Episódios
-
Vanemuise teatris esietendub 23. novembril Cyndi Lauperi muusikal „Kinky Boots“: südamlik lugu, mis lõpeb nagu muusikalile kohane. Loo sisust, lavastajast Samuel Harjannest ja muidugi pikasäärsetest punastest saabastest räägivad Charlie osatäitja Priit Võigemast ja Kristel Aaslaid, kes kehastab Laureni. Saatejuht on Tiiu Rööp.
-
Ugala teatri näitleja ja lavastaja Ringo Ramul teeb lavastajadebüüdi Vanemuises, tuues välja draama „Päevaraamat“. Lavastuse aluseks on Ungari kirjaniku Agota Kristofi romaanitriloogia „Kaustik. Katsumus. Kolmas vale“ esimene osa. Saates räägime põgusalt romaani autorist ning vihjamisi loo sisust.
-
Estão a faltar episódios?
-
Vanemuise teatri lavastusalal töötab ligi 120 inimest, seega iga neljas vanemuislane. Saates on külas Vanemuise lavastusala juht Karis Hindriksoo-Pitsi ja produtsent Maiken Nõmmoja, kellega räägime lavastusala inimeste argipäevast ning jaanuari alguses toimuva festivali „Kultuurilaine üle mere“ ettevalmistustöödest.
-
Üle mitme aasta lavastab Hendrik Toompere taas Vanemuises: tema käe all jõuab lavale Ibseni „Nukumaja“. Saates saame aimu, mis võtmes Hendrik Toompere avab Ibseni palju lavastatud ning feministlikuks peetava näidendi.
-
Vanemuise hingedepäeva kontserdil kõlavad Mozarti „Reekviem“ ja motett „Ave verum corpus“. Saates on külas kaks hingedepäeva kontserdi solisti: Karmen Puis ja Rasmus Kull, kellega räägime balletist „Ohtlikud suhted“ ja ooperisolisti valmisolekust end tantsukeeles väljendada, muidugi ka Mozarti muusikast ja ning hingedepäeva kontserdist.
-
Saates on külas Brita Herja Vanemuise kostüümilaenutusest. Vestlusest kuulete, kuidas Britast sai kostüümilaenutuse töötaja ja milline on tema argipäev. Samuti räägime, kui suur on laenutatavate kostüümide valik ja milliseid kostüüme enim küsitakse.
-
Vanemuise teater taaselustab ringreisidel käimise tava: lavastustega minnakse külla nii Võrru kui Haapsallu, novembris toimub suurem „teatridessant“ Rakverre ja jaanuaris festival „Kultuurilaine üle mere“ Kuressaares. Lisaks antakse etendusi Tallinnas ja Lätis. Vanemuise ringreisiplaane tutvustab dramaturg Sven Karja.
-
Pierre Choderlos de Laclos’ romaani ainetel Joseph Haydni muusikale loodud ballett „Ohtlikud suhted“ on Giorgio Madia kolmas tantsulavastus Vanemuise laval: varem on siinne publik näinud tema lavastusi „La Dolce Vita“ ja „Don Juan“. Esietenduse eel on saates külas Mare Tommingas, kellelt kuuleme, mis tekitas temas soovi seda lavastust Eesti publikule näidata ning milline oli „Ohtlike suhtete“ vastuvõtt Horvaatia Rahvusteatris.
-
Vanemuise Kollase Kassi Suvekool on tegutsenud alates 2010. aastast. Seega juba 14 suvel on noored saanud teada, kuidas sünnib teatrilavastus ning kogenud publikule etenduse andmist: iga Kollase Kassi Suvekooli lõpuks valmib lavastus. Saates on külas Lee Holm ja Greg Värnomasing, kellega räägime nende Kollase Kassi Suvekooli kogemustest.
Saatejuht on Tiiu Rööp.
-
Vanemuise teatris esietendub prantsuse noorema põlvkonna näitleja ja dramaturgi Mélody Mourey tempokas ja vaheda tekstiga põnevik „Big Mother“. Näidend on kirjutatud 2022. aastal ning tegeleb kaasajal oluliste probleemidega: massidega manipuleerimine, jälitusühiskond ning demokraatia. Saates on külas lavastaja Robert Annus.
