite svoje mnenje v komentarjih!

    🔔 Subscribe & Like! Poskrbite, da ne zamudite prihodnjih epizod! Skupaj razkrivajmo dinamiko zakulisja slovenske politike.

  • Spori med vodilnima politikoma ne pojenjajo. Medtem ko predsednica nikakor noče predlagati Golobove izbranke za guvernerko Banke Slovenije, se je Svoboda z vsemi topovi spravila nanjo tudi glede idej o predsedniški palači. Iz palače generalne policijske uprave pa se nikakor ne želi umakniti njen nezakonito imenovani generalni direktor Senad Jušić.

    Pred sodno palačo v Celju pa lahko znova spremljamo vse bolj zagrete privržence Janeza Janše na predvolilnih shodih z vse bolj »vročo« retoriko. Medtem razgrete razmere za ustvarjanje alternative izkoriščajo drugi faktorji desne sredine, vroče pa ostaja tudi v SLS, kjer se omenja novo ime za prevzemnico stranke.

    Vlada z vsemi topovi tudi na ugovor vesti za farmacevte in farmacevtke, Tina Gaber pa je morala uporabiti vse svoje čare, da je ujela nekaj trenutkov pozornosti za selfi z Donaldom Trumpom.

    Tedenski safari prinaša sveže tedenske komentarje in analize dogajanja. Vaša vodnika pa sva: Peter Merše in Mirko Mayer.

    📺 Kaj vas čaka v tej epizodi?

    ➡️ Guvernerski zapleti: Nataša Pirc Musar in Robert Golob ostajata vsak na svojem bregu. Musarjeva ne namerava predlagati Golobove izbranke Saše Jazbec, guvernerja bo iskala drugače.

    ➡️ Palača in pomanjkanje stika z realnostjo: Na ponudbo podjetnikov, da zgradijo predsedniško palačo se je ogorčeno odzvala Svoboda, kjer podjetnikom očitajo, da nimajo stika z realnostjo. Istočasno v en glas podpirajo nezakonito imenovanega Senada Jušića za direktorja policije.

    ➡️ Slovenija je varna država: Tako notranji minister Boštjan Poklukar kot generalni direktor policije Senad Jušić zagotavljata, da je Slovenija varna država in da policija deluje zakonito in profesionalno. Policija že, kaj pa vidva?

    ➡️ Shod v Celju, pravica na kur***** Nov shod privržencev Janeza Janše, nova, vedno ostrejša retorika. Vedno bolj predvolilno vzdušje.

    ➡️ Povezovanje na desni sredini: V bonus epizodi Safarija je Matej Tonin predstavil najbolj konkreten plan povezovanja desne sredine v enoten blok, kako biti alternativa Janševi SDS. V SLS medtem še naprej turbulentno.

    ➡️ Ugovor zoper ugovor vesti: Novi zakon o lekarniški dejavnosti je predvideval tudi definicijo ugovora vesti. Za koalicijo nekaj nesprejemljivega. Zakaj je ugovor vesti vendarle pomemben.

    ➡️ Iz zasede na Trumpa: Tina Gaber je z Robertom Golobom v Parizu postavila zasedo, da je ujela Donalda Trumpa in predvsem zelo željen selfi. Kritike na račun Trumpa, ki jih je izrekal Golob so medtem zdavnaj pozabljene.

    ➡️ Novinarske nagrade: Za nami je teden podeljevanja novinarskih nagrad. Katere so najbolj bizarne in zakaj imamo dve stanovski organizaciji?

    ➡️ Strmoglavljeni Bašar al Asad v Siriji: Sirski uporniki so strmoglavili dolgoletnega diktatorja, proti kateremu so bili 13 let državljanske vojne. Pa je to res razlog za proslavljanje, kot ga vidijo nekateri zahodni politiki?

    👉 Ne pozabite se naročiti na naš kanal za več aktualnih analiz in razprav o slovenski politiki! Delite svoje mnenje v komentarjih spodaj.

    🔔 Subscribe & Like! Ne zamudite naslednjih epizod, kjer bomo raziskovali še več vročih tem in političnih skrivnosti! Pripravite se na poglobljeno analizo, ki vam bo razkrila ozadja in dinamiko zakulisja slovenske politike!