Episódios
-
Tylko 5 minut? Czas czytania: 3 minuty? Czy na pewno?
W drugiej Wiwisekcji przyglądamy się pisaniu o tym, że coś zajmie niewiele czasu:
Przyglądamy się temu, co określa czas czytania (ile słów czytamy na minutę i czy zawsze tyle samo) Określamy, jakie teksty są uważane za krótkie (a Wy pomagacie nam znaleźć odpowiedź) Zastanawiamy się, jakie intencje stoją za pokazaniem, ile czasu coś zajmuje Pokazujemy, co wpływa na szybkość robienia rzeczy, i czemu nie jest to takie oczywiste Mówimy, jakiego jednego słowa warto unikać przy pisaniu o tym, że coś jest szybkie i łatweIlustracje i źródła do odcinka znajdziesz na stronie podcastu: bit.ly/wiwisekcja
Masz materiał do treściowej wiwisekcji? Daj nam znać: [email protected]
-
Para, związek, relacja, a może konkubinat? Zamężna, żonaty, a może mężaty? W pierwszej Wiwisekcji przyglądamy się pisaniu o relacjach po polsku:
Analizujemy przykłady z różnych aplikacji m.in. związanych ze zdrowiem, banków i instytucji państwowych Zastanawiamy się, co tak naprawdę stoi za pytaniami o relacje Pokazujemy, jak może wyglądać inkluzywny język w kontekście mówienia o związkach Porównujemy wyzwania, gdy pisze się o związkach w różnych językach. Jakie dodatkowe kwestie trzeba rozwiązać, projektując w języku polskim? Dzielimy się wnioskami i rekomendacjami dla UX writingu po polskuIlustracje do odcinka znajdziesz na stronie podcastu: bit.ly/wiwisekcja
Masz materiał do treściowej wiwisekcji? Daj nam znać: [email protected]
-
Estão a faltar episódios?
-
UX writing po polsku zasługuje na więcej czasu antenowego. W odcinku pilotażowym wyjaśniamy, o czym będzie UX Writing Wiwisekcja. Przedstawiamy się i mówimy, dlaczego projektowanie treści w produktach cyfrowych to temat, o którym nie możemy przestać rozmawiać.
Wiwisekcję prowadzą Wojtek Aleksander i Kalina Tyrkiel. Nasze zainteresowania zawodowe to UX writing, projektowanie treści i content strategy. Szkolimy, warsztatujemy, piszemy, występujemy na konferencjach i w podcastach – a teraz również w swoim podcaście!
Masz materiał do treściowej wiwisekcji? Daj nam znać: [email protected]