Episódios

  • Na przestrzeni ostatnich 25 lat karierę robiły rozmaite koncepcje, strategie, a może po prostu nazwy, które miały wskazywać na nową jakość, specyfikę, wyróżnik czy w końcu trend. Ale czy przypadkiem na koniec dnia niezależnie jak to nazwiemy nie chodzi o to samo? Czy nie jest tak, że używając różnych określeń, zbierając się w różne grupy mówimy o tym samym? Zapraszam do subiektywnego przeglądu pojęć z rodziny customer fixe.

    Klientomania na LinkedIn | Facebook | Instagram

    Maciej Buś na LinkedIn

    Pomagam markom wysyłać klientów w dalszą podróż - zobacz jak

    Oceń proszę ten podcast na tyle gwiazdek ile uważasz.

    Zostaw swoją opinię w Spotify i ApplePodcast

  • Okazuje się, że obsługa klienta i teatr mają zadziwiająco dużo wspólnego. Obie w sposób zaplanowany i przemyślany prowadzą klienta / widza ścieżką doświadczeń by na końcu podróży móc ocenić czy złożona przez markę obietnica została dowieziona. Firmy nieustannie szukają sposobu na znalezienie odpowiedzi na pytanie czego pragną klienci. Być może jedną z dróg, którą warto obrać jest … teatr. Aby się tego dowiedzieć ściągnąłem ze sceny Tomka Ciesielskiego.

    Jeżeli chcesz doświadczyć próbki tego o czym rozmawiamy zapisz się na warsztat Innowacyjność i przewaga konkurencyjna dzięki PLEASURE-POINTS.

    Rejestracja: http://www.tomekciesielski.pl/pleasure-points/

  • Estão a faltar episódios?

    Clique aqui para atualizar o feed.

  • To co widzimy na ekranie smartfona, komputera czy większych urządzeń nie jest / nie powinno być przypadkowym rozmieszczeniem przycisków, napisów i grafik. Za użyteczność aplikacji stoją User Experience Designerzy czyli projektanci doświadczeń użytkowników.

    UX czy CX są powiązanymi ze sobą ściśle dziedzinami, które rozwijane są profesjonalnie od wielu lat. Dlaczego więc na rynku tak często spotykamy jako użytkownicy / klienci tak wiele nieczytelnych, niedostosowanych interfejsów?

    Dlaczego mimo dostępności wiedzy na temat projektowania usług, serwisów wprowadzanych jest tak wiele produktów, których nie potrafimy obsłużyć?

    Do kolejnego odcinka Klientomanii zaprosiłem Jakuba Matwiejczyka - doświadczonego UX Designera, projektanta doświadczeń użytkowników aplikacji, systemów, użytkownika usług i klienta marek.

    Postanowiliśmy porozmawiać o UX i CX bez zbędnego zadęcia i bufonady - jak wyglądają te procesy w praktyce. Jak to jest być projektantem doświadczeń, w jaki sposób pracować, na co zwracać uwagę.

    Autor odcinka: Arek Cempura

  • NPS - Net Promotor Score - wskaźnik lojalności klientów będący wynikiem badania prawdopodobieństwa polecenia danej marki przez jej klientów. Jest niewątpliwie najbardziej popularną miarą doświadczeń klientów. Jednocześnie zdaje się zostać ofiarą swojego własnego sukcesu.

    W tym odcinku wraz z zaproszonym Piotrem Sadowskim rozkładamy NPSa na czynniki pierwsze. Dowiesz się z niego skąd się wziął, jak go wyliczyć, jakie błędy popełniają marki, a właściwie ich managerowie oraz jak zbadać lojalność względem firmy windykacyjnej. Swoim zwyczajem wkładam kij w mrowisko zarzucając Piotra swoimi wątpliwościami (żeby nie powiedzieć zarzutami) względem tego wskaźnika.

    Piotr Sadowski - na LinkedIn Webankieta - narzędzie do badań ankietowych (między innymi NPS) notatki, więcej linków, transkrypt
  • Klienci polubili darmową wysyłkę i bezpłatne zwroty. Nie ma czemu się dziwić, jest to dla nich korzystne. Jednak dla właścicieli sklepów internetowych jest to bardzo kosztowne.

