Episódios
-
Een ongeslagen status van negen officiële wedstrijden achter elkaar. Een derde plaats op de puntenranglijst over 2025. En een plek in de halve finale van het bekertoernooi. De goed-nieuws-show van Heracles houdt niet op. Laatste resultaat: een 4-2 huiszege op Go Ahead Eagles. Logisch dat de sfeer in de podcast HeraKlets positief is. Dat is dit seizoen wel eens anders geweest bij de clubvolgers Ralph Blijlevens en Henk van Schuppen.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Heracles plaatste zich dinsdag voor de halve finale van het bekertoernooi. De 2-0 thuiszege op FC Utrecht in de kwartfinale deed het Asito Stadion koken van opwinding. Een dekselse stunt van de ploeg van Erwin van de Looi, die dit seizoen in de eredivisie zo moeizaam draait. Alle reden voor een extra aflevering van HeraKlets. Clubvolgers Ralph Blijlevens en Henk van Schuppen zijn positief maar waken voor euforie.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Estão a faltar episódios?
-
Tussen het 1-1 gelijk spel bij NAC (vrijdag) en de bekerwedstrijd tegen FC Utrecht (dinsdag) maken de mannen van HeraKlets de balans op in het Asito Stadion. Clubvolgers Ralph Blijlevens en Henk van Schuppen voorspellen een hele spannende dinsdag. Niet alleen omdat Heracles zich via een thuiszege op FC Utrecht zo maar kan plaatsen voor de halve finale van het bekertoernooi.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Moet Heracles Brian de Keersmaecker verkopen als er een zeer aantrekkelijk bod van ruim vier miljoen ligt? Nee, zegt clubwatcher Ralph Blijlevens in HeraKlets: „Dat risico kun je niet nemen in deze degradatiestrijd”. Henk van Schuppen denkt er anders: „Ja. Heracles heeft dat geld hard nodig. Als de kans zich voordoet moet je dat doen. Dat is altijd zo geweest bij deze club”.
De clubvolgers worden het hierover niet eens in de podcast. Ze zitten meer op één lijn bij de benadering van het volgende klusje waar Heracles voor staat: de miniwedstrijd tegen FC Groningen, dinsdag in het Asito Stadion. De aftrap van dit restantje van de op 21 december gestaakte wedstrijd is om 20 uur. Het scorebord staat op 1-1. De klok op 78 minuten. Inclusief blessuretijd nog hooguit 20 minuten te spelen. En nog iets: FC Groningen speelt met tien man.
Bizarre opdracht
„Winnen moet”, zegt Blijlevens resoluut. „FC Groningen is een directe concurrent onderin. Dit is een unie kans.” Van Schuppen: „Het wordt aanvallen met de rem erop. Groningen gaat loeren op de counter”. Dat sprake is van een bizarre opdracht is wel duidelijk. Staf en selectie hebben dit nooit eerder meegemaakt. Volgens Blijlevens kunnen ze prima voortborduren op de goede wedstrijd tegen FC Utrecht.
De clubwatcher vindt het wel onbegrijpelijk dat de Almeloërs toen voor de zoveelste keer dit seizoen de zege in blessuretijd lieten glippen (1-1). Van Schuppen koestert vooral de 91 minuten voor die gelijkmaker: „Ik heb eindelijk weer eens een mooie wedstrijd gezien. Dat was lang geleden. Die vrije trap was geweldig genomen. Daar kon niemand wat aan doen.”
