Relacionados
-
Ми обговорюємо проблемні питання науки, які кидають виклики сучасному суспільству. Щонеділі розкриваємо нову історію.
-
Historie i wydarzenia, które przyjmujemy za pewnik, często są jedynie mitem, który z każdą opowieścią ewoluuje. Oddzielamy fakty od fikcji, rozkładamy współczesne mity na czynniki pierwsze i serwujemy w zwięzłej, przystępnej formie.
-
Świat nieustannie się zmienia. Codziennie budzimy się w nowej rzeczywistości. To podcast o tych zmianach - wszechobecnej sztucznej inteligencji, robotach, genetyce. Chcesz za nimi nadążyć? Posłuchaj Ludzkości poprawionej!
-
Ag Future focuses on the challenges and opportunities that exist within the agricultural sector. Join us as farmers, entrepreneurs and other agri-food industry leaders, both on and off the farm, discuss some of the most significant issues facing our planet and how they are working together for a better tomorrow.
-
Witaj w świecie technologii! Blok Techniczny to podcast, który zabierze cię w niezwykłą podróż po świecie elektroniki, wynalazków, nauki i gadżetów. Odkrywaj z nami najnowsze trendy w dziedzinie elektronicznej rozrywki i zanurz się w historii rozwoju sprzętu komputerowego i informatyki. Redaktor Komputer Świata Bartłomiej Sieja i jego goście analizują odbywające się na naszych oczach zmiany i przewidują kierunki rozwoju coraz bardziej zależnego od technologii świata.
-
Welcome to the AI Tomorrow Podcast, a podcast exploring topics of artificial intelligence, consciousness and AI Ethics. AI Tomorrow Podcast is hosted by Bart Pohorecki and is affiliated with The School of Philosophy, Psychology and Language Sciences at The University of Edinburgh. Available on all streaming platforms including YouTube.
-
If you’re a pharmacovigilance, benefit risk management or epidemiology professional, or another stakeholder concerned about drug safety, Safety Signals is the podcast for you. You’ll hear from leading practitioners, scientists, and technologists who are working hard to make pharmaceuticals as safe and effective as possible.
-
Nauka w Praktyce to podcast prowadzony przez Studenckie Koło Naukowe OrgChem działające na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jesteśmy grupą studentów, którzy są ciekawi nauki i pasjonują się zagadnieniami związanymi z biotechnologią.
Biotechnologia to dziedzina nauki, która skupia się na zastosowaniu organizmów żywych oraz ich komórek, tkanek i molekuł do rozwiązywania różnych problemów świata współczesnego. Medycyna – nowe metody diagnostyki i terapii chorób, jak również produkcja leków i szczepionek. Ochrona środowiska - oczyszczanie wód, gleb i powietrza z zanieczyszczeń. Produkcja żywności – funkcjonalizacja produktów spożywczych. Biopaliwa – pozyskiwanie alternatywnych źródeł energii. Inżynieria genetyczna – ukierunkowanie metabolizmu roślin, zwierząt i mikroorganizmów na produkcje pożądanych przez na związków.Nasza misja jest prosta: chcemy przybliżyć słuchaczom ten niezwykle interdyscyplinarny świat łączący w sobie elementy biologii, chemii oraz technologii. Rozmawiamy z interesujących gośćmi, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami, a na co dzień pracują w laboratoriach, ośrodkach badawczych i przemyśle. Biotechnologia to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin nauki, która ma ogromny wpływ na nasze życie codzienne. Sprawdźcie sami! -
Join Darryl Willis, Microsoft Corporate Vice President Energy & Resources Industry, as he speaks with industry experts and thought leaders sharing their insights and perspectives on the current state and future opportunities across the energy sector. These discussions highlight how digital technology is driving innovation to enable and accelerate the delivery of secure, equitable and sustainable energy to all. Visit PartnerInnovation.microsoft.com to learn more.
-
Zdrowie i biomechanika – odkryj potęgę śląskiej nauki! To cykl wakacyjnych podcastów, które nagrywamy wspólnie z redaktorem Jarkiem Juszkiewiczem, dziennikarzem radia357 i właścicielem głosu, który zna chyba każdy kierowca w Polsce. Nie zabraknie w nim informacji na temat działalności EHTIC i współpracy z Robertem Lewandowskim, a także kształcenia na Politechnice Śląskiej. Porozmawiamy też o wpływie sztucznej inteligencji na rozwój medycyny oraz o naszym ukochanym Śląsku, czy ma szansę stać się polską Doliną Krzemową?
-
Welcome to Design Kitchen with Angel and Steven, where we provide inspiration for innovation.
We are here to make engineering fun to inspire future generations, connect ideas to action, and offer support for anyone who is looking to kick off the next products of their dreams.
Meet Steven and Angel:
Steven - Design Kitchen Co-host | Design Engineer.
Angel Lopez - Design Kitchen Co-host | Infinity Skies Corp Founder.