    Z raportu “Polacy na e-zakupach 2021” przygotowanego przez Santander Consumer Bank wynika, że przyczyną połowy zwrotów jest “niewłaściwy rozmiar/wymiary produktu”. Co widać szczególnie w przypadku sklepów internetowych z kategorii moda. Najwyższy wskaźnik zwrotów mają ubrania – 56 proc. Nieco mniej – bo 39 proc. obuwie. Pozostały asortyment notuje od kilku do kilkunastu procent.

    Jak pogodzić oczekiwania klientów, konieczność ograniczenia barier zakupów w internecie i w końcu obowiązujące regulacje prawne? W dzisiejszym odcinku porozmawiam z Mateuszem Rębiszem o zwrotach towarów zakupionych w internecie.

    --------------------------------------------------------
    🎙️ Gość odcinka: Mateusz Rębisz
    Mateusz na LinkedInWygodne ZwrotyAlle kurier--------------------------------------------------------
    🎧 Odcinek
    Notatki, linki i transkrypt--------------------------------------------------------
    🫶🏻 Klientomania
    Odwiedź naszą stronęProfil Klientomanii na LinkedInProfil Klientomanii na FacebookZapisz się na nasz Newsletter
    📚 Klientopedia - mnóstwo wiedzy i inspiracji

    Maciej Buś na LinkedIn

    --------------------------------------------------------
    🛟 Potrzebujesz pomocy / wsparcia w lepszej obsłudze klienta
    Zobacz w czym możemy Ci pomócUmów się na bezpłatną konsultację


  • Chat GPT to … chatbot :) trochę bardziej zaawansowany niż większość, które znamy. Ale opisując go najogólniej to narzędzie przetwarzania tekstu w formie dialogowej. Czyli pytasz, a on odpowiada. Działa na zasadzie analizowania i przetwarzania ogromnej ilości danych tekstowych.

    Przez ponad pół roku przyglądałem się temu narzędziu. Rozmawiałem, dyskutowałem, wkładałem kij w mrowisko, testowałem rozmaite rozwiązania, by dowiedzieć się możliwie najwięcej jak działa i właściwie co z tego wynika dla świata klienta i marek?

    Myślę, że czuję się gotowy, żeby podzielić się swoimi odkryciami, wnioskami i podpowiedziami w jaki sposób wykorzystać Chat GPT w obsłudze klienta. W tym odcinku przedstawię i omówię dla Ciebie 5 praktycznych zastosowań technologii wykorzystującej Chat GPT w obsłudze klienta.

    Odwiedź naszą stronę: Klientomania.pl

    Umów się na pierwszą bezpłatną sesję mentoringową

    Zobacz w czym możemy Ci pomóc

  • Dzisiaj przychodzę do Ciebie tylko na krótką chwilę - przywitać się po przerwie.

    Wracamy. Z przewietrzoną głową, motywacją i oczywiście nowymi tematami. Wracamy z nowym odcinkiem, który jest już dostępny.

    W samym podcaście poza zmianą elementów dźwiękowych nie planuję żadnych rewolucji. Chciałem pójść w ilość, ale ostatecznie pozostałem przy jakości czyli odcinkach wysokokalorycznych, które będą pojawiały się co dwa tygodnie.

    Zauważyłem, że moje solowe gadanie przypadło Wam do gustu, więc będzie mnie więcej - obiecuję i ostrzegam lojalnie.

    To co się zmieniło - zmieniło się tło, kontekst. W końcu zebrałem się w sobie i połączyłem wszystkie nasze aktywności pod jednym szyldem - Klientomanii. Zatem Klientomania to teraz nie tylko podcast, ale również moja, nasza zawodowa część życia, która od lat zajmuje coraz więcej czasu.

    Pomyślałem więc, że podcast nie może być elementem hobby, ale częścią mojej pracy, którą lubię. To z kolei wpłynęło na to jak wygląda dzisiaj strona Klientomanii. Jest bardziej usługowa, o tym co robimy.

    Natomiast treści, jeszcze więcej treści zebrałem zakładką Klientopedia. Znajdziesz tam wszystkie artykuły, podcasty oraz video usystematyzowane wg kluczowych kategorii tematycznych.Zauważyłem, że moje solowe gadanie przypadło Wam do gustu, więc będzie mnie więcej.

    Odwiedź naszą stronę: Klientomania.pl

    Umów się na pierwszą bezpłatną sesję mentoringową

    Zobacz w czym możemy Ci pomóc

  • Zdarza się często, że zamawiamy coś, a to coś długo się nie pojawia, a do tego jeszcze nikt z nami w sprawie tego opóźnienia się nie kontaktuje. Wtedy nas zalewa i zaczynamy działać w bojowym nastawieniu. Różnie się to kończy, czasami dobrze, czasami źle.

