Episódios
-
Legújabb adásunk az ünnepekre fókuszál, hisz az október-november fordulóján csőstül érnek minket az ünnepek vagy az ünnepnek tűnő események.
Mit kezdjen a keresztény a Halloweennel? Démonokkal való közösség, újabb lehúzás ijesztő mázzal leöntve vagy második farsang? Féljünk tőle, harcoljunk, vagy együtt élhetünk vele? Megakad a torkunkon a Halloween-tök, hol a határ, amit meg kell húzni? És mit adhatunk helyette, mi az üzenetünk? Hogy ünnepeljük jól a reformációt? És mi lesz a gyerekekkel, a fiatalokkal? Egyáltalán tudunk-e jól ünnepelni? A hónapfordulón a halálhoz való viszonyunkról is szól? Mit tudunk ehhez hozzátenni keresztényként?
Ilyen kérdéseket járunk körbe most, a témát Szakács Gergely hozta; akivel megosztotta: Bella Péter; aki pedig vakon volt: Farkas Gergely
Shownotes:
HALLOWEEN, MINDENSZENTEK, HALOTTAK NAPJA, REFORMÁCIÓ: MIT IS ÜNNEPLÜNK PONTOSAN? - https://wmn.hu/kult/61214-halloween-mindenszentek-halottak-napja-reformacio-mit-is-unneplunk-pontosan
Halloween - evangélikus.hu: https://www.evangelikus.hu/halloween
Pope Day - Képtelen Krónika: https://open.spotify.com/episode/4jYB6O43eJas3nHSepL3v4?si=00172874daae42fd
Halloween, Mindenszentek, Reformáció, Halottak napja - avagy a "nálunk mi nincsen!" időszak - Evlelkész: https://www.youtube.com/watch?v=YDaz5YQOOU0
-
A mai adás alapja és kiindulópontja egy augusztusi cikk a Parókiáról (Növekedési mutatókról - másképp: https://parokia.hu/v/20034/ ). Csatlakozik hozzánk a cikk szerzője, Bereczky Örs lelkész. A többiek az állandó tagok: Bella Péter, Farkas Gergely és Szakács Gergely.
Hogyan kellene végre szembenézni saját valóságunkkal? Miért jelenik meg a kettős beszéd ott, ahol nem mondják ki őszintén a valóságot? Miért küzdünk tabukkal, ha a faluról vagy az intézményeinkről beszélünk? Mi legyen a falvainkkal? Miért jó közeg a kertváros? Miért akadnak el lelkészek a saját pályájukon? Miért alakul ki lassan két párhuzamos egyház, egyik a gyülekezetek összessége, a másik a sok intézmény? Hol van kevés pénz és hol sok? Hova kell menni a misszióval és hol kötelességünk ott maradni? Sok a munka és kevés az ember? Alulfinanszírozás és túlhatatom együtt mivel jár? Ilyen és ezekhez hasonló kérdések mellett próbáljuk körbejárni a felmerülő témákat.
Sok történettel, tapasztalatokból építkezve beszélgetünk az egyházunkról, amit szeretünk.
-
Estão a faltar episódios?
-
Negyvenhatodik adásunkban ismét csak rendhagyó módon kerestünk témát, David Hooper "101 Podcast Episode Templates" című könyve alapján. Kis játék után az lett a feladat hogy motiválnunk kellene ebben a részben. Mi csavartunk rajta és arról beszéltünk, mi miért is szeretjük ezt az egészet, közel négy év után is. Igen, szeretjük és nem, nem panaszkodtunk.
Ha valaki kíváncsi arra, mi hogyan állunk most Kerengő a podcast mögött, mit kaptunk tőle eddig, mit tanultunk, az megtalálja ezt ebben a részben. De ha csak egy lépésre van attól, hogy elindítson egy saját podcastot, reméljük abban is tudunk adni egy kis erősítést.
Aki a témát (kis játék segítségével) hozta: Bella Péter. Aki a témaválasztásban segített: Farkas Gergely. Aki most vakon volt: Szakács Gergely -
Három református lelkész a zarándoklatokról beszél? Egyikőjük vezet is zarándoklatot? Hogy van ez? Akkor ez nem csak katolikus dolog? Véleményünk szerint van a zarándoklatoknak nem csak bibliai gyökerei vannal, de érvényes lehetőség protestánsok számára is az Istennel való kapcsolat megélésben.
