Episódios

  • U novoj epizodi Blablaonice, razgovaram s prijateljicom Jelenom, s kojom dijelim strast prema čitanju i filozofiranju. Osvrćemo se na proteklu godinu kroz temu zahvalnosti, istražujući je kroz osobne priče i iskustva. Jelena dijeli svoja tri razloga zahvalnosti: putovanje u Japan, ponovno otkrivanje pisanja kao hobija i stjecanje novih prijateljstava. Kroz ovaj razgovor razmišljamo o značaju zahvalnosti u našim životima, uključujući i kako su upravo naši zajednički razgovori meni bili inspiracija za pokretanje ovog podcasta.

    Produbljujemo temu zahvalnosti istražujući njene različite dimenzije – od prepoznavanja vrijednosti izazovnih situacija do zahvalnosti prema sebi i svojim postignućima. Razmatramo vezu između pažnje, empatije i ljubaznosti, ističući kako male geste koje često uzimamo zdravo za gotovo mogu imati veliki značaj. Diskutiramo i o tamnijim stranama zahvalnosti, poput njenog manipulativnog korištenja, ali i djelimo praktične savjete za poticanje zahvalnosti u svakodnevnom životu.

    Epizodu završavamo preporukama knjiga koje su nas inspirirale, i pozivamo te da razmotriš vlastite perspektive i kreneš u Novu godinu s više zahvalnosti i optimizma.

    Teme obrađenje u epizodi:

    Definicija zahvalnosti i njezino značenje kroz subjektivnu perspektivu

    Zahvalnost prema sebi, uz dileme i izazove kako je prepoznati i izraziti

    Utjecaj empatije na prepoznavanje i izražavanje zahvalnosti

    Preporuke knjiga koje inspiriraju zahvalnost: Stoner Johna Williamsa i Tajna povijest Donne Tartt

    Refleksija o tome kako zahvalnost utječe na kvalitetu života i svakodnevne izbore

    Piši mi: [email protected]

    Povežimo se:

    IG:⁠⁠⁠ https://www.instagram.com/luana_poleis/⁠⁠⁠

    Više o meni i radu sa mnom:⁠⁠⁠ linktr.ee/Luana.poleis

  • U ovoj epizodi Blablaonice istražujem složenu povezanost između hrane i emocija. Koliko često posežeš za hranom kada nisi fizički gladna ili gladan, već te pokreću osjećaji poput tuge, stresa, frustracije ili dosade? Ovo je pravi trenutak da zastaneš, osluhneš svoje tijelo i napraviš introspekciju.

    Podijelila sam razlike između fizičke i emocionalne gladi:

    Kako prepoznati emocionalne okidače za jedenje? Zašto hrana postaje emocionalna utjeha? Kako razviti svjesnost o svojim emocijama i pronaći zdravije načine nošenja s njima? Jesam li fizički gladna/g gladan? Što zapravo osjećam u ovom trenutku? Što mi stvarno treba kako bih se bolje osjećala/o?

    Kroz priču o Ivani, primjeru u kojem ćeš se možda prepoznati, pokazujem ti zašto emocionalno jedenje nije znak slabosti ili manjka discipline. To je način na koji pokušavamo umiriti ili čak utišati emocije. Naučit ćeš korak po korak kako prepoznati svoje stvarne potrebe i promijeniti prehrambene navike na način koji podržava tvoje emocionalno blagostanje.Vodim te kroz jednostavne alate koji će ti pomoći da staneš, udahneš i postaviš sebi ključna pitanja:Tvoje tijelo nije neprijatelj, već saveznik. Razumijevanje signala koje ti šalje prvi je korak prema većem samoprihvaćanju i kvalitetnijem životu.

    Piši mi: [email protected]

    Povežimo se:

    IG:⁠⁠ https://www.instagram.com/luana_poleis/⁠⁠

    Više o meni i radu sa mnom:⁠⁠ linktr.ee/Luana.poleis

  • Estão a faltar episódios?

    Clique aqui para atualizar o feed.