    Dzisiaj opowiem Wam historię o tym, jak dobre pisanie złagodziło nadchodzący kryzys. Podobno opartą na faktach. Wszelkie podobieństwo do wydarzeń prawdziwych jest niezamierzone.

    A teraz usiądźcie i przysłuchajcie się temu, co rozegrało się korespondencyjnie w wirtualnej przestrzeni pomiędzy dwójką zupełnie przypadkowych i nieznajomych ludzi.

    To historia o tym, do czego mogą przydać się sarkazmy, żarciki i śmieszkowanie. I jaką wymianę można takowymi wyciągnąć z obcego człowieka, którego się na oczy nie widziało. A do tego, co najważniejsze wyciszyć nadchodzącą burzę.

    Więcej inspirujących historii klienta znajdziesz: w Klientomanii
    Autor: Arek Cempura

  • Jak to jest, że w czasach, kiedy tyle mówi się na temat doświadczeń klientów, organizowane są konferencje, szkolenia, powstają góry książek i w końcu firmy zapewniają o swojej szczerej i bezwarunkowej miłości do klientów, te doświadczenia nazbyt często bywają kiepskie. Podążając „tropem klientomaniaka” w owych sytuacjach zastanawiam się, dlaczego tak jest? Jakie są przyczyny kiepskich doświadczeń klientów? Pomyślałem, że jeżeli znajdę odpowiedź, w czym tkwi problem, łatwiej będzie mi na niego znaleźć rozwiązanie. Tak powstała lista 12 najważniejszych przyczyn kiepskich doświadczeń klientów.

    Zestawienie 12 najważniejszych przyczyn kiepskich doświadczeń klientów przygotowałem w formie swoistej listy przebojów. Zacząłem od czynników ważnych, ale których (w mojej opinii) wpływ na doświadczenie klienta nie jest bezpośredni. Na pierwszych miejscach usadowiłem natomiast te, które są krytyczne dla doświadczeń klientów i z perspektywy, których powinno się prowadzić projekty usprawniające wysyłanie klientów w dalszą podróż.

    - Strona odcinka: https://klientomania.pl/klm-131-12-najwazniejszych-przyczyn-kiepskich-doswiadczen-klientow/
    - Maciej Buś na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/maciejbus/
    - Rozmowa z Agą Szóstek Strategia doświadczeń klientów: https://klientomania.pl/strategia-doswiadczen-klientow/ YT: https://youtu.be/YcbMwQg9AiI
    - produkcja: https://wegot.media

  • Jakby tu jeszcze bardziej wkraść się w serca i myśli klientów. Najpierw był niesamowity produkt, później niecodzienna obsługa klienta. Dzisiaj marki sięgają do czegoś co nie zawsze jest związane z kupowanym przez klienta produktem czy usługą. Do emocji i odczuć tego co przed, w czasie i po zakupie. Do doświadczeń klienta. O tym czy doświadczenia klienta można zaprojektować oraz czym jest strategia klienta rozmawiam z dr Aga Szóstek.

    Rozmawiamy o:
    • czym są doświadczenia klientów i czy hasło „Customer Experience” nie stało się „przereklamowane”?
    • czy doświadczenia klientów można zaprojektować?
    • porządkujemy pojęcia User Experience vs Customer Experience
    • czy można „wdrożyć cx”?
    • na czym polega strategia doświadczeń klientów?
    • czym jest strategia Umami? - o książce Strategia Umami - Jak połączyć biznes z projektowaniem doświadczeń i wyróżnić się na rynku
    • od czego zacząć projektowanie doświadczeń swoich klientów

    Linki:
    • strona odcinka (znacznie więcej treści) - https://klientomania.pl/strategia-doswiadczen-klientow
    • Strategia Umami - Jak połączyć biznes z projektowaniem doświadczeń i wyróżnić się na rynku - książka Agi (pierwsza z wielu) - https://mtbiznes.pl/produkt/strategia-umami
    • https://agaszostek.com - strona firmowa Agi
    • Catching the Next Wave - podcast Agi i jej osobistego męża https://www.catchingthenextwavepodcast.com/
    • Jak stworzyć dobry produkt - rozmowa z Michałem Drożdżem - https://klientomania.pl/klm-94-jak-stworzyc-dobry-produkt-michal-drozdz/

  • Ktoś musi zarządzać zespołem obsługi klienta. Być może to właśnie Ty zostałeś/aś nominowany / awansowany / zrekrutowany. Sporo wiesz o produktach, procedurach, znasz większość klientów. Ale myślisz sobie „Co ja teraz zrobię? Jak sobie poradzę z zarządzaniem? Od czego zacząć?”.

