Episódios
-
Poznamo jo že od malih nog, natančneje od leta 2006, ko se je kot 12-letna deklica pridružila novi generaciji skupine Foxy Teens. Ines Erbus se je pozneje odločila za lastno glasbeno pot, po kateri uspešno hodi že 10 let. Zavrteli smo čas nazaj in obudili spomin na pevkinih prvih milijon ogledov na platformi YouTube, snemanja v tujini in prijateljevanje s 'foxico' Niko Krmec in pevcem Davidom Amarom. Kakšne komentarje prejema na Instagramu, kjer bo kmalu presegla mejo 100 tisoč sledilcev, in kako se sooča z visokimi lepotnimi standardi v glasbeni industriji? O tem in marsičem v najnovejšem POPkastu z Ines Erbus.
-
Čeprav poje že od malega, jo je Slovenija spoznala leta 2012, ko je kot 16-letno dekle stopila na oder Evrovizije. S tem je postala najmlajša slovenska predstavnica na tem prestižnem tekmovanju, vse od takrat pa je z glasbo tudi uradno prepleteno celo njeno življenje. Eva Boto je na sceni že 12 let, a pravi, da je trenutno najbolj iskrena verzija sebe. Kako se spominja Evrovizije, zakaj zase pravi, da je čudna in kdo je oseba, ki ji najbolj zaupa, pa je razkrila v POPkastu.
-
Estão a faltar episódios?
-
Od ministra v vladi Janeza Janše do politične osamosvojitve in vodenja Državljanske liste. Gost tokratnega Popkasta, ki meri politični utrip v državi, je bil Gregor Virant. Ali shodi pred sodiščem v Celju stranki SDS škodijo ali koristijo? Koliko glasov bo Gibanju Svoboda Roberta Goloba na prihodnjih državnozborskih volitvah prinesla reforma plač v javnem sektorju? V kakšni kondiciji je parlamentarizem pri nas in ali lahko notranji minister politično preživi vse pritiske in očitke o njegovem delu?
-
Leto 2025 bo zaznamovano z izjemnim napredkom umetne inteligence in robotike, ki bosta temeljito preoblikovala tako industrijske panoge kot tudi vsakdanje življenje. Pomembno vlogo bi lahko imeli tudi Bitcoin in druga kriptosredstva, ki bodo ostala v trendu. Ključ do uspeha bo verjetno dobra diverzifikacija.
-
Z letošnjim letom se je zaključil sistem NET metering, s katerim se uravnavajo viški in manki elektrike, in za postavitev sončnih elektrarn veljajo nova obračunska pravila. Po pričakovanjih je zaradi tega nekoliko upadlo zanimanje za sončne elektrarne. A v Sloveniji kljub temu iz leta v leto narašča število majhnih sončnih elektrarn, ki jih je že več kot 60 tisoč. Se pa v zadnjem času lastniki nepremičnin, ki si želijo postaviti sončno elektrarno, soočajo z novim izzivom – pridobivanjem soglasij za priključitev na omrežje. Vse več soglasij je zavrnjenih. Zakaj?
-
Libertarni anarho-kapitalist, predsednik Argentine Javier Milei, je pritegnil globalno pozornost s svojo radikalno strategijo za boj proti inflaciji in birokraciji. Njegov načrt, imenovan motorka, vključuje drastično krčenje državnih izdatkov, poenostavitev regulacij in zajezitev vrtoglave inflacije v Argentini.
-
Marko Verdev Podgornik je verjetno eden bolj prepoznavnih direktorjev v Sloveniji, predvsem po govoru, ki ga je imel jeseni 2022 na Združenju Manager po prejemu nagrade Vključi.Vse. V govoru je takrat povedal, da ne želi živeti v okvirjih pričakovanja družbe, da je drugačen od ostalih direktorjev, kot smo jih sicer vajeni, in ob tem dodal še kar nekaj podrobnosti svojega zasebnega življenja. Povedal je, da je bil dolgo poročen z žensko, da ima tri otroke, da je zdaj že več let v zvezi z moškim in z njim tudi poročen. In takrat je prav ta govor zaokrožil po družbenih omrežjih in zajel tudi mlajšo populacijo. Marko Verdev Podgornik zdaj predstavlja svojo avtobiografijo Govorim, v kateri je spregovoril o najbolj intimnih trenutkih svojega življenja.
-
A sploh lahko letimo odgovorno? A sploh lahko plastiko 100-odstotno recikliramo? Pravzaprav ne, oziroma tega ne morejo trditi podjetja, ko nam prodajajo določene produkte. Takšnemu zelenemu zavajanju se v Evropski uniji kmalu obeta konec, podjetjem, ki bi se tega posluževala, pa se obetajo visoke kazni. Kaj vse je zeleno zavajanje in kako ga prepoznati? O tem v tokratnem Popkastu s specialistko za trajnostni marketing Evo Frass.
-
Globalna dinamika trgov: od ZDA, EU in Kitajske do analize cene bitcoina, trajne vrednosti zlata, premikov na razvijajočih se trgih in ključnih delnic, kot sta Amazon in Snowflake, ki oblikujejo prihodnost vlaganja v povezanem gospodarstvu.
