Episódios
-
O płatnościach biometrycznych rozmawiam z Danielem Jarząbem prezesem PayEye.
Do czego oprócz płatności będzie wykorzystywany PayEye? Co wydarzyło się w Lansing i dlaczego trwa pilotaż z udziałem studentów tamtejszego uniwersytetu. Dlaczego na PayEye sprzedawcy w USA patrzą chętniej niż na Amazon One.
Makro, Lidl, Biedronka, Carrefour czy Auchan? W której sieci handlowej PayEye pojawi się już w pierwszym kwartale 2024 r.? Posłuchajcie podcastu.
-
Kto wypuścił dżina z butelki? Dlaczego obawiamy się sztucznej inteligencji? Komu AI zabierze pracę? Jak wpłynie na proces edukacji? Czy jej decyzje będą transparentne i etyczne? Rozmawiam z Arturem Kurasińskim, blogerem, autorem książek opowiadającym o tym, jak technologia wpływa na życie.
Artur Kurasiński wystąpi także podczas konferencji Future of Payments, organizowanej 30 listopada 2023 r. w Warszawie przez fundację Polska Bezgotówkowa.
-
Estão a faltar episódios?
-
Z Arturem Kulińskim, ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa z Google, rozmawiam o tym w jaki sposób AI zwiększy bezpieczeństwo systemów płatniczych, zabezpieczy dane konsumenta oraz o najnowszych metodach antyfraudowych i biometrii. Artur Kuliński jest także jednym z gości organizowanej przez fundację Polska Bezgotówkowa konferencji Future of payments, która odbędzie się 30 listopada 2023 r. w Warszawie.
-
Z Arkiem Szulczyńskim, ekspertem zajmującym się analizą trendów technologicznych i konsumenckich oraz ich wpływu na strategię rozwoju marek, rozmawiam o płatnościach przyszłości, najciekawszych technologicznie rozwiązaniach oraz bezpieczeństwie konsumenta. Arek Szulczyński jest także jednym z gości organizowanej przez fundację Polska Bezgotówkowa konferencji Future of payments, która odbędzie się 30 listopada 2023 r. w Warszawie.
-
Krytycznie o ESG - z zaproszonymi gośćmi rozmawiam o tym czym jest ESG, czym się różni od CSR, jak firmy i korporacje podchodzą do działań dotyczących zrównoważonego rozwoju oraz czym jest greenwashing. Do dyskusji zaprosiłem Justynę Piszczatowską, redaktorkę naczelną green-news.pl oraz Andrzeja Budasza, osobę odpowiadającą za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w banku BNP Paribas.
-
O tym, jak stereotypy związane z płcią utrudniają kobietom funkcjonowanie w miejscu pracy, o szklanym suficie, lepkiej podłodze, ruchomych schodach i rankingu Najbardziej wpływowych kobiet branży płatniczej, Piotr Dziubak, redaktor cashless.pl rozmawia z: Katarzyną Zubrzycką, dyrektorką działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w organizacji Visa, Joanną Erdman, prezeską fundacji Polska Bezgotówkowa, Darią Auguścik, dyrektorką ds. rozwoju biznesu e-commerce w polskim oddziale Mastercard Europe oraz Joanną Seklecką, prezeską e-Service.
-
Kompetencje przyszłości to nie tylko wykształcenie, ale też umiejętność rozwiązywania problemów i kreatywność. Jakich pracowników poszukują instytucje finansowe, czyli np. banki, organizacje płatnicze, fintechy? Kogo będą werbować headhunterzy za pięć czy siedem lat? Gdzie i jak się kształcić, by potem robić karierę w branży finansowej? O tym w Bezgotówkowym podcaście cashless.pl mówią: Joanna Erdman, prezeska fundacji Polska Bezgotówkowa, Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce, Monika Marcinkowska, ekonomistka i wykładowczyni Uniwersytetu Łódzkiego oraz Adam Brzostowski z Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Łodzi.
-
Czego potrzebują seniorzy, by więcej i bezpieczniej korzystać z nowych rozwiązań płatniczych i bankowych? Ile osób nie otrzymuje jeszcze emerytur na konto? Na co senior powinien zwrócić uwagę przy zakładaniu ROR? Rozmawiam o tym z zaproszonymi ekspertami: Agnieszką Lidke-Orzechowską, dyrektorką Centrum Bankowości Codziennej w ING Banku Śląskim, Zbigniewem Wiśniewskim, wiceprezesem Fundacji Polska Bezgotówkowa, Pawłem Jaroszkiem, członkiem zarządu ZUS oraz prof. Michałem Polasikiem z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
-
Z Darią Auguścik z Mastercarda, Adamem Tenczą z PayTela oraz Marcinem Olędzkim z fundacji Polska Bezgotówkowa rozmawiam o najnowszych rozwiązaniach płatniczych w e-commerce. Czy więcej zawsze znaczy lepiej? Czym jest Click to Pay i kiedy w ten sposób będą mogli płacić internauci w Polsce? Posłuchajcie Bezgotówkowego Podcastu cashless.pl.