Mi a különbség egy zarándoklat és a egy kirándulás között? Hogyan vállalható ez egy reformátusnak? Mit jelent kimozdulni a megszokottból? Miért fontos a lelki út mellett a fizikai igénybevétel? Miért működnek az ökumenikus zarándoklatok? Miért segíti egy zarándoklat a megelégedettséget és annak értékelését, amink van? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgetünk a 45. adásban.
Megtaláltok minket:
Google podcast
Apple podcast
Spotify
Pocket cast
-
Ennek az adásnak az alapját egy játék adja, egy könyv egyik fejezete alapján (David Hooper - 101 podcast episode templates). A téma: az idézet, kétféleképpen. Először mindenki hoz egyet, bárhonnan, azokat tárgyaljuk ki. Aztán magáról az idézetről, mint műfajról mondjuk el a gondolatainkat.
Remete Szent Antal, Balla Gergely és Szerb Antal - és ami összeköti őket, mi magunk itt a huszonegyedik században. Mondatok, amiket megjegyzünk, kiírunk, magunkkal és magunkban visszük. De miért? És miért ezeket? Mit mond ez el rólunk?
Idézetek másoktól - versrészletek, graffitik, közhelyek, bölcs vagy abszurd mondások, dalok szövege, amelyek maguktól is működnek és kontextusukból kiragadott mondatok: idézetek, mondatok mások száján, képernyőjén, jegyzetfüzetében. Van, aki szereti őket, van aki nem. Van, aki gyűjti, keresi, van, akit idegesít.
Ez hát az első nyári adásunk, kis csúszással egy júliusban élesedő júniusi. Fogadjátok szeretettel.
A témát hozta: Bella Péter. Aki tudott róla (és benne volt a játékban): Szakács Gergely. Aki vakon volt (és mégis a legtöbbet tudta a témáról): Farkas Gergely.
Shownotes:
"Antal Abba mondta: Láttam, hogy szerte a földön felállítva les ránk a gonosz ellenség összes csapdája. Sóhajtva kérdeztem: 'Ki fogja kikerülni őket?' És egy hangot hallottam, amely azt mondta nekem: az alázatosság."
"Partért kiáltó víz vagyok / Kérlek, magamra hagyjatok ... Siet, ki gyorsabb az erdőnél ... Ezért az emberért jöttem" - Balla Gergely
"Életben kell maradni. Élni fog ő is, mint a patkányok a romok közt. De mégis élni. És ha az ember él, akkor még mindig történhetik valami." - Szerb Antal -
Májusi adásunkban a hitoktatásról beszélünk, annak kérdéseiről, értelméről, céljáról. Most már órarendben, kötelezően történik, régen fakultatívan, délután - amikor más gyerekek fociztak... De jobb, hogy kötelező és hogy az iskolában van? Mennyire terheli le a lelkészt, miben más mint az etika, mit tudunk elérni egyáltalán? A hittan menti meg az egyházat? A hittanos hozza a családját a templomba? És mi van a hitoktatókkal?
(Nem csak) lelkésszemmel a hitoktatásról. Aki a témát hozta: Szakács Gergely. Aki tudott róla: Bella Péter. Aki vakon volt: Farkas Gergely.
Shownotes:
Index: Erdő Péter elégedetlen a hittanoktatás szervezésével. https://index.hu/belfold/2012/12/06/erdo_peter_komoly_szervezesi_problemakat_lat/
Parókia: Hittanórák után - https://www.parokia.hu/v/hittanorak-utan/
Megtaláltok minket:
Google podcast
Apple podcast
Spotify
Pocket cast
-
Sokszor megszólal az igény, hogy bizonyos témákkal kapcsolatban meg kell szólalni az egyházaknak, a református egyháznak is. Mondják ezt közszereplők, újságírók, kritikusok és barátok, a kereszténységgel szembenállók és gyülekezeti tagok is.
De milyen témákkal kapcsolatban kell tényleg megszólalni közösségi szinten, azon túl, ami amúgy is dolgunk? Mibe álljunk bele? Mi az, ami az egész társadalmat érintő kérdés, amivel nekünk is dolgunk lenne, egyházként? Milyen felületünk van erre nézve? Mi az, amire reagálnunk kell? Mit jelent a hitvallási helyzet? Hogyan kapják meg a hozzáértő emberek a teret? Az igehirdetésen kívül tudunk-e bármit is tenni, egyáltalán az igehirdetés lehet-e tere a társadalmi kérdésekkel kapcsolatos megszólalásnak? Milyen az a polisz, politikai közösség, aminek része az egyház is?