    Zamiast uciekać posłuchaj mojej rozmowy z Filipem Gotkiewiczem - jednym z najlepszych konsultantów obsługi klienta w Polsce (ma na to papiery), doświadczonym liderem zespołów obsługowych w jednym z największych polskich banków.

    Rozmawiamy o:
    • Kim jest szef / lider / kierownik obsługi klienta?
    • Który szef jest lepszy - z awansu wewnętrznego czy z zewnętrznej rekrutacji?
    • Co zrobić kiedy awansują Cię na szefa swoich kolegów?
    • Jakie cele i zadania przypisane są do roli szefa obsługi klienta?
    • A jakie cele i zadania przypisane są do roli specjalisty / konsultanta obsługi klienta?
    • Co musisz wiedzieć oraz skąd tą wiedzę pozyskać kiedy po raz pierwszy zostajesz szefem?
    • Czy szef może / powinien również obsługiwać klientów?
    • Jak poradzić sobie z zarządzaniem celami sprzedażowymi w obsłudze narzucanymi z góry?

    Przydatne linki:
    • strona odcinka: https://klientomania.pl/klm-129-bede-szefem-zespolu-obslugi-klienta-i-co-teraz/
    • Filip Gotkiewicz na LinkedIn - https://www.linkedin.com/in/filipgotkiewicz/
    • Kim jest lider zespołu obsługi klienta? - rozmowa z Anią Łabętą - https://klientomania.pl/klm-116-kim-jest-lider-zespolu-obslugi-klienta/
    • Kapcie na poczcie, czyli co jeszcze może sprzedać marka - https://klientomania.pl/klm-43-kapcie-na-poczcie-czyli-co-jeszcze-moze-sprzedac-marka/
    • Omnichannel - czym jest, jak wdrożyć, success story - rozmowa z Konradem Jezierskim - https://klientomania.pl/klm-128-omnichannel-czym-jest-jak-wdrozyc-success-story-konrad-jezierski/

  • Omnichannel jest jak Yeti - wielu o nim mówi, jeszcze więcej słyszało, ale niewiele go naprawdę nie widziało. Bywa często modnym sloganem, obiektem westchnień i pożądania marketerów i prezesów. W większości organizacji, w tym dostawców rozmaitych rozwiązań stał się synonimem wielokanałowości zarówno w sprzedaży jak i w obsłudze. Czas wyjaśnić co jest czym. A pomoże mi w tym wyjątkowy gość - Konrad Jezierski.

    Ważne linki:
    Konrad Jezierski na LinkedIn - https://www.linkedin.com/in/konrad-jezierski/
    Jak kupuje się buty w stacjonarnym e-sklepie? - https://klientomania.pl/jak-kupuje-sie-buty-w-stacjonarnym-e-sklepie/
    Klientomania - https://klientomania.pl

  • 120 lat temu Henry Ford opracował system wytwarzania samochodów polegający na sekwencji powtarzanych czynności na kolejnych stanowiskach montażowych. Legenda Forda T to zasługa systemu montażowego, lini montażowej, która nie tylko znacznie ograniczyła koszty produkcji, ale przede wszystkim zwiększyła niezawodność i sprawność nowego samochodu. Taki właśnie był Ford T. System. To słowo klucz dzisiejszego odcinka.
    Zbudujmy linię montażową obsługi klienta.

    strona odcinka - https://klientomania.pl/127

    Klientomania - https://klientomania.pl
    Klientopedia - https://klientopedia.pl
    wegot.media - https://wegot.media

  • Jeżeli myślisz, że Twoi klienci są trudni, czepiają się o byle co, podnoszą głos na Ciebie lub Twoich pracowników, żądają niemożliwego, są roszczeniowi koniecznie posłuchaj naszych historii.