-
Ranking najbardziej bezgotówkowych miast w Polsce Cashless Cities to projekt, którego celem jest promowanie samorządów dbających o rozwój płatności elektronicznych na swoim terenie. Na podstawie danych uzyskanych z urzędów miejskich oceniamy stopień zaawansowania poszczególnych ośrodków w budowie nowoczesnego systemu płatniczego.
Wyniki tegorocznej edycji Cashless Cities ogłosiliśmy podczas uroczystej gali towarzyszącej wydarzeniu Local Trends, odbywającemu się w Poznaniu. W uroczystości, oprócz redaktora naczelnego cashless.pl Jacka Uryniuka, wzięła udział Joanna Erdman, prezeska Fundacji Polska Bezgotówkowa, która jest partnerem projektu.
-
Jakie atrakcje przygotowała branża cashless z okazji Tygodnia płatności bezgotówkowych, w czym można uczestniczyć, gdzie i co można wygrać? Jak i czym będziemy płacić za kilka lat? Rozmawiamy z ekspertami: Katarzyną Zubrzycką z organizacji płatniczej VISA, Anną Spychalską-Grzeszek, dyrektorką marketingu i produktów w Fundacji Polska Bezgotówkowa oraz Jerzym Hołubem, dyrektorem marketingu w organizacji płatniczej Mastercard.
-
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o terminalach na telefonie, ale boicie się zapytać. O tym, czym jest terminal aplikacyjny, kto może z niego korzystać, jak można go zainstalować na telefonie oraz ile to kosztuje, opowiadają: Monika Grabowska, dyrektorka odpowiedzialna za sprzedaż i współpracę z agentami rozliczeniowymi w Fundacji Polska Bezgotówkowa, Artur Żymańczyk, szef Wordline Polska oraz Tomasz Zagrajek, dyrektor w organizacji płatniczej Mastercard.
-
Organizacje społeczne, kościoły i związki wyznaniowe mogą korzystać z nowych rozwiązań bezgotówkowych przy pozyskiwaniu środków finansowych potrzebnych do realizacji swoich zadań. O mikrodonacjach, datkomatach, terminalach i innych ciekawych projektach redaktor Piotr Dziubak z portalu Cashless.pl rozmawia z: Elżbietą Burligą, dyrektorką ds. rozwoju w Fiserv Polska, Zbigniewem Wiśniewskim, wiceprezesem fundacji Polska Bezgotówkowa oraz Krzysztofem Adamskim, prezesem spółki BetterPOS i pomysłodawcą projektu Donateo.
-
Dlaczego rok 2022 może być przełomowy dla płatności elektronicznych?
Co zmienia zobowiązanie przedsiębiorców do akceptacji płatności elektronicznych obowiązujące od 1 stycznia?
Z czym będzie się wiązać komercjalizacja apek do płatności zbliżeniowych instalowanych w naszych smartfonach?
Co oznacza wzrost roli płatności wykorzystujących otwartą bankowość?
Na te i inne tematy dyskutują eksperci w czasie wydarzenia Cashless Breakfest:
Joanna Erdman, wiceprezeska fundacji Polska Bezgotówkowa Kamil Adamski, dyrektor w ING, Krzysztof Hejduk, dyrektor na Polskę fintechu kevin.Partnerem głównym wydarzenia jest ING Bank Śląski.
-
Redakcja serwisu cashless.pl ogłosiła wyniki tegorocznej edycji "Rankingu najbardziej wpływowych kobiet branży płatniczej". Głosami kapituły pierwsze miejsce zajęła Grażyna Ciurzyńska, prezeska fundacji Polska Bezgotówkowa. Wśród wschodzących gwiazd branży płatniczej 2022 na pierwszym miejscu wyróżniono Joannę Genςkan, konsultantkę ds. klientów strategicznych w organizacji Visa.
W tym odcinku Bezgotówkowego podcastu Ida Krzemińska-Albrycht, redaktor prowadząca portalu Cashless.pl, rozmawia z finalistką rankingu Kamilą Kaliszyk, dyrektorką ds. rozwoju w polskim oddziale Mastercard Europe oraz członkinią kapituły, Izabelą Szatkowską, dyrektorkę ds. sprzedaży w Tag Systems.