- Contact: [email protected]
- Website: www.infinitysks.com
- Social Media:
Follow Infinity Skies Corp - https://www.infinitysks.com
Instagram: https://www.instagram.com/infinitysks/
FaceBook: https://www.facebook.com/infinitysks
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/infinity-skies-corp
Twitter: https://twitter.com/SkiesCorp
Design Kitchen - “Inspiration for Innovation” http://www.designkitchen.org/
Follow Design Kitchen - FaceBook: https://www.facebook.com/Design-Kitchen-105565635175988
Twitter: https://www.twitter.com/DesignKitchen7
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCsWvPsvKFmMVpRNIb52pT7A
Follow Angel on – https://www.LookUpAngel.com https://www.Sculpted89.com
Email: [email protected]
Instagram: https://www.instagram.com/sculpted89_/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/angel-lopez-11a012110/
FaceBook: https://www.facebook.com/Angel-Lopez-101384348932957/ -
«جایی برای فکر کردن»
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
-
Następny odcinek 9 stycznia! Radio Naukowe to podcast naukowy tworzony przez dziennikarkę Karolinę Głowacką. Tu na pierwszym planie są naukowczynie i naukowcy. Opowiadają - fenomenalnie! - o swoich dziedzinach wiedzy, aktualnych badaniach i wyzwaniach na przyszłość. Rozmawiamy nie tylko o tym CO wiemy, ale też SKĄD to wiemy. Zobacz nasze Wydawnictwo RN: https://radionaukowe.pl/wydawnictwo/ 👉 Zostań Patronem: https://patronite.pl/radionaukowe 👉 Wesprzyj jednorazowo: https://suppi.pl/radionaukowe 👉 Więcej: https://radionaukowe.pl/ 👉 Sprawdź nasze WYDAWNICTWO RN https://radionaukowe.pl//wydawnictwo, audiobooki dla naszej publiczności taniej, skorzystaj z kodu: sluchamRN
-
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie. Odkrywa możliwości działania, jakie w różnych sferach życia daje psychologia. Jego założeniem jest udostępnienie rzetelnej wiedzy psychologicznej, do której można sięgać niezależnie od miejsca i czasu, w jakim się znajdujemy. Więcej o projekcie: psyche.swps.pl
-
Подкаст про космос, його освоєння та Всесвіт.
-
Don’t Just Talk about Geocaching, GO Geocaching!
-
Meet the world’s top data and analytics leaders transforming how we do business. Hear case studies, industry insights, and personal lessons from the executives leading the data revolution.
Join host Cindi Howson, Chief Data Strategy Officer at ThoughtSpot, every other Wednesday to meet the leaders and teams at the cutting edge. -
Spora część mojego życia to tzw. seria fortunnych zdarzeń. Chciałem zostać lekarzem, a zostałem fizykiem. Pojechałem zwiedzać Wiedeń, a poznałem żonę. Chciałem robić doktorat i wyjechałem na prawie 4 lata do największego centrum naukowego w Europie. Chcieliśmy powiększyć rodzinę i urodziły się bliźniaki. W końcu wróciliśmy z emigracji, żebym mógł zostać naukowcem, a zostałem dziennikarzem.
Nazywam się Tomasz Rożek. Z wykształcenia jestem fizykiem a z zawodu dziennikarzem naukowym. Kieruję działem naukowym w tygodniku Gość Niedzielny. Współpracuję lub współpracowałem z wieloma mediami m.in.: z redakcjami: Pytanie na Śniadanie, Teleexpress, Dzień Dobry TVN; Wiedzą i Życiem, magazynem National Geographic, Gazetą Wyborczą, Rzeczpospolitą, magazynem Focus. Byłem autorem oraz prowadzącym program Sonda2 w TVP2. Wspóltworzyłem programy radiowe: „Pytania z kosmosu” oraz Klub Trójki.
Piszę nie tylko dla periodyków. Moja pierwsza książka „Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnymi” (2011, Demart) została uznana za najlepszą książkę popularno-naukową sezonu 2010-2011. W 2012 roku napisałem „Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd” (WAB). W 2014 roku ukazała się moja książka „Kosmos” (WAB). W 2015 roku ukazał się „Człowiek” (WAB). To dwie części pop-naukowej trylogii. W trzeciej części opiszę mikrokosmos.
Prowadzę pop-naukowego vbloga Nauka. To lubię i facebookowy fanpage Nauka.To lubię. A od teraz także podcast.
Jestem obecny w dyskusjach na Twiterze oraz Instagramie.
Jestem szczęśliwym tatą bliźniaków Zuzi i Janka, oraz mężem Ani. Mieszkamy na Śląsku. -
Psychologia. Terapia. Zdrowie psychiczne. Dbanie o siebie.
Monika Kotlarek - psycholog, terapeutka, autorka książek.
Dzielę się wiedzą i doświadczeniem.
Psychoedukuję. Łamię tabu. Walczę ze stygmatyzacją.