Episódios
-
Novoročné predsavzatia, ktoré si dávame väčšinou dodržať nedokážeme. Prečo je to tak a prečo vlastne chceme opäť a opäť začínať s "čistým stolom"? Čo naopak urobiť, aby sme predsavzatie dodržali a prečo na dátume nezáleží? S redaktorkou Marcelou Fuknovou sa o predsavzatiach rozprával tréner, mentálny kouč športovcov, a vysokoškolský pedagóg Marian Jelínek, ktorý spolupracoval aj s legendárnym Jaromírom Jágrom a venuje sa vrcholovým športovcom.
-
Volajú ho tatko bocian. Právom. Už viac ako 40 rokov sa Miroslav Fulín venuje bocianovi bielemu. Jeho príbehy by vydali na parádny román zo života tohto sťahovavého vtáka. A určite by v ňom nechýbali tie ako bocian dokáže vyhnať tú nepravú partnerku či neúnavne chodiť na pytačky k atrape do záhrady. Ako koordinátor sčítania bociana bieleho mal tohto roku dvojnásobnú radosť: Na Slovensku sme mali rekordný počet hniezd a z nich vyletel aj rekordný počet mláďat. Mimochodom, skúste si tipnúť koľko rokov sa k nám niektoré bociany biele už vracajú a koľko až dokáže vážiť jedno bocianie hniezdo. Reportérka Marika Dulaiová sa vyzvedala aj to, prečo na hniezdenie uprednostňujú najmä Prešovský a Košický kraj.
-
Estão a faltar episódios?
-
Nálady turistov u nás či v zahraničí je samostatná téma. Líšia sa totiž podľa jednotlivých národností a podľa toho treba vedieť k turistom pristupovať. Toto dokonale ovláda Soňa Svoreňová, ktorá precestovala svet ako dlhoročná sprievodkyňa. A výhodou pre ňu je, že ovláda päť jazykov. Nám v 24 podcaste odhalila rôznorodosť aj úskalia tejto práce.
-
„Fúkal som kubík – dva denne“, toto sú slová Slavomíra Duchoviča, ktorý s tým po troch rokoch prestal a svoj zmysel pretavil do pohybu. Teraz je vďaka nemu vytýčená najdlhšia turistická trasa na Slovensku: VIA Slovakia. O 1 870 km dlhej dobrodružnej ceste, ale aj drogovej minulosti, ktorá ho skoro zabila, porozprával Slávo redaktorke Top Star – Simone Halamíčkovej.
-
Komentátori denníka SME Peter Tkačenko a TV JOJ Arpád Soltész mudrujú pri káve o mierových rokovaniach v Očovej.
-
O tom, že každý alkoholik má svoje PREČO, o spoluzávislosti, o prijímaní pomoci, o práci peer konzultanta, o scitlivovaní okolia a o kritickom čase Vianoc sme sa rozprávali v podcaste JOJ 24 s peer konzultantkou Petrou Hofierkovou,ktorá už deväť rokov abstinuje a snaží sa pomáhať ľuďom na ceste od závislosti k slobode. Práve vianočné obdobie je pre alkoholikov často kritické a aj pre Petru bolo kedysi zlomové.
-
Tmavá obloha je pre astronómov a ich pozorovania veľmi dôležitá, ale keď tmavú zimnú oblohu rozžiari hviezda, prinesie to radosť nielen astronómom. O svetelnom smogu a betlehemskej hviezde sa s pánom Petrom Miklošom, astronómom z Vihorlatskej hvezdárne v Humennom rozprávala Miriam Jarošová.
-
Perinbaba – rozprávkový príbeh desaťročia spojený s obdobím Vianoce. Niekto ho miluje ako celok, iný má z neho obľúbené hlášky ako A čia je to smola? Čia? Vaša, vaša.
V History podcaste sa budeme rozprávať o tom, ako táto legendárna rozprávka vznikla. Jej filmovú podobu jej totiž pred štyridsiatimi rokmi, prostredníctvom svojej kamery, dal Jozef Šimončič, hlavný kameraman TV JOJ.
V podcaste sa dozviete:
- ktorá scéna filmu bola najnebezpečnejšia
- čo všetko museli vymyslieť, aby vedeli zrealizovať náročné scény s lietajúcim Bandalírom
- ako si poradili s klaustrofóbiou Giulietty Masiny
- čo o Dodovi Šimončičovi povedal jej manžel Federico Fellini
- čo oceňuje na prístupe Juraja Jakubiska
-
Stačí dodržiavať jednoduché pravidlá, ktoré vám zhrnul v rozhovore influencer a „vynálezca“ zdravých receptov Patrikbefit. Okrem toho prezradil redaktorke Top Star – Simone Halamíčkovej, ako si môžete spestriť jedálniček aj počas Vianoc. Pozrite si ako si viete pripraviť zemiakový šalát s menším množstvom kalórií či perník z tekvicového pyré! Ponúkne aj iné recepty a svoj príbeh, ktorý vychádza zo známej metódy pokus-omyl.
