Episódios
-
Leniwy rodzic to dobry rodzic? Jak nauczyć dziecko samodzielności? Jak być dobrym rodzicem i niewypalić się w tej roli?🤔
Zapewne chociaż jedno z tych pytań zadał sobie każdy rodzic. W dzisiejszym odcinku odpowiada na nienasz gość- Monika Urbańska- terapeutka uzależnień, profilaktyczka, pedagożka,doradczyni zawodowa, mediatorka, terapeutka rodzinna, konsultantka, inspiratorka.Prowadzi też Fundacje TAKI DOM. Jest zdania, że każdy moment jest dobry nazmianę, a najlepszy, to ten tu i teraz.
W dzisiejszym odcinku Monika dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, a jednego i drugiego ma dużo,bo prywatnie jest mamą trójki dzieci, a zawodowo między innymi działa w instytucjach pomagającym rodzinom.
Jeśli chcecie by Wasze dzieci były samodzielne, jeśli czujecie, że brakuje Wam czasu dla siebie lubteż poszukujecie inspiracji na to, jak wychować swoje pociechy to ten odcinekjest dla Was!🤗
Zapraszamy do słuchania🔊🎧
Kontakt do Moniki👇
https://eduperfect.pl/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100082028062812
#wychowanie #samodzielność#rodzicielstwo #dobryrodzic #jakbycdobrymrodzicem #wychowaniedosamodzielnosci #wypalenierodzicielskie
-
Dziś rozmowa poruszająca, wzruszająca, płynąca prosto zserca. Pojawiły się nawet łzy...🥰
Zapraszamy Was dziś na podcast z Moniką Nawrocką z PolskichRodowych Posiadłości. Z wykształcenia jest pedagożką i terapeutką pedagogiczną.Kocha naturę i kocha też pisać. Tworzy Rodową Posiadłość. Zajmuje się ziołami,robi własne naturalne maści, haftuję, wykonuję obrazy z darów natury.🌿
Monika w tym odcinku opowiedziała o tym jak dąży do swoichmarzeń, o tym skąd czerpie siłę do działania. Wspomniała także o swojejksiążce. Będzie to pierwsza część serii Polskie Rodowe Posiadłości i pojawi sięjuż we wrześniu. Jeśli znacie Książki Władimira Megre „Dzwoniące cedry Rosji” tota, także powinna Was zaciekawić ponieważ będą to nasze polskie „dzwoniącecedry” 😁
Zapraszamy do słuchania🔊🎧
Jeśli chcecie poznać Monikę bardziej toznajdziecię ją tu👇
Fanpage:https://www.facebook.com/polskierodoweposiadlosci
Instagram:https://www.instagram.com/polskierodoweposiadlosci
You Tube:https://www.youtube.com/@polskierodoweposiadosci2116
Tik Tok: https://www.tiktok.com/@polskierodoweposiadlosc
Vk: https://vk.com/id788163642
-
Estão a faltar episódios?
-
MANiFEST- Męskie Zgromadzenie- 0 co tu chodzi?
Tytuł mógł wskazywać, że ten odcinek skierowany jest domężczyzn, ale my zachęcamy też by wysłuchały go także kobiety (pojawia się wnim nawet pomysł na niebanalny prezent dla męża, brata, syna…)😉
Dzisiejszymi gośćmi są:
🧔 Michał Ratajski-badacz, praktyk, filozof, wykładowca akademicki, założyciel inicjatywy TRU_MAN.Pisać można by o nim wiele ☺ Wyznaje zasadę, że: dobry nauczyciel, to ten, który nie przestaje byćuczniem.
🧔Dawid Rygielski- działajako rolnik w 15-sto hektarowym gospodarstwie z intencja opieki nad Matką Ziemią.Wytwarza zdrowe produkty z prazbóż: samopszy i płaskurki. Zajmuje się teżmedytacją, fotografią i podróżami. Uwielbia słuchać muzykę i doświadczać jej nażywo.
Porozmawialiśmy o przenikaniu się energiimęskiej i kobiecej, o wspólnym tańcu. O mężczyźnie jako opiekunie i obrońcyżycia. Poruszyliśmy nawet temat wojny.
Ten odcinek to też zaproszenie do udziału w MęskimZgromadzeniu, które odbędzie się W Podgajach 7-11 czerwca 2023 roku. Będzie to spotkanie oparte na wzajemnymszacunku, równości, odrzucające stereotypy „prawdziwej męskości” i pozwalającena stanięcie ze sobą w prawdzie.