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Heracles heeft een mooi weekje achter de rug. Twee 0-2 uitzeges kort achter. De overwinningen op De Graafschap en Almere City leverden een plek in de kwartfinale van het bekertoernooi en een positieverbetering op de ranglijst op. Welkome resultaten na een vervelende periode met slecht voetbal, slechte- en gestaakte wedstrijden en onrust onder supporters. Genoeg stof voor een nieuwe aflevering van de podcast HeraKlets.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Wat gebeurde er allemaal in de eerste competitiewedstrijd van Heracles in 2025? Het 1-1 gelijk spel tegen Sparta leverde veel verhalen op. En stof tot discussie. Waarom liep het voor geen meter bij de Almeloërs? Hoe veel geluk kun je hebben? Want ondanks het dramatische niveau van de thuisploeg en legio kansen voor Sparta sleepte Heracles er in blessuretijd nog een gelijk spel uit.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Een nieuw jasje voor HeraKlets. De Tubantia-podcast over Heracles wordt met met ingang van 2025 gemaakt door clubwatcher Ralph Blijlevens en Henk van Schuppen, die als journalist annex supporter aanschuift. Hij komt in de plaats van Frank Bussink. Het Tubantia-duo gaat HeraKlets wekelijks op maandag maken. In deze aflevering verschillen de heren van mening over de kwaliteit van de selectie van de Almelose profclub.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Heracles is halverwege de missie van de laatste voetbalweek van 2024. Na de bekerzege op NEC wacht zaterdagavond FC Groningen thuis in Almelo. Wat gaat het worden? Clubwatcher Ralph Blijlevens en Henk van Schuppen kijken in de laatste aflevering van de podcast HeraKlets terug én vooruit.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
De nederlaag bij Feyenoord van Heracles Almelo was misschien wel ingecalculeerd, maar dat de score zo groot zo uitpakken, was vervelend. Heracles verloor met 5-2 in De Kuip. Positieve punten? Er wordt twee keer gescoord in een uitduel. En verder? Het is zoeken. Ook in de nieuwste aflevering van de podcast HeraKlets.
Clubwatcher Ralph Blijlevens is kritisch. Hij ziet dat Heracles bij iedere hoekschop tegen aan het stuntelen is. Tegen Feyenoord vielen er drie tegentreffers uit een hoekschop. „Het lijkt erop alsof ze maar wat doen bij corners", zegt Ralph. „Er wordt niet aan afspraken gehouden.”
Host Frank Bussink is benieuwd of Ralph een verbetering ziet in het spel van Heracles, want onderaan de streep hebben de Almeloërs minder punten dan op hetzelfde moment een jaar terug. Wat Ralph daarvan vindt? Dat hoor je in de nieuwste aflevering.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Heracles Almelo heeft een klein wonder nodig om een resultaat te halen in De Kuip zaterdagavond. De Almeloërs gaan op de bezoek bij Feyenoord, dat na een midweekse zege in de Champions League blaakt van het zelfvertrouwen.
Clubwatcher Ralph Blijlevens is in een nieuwe aflevering van de podcast HeraKlets duidelijk: Erwin van de Looi gaat met dezelfde elf spelen als de afgelopen weken tegen AZ en Fortuna. Host Frank Bussink stelt nog voor om Lorenzo Milani op te stellen tegenover Feyenoord-revelatie Anis Hadj Moussa, maar dat gaat Van de Looi niet doen, denkt Ralph.
Buiten de wedstrijdperikelen om, was er ook nieuws vanuit de ziekenboeg. Stijn Bultman heeft die verlaten en stond weer op het trainingsveld, maar de weg naar een rentree is nog lang. „Het zou mooi zijn als hij dit seizoen nog in actie komt", aldus Ralph.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Wederom geen thuisoverwinning voor Heracles Almelo. De ploeg van trainer Erwin van de Looi kwam niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen Fortuna Sittard. Teleurstellend? In een nieuwe aflevering van de podcast HeraKlets blikken clubwatcher Ralph Blijlevens en host Frank Bussink terug op het duel van zaterdagavond.
Frank vindt de remise tegen Fortuna teleurstellend. Ralph plaatst daar enige vraagtekens bij. „Ik heb zaterdagavond wel een heel goede tegenstander gezien", vertelt Ralph. „Terwijl de teneur was dat Fortuna grafvoetbal speelt.”
Door het uitblijven van resultaten tegen de mindere goden in de eredivisie, begint het gemor over technisch directeur Nico-Jan Hoogma op te borrelen. Terecht? En is Brian De Keersmaecker niet te veel bezig met brandjes blussen overal op het veld? En wat vindt Ralph van het optreden van Mario Engels. Genoeg om te bespreken.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Heracles Almelo speelt zaterdagavond tegen Fortuna Sittard een must win. De Almeloërs hebben de punten keihard nodig om weg te blijven bij die vervelende zestiende plaats in de Eredivisie.
