Episódios
-
#148 – Hat pont. Előzetesen aláírtunk volna ennyit a Nemzetek Ligája A divíziójában Németország, Hollandia és Bosznia-Hercegovina ellen. De ez vajon azt is jelenti, hogy a magyar labdarúgó-válogatott kihozta a maximumot önmagából és a lehetőségeiből? Mit hozhat a pénteki sorsolás: profiljuk alapján a görögök, az osztrákok, a törökök vagy az ukránok lennének a legkellemesebb ellenfelek a márciusi osztályozón? 2024 utolsó tétmeccsével megkaptuk a választ, hol a helyünk az európai mezőnyben?
-
#147 – Meglepetés vagy sem? Az Aranylabda a Manchester City térdsérülésből lábadozó középpályásához, Rodrihoz került, szemben a spanyol – főleg a madridi székhelyű Marca – által favoritnak kikiáltott Vinícius Júniorral. A Real Madrid küldöttsége, állítólag Florentino Pérez klubelnök személyes ukázára, egy az egyben ki is hagyta a párizsi gálát. Mit üzen e Real reakciója a történtekre? S mit üzen a világ futballjának Rodri sikere?
-
Estão a faltar episódios?
-
#146 – A magyar labdarúgó-válogatott négy forduló után öt ponttal áll, és noha kell hozzá egy kis fantázia, néhányan már a hollandok idegenbeli legyőzésével elérhető csoportmásodik helyről beszélnek a Nemzetek Ligája A divíziójában. Egy hónapja még temettük Marco Rossiékat, most a hollandok elleni 1–1, valamint a bosnyákok elleni, Zenicában elért 2–0-s siker után viszont joggal mosolyoghatunk. De hol is van a magyar válogatott valódi helye? S mi lehet a Rossi projekt maximuma? Tényleg akkor vagyunk igazán önmagunk, ha sündisznóként harcolhatunk?
-
#145 – Egészen őrült hétvégét hozott a brit Formula–4-es bajnokság szezonzárója Brands Hatch-ben. Molnár Martin a rookie-bajnokságban kettő és fél pontos előnnyel érkezett az évadzáróra, és bár nagyszerű szombatot zárt, a piros zászlókkal tarkított vasárnapi versenyeken az utolsó pillanatig izgulnia kellett a végső sikerért. A MOTAM által támogatott pilóta a Virtousi Racing színeiben olyan elődök nyomdokába szegődött, mint a Formula–1-es világbajnoki címért küzdő Lando Norris, vagy a jövőre az Alpine F1-es csapatánál versenyző Jack Doohan.
-
#144 – Húsz évig küzd valaki egy álom beteljesüléséért, de mi történik azután, ha sikerrel jár? Miből és hogyan merítenek motivációt férfi párbajtőrözőink, akik Párizsban csúcsra értek, évtizedes munka gyümölcseként olimpiai aranyérmet akasztottak a nyakukba. Az elődöntőben a házigazda franciákat, a fináléban aranytussal a címvédő japánokat legyőző gárda két tagjával, Koch Mátéval és Nagy Dáviddal beszélgetünk a siker utóéletéről.
-
#143 – Új időszámítás a labdarúgó Bajnokok Ligájában: harminckettő helyett harminchat csapat, hatmeccses csoportkör helyén nyolc párharcot hozó ligaszakasz. Nemcsak a mérkőzések száma, de a mérkőzéspénz is nő, ezzel az Európai Labdarúgó-szövetség a formátumot és a gazdasági tényezőket is igyekezett úgy alakítani, hogy a kontinens topklubjaiban egy darabig ne merüljön fel az igény a szakadárnak bélyegzett Szuperligára ismét. Papíron több lesz a rangadó, de vajon a gyakorlatban is izgalmasabb lesz ez a lebonyolítás a korábbiaknál?
-
#142 – Nagyszerű nyarat zárt Molnár Martin, a brit Formula–4-ben szereplő magyar pilóta. Az augusztusban 17. életévébe lépett tehetség második helyen áll az újoncok bajnokságában, és teljesen reális célkitűzés, hogy meg is nyerje a „rookie-k” csatáját. De mit hozhat számára a jövő? Reális célkitűzés-e jövőre egy F4-es élcsapatba ülni, esetleg kategóriát váltani a Formula–1 felé vezető úton? Mi a véleménye a korábbi gokartos riválisról, Kimi Antonelliről, és miként tud profitálni a királykategória talán soha korábban nem látott népszerűségéből – például egy szponzortárgyaláson?
-
#141 – Ha van sorozat, amelyre mondhatjuk, hogy Marco Rossi és a magyar futballválogatott specialitása, az a Nemzetek Ligája. Az NL negyedik kiírása kezdődik az előttünk álló hétvégén, Szoboszlai Dominikékra pedig egy düsseldorfi túra vár. Ha fociról van szó, Németország lassan olyan, mintha csak a nagymamát készülnénk meglátogatni... De kell-e rémeket látnunk az Európa-bajnokság kevésbé fényes eredménysora miatt? Milyen passzban vannak a németek, és hol tart a Rossi-féle csapat újjáépítés? Egyáltalán korszakhatárhoz érkeztünk-e a nyári Eb után? Bánfi Jánossal beszélgetünk.
-
#PJ6 – Két és fél hetes párizsi tartózkodást követően hétfőn nemcsak a magyar olimpiai csapat nagyobb része, hanem az Index kétfős helyszíni tudósítói stábja is hazaérkezett az ötkarikás játékokról. De milyen élményekkel gazdagodtak? Mit tapasztaltak? Mit visznek magukkal tovább az életben szakmailag és emberileg?