Więcej informacji znajdziecie na stronie:
https://www.man-i-fest.pl/
A jeśli kogoś zainteresował temat to Dawidi Michał zapraszają też dziś (24 maja) o godzinie 20:00 na LIVE . PodrzucamyWam link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/959890828661094?ref=newsfeed
-
Czy wiecie co robi pewna sprytna roślinka🌱 kiedy w jej korzeniach na dobre zadomowili sięnieproszeni goście- mrówki🐜?
Czy podejmując działania ekologiczne ratujemy planetę czy siebie?
Jak zaprosić do swojego ogrodu ptaki?
Owady w naszym ogrodzie to wrogowie czy sprzymierzeńcy?🤔
To tylko kilka z pytań, na które odpowiedź znajdziecie wdzisiejszym odcinku podcastu, którego gościem jest Justyna Szerechan-Orchowska-mgr inż. Ochrony środowiska, Biotechnologii oraz Architekt Krajobrazu.
Od ponad 10 lat pracuje jako architekt krajobrazui zajmuje się projektowaniem ogrodów – głównie ogrodów przydomowych.
Gwarantujemy, że wysłuchanie tego podcastu nie tylkoposzerza horyzonty, ale też skłania do refleksji, a być może i niektórychzachęci do działania.
Niech gościnność, z której słyną Polacy, nie tylko dotyczyludzi, ale też rozszerza się na wszystkie stworzenia- nawet te malutkie.🦋🐌🐛🦗🐝🐞🕷
Zapraszamy do słuchania!🎧🔊
Justynę znajdziecie tu:
👇
Strona internetowa: www.naturaprojekt.pl
Fanpage na Facebook'u: https://www.facebook.com/naturaprojektpl/
Instagram: https://www.instagram.com/natura.projekt/
-
Co takiego jest w hip-hopie czy rapie, że jest on kompasem🧭 wekonomii społecznej?🤔
Dzisiejszy gość jest prawdziwym dowodem na to, że istniejecoś takiego jak społeczny rap.
Adrian Ignasiak jest doradcą biznesowym. Pracujew kilku OWES-ach ( Ośrodkach Wsparcia Ekonomii Społecznej). Mimo, że słowo „pasożyt”zwykle nie kojarzy nam się dobrze, to Adrian właśnie siebie nazywa „pasożytemsystemu” bądź też „hakerem rozwoju”- potrafi dostrzec to czego nie ma,wykorzystuje luki w systemie. 😉
Dzisiejszy odcinek będzie o wartościach.Czym warto się kierować w ekonomii społecznej? Jak zacząć kiedy czuje sięspołeczną misję i chęć działania? A w to wszystko wpleciony będzie rap ihip-hop. 😁
Jesteście ciekawi co z tego wszystkiego wynika❔
Zapraszamy do słuchania!🔊🎧
Tutaj znajdziecie Adriana ;)
https://www.facebook.com/adrian.ignasiak.9
#społecznyrap #hakerrozwoju #ekonomiaspołeczna#organizacjapozarządowa #trzecisektor #działaniespołeczne
-
Po tej rozmowie, aż chce się działać!
Dzisiejszym gościem jest Paweł Karpiński- człowiek czynu.Jest ekspertem od budownictwa naturalnego, permakulturzystą, miłośnikiem natury,mechanikiem i biznesmenem, a do tego niezwykle mądrym i pełnym doświadczeńczłowiekiem, który wie, co jest ważne w życiu. Wspólnie z żoną prowadzisiedlisko Złoty Klon w Kijance. Oboje wraz z wolontariuszami z całego świata stworzylidom w kształcie ośmiokąta.
Dziś możecie posłuchać o życiu w Eko-osadzie. O odpowiedzialności i stworzeniu harmonii. O tym by nie robić dużo awystarczająco. Poruszamy też tematy tęsknoty za wspólnotą i przekazu medialnego,ale to tylko niektóre z wątków naszej rozmowy, która choć długa, to skłania do refleksji,a zarazem zagrzewa do działania.
Zapraszamy do słuchania!🎧🔊
A jeśli zainteresował Was nasz dzisiejszy gość toznajdziecie go tutaj
👇
Strona internetowa: https://www.zlotyklon.org/
Fanpage: https://www.facebook.com/zlotyklon
#ekoosada #zyciewewspolnocie #wspólnota #ekobudownictwo
-
Tego się nie spodziewałyśmy... To była mocna rozmowa
Gościem odcinka jest Paulina Biernacka (Energetyczna)- którazajmuje się organizacją energetycznych imprez. Jest zaangażowana w Kooperatywę,Sieć Organizatorów Wiejskich, w organizowanie Targów Zdrowej Żywności i wiele innych… Prawdziwa kobieta mocy.
