Episódios
-
„Inna strona świata” to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. O relacjach polsko-czeskich w tysiącletniej historii naszego sąsiedztwa, czeskim poczuciu humoru w życiu codziennym, filmie i literaturze, a także o zapomnianych faktach czeskiego bohaterstwa i obecnych, ciepłych relacjach z Polską opowiada dyrektor Czeskiego Centrum w Warszawie, Petr Vlček.
Podcastu „Inna strona świata” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
W tym odcinku podcastu „Słowo za słowo” rozmawiam z Andą Rottenberg o jej dzienniku z lat 2019-2022 zatytułowanym „Schyłek”, który miałam przyjemność redagować, a ukazał się w wydawnictwie Osnova. To ważna książka z codziennymi zapiskami o zmaganiu się ze starością, z udrękami ciała, które nie nadąża za głową. Niektóre zapiski są rodzajem pożegnań z bliskimi osobami, którzy odeszli w tym pandemicznym czasie. Inne to refleksje o tym, co ważne, i o tym, co nudne. Ale to również wciągająca opowieść o spotkaniach z ludźmi, bez których autorka nie umiałaby żyć.
Podcastu „Słowo za słowo” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Estão a faltar episódios?
-
„Inna strona świata” to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. O dziejach Ormian w Polsce, ich historycznych przywilejach, obyczajach i religii oraz o życiu w diasporze i znanych Polakach ormiańskiego pochodzenia opowiada komisarz do spraw diaspory Armenii w Polsce, Diana Hovakimyan.
Podcastu „Inna strona świata” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
„Inna strona świata” to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. O zmiennych losach Białorusinów na ich ojczystej ziemi, ich języku, kulturze i odrębności opowiada autorka podręczników do nauki języka białoruskiego i działaczka społeczna Alina Wawrzeniuk.
Podcastu „Inna strona świata” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
„Inna strona świata”, to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. O wrastaniu w polską tradycję i studiach nad kuchnią Półwyspu Apenińskiego oraz strategii wychowywania dzieci w duchu polsko-międzynarodowym rozmawiam z felietonistką i pisarką Tessą Capponi-Borawską.
Podcastu „Inna strona świata” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
„Inna strona świata”, to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. O pośpiechu wynikającym ze słabego zdrowia, wielości obszarów zainteresowań twórczych, niechęci do przynależności narodowej i kłopotach rodzinnych rozmawiam z artystką i pisarką Ewą Kuryluk.
Podcastu „Inna strona świata” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
„Inna strona świata”, to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. O wielokulturowości i złożonej tożsamości oraz tajemnicach rodzinnych i życiu z chorobą, a także o oswajaniu problemów przez sztukę, rozmawiam z reżyserem teatralnym i performerem Wojtkiem Ziemilskim.
Podcastu „Inna strona świata” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
„Inna strona świata” to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. O historii i języku Litwy, obyczajach i relacjach polsko-litewskich na przestrzeni dziejów rozmawiam z burmistrzem Puńska, przedstawicielem mniejszości litewskiej w Polsce , Witoldem Liszkowskim.
-
„Inna strona świata” to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. W najbliższym wydaniu o dziejach swojej rodziny, uprawie wina i gruzińskich obyczajach przenoszonych na teren Polski opowiada znany warszawski restaurator David Turkestanishvili.
Podcastu „Inna strona świata” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
„Inna strona świata” to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. W najbliższym wydaniu o swoim filmie poświęconym uchodźcom z Inguszetii, ich obyczajach i ich życiu w Polsce, a także o swoich innych pracach opowiada Piotr Wysocki, artysta wizualny.
-
Inna strona świata to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. W nowym odcinku o twórczym wykorzystaniu podwójnej, polsko-nigeryjskiej tożsamości opowiada piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka i producentka muzyczna Ifi Ude (Diana Ifeoma Ude).
-
„Inna strona świata” to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. W najbliższym wydaniu o obyczajach, kulturze i kuchni Wietnamczyków, również tych z polskim obywatelstwem, opowiada właścicielka azjatyckich restauracji, że artystka kuchni Linh Nguyen.
-
„Inna strona świata” to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożona genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. W najbliższym odcinku rozmawiam z Krystyną Jandą o jej aktorskich początkach, o kulisach powstawania słynnych filmów i poczuciu misji.
-
„Inna strona świata” to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. O tym, jak osiąga się międzynarodowy sukces w operze opowiada bas-baryton Tomasz Konieczny. Śpiewak organizuje teraz międzynarodowy festiwal muzyczny w sopockiej Operze Leśnej.
-
„Inna strona świata” to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. W najbliższym wydaniu Grażyna Kulczyk, przedsiębiorczyni, kolekcjonerka sztuki, właścicielka muzeum w szwajcarskim Suschu, opowiada o swoich przygodach ze sztuką i nie tylko.
-
„Inna strona świata” to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. W najbliższym wydaniu Viola Wojnowski opowiada o tym, jak wyjechała z małego miasteczka na Dolnym Śląsku do Berlina, jak się tam odnalazła i dlaczego wróciła do domu.
-
Z Rużomberku przez Bratysławę, holenderskie Groningen i Warszawę do oper w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii – to dopiero połowa drogi twórczej scenografa, projektanta wnętrz, architekta Borisa Kudlički. Opowiada o niej w pierwszym odcinku trzeciego sezonu podcastu „Inna strona świata”.
-
W kolejnym odcinku „Innej strony świata”, podcastu o innych kulturach i modelach życia, Anda Rottenberg rozmawia z księżniczką Jadwigą Czartoryską. Bohaterka odcinku opowiada o historii rodu Czartoryskich, założycieli słynnej kolekcji sztuki, a także o blaskach i cieniach życia księżniczek i polskiej arystokracji.
-
Jak działa kościół ewangelicko-augsburski? Kim był Mikołaj Rey? Jaką rolę w pierwszych wiekach chrześcijaństwa odgrywały kobiety? Tego wszystkiego dowiemy się z rozmowy z osobą duchowną, proboszczką parafii w Żyrardowie Haliną Radacz w podcaście „Inna strona świata”.
-
Sangha, samsara, ból istnienia, nirwana. Co je łączy z Dalajlamą, jaka jest droga poznania według Buddy, w czym pomaga medytacja? O tym wszystkim opowiada w „Innej stronie świata” polska antropolożka kultury i historyczka sztuki Beata Łazarz, autorka książki „Filary czy puzzle? O etyce w polskim buddyzmie”.
- Mostrar mais