-
Zdravotné poisťovne súhlasili so zlepšením financovania kamenných a mobilných hospicov. Aká je však paliatívna a hospicová starostlivosť? Ako ju vnímajú pacienti a rodiny? A ako sa k nej stavajú lekári, ktorí ukončujú liečbu a posielajú pacienta domov? Prečo by mala byť pomoc kamenného či mobilného hospicu dostupnou zdravotnou službou pre všetkých a ako to dosiahnuť ? S redaktorkou JOJ24 sa o tom rozprávala lekárka mobilného hospicu Most domov MUDr. Zuzana Hajster Vozáňová a hlavná sestra hospicu Milosrdných sestier v Trenčíne Lucia Hlucháňová.
-
"Ani taxikár nesmel vedieť kam idete," hovorí o atmosfére strachu v Sýrii počas vlády Bašára Assada riaditeľ humanitárnej organizácie ADRA, Stanislav Bielik. Zo Sýrie sa vrátil iba tri dni pred pádom Assadovho režimu. V 24 podcaste nám porozprával aj o tom, ako sa humanitárni pracovníci museli vyhýbať nepokojom počas postupu povstalcov a prečo ho takmer nepustili cez hranice.
-
Komentátori denníka SME Peter Tkačenko a TV JOJ Arpád Soltész mudrujú pri káve o úlohe Matúša Šutaja Eštoka vo vláde.
-
Až 30 percent ľudí, ktorí zomrú v nemocnici, zomiera na sepsu. Je to stav, ktorí ľudia poznajú aj pod názvom "otrava krvi". Ako vyzerá septický stav, čo ho môže spôsobiť a čo sa dá vtedy robiť? Čím sa sepsa líši od septického šoku a aké druhy sepsy existujú? S redaktorkou JOJzdravie Marcelou Fuknovou sa o sepse rozprával primár OAIM UMB MUDr. JAKUB HLOŽNÍK.
-
Toto sú slová Petra, ktorý žil na ulici približne 10 rokov. Bol skokan na lyžiach, majster v džude, hudobník, zdravotný záchranár a tiež majiteľ stánkov s pečenými gaštanmi, no jedného dňa sa ocitol na ulici. Akým spôsobom, to porozprával redaktorke Top Star: Simone Halamíčkovej. V rozhovore sa divákom prihovoril aj riaditeľ n. o. Depaul Slovensko – Jozef Kákoš, ktorý prosí, aby sme v tieto zimy boli viac všímaví k ľudom bez domova. Pomôcť, môže vraj každý z nás…
-
Toto je otázka, ktorú sme si v našom podcaste NA LOPATE tesne po rokovaní LOZ s vládou (ne)položili. Peter je optimista, tvrdí, že áno. Každopádne z tohto dielu vyplynulo niekoľko poučení z krízového vývoja: dajte si predpísať nehradené lieky ešte tento rok a pozerajte youtubové videá o samoliečbe.
-
Národný kontrolný úrad zverejnil správu o tom, ako počas pandémie COVID-19 vznikali, fungovali mobilné odberové miesta, ktoré slúžili na testovanie obyvateľov.
-
V poslednom tohtoročnom podcaste Prvá liga sme uzavreli jesennú časť našej najvyššej súťaže. Na ligovom tróne prezimuje Slovan. Druhá Žilina svoju tohtoročnú derniéru nezvládla, na ihrisku poslednej Skalice iba remizovala. Naopak, Trnava opäť zvíťazila a postupne sa blíži k vedúcej dvojici. Na opačnom póle tabuľky si pomohlo Komárno. Nováčik zdolal Banskú Bystricu 3:0 a bodovo sa na ňu dotiahol. V zahraničí zaujalo manchesterské derby, španielski giganti, ale aj Hancko, Boženík či Prekop... Príjemné prežitie koncoročných sviatkov vám želá trojica Rado Ležovič, Braňo Tesák a Marek Svátek.
-
Štefan Picur Banyak je člen Cigánskych diablov, ktorého prezývajú „minister zábavy“. A práve on porozprával nielen o vtipných zážitkoch, ktoré s kapelou zažili, no nazreli sme aj k nemu do súkromia. Vieme, kvôli čomu sa prinútil schudnúť 20 kilogramov i to, z ktorej časti nového domu sa teší najviac. S redaktorkou Top Star – Simonou Halamíčkovou vás tiež pozvali na turné, ktoré bude výnimočné.
-
Keď mala Lucka 16 rokov, zrazila ju električka. Nehodu si nepamätá, no kúsok od nej sa našli slúchadlá, ktoré bežne nosila aj na ulici...Žiaľ, nikto z prítomných jej nielenže nepomohol, ale ani nezavolal sanitku. Naopak, ľudia si ju nakrúcali a zavadzali záchranárom. Lucka utrpela vážne zranenia, najmä lebky, mozgu a končatín. Z umelého spánku sa neprebrala a tri mesiace strávila v bdelej kóme...Čo jej pomohlo, keď sa musela fyzicky aj psychicky pozbierať po vážnom úraze? Ako dnes funguje a čo ju teší?
- Mostrar mais