In een nieuwe aflevering van de podcast HeraKlets blikt clubwatcher Ralph Blijlevens met host Frank Bussink vooruit op het duel van zaterdagavond in het Asito Stadion. „Het is nog geen alarmfase 1, maar je moet nu wel op gaan passen", vindt Frank. Ralph vindt het ook nog te vroeg om te spreken van die alarmfase, maar ziet ook dat de punten meer dan welkom zijn.
Zeker dit weekend, waarin veel ploegen die een paar plekken boven Heracles staan elkaar treffen, kan een driepunter maar zo een paar plekjes winst betekenen.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Opnieuw duurde een eredivisieduel van Heracles Almelo een paar minuten te lang. In Alkmaar verloren de Almeloërs met 1-0 van AZ. Geen schande, maar uiteindelijk voelt het wel weer alsof een punt werd weggegeven.
Na de 2-2 tegen RKC Waalwijk overheerst dus opnieuw een zuur gevoel in Almelo. Dat heeft Heracles vooral aan zichzelf te danken, zegt clubwatcher Ralph Blijlevens in de nieuwste aflevering van de podcast HeraKlets. „Heracles maakt zichzelf zo onnodig moeilijk en vergroot alleen maar de druk op de duels die nog komen", vertelt hij. „En dan met name de thuiswedstrijden."
In Alkmaar startte Erwin van de Looi met een tweespitsensysteem: Luka Kulenovic en Jizz Hornkamp begonnen beiden vanaf het begin. Dat pakte goed uit, zag Ralph. „Maar je moet jezelf - en ja dat is cliché - jezelf wel belonen", zegt host Frank Bussink.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Heracles Almelo gaat na de teleurstellende thuisbeurt tegen RKC Waalwijk (2-2) zondagmiddag op bezoek bij AZ. Op voorhand een zware pot. Of kunnen de Almeloërs profiteren van de Europese verplichtingen van AZ tegen Galatasaray?
In een nieuwe podcast HeraKlets blikt clubwatcher Ralph Blijlevens samen met host Frank Bussink vooruit op het duel van zondag. Ralph denkt dat de ploeg in ieder geval meer ruimte krijgt dan tegen RKC. „AZ wil ook voetballen, dus dan komt er ruimte."
Of trainer Erwin van de Looi gehoor geeft aan de oproep van Ralph om met een tweespitsensysteem te gaan spelen, valt te bezien. „Maar je hebt twee goede spitsen, dus waarom zou je ze niet tegelijk gebruiken?”
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Heracles Almelo speelde zaterdagavond met 2-2 gelijk tegen RKC Waalwijk. De gelijkmaker van de hekkensluiter viel pas in de blessuretijd. Het chagrijn overheerst in Almelo.
In de podcast HeraKlets blikken clubwatcher Ralph Blijlevens en host Frank Bussink terug op het duel tussen Heracles en RKC. Na een gelijkspel tegen RKC en die andere laagvlieger Almere City (0-0) overheerst wel het beeld dat de urgentie om dit soort wedstrijden te winnen ontbreekt. „Dat mag je de staf best aanrekenen", vindt Frank.
Naast het duel met RKC komt ook de discussie rond de spitspositie voorbij, vraag Frank zich af of Ralph in een Opel Agila rijdt en steken de heren (opnieuw) de loftrompet voor Fabian de Keijzer.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Na de interlandbreak is het dit weekeinde showtime in de eredivisie. Hoogste tijd voor Heraklets, onze podcast over de Almelose eredivisionist. Host Henk van Schuppen draait er niet om heen: het thuisduel met RKC Waalwijk (de nummers 15 tegen 18) kan worden bestempeld als een „onvervalste kelderkraker”.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Heracles ging vrijdagavond nipt onderuit bij FC Utrecht (1-0). Daarmee sloten de Almeloërs het tweede blok in de eredivisie af. Nu wacht de interlandbreak. Hoe kan Heracles terugkijken op het afgelopen blok? En waar liggen de kansen in de laatste anderhalve eredivisiemaand van 2024? Clubwatcher Ralph Blijlevens en host Frank Bussink blikken terug en kijken vooruit.