-
Čeprav je glasbenik, pa še roker po vrhu, za katere še posebej velja, da nikakor niso jutranje ptice, je sam nekoliko drugačen. Matevž Šalehar - Hamo zjutraj rad vstane dovolj zgodaj, da se mu dan začne tako kot ljudem z običajnimi službami. Zakaj pravi, da je pogosto nasičen z logistiko, kako gleda na pisanje besedil s pomočjo umetne inteligence in zakaj pravi, da se bodo ljudje skupine Joker Out kmalu naveličali, je zaupal v POPkastu.
-
Filma Kingsman: Tajna služba in Vojna zvezd: Sila se prebuja ter seriji FBI: International in Tom Clancy's Jack Ryan. Slovenski seriji Najini mostovi in Reki ljubezni. Pa številne animacije, v katerih je posodil svoj glas, in spletne vsebine, ki jih ustvarja na svojih družbenih platformah. To je le nekaj referenc dolgega življenjepisa Andreia Lenarta, gosta najnovejšega POPkasta.
-
Koliko pesmi poznate, v katerih omenjajo velikane, ki so nekoč puhali paro v zrak in premagovali kilometre čez drn in strn po tračnicah ter s svojim prepoznavnim hrupom rezali pot do naslednje postaje? Kar nekaj, kajne?
-
Trenutni globalni gospodarski izzivi, kot so inflacija, vpliv Trumpovih politik in nihanja cen energentov, nastajajo zaradi nepredvidljivih globalnih trendov, medtem ko Evropa kljub administrativnim oviram in demografskim izzivom, ohranja konkurenčnost. V Sloveniji smo gospodarsko odporni na globalne šoke.
-
Maja Bulc, podjetnica in nekdanja uspešna manekenka, se je ob koncu svoje manekenske kariere odločila, da svoje dolgoletne izkušnje in znanje preda naprej. Sedaj poznana predvsem kot lastnica modne agencije ModelGroup s ponosom pove, da je poleg ostalih nazivov v prvi vrsti mama. Kako se je učila hoje v petah, kako je potekal njen delovni dan na vrhuncu kariere, s kakšnimi negativnimi izkušnjami se je srečala in na kakšen način danes išče modele?
-
Pa so se vrnili. Po evropski turneji, poletni festivalni turneji in življenju v Londonu, kjer so snemali tretji album, so člani popularne slovenske zasedbe Joker Out ponovno na domačih tleh. V najnovejšem POPkastu sta se Bojan Cvjetićanin in Kris Guštin dotaknila dogodivščin s turneje, razkrila, kaj vse za skupino naredijo njihovi zagreti oboževalci in kako so se njihovo življenje in odnosi spremenili sedaj, ko so slavni.
-
Slovenija je izvozno naravnana država, zato mora biti inovativna in konkurenčna na mednarodnem trgu. Podjetje NGEN, ki so ga ustanovili Roman Bernard ter milijonarja Damian Merlak in Boštjan Bandelj, uspešno širi svojo prisotnost po Evropi. S svojimi inovacijami na področju decentralizirane energije in trajnostnih rešitev postavlja temelje za energetsko prihodnost.
-
Tina Marinšek, ki je najbolj znana kot nekdanja pevka skupine Tabu, se po skoraj desetletju glasbenega premora vrača. V minulih letih se je pojavljala zgolj občasno, če jo je pritegnil glasbeni projekt, h kateremu so jo povabili, večino časa pa se je, kot nam je povedala, regenerirala in preprosto živela svoje življenje. Brez ustvarjanja ni šlo, zato je pisala tudi pesmi, ker se jih je nabrala cela kopica, pa je izbrala 13 tistih, za katere meni, da bodo všeč tudi drugim, predstavila pa jih bo na prvem samostojnem albumu Potovalka.
-
Javnomnenjska podpora aktualni vladi je na najnižji točki doslej. Gibanje Svoboda vse bolj zaostaja za Janševo SDS. Gospodarski minister in prvak SD Matjaž Han je prvič doslej najbolje ocenjen politik v državi. Koga in zakaj morajo ti rezultati skrbeti? Kdo lahko odpira šampanjec in ali so res pred vrati predčasne volitve? O tem smo se v tokratnem podcastu pogovarjali z Dimitrijem Ruplom in Jernejem Štromajerjem.
-
Slovenski kolesarji so v pravkar končani sezoni zbrali izjemnih 38 zmag, kar je najboljši izkupiček v zgodovini. Pod zadnjo se je minuli konec tedna na Kitajskem podpisal Matevž Govekar, ki smo ga gostili v novi epizodi Popkasta. 24-letni Godovičan je v Popkastu potegnil črto pod zanj najboljšo sezono kariere, v kateri je slavil tudi na dirkah po Antaliji in Veliki Britaniji. V posebnem spominu mu bo ostalo tudi septembrsko svetovno prvenstvo v Zürichu.
-
Kaj mislite, so največje težave, ki jih imajo mladi danes? S čim vse se morajo boriti, kaj vse je drugače, kot je bilo v "naših" časih?
- Mostrar mais