-
#PJ5 – Az olimpiát megelőző fél évben nem tudta őszintén élvezni a vívást, és Párizsba érkezve is rossz érzésekkel küzdött. Azt mondja, hiába adott volna kulcsfontosságú tust a nyolcaddöntőben, egyéniben egyáltalán nem volt benne az arany esélye. Ellenben a csapattal. Tokióban bemondta, Párizsban az Andrásfi Tibor, Koch Máté, Nagy Dávid trióval, helyenként apjuk helyett apjukként elhódította a vágyott aranyérmet. Siklósi Gergellyel beszélgetünk önismeretről, önkontrollról, hivatástudatról, és arról, mennyit segít az élsportban, ha az embernek azon kívül is van egy hivatása, esetében a honvédelem.
-
Miközben a férfi párbajtőrcsapat tagjai azt bizonyították be, hogy együtt, egymásért a legédesebb győzni, addig Milák Kristóf teljesen ellentétes úton járva ért csúcsra Párizsban. Immáron kétszeres olimpiai bajnok pillangóklasszisunk ránézésre a legmagányosabb farkas az egész küldöttségben. Ám nem csak aranyérmekről szól egy olimpia – megnéztük Hámori Luca és Imane Helif nagy vihart kavart ökölvívó-mérkőzését, most pedig kibeszéljük a tapasztaltakat.
-
#PJ3 – A magyar kardcsapat bravúros vívással megszorongatta, legyőzni azonban végül nem tudta a kétszeres olimpiai címvédő dél-koreaiakat a párizsi fináléban. A döntő másnapján Szatmári Andrással beszélgettünk a történekről, Rabb Krisztián csapatba kerüléséről és teljesítményéről, a fiatalon dédelgetett világmegváltó álmokról, és arról, milyen jövő állhat még a jelenlegi csapat előtt.
-
#PJ2 – Szilágyi Áron még vesztesnek is klasszis. Bár az élmény, hogy egy olimpián ki tud kapni, sokkolóbb egy villanypásztor „csókjánál” is. Minél több időt töltünk Párizsban, annál több esetben jövünk rá, a kirakat gyönyörű lett, de a felszín alatt azért akad néhány szervezési hiányosság. De ezek többségéért egyelőre kárpótolnak minket az élmények, például azon asszóké, melyek eredménye Muhari Eszter rendkívül érett és taktikus vívással megnyert bronzérme.
-
#PJ1 – Első benyomásaink több mint kellemesek Párizsról, igaz, a csütörtöki nap leginkább a rohanásról szólt. A francia–magyar kézilabdameccset követően nyakunkban a hivatalos nyitóünnepség – minden idők leghosszabb és a szervezők ígérete szerint leglátványosabb megnyitója. Kulisszatitkokkal, helyszíni beszámolóval, és az első hétvége legfőbb éremesélyeseivel, reményeivel jelentkezik az Index Sportcast a francia fővárosból.
-
#140 – Arne Slot taktikai felfogása kevésbé vagy jobban passzol Szoboszlai Dominikhoz Jürgen Kloppénál? A magyar válogatott csapatkapitánya a héten visszatért klubcsapatához, és megkezdte a közös munkát az új vezetőedzővel, a Feyenoordtól igazolt Slottal. Milyennek ígérkezik ez a munka? Mi lehet a reális célkitűzés a Pool számára a következő idényre? Mely posztokon szorul megerősítésre a keret, és a korábbi évek alapemberei közül kinek áll már kifelé a szereke rúdja? Bocsák Bencével tekintünk a liverpooli kulisszák mögé.
-
#138 – Tűz és jég? A látványos támadófutball, a sokszor unalmas, végletekig szervezett védekezés és átmenetjáték ellen? A július 14-ei Európa-bajnoki elődöntő esélyeit, a spanyolok és az angolok idáig vezető útját elemezzük a Sportcast adásában a kontinensviadal elődöntőjét követően.
-
#137 – Hogyan jutottunk a tiki-taka dominanciájától odáig, hogy egy futballmérkőzésen az a csapat esélyesebb a győzelemre, amelynél 10-15 százalékkal kevesebbet van a labda? Az Európa-bajnokságon legalábbis ez a trend bontakozik ki a szemünk előtt. Az antifutball, vagy egyszerűen csak a labdarúgás ciklikusságának diadala, ha akciógól nélkül döntőig menetelhet Franciaország, és a 24 csapatos eredeti mezőny egyik leggyengébb lövés/meccs átlagával Anglia? Bocsák Bencével, a World Soccer magazin brit kiadásának szerzőjével beszélgettünk.
-
#136 – A Formula-1 felé vezető rögös úton rendkívül fontos fél évet tudhat maga mögött Molnár Martin, a magyar autósport brit F4-ben szereplő tehetsége. A Virtuosi versenyzőjével az eddigi öt versenyhétvége tapasztalatairól, az idáig befektetett munkáról, az iskolatársak és tanárok megjegyzéseiről, valamint a szezon második felére szóló terveiről beszélgetünk – mentora, hazánk egyik legsikeresebb formulaautós versenyzője, Kiss Pál Tamás társaságában.
-
#135 – Van öt érvünk arra, miért jó, hogy Marco Rossi marad a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya az Európa-bajnokságot követően is. Meg arra is néhány, miért az osztrák–török meccs volt a torna eddigi egyik legjobbja, illetve, hogy miért ígérkezik még ennél is jobbnak a spanyol–német negyeddöntő. Miért veszélyes a német válogatott Kroos-centrikussága? Hogyan lépett túl a tiki-takán a spanyol együttes? Elemzés a nyolcaddöntő után, a negyeddöntő elé!
- Mostrar mais