Een nederlaag op bezoek bij FC Utrecht kan gebeuren. Toch overheerst na afloop wel een beetje het gevoel dat er wellicht een puntje in had gezeten. „Maar je staat weer met lege handen zoals wel vaker dit seizoen", zegt Ralph. „En je krijgt weer een doelpunt tegen uit een standaardsituatie. Dat is toch wel een dingetje aan het worden.”
Derby ettert na
Door de nederlaag in Utrecht sluit Heracles het blok af met uiteindelijk drie punten (NAC-thuis) en nederlagen tegen Ajax, FC Twente en dus FC Utrecht. Ook zitten de Almeloërs nog in de beker. „Ik denk dat Heracles wel aan de opdracht hebt voldaan, maar hoe Heracles door de ondergrens zakte in de derby, dat was wel pijnlijk en ettert na", aldus Ralph. „Maar onder de streep heb je gedaan wat je moest doen en ben je door in de beker.”Komend weekend is Heracles vrijaf, maar daarna begint een blok waarin écht punten moeten worden gepakt. Thuiswedstrijden tegen RKC, Fortuna en Groningen moeten gewoon gewonnen worden. „Het staat allemaal zo dicht bij elkaar", zegt Frank. „Als je deze wedstrijden niet wint, dan kom je een degradatiestrijd terecht en daar zit helemaal niemand op te wachten.”
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Hoe moet het strijdplan van Heracles eruit zien voor het uitduel tegen FC Utrecht? Volgens clubwatcher Ralph Blijlevens moeten de Almeloërs de clash bij de nummer 3 van de eredivisie net zo aanvliegen als PSV-thuis en Ajax-thuis. Host Henk van Schuppen vindt die vergelijking ongepast en onrealistisch: „Heracles-uit is helaas al tientallen jaren heel wat anders dan Heracles-thuis.”
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Mogen we het in de podcast HeraKlets nog hebben over de beschamende vertoning van de Almeloërs vorige week zondag in Enschede. Clubwatcher Ralph Blijlevens vindt van niet. Voor hem is de voor Heracles totaal mislukte derby geen onderwerp meer. Het moet gaan over de 2-0 winst op NAC. Ook de 1-0 bekerzege in Winterswijk mag nog aan de orde komen. „Maar hou op over de derby”, zegt Ralph: „Dan haken luisteraars af.”
See omnystudio.com/listener for privacy information.
-
Na de midweekse bekerzege op FC Winterswijk (0-1) ontvangt Heracles Almelo zaterdagavond NAC Breda. In de podcast HeraKlets blikt clubwatcher Ralph Blijlevens met host Frank Bussink vooruit op het duel in de Eredivisie. „Dit is een must win voor Heracles.”
De wil om er een mooie score van te maken in Winterswijk was er wel, maar uiteindelijk viel die 0-1 een beetje tegen. Al was trainer Erwin van de Looi vooral blij dat Heracles zich had geplaatst voor de volgende ronde. „Hij had ook kunnen zeggen ‘Ik ben blij dat we door zijn, maar we hadden meer moeten scoren’. Wat hij nu zegt, vind ik wel heel makkelijk", vindt Frank. „Je speelt tegen een eersteklasser, hè!"
Ook tegen NAC telt niets anders dan een zege, is de conclusie van Ralph en Frank. „De nederlaag in de derby tegen FC Twente kan je energie geven om het een en ander recht te zetten", aldus Ralph, die verwacht dat Luka Kulenovic wel weer inzetbaar is. Net als Jan Zamburek, die waarschijnlijk een koppeltje met Brian De Keersmaecker gaat vormen. „Daar is de club heel enthousiast over", zegt Ralph.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
- Mostrar mais