    W rozmowie z Filipem Gotkiewiczem przebijamy się historiami obsługi klienta, których doświadczyliśmy lub z którymi mieliśmy do czynienia w ciągu ostatnich kilkunastu lat pracy w świecie na słuchawkach. Bywało śmiesznie, ale innym razem całkiem poważnie, a nawet niebezpiecznie. Trafialiśmy na naprawdę trudne sytuacje obsługowe, ale i na klientów, którzy dali nam popalić.

    Jak przystało na Klientomanię historie mają swój morał. Wiemy jak radzić sobie z trudnym klientem. Ciekawe czy spodoba Ci się nasz sposób.

    Klientopedia - platforma wiedzy o customer service & experience - https://klientopedia.pl
    Quorium - https://klientopedia.pl/quorium
    Odcinek Vloga - https://youtu.be/8aCV6fLED2E
    Nasze nowe studio - https://wegot.media

  • Jak na przestrzeni minionych kilkunastu lat zmieniliśmy się my jako klienci, my jako osoby obsługujące, technologia, metody, strategie, wskaźniki, jak zmieniło się postrzeganie co jest naprawdę ważne? W tym czasie możliwości kontaktu pomiędzy ludźmi, firmami stała się dostępna w stopniu niewyobrażalnym kiedykolwiek wcześniej. Telekomunikacja zerwała z przysłowiowym kablem telefonicznym i dziś zarządza nie tylko dźwiękiem, ale również tekstem i obrazem. Nikt lepiej nie opowie o tym niż ktoś kto od zera tworzył w tym czasie produkt służący wsparciu komunikacji marek z klientami. Produkt, który musiał ewoluować od oprogramowania sterującego telefoniczną centralą Panasonica do omnichannelowego systemu dostępnego w modelu chmurowego. Koniecznie posłuchaj historii opowiedzianej przez mojego gościa Grzegorza Grabskiego - współzałożyciela firmy Systell.

    Klientopedia - platforma wiedzy o customer service & experience (https://klientopedia.pl)
    Grzegorz Grabski - profil na LinkedIn (https://www.linkedin.com/in/grzegorzgrabski/)
    Marcin Grabowski - profil na LinkedIn (https://www.linkedin.com/in/marcin-grabowski/)
    Systell - firma stworzona przez Grzegorza i Marcina (https://systell.pl)

  • Jednym z najczęściej pojawiających się problemów w obsłudze klienta, a właściwie w zarządzaniu nią - jest coś czego nie widać, coś czego nie widzi klient, ale odczuwa skutki przelewając najczęściej swoją frustrację generowaną przez niemoc na obsługującego go pracownika. I to właśnie on - pracownik - konsultant obsługi, doradca, agent - mierzy się z tym problemem. Kiedy rozmawiamy o tym najczęściej mówią „oni nas olewają, nie odpowiadają na maile, a my musimy świecić oczami przed klientem”. Pogadajmy dzisiaj o komunikacji wewnętrznej w obsłudze klienta.

    - Czym jest komunikacja wewnętrzna
    - O koncentracji kompetencji w strukturze obsługi klienta
    - W jakich sytuacjach wykorzystujemy komunikacje wewnętrzną
    - Subiektywny przegląd sposobów w jaki komunikacja wewnętrzna jest realizowana w firmach
    - Jak określić zasady komunikacji wewnętrznej w firmie?

    Klientopedia: https://klientopedia.pl
    Strona odcinka: https://klientomania.pl/124
    Potrzebujesz wsparcia: Customer Fixe: https://customerfixe.com

  • Kiedy Polska staje się zbyt mała dla Twojego biznesu myśli sięgają poza jej granice. W erze globalizacji oraz transgraniczności staje się to całkiem naturalne. Przecież kupując przez internet coraz częściej zamówienia są realizowane nawet z drugiego końca świata. Logistycznie zatem jest to stosunkowo proste. Dostaję jednak pytania o to jak ogarnąć obsługę klientów mówiących w innych językach, mieszkających w innych kręgach kulturowych?

    W tym odcinku rozmawiam z Damianem Kuczyńskim zarządzającym polskim oddziałem firmy Salesupply. Damian dzieli się swoimi doświadczeniami oraz zaobserwowanymi trendami w zakresie obsługi klienta - w szczególności handlu elektronicznym (e-commerce).