-
Sel hooajal esietendub Vanemuises seitse draamalavastust: esimene neist, „Big Mother“ juba 14. septembril. Oktoobris jõuab publiku ette Ibseni „Nukumaja“ ning novembri alguses Agota Kristofi romaanitriloogial põhinev „Päevaraamat“. Kevadhooaeg toob mängukavva neli uut lavastust. Uuslavastusi tutvustab draamajuht Tiit Palu.
-
Alates sellest hooajast juhib Vanemuise balletiosakonda Jevgeni Grib. Uurime saates, kas otsus Vanemuise balletijuhtiks kandideerida sündis kiiresti ja kellega ta nõu pidas? Kuidas sujub trupi tundmaõppimine? Kas lapsepõlveunistus oma restorani avamisest on maha maetud? Saatejuht on Tiiu Rööp.
-
Vanemuise sümfooniaorkestri hooaja avakontserdil kõlab klassikalise koorimuusika suurteos: Gustav Mahleri 8. sümfoonia. Saates on külas Vanemuise muusikajuht ja peadirigent Risto Joost, kellega räägime nii hooaja avakontserdist kui algavast teatrihooajast. Saatejuht on Tiiu Rööp.
-
Vanemuise teater avab oma 155. hooaja 5 päeva kestva festivaliga: toimub balletiartistide gala ning draamanäitlejad laulavad koos Siim Aimla big bändiga. Huvilistele on avatud suure maja uksed ning toimuvad töötoad, kultuurilooline bussituur viib vaatama teatriga seotud paiku Tartu linnas ning kõiki oodatakse perepäevale. Festivalist räägivad Vanemuise kontsertmeister Ele Sonn ja projektijuht Lilian Urba. Saatejuht on Tiiu Rööp.
-
Saates on külas lavastusele „Kuninga käsk“ muusika loonud helilooja Ardo Ran Varres ja muusik Ruslan Trochynskyi. Räägime lavastuse sõnumist ja muusikast, aga teadagi: muusikast rääkimine on omajagu keeruline ning vaat et võimatu ettevõtmine. Seepärast on saates juttu vähem, kuid kõlavad kahe laulu demoversioonid!
-
Vanemuise draamaosakond täieneb sügisel kahe tänavu EMTA lavakunstikooli lõpetava näitlejaga. Kuna Kristin Pritsi ja Rasmus Vendelit näeb juba suvelavastuses „Kuninga käsk“, ei mallanud me sügiseni oodata ning kutsusime nad saatesse külla. Räägime lavastustest, milles nad juba on mänginud ning neistki, mis tulemas. Ja loomulikult küsime, mis viis näitlejaks õppima? Saadet juhib Tiiu Rööp.
-
Vanemuise teateri suvelavastust „Kuninga käsk“ mängitakse loole ainusobivas kohas: Tartu toomkiriku varemetes. Mart Kivastik on oma näidendisse sisse kirjutanud mitu ajaloolist isikut, neist loo keskmesse Käsu Hansu. Kes oli Käsu Hans ja mis ülesande ta kuningalt sai, sellest räägime Vanemuise draamajuhi Tiit Paluga. Saatejuht on Tiiu Rööp.
-
Vanemuise sümfooniaorkestri hooaja lõppkontserdi eel on saates külas helilooja Ülo Krigul ja viiulisolist Hans Christian Aavik. Kontserdil kuuleb Ülo Kriguli teose „Studium“ esiettekannet, saatest saab teada, kuidas „Studium“ on seotud Tartuga. Hans Christian Aavikuga räägime kontserdil kõlavast Felix Mendelssohni Viiulikontserdist nr 2. Saatejuht on Tiiu Rööp.
-
26. aprillil esietendub Teatri Kodus lastelavastus „Marta ja Miisu“, lugu, mis puudutab valusat teemat: leppimist lemmiklooma lahkumisega ning kurbusest ülesaamist. Saates on külas näidendi autor, Vanemuise kirjandusala juht Anu Tonts. Saatejuht on Tiiu Rööp.
-
Lavastaja Priit Strandberg toob Sadamateatris lavale Sophoklese tragöödia „Antigone“. Saates räägime, miks 2500 aastat vana tekst on täna kõnekas ning võrdleme kaht „Antigone“ tõlget eesti keelde: Marie Underi ja Anne Lille tõlget. Samuti räägime osatäitjatest ning antiiktragöödiale „kohustuslikust“ koorist. Saatejuht on Tiiu Rööp.
- Mostrar mais