Ezeket a kérdéseket is körbejárjuk áprilisi adásunkban. Aki a témát hozta: Bella Péter. Aki tudott róla: Szakács Gergely. Aki vakon volt: Farkas Gergely
-
2024-ben a Magyarországi Református Egyház tematikus évként meghirdette az Élő Ige Évét. Vendégünk Hajdú Zoltán Levente szóládi lelkipásztor, a református zsinat által működtetett Missziói Szolgálat főigazgatója, a tematikus év felelőse.
Kinek szól egyáltalán ez a tematikus év? Csupán egyházi környezetben, hívő embereknek mond valamit, vagy másokat is meg tud szólítani? Hogyan definiáljuk, hogyan kapcsolódik a valóságunkhoz, a hitelességünkhöz? Mit jelent az, hogy az ige él? Hogy léphetünk túl az elvont elméletekből a gyakorlatba? Mit jelent a csoda és mit tud megmutatni egy hétköznapjait élő hívő ember Jézus Krisztusból?
Az adás nem PR beszélgetés, hanem szokás szerint körbejárunk egy témát, amit fontosnak tartunk.
Shownotes:
Missziói szolgálat: https://misszioiszolgalat.reformatus.hu/
Az "Élő Ige Éve" hivatalos oldala: https://www.eloige2024.hu/Megtaláltok minket:
Google podcast
Apple podcast
Spotify
Pocket cast
-
Most ennyit tudunk.
-
Podcastunk első 2024-es epizódjában az eutanázia témáját járjuk körbe Karsai Dániel aktuális ügyéből kiindulva.
Mit lehet mondani keresztény emberként? Mit jelent itt a tapintat, az alázat és szeretet? Milyen alapon mondunk igent vagy nemet és milyen a hangsúlya, a hangereje annak az igen-nek vagy nem-nek? Milyen a saját korunk és társadalmunk hozzáállása a halálhoz?
Aki a témát hozta: Szakács Gergely. Aki tudott róla: Farkas Gergely. Aki vakon volt: Bella Péter.Shownotes:
Lelkifröccs podcast - Öngyilkosság a Bibliában Karsai Dániel kezdeményezése kapcsán : https://open.spotify.com/episode/4KCkugUMwdiF0kS22irztu?si=72473fcfbb13494e
https://audio.buzzsprout.com/74kt9l1z72ipqmteg6q9hn9jo8uw?response-content-disposition=inline&
https://diakszogalanta.qwqw.hu/santa-ferenc-sokan-voltunk-1033452Szegedi Tudományegyetem - Eutanázia: https://u-szeged.hu/efop362-00007/minden-szocikk/eutanazia
Telex - Népszavazásokkal fordulnak rá a választási kampányra: az iparkamarai tagdíj eltörlése és az eutanázia a tét: https://telex.hu/belfold/2024/01/08/orszagos-nepszavazas-jobbik-kamarai-tagdij-eltorlese-alairasok-gyujtese
Bella Violetta (Meg van írva) - Mit tanultam Karsai Dániel helyzetéből? : https://megvanirva.hu/mit-tanultam-karsai-daniel-helyzetebol/
Megtaláltok minket:Google podcast
Apple podcast
Spotify
Pocket cast
-
Virtuális kerengőnk idei utolsó adásánál vendégünk valaki, aki egy olyan helyen lakik, ahol van igazi kerengő is - ez a bakonybéli Szent Mauríciusz Monstor. Anzelm testvérrel az egyéni adventi készülődésről beszélgetünk.
Mit tudunk tenni személyes lelki utunkkal kapcsolatban, miközben körülöttünk az ünnepies zajban a lényeg is elveszik, amikor lelassulás helyett több stresszel és feszültséggel találkozunk magunkban és magunk körül? Hogy találjuk meg azt a csendet, ami az Istennel találkozás védett helye és ideje? Hogyan tudunk erre készülni, mit tudunk tenni ezért? Mit segít a természet ebben, egy olyan szeglet, ahol nem zavarnak vagy a rendszeresség?
A saját adventi utunkat keressük, remélve, hogy ezzel másoknak is tudunk segíteni...