    Linki:
    - Damian Kuczyński na LinkedIn https://www.linkedin.com/in/damikucz/
    - Salesuplly - call center dla e-commerce: https://www.salesupply.pl/
    - Przewodnik Obstugi…
    - Przewodnik Obsługi Klienta Ecommerce - trendy i liczby - kopalnia wartościowych źródeł wiedzy: https://www.salesupply.pl/news-and-media/white-paper/
    - Klient w Niemczech – Katrin Sander-Tóth - https://klientomania.pl/klm-107-klient-w-niemczech-katrin-sander-toth/
    - Klient w Wielkiej Brytanii – Marek Jankowski - https://klientomania.pl/klm-106-klient-w-wielkiej-brytanii-marek-jankowski/
    - Klient w Indiach – rozmowa z Tomaszem Wiśniewskim - https://klientomania.pl/klm-105-klient-w-indiach-rozmowa-z-tomaszem-wisniewskim/

    Potrzebujesz wsparcia:
    - customer fixe - moją ideą jest klient - doradztwo customer service & experience: https://customerfixe.com

  • Sukces obsługi klienta jest bardzo często już na starcie utożsamiany z wyborem systemu call czy Contact center czy jak często reklamują go producenci systemu do obsługi klienta. Im większa i im bardziej świadomie budowana jest struktura obsługowa tym wybór systemu oparty jest na racjonalnych i merytorycznych przesłankach. I odwrotnie im mniejsza struktura - i nie ma tu znaczenia wielkość firmy - tym wybór systemu opiera się na emocjach i deklaracjach dostawców.

    W tym odcinku pomogę Ci uniknąć najczęstszych błędów i mam nadzieję zaoszczędzić sporo pieniędzy związanych z inwestycją w techniczną część obsługi klienta. Podpowiem ci jak dobrze wybrać dobry system Contact center.

    Usłyszysz o tym:
    - czym jest, a czym nie jest system contact center
    - nieco o historii systemów contact center
    - jaki błąd popełnia 80 % firm budujących dział obsługi klienta
    - o 4 najważniejszych zadaniach, które musisz wykonać zanim wpiszesz w wyszukiwarce hasło "system contact center"
    - o tym co i tak może pójść nie tak podczas wyboru systemu
    - jak wybrać dobrze dobry system contact center

    Potrzebujesz wsparcia ? Odwiedź https://customerfixe.com

  • Czy zastanawiałeś/aś się kiedykolwiek jak to wszystko się zaczęło? Skąd w Polsce wzięło się call center i w jakich warunkach rozpoczynało swoją karierę? Historia uczy pokory, ale również pozwala dostrzec zmiany. Do długowyczekiwanej rozmowy na słuchawkach zaprosiłem osobę, która w 1997 roku własnymi rękami, ciężką pracą zbudowało jedno z pierwszych outsourcingowych call center w Polsce. Moim gościem jest Kinga Nowakowska od pierwszego dnia i przez kolejnych 11 lat dyrektor generalna Call Center Poland.

  • 24 lutego 2022 obudziliśmy się w innym świecie.
    Innym, bo okazało się nie tylko, że są nadal ludzie, którzy w imię swoich ambicji są w stanie poświęcić setki tysięcy ludzi. I do tego jeszcze skutecznie okłamywać miliony.
    Innym, bo jednak się okazało, że „ludzie dobrej woli jest więcej” i Rosja otrzymuje skuteczne sankcje za agresje wobec Ukrainy.
    Innym, bo świat po tej wojnie będzie już inny. A na pewno nastąpi mocne zweryfikowanie tego co „głosi” marketing wielu firm.

    Marketing od lat skupia się na… wartościach. Firmy namawiają nas „abyśmy zostali bohaterami w swoim domu”, twierdzą, że ich produkty sprawią, że "życie będzie dobre”. I przychodzi taki czas, że mówimy „sprawdzam” - okazuje się, że liczy się wartość… kasy.

    Arek Cempura w rozmowie z Marcinem Kalkhoffem o tym:
    - że chyba wyszło szydło z worka i że wiele „wartości firmowe” okazało nic nie wartym zapisem
    - że może warto wrócić do podstaw i marketing powinien przedstawiać realne korzyści z marketingu a nie tworzyć nic nie wartą wizję?
    - co ma robić zwykły konsument? Głosować pieniędzmi? Przecież często znamy sąsiada, który pracuje w takiej Zet firmie?
    - co z ludźmi, którzy pracują dla „marek”, które należą do takiej Zet Firmy*? Mają rzucić pracę?
    - że warto być… przyzwoitym.

    *Zet Firma – firma, które nadal prowadzi biznes w Rosji