Dzisiejszy odcinek dotyka tematów trudnych, niełatwych,wręcz bolesnych. Chyba nikt się nie spodziewał, że rozmowa podąży w tymkierunku. To odcinek pełny osobistych przeżyć, o których nie mówi się na codzień, a często nawet unika.
Zapraszamy do słuchania!🎧🔊
Tutaj znajdziecie Paulinę👇
https://www.facebook.com/profile.php?id=1360093668
-
🌱Chwasty? W słowniku Asi chyba nie ma takiego słowa. 🌿
Dzisiejszy odcinek jest pewnym zaproszeniem, a nasz gość Joanna Komorowska- to niezwykła osoba z ogromem wiedzy, która na co dzień zajmuje się prowadzeniem niezwykłej kuchni w Kaczym Bagnie- Miejscu Inicjatyw Pozytywnych.
Dzikie gotowanie to pasja Asi. Każdy spacer, każdą wyprawę do lasu, czy na łąkę traktuje jako naukę odkrywania dzikości natury, którą kontynuować można przez całe swoje życie.
W tym odcinku znajdziecie kilka kuchennych tajników na wykorzystanie roślin i ziół rosnących blisko nas, ale też dowiecie się jak dzikość wygląda z perspektywy Joasi, czy też jakimi zasadami się kieruje.
Jeśli temat Was zaciekawił albo może pasjonuje Was natura i Słowiańszczyzna to serdecznie zapraszamy do Kaczego Bagna na Warsztaty Dzikiej Kuchni z elementami kultury Słowian. (12-14.05.2023)
Tutaj znajdziecie dokładne informacje.
👇
http://kaczebagno.pl/warsztaty-dzikiej-kuchni-14-16-05/
https://www.facebook.com/events/590142329735115/?ref=newsfeed
Już teraz możemy Wam zagwarantować, że będzie to niezwykłe wydarzenie z mnóstwem pozytywnej energii i wiedzy, a tymczasem zapraszamy do słuchania! 🔊🎧😊
#dzikakuchnia #naturalnegotowanie #zioła #roślinywogrodzie #kuchniawegańska #wege
-
Pasja i determinacja w działaniu społecznym…
🎙Dziś gościem podcastu jestJoannna Rybacka-Barisic- prezeska Stowarzyszenia Edukacji Nieformalnej,pomysłodawczyni Uniwersytetu Ludowego Twórczych Inicjatyw, mentorka, trenerka ianimatorka społeczna. Od lat wspiera kobiety🧍♀️ w rozwojuosobistym i zawodowym. Asia to połączenie misji, empatii , wiary w ludzi i działańspołecznych ale też organizowanie tego tak, by się działo. Łączy ducha zmaterią.
Ten odcinek to okazja do poznania niezwykłejkobiety, jej działań, motywacji, planów.
Zapraszamy do słuchania! 🎧🔊
Zapraszamy Was też do odwiedzenia stron:
👉https://ulti.edu.pl/
👉https://senedukacja.org/
👉https://akademiakobiecejenergii.pl/
#działalnośćspołeczna #lokalnaspołeczność #wspieraniekobiet
-
Być w systemie czy poza nim?🤔
Zapraszamy Was dziś na rozmowę z człowiekiem nietuzinkowym-Marcinem Kuklą.
Można by o nim pisać dużo. Jest edukatorem naturalnego rozwoju,konsultantem, mentorem, przedsiębiorca drugiego pokolenia, budowniczym i wieleinnych. To człowiek z misją polegającą na pomocy w tworzeniu naturalnegosiedliska rodzinom, by zapuszczały korzenie dla przyszłych pokoleń.
Marcin przez pewien czas żył bez pieniędzy i był antysystemowcem.
Do jakich wniosków doszedł? W jakim kierunku zmierza? O cochodzi z podjęciem rękawicy? Czy porażki w życiu są konieczne?
Jeśli lubicie niestandardowe rozmowy, pełne osobistychprzemyśleń- to jest, to właśnie rozmowa dla Was. 😊
Zapraszamy do słuchania!🎧🔊
-
🚜Rolnik był zdziwiony 😮
Dlaczego?
