Episódios
-
Markus Baltzer is a leader who successfully introduced a culture of accountability. During his time as CEO of Bayer Central Europe, he pioneered this approach. Today, he promotes and implements it in various companies as a trainer, coach, and development partner.
His practical experience enables him to share real-life cases of establishing and nurturing an Accountability Culture. He understands firsthand the challenges that may arise and knows how to address them.
According to Markus, a leader with an accountability mindset should focus on people and building partnerships, rather than creating barriers.
-
Marek Wesołek związany jest z firmą Sente od 19 lat. Dziś jako jej CEO opowiada o tym, jak organizacja w ciągu roku, dzięki kulturze odpowiedzialności, z rentowności na poziomie 0-2% osiągnęła dwucyfrowy wynik.
10 lat temu rozpoczęli świadomą drogę w kierunku odpowiedzialności w organizacji. Triggerem do rozpoczęcia tej drogi było kilka lat związanych ze stagnacją, która nastąpiła po wcześniejszym kryzysie.
Szczególną rolę w kulturze odpowiedzialności odgrywa zespół zarządzający (tradycyjny zarząd). Staje się jednym z zespołów w organizacji pełniącym określone funkcje.
-
Estão a faltar episódios?
-
Jak transparentność wpływa na kulturę pracy, podejmowanie decyzji i relacje? Czy podejście oparte na otwartości pomaga przełamywać tematy tabu, które często pozostają nierozwiązane w korporacyjnych strukturach?
Z Pauliną Grabowską (SYZYGY Warsaw) rozmawiamy o tym, jak transparentność może wzmacniać kulturę odpowiedzialności. Dotykamy jednego z najtrudniejszych tematów tabu dotyczącego transparentności wynagrodzeń. Odkrywamy, jak można tworzyć środowisko, w którym otwartość staje się fundamentem skutecznej i zrównoważonej kultury organizacyjnej.
-
Marcin Osman jest liderem, który zbudował nową firmę po doświadczeniach z poprzedniej - aby żyć pełnią życia a nie w Intercity. Rozmawiamy o autonomii jako modelu efektywności biznesowej. Jak ważna jest w nim rekrutacja-edukacja? Jak ważny jest dobór ludzi jako świadomy sposób budowania kultury organizacyjnej?
Budowanie odpowiedniej kultury organizacyjnej opartej na samodzielności wydaje się być kluczem do sukcesu.
O tym jak mocno wolność wpływa na możliwość zadbania o siebie samego a także o tym, jak bardzo przekłada się to na efektywność biznesową rozmawiam z właścicielem OSMPower.
-
Jak stwarzać warunki do tego, aby zachowania ludzi same się zmieniały?
To pytanie staje się kluczowe w kontekście zarządzania i kreowania efektywnej kultury organizacyjnej. Marcin Burkietowicz, współwłaściciel rodzinnej firmy, porusza niezwykle istotną kwestię, jaką jest rola lidera w procesie zmiany środowiska organizacyjnego.
Zaproś swoich współpracowników w podróż oraz do współodpowiedzialności. Wyzwól w swoich zespołach kreatywność. Stwórz przestrzeń do nauki, eksperymentowania i uczenia się.
Poszerz swoją wiedzę o kulturze odpowiedzialności już 26 września podczas piątej edycji Accountability Culture Congress https://kongres.4results.pl/
-
Co zdecydowanie podkreśliła Agnieszka Kazuś (CEO, DBL), dobre wyniki Grupy DBL związane są z kulturą całej organizacji. A jest się czym chwalić! Osiągnęli bowiem aż 300% wzrost przychodów w czterech spółkach.
Kluczowym czynnikiem, dlaczego Grupa DBL rośnie, jest relacyjność.
Dlaczego warto dbać o triadę: interesy klientów, pracowników i właścicieli? Jak ważne jest zachowanie balansu pomiędzy tymi trzema filarami bez względu na to, co dzieje się na rynku, na świecie. O roli uważności w integrowaniu pokoleń. Jak ważne jest umiejętne budowanie poczucia przynależności bez względu na długość stażu i rodzaj stanowisk.
-
Miejsce pracy powinno być przestrzenią, do której chce się wracać z przyjemnością!
To złota zasada, jaką wyznaje gość tego odcinka - Robert Gaweł. Dlaczego bezpieczeństwo psychologiczne jest fundamentalne w firmie Margo i jak wpływa na osiąganie wysokich standardów obsługi klienta? W jaki sposób dopasowanie zadań do talentów pracowników przyczynia się do lepszych wyników? Posłuchaj!
-
Jak pogodzić produktywność z budowaniem dobrego miejsca pracy dla zespołu? To pytanie nurtuje wielu przedsiębiorców.
W najnowszym odcinku podcastu "Kto tu rządzi?" Sławek Błaszczak rozmawia z Ewą Górską, Head of Human Capital w Group One Media. Ewa od lat pasjonuje się budowaniem efektywnych kultur organizacyjnych.
