Episódios
-
Прийшов час у наших балачках поставити крапку. Можливо це навіть три крапки, а можливо це дві вертикальні лінії, що означають павзу - цього ми ще не знаємо. На завершення проекту ділимося своїми баченнями майбутнього мистцтва - як воно нам уявляється саме зараз, у липні 2024 року.
-
Живопис може вас руйнувати і при цьому залишатися сумно-правдивим. Такий вже той Френсіс Бейкон. В його житті був не лише живопис, але й саморуйнівні кохання, нелегальна рулетка і сліпа няня.
-
Estão a faltar episódios?
-
Одного разу архітектор, що не вмів малювати, вирішив створити таку мистецьку школу, яка б радикально відрізнялася від усіх попередніх академій мистецтв. І ось що з цього вийшло…
-
Що ми знаємо про британський живопис ХХ ст.? Мабуть не надто багато. А про португальський? Ще менше. У цьому ефірі трошки про одне і про інше. А ще про жінку між двома культурами та поміж тисячею життєвих викликів.
-
Творчість Пікассо надто різноманітна, аби поміститися в один ефір нашого подкасту, тому продовжуємо балачку про нього. Що сталося з Пікассо після кубізму?
А тут можна більше дізнатися про “Ґерніку” - один з найвизначніших творів Пікассо
https://atrament.filevych.com/2022/05/08/сезон-війна/
-
Творчість Пікассо може подобатися, а може й ні, але щоб її зрозуміти, варто трохи уважніше придивитися до особи художника, або послухати один з наших попередніх ефірів, в котрому ми розповідаємо про “Ґерніку” - один з найвизначніших творів Пікассо
-
Мексика багата на дивовижних художниць. Троє з них заслуговують на особливу увагу. Ремедіос Варо (Remedios Varo), Леонора Каррінґтон (Leonora Carrington)та Каті Горна (Kati Horna).
-
Його картини відомі по всьому світу, а його особа ховається за тими картинами. Хто він такий, той Ґустав?
-
Іноді мистецтво може бути божевіллям, іноді терапією, а іноді першим та другим одночасно.
-
І чого він такий славний? І що в його творах такого особливого? Трошки про попарт, про провокації та інші межі мистецтва.
-
Творити можна не лише олівцями та пензлями, але також собою. Саме це й робить Марина Абрамович
-
Еґон Шілє. Хто бачив його роботи, то вже точно його не забуде. Звідки він такий взявся? Яке життя прожив? Як розуміти його роботи?
-
Джорджія О'Кіф (Georgia O'Keeffe) належить до найвизначніших художниць 20 ст. Чому? Хто вона така? Про що її твори?
-
У проекті “Терпентин” розповідаємо про художниць та художників, що сформували сучасний живопис. Чому вони малювали? Чому саме так? Як нам це розуміти?
Проект починаємо з художника, про котрого всі хоча б трохи, та й щось знають: Вінсент ван Ґоґ.
-
Без Дейвіда Карсона світ в моніторах та на друкованих сторінках виглядав би по-іншому. Говоримо про одного з атлантів графічного дизайну. Чому важливо знати про його творчість? Чому важливо знати про неї саме зараз?
-
З творчих криз іноді допомагають вийти книжки з творчої мотивації. Ділимося досвідом прочитання таких книжок.
-
Розмовляємо про досвід читання. Що б нам хотілося сказати письменникам? Дружні поради досвідчених читачів.
-
Обговорюємо кінофільми та серіали, створені на основі коміксів з героями всесвіту Марвел. Які відмінності між фільмами та коміксами про супергероїв? Чому ці фільми цікаво дивитися? Чому всесвіт Марвелу потребує ідею мультивсесвіту? Чому ми потребуємо героїв Марвелу?
-
Хоча ми й належимо до безсумнівних шанувальників коміксів та графічних романів, однак навіть серед них трапляються такі, які важко полюбити. Однак це цілком суб’єктивні опінії відносно окремих авторів, особливо якщо йдеться про таких ґрандів, як Роберт Крамп та Кріс Вейр. Ми їх не любимо. Не любимо, але не хейтимо. Чому? Довідаєтеся, коли послухаєте цей ефір.
-
Школа плакату у Польщі вирізняється інноваційністю та тематичною різноманітністю. Вражають оригінальністю концепцій та глибоким сенсом. Цей стиль здатний емоційно взаємодіяти з глядачем, будучи одночасно виразним та мистецьким. Говоримо про його виникнення та вагомий вклад у розвиток світової графічної культури.
- Mostrar mais