Odpowiedź na te pytanie i nie tylko znajdziecie w dzisiejszej rozmowie z Przemysławem Hebdą. 😊
Postanowił on zająć się domem🏡 po swoich pradziadkach, który od lat stał niezamieszkany. Przemek skończył geologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Jego hobby to gotowanie, które może rozwijać wykorzystując zebrane ze swojej uprawy plony🍅🥒🍓. Robi własne przetwory, warzy swoje piwo, a ostatnio nawet cydr. 😁
W tej rozmowie usłyszycie między innymi o tym z jakimi problemami mierzy się w swoim permakulturowym gospodarstwie oraz jak to wszystko u niego wygląda. 😊
🎙Serdecznie zapraszamy!🔊🎧
-
Czy ktoś z Was marzy o podróży do Afryki? 🛫🎒
Jeśli tak- to zapraszamy do wysłuchania nowego odcinka naszego podcastu🎙.
Dziś gościem jest: dr inż. Michał Łapiński- Prezes Ośrodka Kacze Bagno-Miejsce Inicjatyw Pozytywnych. Jest on niezwykłym i bardzo pracowitym człowiekiem, który swoimi działaniami robi wiele dobra. Michał pokazuje świat, w którym człowiek i natura żyją ze sobą w symbiozie.
W dzisiejszej rozmowie usłyszycie o podróży Michała do Afryki, o tym co zmieniła ona w jego życiu. Będziecie też mieć okazję do poznania mentalności ludzi tam żyjących. W tym odcinku poruszyliśmy również temat trudności z jakimi mierzą się przedsiębiorcy.
To była długa ale dobra i wartościowa rozmowa.😊
Serdecznie zapraszamy Was do słuchania!🔊🎧
-
Z okazji 🌎Światowego Dnia Wody💧, który corocznie obchodzonyjest 22 marca, zapraszamy do wysłuchania krótkiej audycji ekologicznej o nieznanychpowszechnie właściwościach wody. Mamy nadzieję, ze temat Was zaciekawi.😊
Pamiętajmy też, nie tylko dziś, ale każdego dnia, o oszczędzaniuwody💧. Jesteśmy wielkimi szczęściarzami, że w naszych domach woda pitna jestdostępna cały czas. Niestety kilkaset milionów osób nadal nie posiada dostępu do wodypitnej, dlatego oszczędzajmy ten płynny skarb. Jesteśmy do tego zobowiązanimoralnie, ponieważ nasze postępowanie w dużej mierze przyczynia się dowyczerpywania zasobów wodnych w krajach Globalnego Południa.
Tegoroczny 🌎Światowy Dzień Wody💧 obchodzony jest pod hasłem:
„PRZYSPIESZENIE ZMIAN”
Ma on na celu rozwiązanie kryzysu związanego z wodą ikanalizacją.
Pamiętajmy, że czyny każdego z nas mają wpływ. Wprowadźmy więc w życie nawyk oszczędzania wody- to mogą być niewielkie działania, jak naprzykład zakręcenie kranu podczas mycia zębów.
Nie stójmy biernie, zacznijmy działać!😊
-
Samotność, depresja, przeżyte traumy- to coś z czym mierzy się wiele osób w naszym otoczeniu, chociaż czasami nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy. Są to ważne tematy, o których należy rozmawiać, a często niestety są bagatelizowane lub zamiatane pod dywan.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy porozmawiać o tym z niezwykłą osobą- Agafią Spyrką. Agafia na podstawie swoich doświadczeń i przeżytej traumy opracowała narzędzia wspierające zdrowie psychiczne. Jej projekt „Pączek, Listek, Kwiatek” pomaga osobom doświadczającym depresji wchodzącym lub powracającym na rynek pracy, a pudełko terapeutyczne „Dom z Ogrodem” wspiera procesy psychoterapeutyczne w obszarze pracy nad granicami psychologicznymi. To tylko kilka z jej autorskich narzędzi, które przynoszą wiele dobra.🤗
Dla nas Agafia to jedna z tych osób, które pomagają innym odrodzić się ze zgliszczy. Osoba której narzędzia sprawiają, ze inni podnoszą się jak feniks z popiołów.