-
Gościnią tego odcinka podcastu "Kto tu rządzi?" jest Halina Piasecka - psycholożka biznesu, która od 20 lat zajmuje się wprowadzaniem zmian w organizacjach.
W odcinku kręcimy się wspólnie wokół tematu SZCZĘŚCIA W PRACY.
Czym ono jest i czy jest nam niezbędne? To wciąż dość kontrowersyjny temat wywołujący mnóstwo emocji.
Wysłuchaj odcinka! -
Radek Matuszewski, który zmienił rolę w swojej firmie Groupe SEB (Tefal) i jest liderem w nowym zespole odpowie na pytania: W jakim celu lider wchodzi w rolę facylitatora i na czym polega dawanie przestrzeni dla inicjatyw pracowników? Jak oddawanie autonomii pracownikom przekłada się na uwolnienie czasu lidera? Czy o kulturze odpowiedzialności trzeba mówić, czy wystarczy... ją wdrażać? Jakie inspiracje lider może zaczerpnąć od Teda Lasso? Jaką odpowiedzialność za własną energię powinien brać lider za własne bezpieczeństwo psychologiczne? Jakie lekcje liderom daje podejścia "A la Adam Małysz?" Zapraszamy na rozmowę z Radkiem Matuszewskim!
Link do Kongresu Kultury Odpowiedzialności: https://kongres.4results.pl/
-
W jaki sposób spłaszczona struktura, brak ścisłej hierarchii i nacisk na work-life balance przekładają się na kulturę organizacyjną w Nordea? W jaki sposób w firmie nordyckiej podejmuje się decyzje? Jak odnajduje się wspólne "why" w takiej firmie? Na czym polega odwrócona piramida hierarchii? Jak te elementy wpisują się w model kultury odpowiedzialności?
Serdecznie zapraszam do mojej rozmowy z Agnieszką Dzięgielewską-Jończyk, radczynią prawną i dyrektorką oddziału Nordea Polska.
Zapraszam na Kongres Kultury odpowiedzialności! Zapisy: https://kongres.4results.pl/
-
Dzisiaj zapraszamy na odcinek specjalny - nagrany w ramach podkastu APP Podcasts, który Sławek Błaszczak prowadzi z Jackiem Santorskim równolegle do podkastu "Kto tu rządzi?".
Jak nasze niejawne potrzeby wpływają na kulturę firmy, którą tworzymy? Co zrobić, aby prawdziwe, wewnętrzne cele ludzi i to, co się dzieje w organizacji było spójne z jej celami? Gościem Sławka Błaszczaka jest Martyna Goryniak, terapeutka współpracująca z Values Consulting i Laboratorium Psychoedukacji. Martyna prowadzi grupę trenerską APP od początku jej istnienia - z perspektywy wieloletniego doświadczenia zarówno w pracy indywidualnej jak i grupowej z liderami opowiada, jak "scena wewnętrzna" przywódcy wpływa na kulturę jego organizacji. Wspólnie ze Sławkiem omawiają szczególnie źródła nadmiernego poczucia kontroli - a co najważniejsze co robić, żeby je transformować, tworząc organizację, w której ludzie mogą autonomicznie i kreatywnie działać.Link do pozostałych odcinków APP Podcasts: https://open.spotify.com/show/7Iej83WyluYGhh0tEVvWZu?si=38a9b6fa950945a0
-
W jaki sposób polski oddział amerykańskiej korporacji –firma Polaris - zajmujący się produkcją pojazdów ATV (All Terrain Vehicles) – popularnych quadów – zaczął swoją przygodę z kulturą odpowiedzialności? Jak zainspirował menedżerów tej organizacji David Marquet? Jakie obawy początkowo mieli pracownicy? Jak prędko lider organizacji poczuł zmianę, podczas zmiany kultury? Jakie 3 obszary korzyści mierzone twardymi wskaźnikami po 1,5 roku zmiany kultury można wyróżnić? Zapraszam do rozmowy z Marcinem Osowskim, prezesemzarządu firmy Polaris Polska.
----------------------------------------------------------------Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę dotyczącą kultury odpowiedzialności, a przy okazji posłuchać wybitnych mówczyń i mówców - zapraszamy na Konferencję Accountability Culture Congress 26 września 2024 r., to już 5 edycja! Rejestracja https://kongres.4results.pl/
-
Dlaczego klienci ogromnej firmy, jaką jest Scania,szczególnie doceniają wysoką odpowiedzialność szeregowych pracowników? Czemu lider dużej organizacji doświadcza schizofrenii, stojąc między celami i wskaźnikami, a promowanie misji, wizji, wartości, kultury? W jaki sposób zdobyć dzięki kulturze 85 darmowych pracowników? Dlaczego o wiele prościej jest ludziom przyjąć odpowiedzialność, niżdelegować? I na czym polega zasada 3S w pracy lidera w korporacji? Zapraszamy do kolejnego odcinka podkastu - na rozmowę z dyrektorem generalnym Scania Polska - Wojciechem Rowińskim.