  • U današnjoj epizodi Blablaonica podcasta dijelim s tobom svoju perspektivu o povezanosti hrane, emocija i tjelesne slike. Kroz priče, primjere i praktične alate, vodim te prema boljem razumijevanju što ti tvoje tijelo pokušava reći i kako tvoj unutarnji dijalog utječe na tvoje osjećaje i percepciju sebe. Govorim o mitu idealne tjelesne težine koji nas prati već 200 godina, o društvenim pritiscima i uvjerenjima koja oblikuju naš odnos prema tijelu i zdravlju. Pokazat ću ti kako možeš prepoznati kritičke misli koje te sputavaju i naučiti ih zamijeniti s više nježnosti, prihvaćanja i zahvalnosti prema svom tijelu.

    Vjerujem da je stvaranje boljeg odnosa sa sobom i svojim tijelom ključ za emocionalno blagostanje. Osvrnut ću se na to kako hrana često postaje utjeha ili bijeg od onoga što osjećamo i kako možeš prepoznati te obrasce. Umjesto da se usmjeravamo na brojeve na vagi, vrijeme je da redefiniramo što za nas znači zdravlje i kako možemo postići unutarnju ravnotežu.

    U sljedećoj epizodi dublje ću istražiti emocionalne okidače za jedenje i podijeliti korisne savjete kako ih prepoznati. Pridruži mi se i započni svoje putovanje prema boljim odnosima sa sobom i svojim tijelom.

    Teme obrađene u epizodi:

    Mit o idealnoj tjelesnoj težini

    Hrana kao utjeha ili bijeg

    Društveni pritisci i tjelesna slika

    Negativan unutarnji dijalog

    Zahvalnost prema tijelu

    Emocionalno blagostanje

    Piši mi: [email protected]

    Povežimo se:

    IG:⁠ https://www.instagram.com/luana_poleis/⁠

    Više o meni i radu sa mnom:⁠ linktr.ee/Luana.poleis

  • U ovoj epizodi podcasta Blablaonica otkrivam što se krije iza fenomena ghostinga – iznenadnog prekida komunikacije bez objašnjenja. Zajedno s mojim bratom Erikom, istražujem kako društvene mreže i tehnologija oblikuju naše odnose, od prijateljskih do romantičnih i poslovnih. Razgovaramo o povezanosti ghostinga s prokrastinacijom, informacijskim preopterećenjem i zamorom od komunikacije. Erik dijeli svoje stavove o promijenjenoj dinamici razgovora u digitalnom dobu, dok ja naglašavam emocionalne posljedice koje ghosting ostavlja, poput nesigurnosti, frustracije i osjećaja napuštenosti.

    Dotaknuli smo se različitih oblika ghostinga, od "zombinga" do "orbitinga", i ponudili konkretne savjete kako se nositi s ovim iskustvom. Raspravljamo o važnosti iskrene komunikacije te kako razumijevanje vlastitih emocija može pomoći u prevladavanju ovih izazova. Zaključili smo da ghosting više govori o osobi koja ga prakticira nego o onoj koja ga doživi, te naglasili potrebu za međusobnim poštovanjem i otvorenošću u svim vrstama odnosa.

    Teme iz ove epizode:

    Što je ghosting i zašto se događa? Prokrastinacija i preopterećenje informacijama: skrivene veze s ghostingom Emocionalni učinci ghostinga: kako se nositi s osjećajem napuštenosti? "Zombing" i "orbiting": moderni oblici ghostinga Kako izbjeći ghosting i komunicirati s poštovanjem?

    Piši mi: [email protected]

    Povežimo se:

    IG: https://www.instagram.com/luana_poleis/

    Više o meni i radu sa mnom: linktr.ee/Luana.poleis

  • U ovom izdanju podcasta BlaBlaOnica istražila sam aspekte donošenja odluka i kako se nositi s nesigurnostima koje prate te procese. Analizirala sam osjećaje nesigurnosti, strahove i vrijednosti koji oblikuju naše odluke te podijelila kako pronaći ravnotežu između intuicije i racionalnog razmišljanja.