W raporcie, dostępnym na stronie Cashless.pl, oprócz wyników rankingu, znajdziesz sylwetki 20 najbardziej wpływowych kobiet branży płatniczej 2022 i 10 "wschodzących gwiazd". Publikacja jest do pobrania tutaj.
-
Zapraszamy do zapoznania się z "Panoramą polskich płatności 2021", przeglądem 230 firm i innych przedsięwzięć z branży obrotu bezgotówkowego. To już druga edycja projektu (zeszłoroczna nosiła nazwę "Mapa polskich płatności"). Z okazji prezentacji raportu odbyła się debata ekspertów, którą moderował Jacek Uryniuk, redaktor naczelny portalu Cashless.pl. W debacie wzięli udział:
Patrycja Rajczykowska-Strugalska (Santander Bank Polska) Paweł Bułgaryn (Ministerstwo Finansów) Robert Łaniewski (Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego)Drugi temat podcastu to wyniki plebiscytu czytelników naszego portalu - Cashless Pay 2021.
Które rozwiązanie płatnicze wprowadzone w 2021 roku uzyskało tytuł najciekawszego? Która karta płatnicza została uznana za najciekawszą kartę roku 2021? Którzy uczestnicy plebiscytu otrzymali nagrody za najciekawsze uzasadnienie swojego wyboru?Cały raport "Panorama polskich płatności 2021" wraz z wynikami plebiscytu można pobrać ze strony https://Cashless.pl.
-
PZU Cash to narzędzie dla pracodawców, za pomocą którego mogą oni oferować swoim pracownikom benefity finansowe w postaci bezpiecznych pożyczek, wcześniejszej wypłaty wynagrodzenia (minipożyczek) czy kredytów na atrakcyjnych warunkach. O fintechowym rodowodzie tego projektu, jego roli na platformie PZU Benefity, korzyściach dla pracowników i pracodawców oraz o pożegnaniu z owocowymi czwartkami rozmawia z Weroniką Dejneką, prezes PZU Cash, Ida Krzemińska-Albrycht.
Więcej na temat PZU Cash w tekście: Portal Cash: szybko, zdalnie, bez zbędnych formalności – czyli nowy benefit finansowy dla pracowników https://www.cashless.pl/11006-pzu-cash
-
Wykorzystanie nowych technologii w ubezpieczeniach i startupowy duch - to najkrótszy opis insurtechów.
Czego potrzebują insurtechy?
Czego oczekują od nich ubezpieczyciele?
Jakie są perspektywy rozwoju insurtechów w Polsce?
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy ekspertów przeprowadzonej przy okazji premiery raportu Cashless.pl pt. Insurtechy w Polsce. Gośćmi autorki raportu Idy Krzemińskiej-Albrycht byli: Artur Olech (insurtech Trasti), Szymon Staśczak (VISA), Jan Kastory (fundusz astorya.vc) i Marcin Kurczab (Laboratorium Innowacji PZU).
Partnerami raportu są VISA i PZU.
Raport jest dostępny na stronie https://www.cashless.pl/report/insurtechy-w-polsce-raport.pdf
-
Ile transakcji odbywa się z wykorzystaniem płatności odroczonych w Polsce? W jakiej kondycji ekonomicznej są dostawcy usług z zakresu BNPL (ang. buy now, pay later)? Ile kosztuje obsługa płatności odroczonych?
Jacek Uryniuk, redaktor naczelny cashless.pl. podczas wydarzenia Cashless Breakfast po raz pierwszy zaprezentował raport "Płatności odroczone w Polsce 2021". Poprowadził też dyskusję, w której uczestniczyli:
Igor Zacharjasz, szef Studia Innowacji Visy w Warszawie,
Adrian Kurowski, country manager Visy w Polsce,
Adam Miziołek, country manager Twisto w Polsce
oraz Radosław Nawrocki, prezes PayPo.
Partnerem głównym raportu i wydarzenia jest Visa. Partnerem wspierającym zostało Twisto.
Raport jest dostępny na stronie: https://www.cashless.pl/10647-platnosci-odroczone-w-polsce-w-2021-r-raport-cashless
-
Redakcja cashless.pl przedstawia najnowszy raport dotyczący bankowości dla dzieci. Na podstawie przeprowadzonych wśród bankowców ankiet oraz informacji uzyskanych od specjalistów przygotowaliśmy opis obecnie oferowanych usług. O tym jak edukować (nie tylko najmłodszych) na temat instrumentów finansowych opowiada szef Visa w Polsce, Adrian Kurowski - tata praktyk. Z podcastu dowiesz się także, co robi Visa by transakcje dzieci były bezpieczne i jak dba o edukację finansową najmłodszych.
Rozmawiał Piotr Dziubak, redaktor portalu Cashless.pl - Mostrar mais