-
Na czym polega zarządzanie przez rozczarowanie? Dlaczego pogarda jest tak niszcząca w relacjach z zespole? Skąd bierze się pogarda i w jaki sposób wiąże się z kontrolą? Na czym polega zjawisko backchannelingu? Dlaczego w polskiej kulturze tak trudno budować relacje lider-lider, a zamiast współpracy pojawiają się negocjacje? Jak unikać tych wypaczeń w budowaniukultury odpowiedzialności, stosując bezpieczeństwo psychologiczne, wspólne rutyny, budując team number one?
-
Na czym polega sekret sukcesu biznesowego Eli Szumskiej i Małgosi Szumskiej, właścicielek kopalni złota? W jaki sposób Ela dzieliła się odpowiedzialnością ze swoimi najbliższymi i współpracownikami? Jakie lekcje liderki i liderzy biznesu mogą wynieść z tej historii prowadzenia firmy z wielkim sercem?
Moimi rozmówczyniami są liderki biznesu, przedsiębiorczynie, właścicielki kopalni w Złotym Stoku - Ela i Małgosia Szumski.
-
Co mówi o nas nasza tożsamość i jak pracować ze swoim ego? Jak tworzyć w firmie partnerskie relacje lider- lider? Dlaczego ego określane jest mianem wewnętrznego systemu uzasadniającego nasze działania? Czym są trauma oraz instynkt przetrwania i skąd się w nasbiorą?
Moją rozmówczynią jest Ewa Błaszczak – liderka, coachka, mentorka, Professional Scrum Master, prywatnie – moja żona .
-
Jak włączenie kamery zmienia myślenie o spotkaniu?
Dlaczego widzenie rozmówcy zmienia nastawienie mówiącego, prowadzącego spotkanie?
Czy braku widoku rozmówcy to pozwolenia na bylejakość?
Dlaczego warto manifestować swoje zaangażowanie, jeśli nie widać mnie na spotkaniu?
Co o słuchaniu innych mówi badanie Arystoteles Google'a?
W piątym epizodzie serii „Na styku” Sławek i Maciekrozmawiają o praktycznych zasadach savoir-vivre'u spotkań online.
Zapraszamy do serii podkastów „Kto tu rządzi” O nazwie „Na styku”, którą poprowadzą wspólnie aktor, trener i ekspert komunikacji Maciej Robakiewicz oraz Sławek Błaszczak. Seria będzie traktowała o współpracy pomiędzy pracownikami i pomiędzy zespołami. W budowaniu kultury odpowiedzialności często skupiamy się na relacji lider-pracownik. Tymczasemwiele dzieje się właśnie NA STYKU – poziomo pomiędzy pracownikami, zespołami, działami i departamentami firmy. Znajdziesz tu narzędzia, porady, rekomendacje jak budować dobrą współpracę na miarę współczesnych czasów.
-
Jaka jest historia firmy Riotters? Dlaczego Dawid Legierski nie chce pracować z polskimi Klientami? Jaką przemianę dt. własnego podejścia do zespołu przeszedł? Czym jest culture book, który stworzyli członkowie zespołu Riotters? Jakie wartości, oraz anty-wartości w nim opisali?
Moim rozmówcą jest Dawid Legierski z firmy Riotters, któryświadomie kształtuje kulturę pracy swojego zespołu, w czym pomogło mu m.in. stworzenie culture booka – dokumentu dokładnie opisującego kulturę firmy.
-
Dlaczego inicjatywa (ang. Empowerment) jest kluczowymelementem udanej współpracy? Na czym polega zasada wzajemności i czym jest kultura feedbacku? W jaki sposób przekazywać inicjatywę pracownikom i jak z tą kwestią poradziła sobie firma Tefal?
W piątym epizodzie serii „Na styku” Sławek i Maciek rozmawiają o kolejnym elemencie modelu I CARE, zaproponowanym przez Kena Blancharda w książce „Legendarna Obsługa Klienta” do opisu dobrej współpracy. To „inicjatywa”, kryjąca się pod literką E.
Zapraszamy do nowej serii podcastów „Kto tu rządzi” O nazwie„Na styku”, którą poprowadzą wspólnie aktor, trener i ekspert komunikacji Maciej Robakiewicz oraz Sławek Błaszczak. Seria będzie traktowała o współpracy pomiędzy pracownikami i pomiędzy zespołami. W budowaniu kultury odpowiedzialnościczęsto skupiamy się na relacji lider-pracownik. Tymczasem wiele dzieje się właśnie NA STYKU – poziomo pomiędzy pracownikami, zespołami, działami i departamentami firmy. Znajdziesz tu narzędzia, porady, rekomendacje jak budować dobrą współpracę na miarę współczesnych czasów.
- Mostrar mais