Zapraszamy do tej niezwykłej rozmowy!🔊🎧
#samotność #depresja #rozwójosobisty
-
Patriotyzm i równość płci- nawet takie tematy poruszyliśmy w dzisiejszym podcaście.🎙😁
Zapraszamy Was na niezwykłą rozmowę z Marcinem Kacprzykiem- zajawkowiczem i właścicielem firmy Costka Budownictwo Naturalne. Marcin to człowiek, który na glinie zna się jak mało kto. Wie na jakich terenach Polski występują poszczególne kolory gliny. Mimo, iż zaczynał od konwencjonalnych prac budowlanych, głównie wnętrzarskich i projektowych, to pasja do natury była silniejsza. Od kilku lat pracuje wyłącznie z materiałami naturalnymi, niskoprzetworzonymi i pozyskiwanymi lokalnie takimi jak słoma, drewno, glina.🔨
Dziś tematem była glina, która może być pasją i daje mnóstwo możliwości, a tak naprawdę nie ogranicza nas w ogóle.😉
Jeśli jesteście ciekawi tej rozmowy to zapraszamy do słuchania!🎧🔊
-
🌳Kalpapda- tak nazywa się Pokazowe Siedlisko Permakulturowe naszego dzisiejszego gościa: Marcina Krzeszewskiego.
Co oznacza nazwa Kalpapada? Czy da się żyć bez pieniędzy💰? Takie i nie tylko takie tematy poruszyliśmy w rozmowie z Marcinem, który jest twórcą siedliska, certyfikowanym projektantem, konsultantem i nauczycielem. To pasjonat permakultury chętnie dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.😊
Zapraszamy do wysłuchania kolejnej niezwykłej rozmowy!🔊🎧
-
Budowa bioniczna, japoński duszek Kodama i wioska smerfów- czy to się jakoś łączy z architekturą?🤔
Jeśli jesteście ciekawi to zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka naszego podcastu. 🙂
Dziś gościem jest eKodama czyli Magdalena Górska- architektka i edukatorka zajmująca się tematami naturalnej architektury, permakultury i komunikacji bez przemocy. W architekturze interesuje ją naturalność, zdrowie, mobilność i recykling. Mieszka w naturalnym domu z klepiskami. Magdalena jest laureatką wielu nagród architektonicznych m.in. World Architecture & Design Awards. 🤩
Życzymy miłego słuchania! 🔊🎧
-
Dziś Tłusty Czwartek i pewnie większość z Was ma już pierwsze lukrowane paczki za sobą (wszak dziś kalorie się nie liczą). ;)
Mamy dla Was jednak niezwykłą rozmowę- prawdziwą, bez lukru, z Agatą Dobrzyńska. Agata jest osobą, która postanowiła przeprowadzić się z dużego miasta na wieś, a żeby nie było tak łatwo, to swoje miejsce na Ziemi znalazła na drugim końcu Polski! Jest zaangażowana w tworzenie siedliska inspirując się wizją Anastazji i korzystając z narzędzi jakie daje permakultura.
Jeśli więc macie ochotę usłyszeć historię pełna prawdy i przemyśleń, bez idealizowania, to zapraszamy do słuchania i oczywiście życzymy smacznego pączka lub faworków ( w zależności w którym teamie jesteście). ;)
-
Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda życie w eko-osadzie i co to jest wspólnota intencjonalna? Czy istnieje regenarytywny sposób życia na Ziemi?
O tym właśnie rozmawialiśmy z Maciejem Antkowiakiem w kolejnym odcinku cyklu konferencyjnego.
Maciek jest ewolucjonistą działającym na krawędzi obecnej kultury, budującym mosty do regeneratywnego życia. Ma doktorat z fizyki oraz 15 lat doświadczenia jako badacz akademicki i lider grupy badawczej w dziedzinie neuro-fotoniki. W swoim życiu łączy racjonalne/intelektualne rozumienie świata z duchowymi i emocjonalnymi aspektami ludzkiej istoty. Tworzy projekt intencjonalnej wspólnoty praktyków OSADA.EARTH - Centrum Regeneratywnego Życia w Zachodniopomorskiem.
Zapraszamy i życzymy miłego słuchania ;)
-
Kolejna niezwykła rozmowa naszego cyklu konferencyjnego.
Dziś gościem jest Robert Olejnik- podróżnik, artysta, badacz i uzdrowiciel, a dla niektórych- po prostu szaman. Swoje działania skupia na dotarciu do naszych słowiańskich korzeni, poznawaniu rodzimych tradycji, wierzeń, kultury i osadnictwa- zwłaszcza tego rodowego.
Gotowi na poznanie kolejnego niezwykłego i wrażliwego człowieka?
Zapraszamy do słuchania!
- Mostrar mais