-
A legutóbbi népszámlálás adatai mögé nézünk ebben az adásban, mégpedig egy olyan emberrel, aki ért is hozzá, hisz a beszélgetőtársunk Duráczky Bálint szociológus (aki maga is presbiter egy református gyülekezetben). Tulajdonképpen négy református ember próbál következtetéseket levonni az egyházakkal kapcsolatban.
Mi volt a legnagyobb meglepetés a népszámlálás eredményét nézve? Melyik adat a fontos? Hogy jelennek meg a számsorokban a hívő emberek? Mi a különbség a hívő egyháztag és a felekezeti hovatartozását vállaló ember között? Miben lehet tükör vagy figyelmeztetés ez a népszámlálás? Milyen trendeket és irányokat jeleznek a társadalomban bekövetkezett változások? Körbejárjuk a népszámlálási adatokat és várjuk a hallgatók véleményét is!
Shownotes:
A számokat is bízzuk rá az Úristenre! - Református.hu: https://reformatus.hu/egyhazunk/hirek/a-szamokat-is-bizzuk-ra-az-uristenre/
Népszámlálás: Nem tagadhatjuk le a saját felelősségünket - Tiszántúli Református Egyházkerület: https://ttre.hu/tartalom/6515/nepszamlalas-nem-tagadhatjuk-le-sajat-felelossegunket
-
Ebben a részben nagy örömünkre Steinbach József a beszélgetőtársunk, aki nemcsak a Dunántúli Református Egyházkerület Püspöke, de az igehirdetés tudományát kutatja és tanítja évek óta. Akik még megszólalunk: Farkas Gergely, Bella Péter és Szakács Gergely.
Négy prédikátor töpreng együtt először a jó, hiteles és érthető prédikációról Steinbach József egy frissen megjelent tanulmányából kiindulva. Aztán persze eljutunk az igehirdetőhöz, mint a problémák és a pozitívumok kiindulópontjához és persze a Szentlélekhez is...
Milyen az emlékezetes igehirdetés? Hogyan tudunk hitelesek maradni? A készülés és az előkészülés mennyire fontos? A prédikáció krízise tényleg a prédikátor krízise is? Kapnak-e a prédikátorok visszajelzéseket? Mit tanulhatunk a színészektől? Papír nélkül is megy?
A mostani adás után különösen is kíváncsiak vagyunk a témával kapcsolatos visszajelzésekre, főleg olyanoktól, akik igehirdetéseket hallgatnak.
(A podcastban említett tanulmány címe: "A prédikáció előadása" . Megjelent a Dunántúli Református Egyházkerület 2023-as püspöki jelentésében." Online az alábbi linken elérhető: https://drive.google.com/file/d/1zQjhZcaHrGq0jvH-hANI98GtMUmANF2s/view?usp=sharing)
-
A szeptemberi adás a konfirmáció gyakorlatáról szól, a tapasztalatainkról, gondolatainkról, kérdéseinkről. A konfirmáció elvileg egy lelkileg és hitbelileg felnőtté váló fiatal hitvallása, régóta meghatározott keretekkel. A gyakorlat viszont mást mutat: a hitoktatás lezárása csupán, egy közös fotó és utána - kis kivételtől - semmi.
Mit lehet tenni? Hogy lehet közelíteni a lényeget a "célszemélyek" életéhez, hogy közük is legyen hozzá? Mit tegyünk, hogy ne csak egy tananyag legyen, amiből vizsgázni kell, hanem a hittel való ismerkedés lépése, az istenkapcsolat egy állomása? Milyen emlékeink vannak? Milyen kísérleteket látni? Fontos-e egyáltalán a konfirmáció, és ha igen, miért? Szükség van még kátéra?
Aki a témát hozta: Bella Péter. Aki tudott róla: Farkas Gergely. Aki vakon volt: Szakács Gergely.Shownotes:
The New City Catechism: http://newcitycatechism.com/
Heidelbergi Káté: https://regi.reformatus.hu/mutat/6216/
Megtaláltok minket:
Google podcast
Apple podcast
Spotify
Pocket cast
-
Mit jelent a pihenés? Mitől lesz igazán jó a nyaralás? Mennyire kell messzire menni ahhoz, hogy igazán kikapcsolódjunk? Szubjektív és objektív szempontok alapján beszélgettünk a szabadság eltöltéséről, feltöltődésről, a hetedik nap megszenteléséről.
Aki a témát hozta: Szakács Gergely. Aki tudott róla: Farkas Gergely. Aki nyaralt: Bella Péter.