    Tri ključna faktora koji nas često koče u odlučivanju su strah od pogreške, perfekcionizam i nedostatak povjerenja u sebe. Objasnila sam kako prepoznati i prevladati te izazove, uz pomoć introspektivnih pitanja koja nam omogućuju dublje razumijevanje vlastitih unutarnjih procesa. Poseban naglasak stavila sam na razjašnjavanje osobnih vrijednosti i njihovu ulogu kao unutarnjeg kompasa prilikom donošenja odluka. Ova epizoda nije samo teorija; u njoj sam podijelila i konkretne savjete i priče koje pokazuju kako male promjene mogu donijeti veliku sigurnost u donošenju odluka. Nadam se da će ti pomoći da pronađeš ravnotežu između intuicije i racionalnog razmišljanja – onaj ključni balans koji nas vodi prema odlukama koje odražavaju ono što zaista jesmo.

    Teme obrađene u ovoj epizodi:

    Kako prepoznati i prevladati strah od pogreške u donošenju odluka Zašto savršena odluka ne postoji Introspektivna pitanja koja mogu pomoći da razumiješ vlastite strahove i želje Kako razjašnjavanje osobnih vrijednosti može postati tvoj unutarnji kompas Male, praktične korake za testiranje odluka i smanjenje nesigurnosti

    Piši mi: [email protected]

    Povežimo se:

    IG: https://www.instagram.com/luana_poleis/ Više o meni i radu sa mnom: linktr.ee/Luana.poleis
  • Unutarnji kritičar je glas koji nas često preplavljuje mislima o tome da nismo dovoljno dobri ili da smo mogli bolje. U ovoj epizodi istražujem kako prepoznati tog unutarnjeg suputnika i kako njegove kritike utiču na naše mentalno zdravlje i osobni razvoj. Podijelila sam više o tome kako nastaje unutarnji kritičar, kako nas društvene norme i nisko samopouzdanje drže u začaranom krugu i na koji način možemo postaviti granice tom glasu kako bismo stvorili harmoniju ličnosti.

    Jedan od ključnih koraka ka oslobađanju od preplavljujućih misli je vođenje dnevnika misli, kroz koji možeš dati prostor svom unutarnjem kritičaru, ali ga i naučiti granicama. "Zapiši, poslušaj, zahvali se i kreni dalje" – mantra je ove epizode. Ako si se ikada zapitala ili zapitao kako upravljati kritikama iznutra i osloboditi se destruktivnih obrazaca, ova epizoda nudi praktične alate i uvide za postizanje mentalne harmonije i ličnog rasta.

    Teme obrađenje u ovoj epizodi:

    Tko je zapravo tvoj unutarnji kritičar – saveznik ili saboter? Unutarnji kritičar drži te u zoni komfora Postavi granice svom unutarnjem kritičaru uz pomoć dnevnika misli Društvene norme i odgoj oblikuju tvog unutarnjeg kritičara Prigrli unutarnjeg kritičara i uspostavi harmoniju sa sobom

    Piši mi: [email protected]

    Povežimo se:

    IG: https://www.instagram.com/luana_poleis/ Više o meni i radu sa mnom: linktr.ee/Luana.poleis

  • Blablaonica je za sve one koji traže duboko razumijevanje sebe i svojih emocija te pronalazak mirnih luka usred burnih voda života. Osmišljena je za ljude željnih autentičnosti koji su umorni od površnih savjeta samopomoći. Luana Poleis, psihoterapeutkinja i stručnjakinja za mentalno zdravlje, vodi vas kroz proces osvještavanja vlastite svijesti te preuzimanja odgovornosti za sebe radi ostvarivanja istinski dubokih promjena. Svojom stručnošću i empatijom Luana će vas podržati u otkrićima vaše unutarnje snage i vođenju putem prema miru i prihvaćanju sebe. Ako žudite za kutkom gdje ćete pronaći bolje razumijevanje sebe - ovo je podcast stvoren baš za vas.

    Piši mi: [email protected]žimo se: IG: https://www.instagram.com/luana_poleis/Više o meni i radu sa mnom: linktr.ee/Luana.poleis