Shownotes:
Süveges Gergő Apakulcs - https://apakulcs.hu/
Első adás a mindfullnessről - https://open.spotify.com/episode/5kWkzQ1pl7whH451wDJxPU?si=4ba367ec3ed54f7a&nd=1
Andy Puddicombe előadása (6:23-tól a hivatkozott rész) - https://www.youtube.com/watch?si=OnX_V4gDLslBd-sp&v=qzR62JJCMBQ&feature=youtu.be
Bella Péter: Hogyan hallgassunk prédikációt - kezdő szint - https://preka.blog.hu/2008/12/09/hogyan_hallgassunk_predikaciot_kezdo_szint
Bella Péter: Hogyan hallgassunk prédikációt - haladó szint - https://honlap.parokia.hu/kozosseg/cikk/707/
Headspace app: https://www.headspace.com/
-
Hiánylények vagyunk, de tudunk-e mit kezdeni a hiánnyal? Egyáltalán a valósággal tudunk-e mit kezdeni, vagy kell valami, ami kiszínezi, elviselhetővé teszi, legalább is egy ideig? Létezik jó függés is? Mi hozhat fordulatot saját függőségünk felismerésében? Mit jelent valójában szabadnak lenni? Mi a különbség függés és szokás között? Mit jelent az Istentől való függés?
Arnóton beszélgettünk a függőségekről, tudva, hogy nem vagyunk addiktológusok. Itt három teológus tesz pár kört a téma körül, fogadjátok szeretettel.
Aki a témát hozta: Rácsok András. A beszélgetőtársak: Bella Péter és Farkas Gergely.
Shownotes:
Egy görög katolikus pap a saját szenvedélybetegségéről (Katolikus krónika): https://www.youtube.com/watch?v=UzEWb8GwVBY
Megtaláltok minket:
Google podcast
Apple podcast
Spotify
Pocket cast
-
Egy aktuális kérdőív és annak lehetséges következményei apropóján járjuk körbe azt, hogyan is érzik magukat a lelkészek? De fontos ez egyáltalán? Mit jelent, hogy feltérképezik a lelkipásztorok fizikai, mentális és családi állapotát? Tényleg annyira nagy a gond, mint sokan mondják? Mit lehet tenni azért, hogy akik másokon segítenek, azoknak is megfelelő segítséget lehessen adni? Hogy függ össze a lelkészi szerep és az egyén személyisége? Mennyire akadályozták maguk a lelkipásztorok, hogy elindulhasson egy valódi háttértámogatás? Mit tudnak saját magukért tenni és mit tud tenni értük a saját környezetük? Miért tud fontos lenni egy egyszerű "Hogy vagy?" kérdés?
Aki a témát hozta: Bella Péter. Aki tudott róla: Szakács Gergely. Aki vakon volt: Farkas Gergely.
Shownotes:
Bella Péter: Ki őrzi az őrzőket? https://megvanirva.hu/ki-orzi-az-orzoket/
Beszélgetés a témáról Mucsi Zsófiával, Járay Mártonnal és Szakács Gergellyel - https://reformatus.hu/kuldetesunk/hirek/legyen-gondod-onmagadra-es-a-tanitasra/
A szolgálat öröméért - http://refdunantul.hu/hir/mutat/24016/
Megtaláltok minket:
Google podcast
Apple podcast
Spotify
Pocket cast
-
Ebben az adásban dr. Nemes Pál lesz társunk egy órára a beszélgetésben. Hivatása szerint ügyvéd, de szolgálata szerint a Dunántúli Református Egyházkerület Főgondnoka, azaz választott református vezető. Akik még megszólalunk: Farkas Gergely, Szakács Gergely és Bella Péter.
Milyen is a református egyház vezetése? Világi presbiterek és a látens klérus küzdelme vagy közös munka, ahol egymást erősítik a különbözőségek, az, amihez a vezetőség tagjai értnek? Van-e különbség elmélet és gyakorlat között? Mennyire valóságos az, hogy lelkészek és presbiterek együtt döntenek?Gondnok, kurátor, presbitérium - egyáltalán érthetőek még ezek a fogalmak? Mit mutathat meg egyházon kívül a világi egyházvezető abból, amit a presbitériumban történik, mit tudunk "kifelé" tanítani? Van-e a szolgálatnak öröme?
Többek között ezek a kérdések kerülnek elő úgy, hogy reményeink szerint azok számára is érdekes mindez, akik nem részei az egyházi közéletnek. Sőt, kíváncsiak is vagyunk a véleményetekre, egyházon belülről és kívülről!
Megtaláltok minket:
Google podcast
Apple podcast
Spotify
kerengopodcast.blog.hu
-
Nyerünk vagy veszítünk az intézmények átvételével, újak alapításával? Mi az egyház célja az intézményekkel? Pótcselekvés vagy misszió? A régi múlt visszasírása vagy társadalmi felelsőségvállalás? Aki a témát hozta: Szakács Gergely. Aki tudta, miről volt szó: Bella Péter. Aki vakon volt: Farkas Gergely.
Shownotes:
Püspöki beszámoló: http://steinbachjozsef.hu/2023-03-23-egyhazkeruleti-tanacs-puspoki-beszamolo/
Törvény: https://njt.hu/jogszabaly/2022-78-00-00.1
Cikkek az épületátvételekhez kapcsolódva:
https://varosikurir.hu/amelyik-epuletre-ramutatott-az-egyhaz/
https://szeged.hu/cikk/egy-budapesti-iskolaban-a-szulok-lenyomtak-az-egyhazat
https://hvg.hu/itthon/20230325_egyhazak_allami_ingatlanok_onkormanyzati_ingatlanok
https://index.hu/belfold/2023/03/29/ovoda-iskola-onkormanyzat-egyhaz-epulet-oktatas-atvetel-fovaros/
Megtaláltok minket:
Google podcast
Apple podcast
Spotify
Pocket cast
-
Egy kis amerikai egyetem, az Asbury kápolnájában az ott lévő egyetemisták nem hagyták abba az esti áhítatot akkor, amikor végére ért a liturgia. Folytatták, ottmaradtak, két hétig még ezután. Semmi különös nem történt és mégis. Csak imádkoztak, énekkel dicsőítették Istent, megvallották egymásnak a bűneiket. Közben a hírük terjedt, emberek ezrei érkeztek, csatlakoztak egy időre, az egyetem dolgozói és a diákság segítette a spontán történést.
Az, ami Asbury-ben történt, ébredés? Egyáltalán mi az, amit ébredésnek, megújulásnak hívunk? Ma szükségünk van rá? Mire reagál egy lelki ébredés, a társadalmi kihívásokra vagy a belső egyházi problémákra? Hol találjuk meg Isten az ébredésekben? Mit tudunk tanulni ebből a konkrét eseményből, Z generációs keresztény fiatalok őszinte akciójából? Mit jelent az a radikális alázat, amit meghirdettek? Egyáltalán, meghirdettek bármit is?
Asbury-ről és más ébredésekről beszélünk a mostani részben, reményeink szerint úgy, hogy az még egy nem keresztény számára is érdekes legyen.
Aki a témát hozta: Bella Péter. Aki tudta, miről van szó: Farkas Gergely. Aki vakon volt: Szakács Gergely.
Shownotes:
Ébredés: több mint kéthetes istentisztelet az Asbury Egyetemen - Református.hu: https://reformatus.hu/vilagban/hirek/ebredes-tobb-mint-kethetes-istentisztelet-az-asbury-egyetemen/
Nincsenek ott hírességek, csak Jézus - Magyar Kurír: https://www.magyarkurir.hu/kitekinto/nincsenek-ott-hiressegek-csak-jezus-ebredesi-tapasztalat-az-asbury-egyetemen
What really happened on Asbury - Relevant: https://relevantmagazine.com/magazine/what-really-happened-at-asbury/
The Burning Question from Asbury Isn’t About Asbury - The Gospel Coalition: https://www.thegospelcoalition.org/blogs/trevin-wax/burning-question-asbury-awakening/
Az evangélizációk története és néhány tanulsága - Parókia: https://www.parokia.hu/v/634/
Ébredéstörténet a Magyarországi Református Egyházban 1945 és 1950 között - Parókia: https://www.parokia.hu/v/458/
Tim Keller - Gyülekezet a központban: https://www.kalvinkiado.hu/konyv/szakkonyv/gy%C3%BClekezet-a-k%C3%B6zpontban-detail
Donald Miller - Kék, mint a Jazz: https://moly.hu/konyvek/donald-miller-kek-mint-a-jazz
Megtaláltok minket:
Google podcast
Apple podcast
Spotify
Pocket cast
- Mostrar mais