Episódios
-
Okolo Realu Madrid je živo. A rozhodně ne způsobem, který by se královský klub přál. Ztráty bodů, množství zraněných hvězd, interní rozepře a aféra okolo Zlatého míče. Dirigent Bílého baletu Carlo Ancelotti stále nenašel rytmus, pod kterým by soubor válcoval soupeře a výsledky tomu odpovídají. Hlavně debakl v El Clásicu a následná domácí prohra s AC Milán spustily pískot fanoušků. Jak ovlivnila aféra okolo zlatého míče současnou atmosféru? Sedl si Mbappé s Viníciusem? Nechybí Realu po odchodu Toniho Kroose lídři v kabině? A jaká je pozice Carla Ancelottiho? O tom všem byla řeč s Tomášem Podvínem, zakladatelem webu Bílý balet.
-
Český fotbal zažil jeden z nejpovedenějších večerů za poslední roky. Svěřenci Jana Suchopárka postoupili přes barážový souboj proti Belgii na Euro hráčů do 21 let, kde nebudou chybět potřetí v řadě. Jejich starší kolegové pak večer porazili Gruzii 2:1, čímž si zajistili postup mezi elitu Ligy národů a řadu dalších výhod. Moderátoři Jan Denemark a Jakub Burian tohle všechno probrali v dalším díle Livesport Daily RE:ACTION.
-
Estão a faltar episódios?
-
Sport a udržitelnost. Spojení, které se čím dál více dostává do popředí a sportovní kluby a organizace jsou postaveny před otázku, jak s tímto problémem naložit. Jak velkou sílu sport má, aby změnil pohled společnosti na udržitelnost? Co znamená pojem greenwashing? Jaké je srovnání českého prostředí se světem? Jak dopadlo z tohoto pohledu fotbalové Euro? To všechno jsme v dnešním vydání podcastu Livesport Daily probrali se Zuzanou Zděnkovou z Nadace Tipsport, která se touto tématikou zabývá.
-
Výchova fotbalových hvězd. Téma, které je z hlediska fungování celé tuzemské kopané absolutně zásadní. Stejné je to i pro samotné kluby. Dlouhé roky platilo, že v Česku je mládežnickou akademií číslo jedna ta sparťanská. Za poslední léta se jí nicméně slávistický rival výrazně přiblížil. Odchovanci sešívaných se do A-týmu a do profesionálního fotbalu pravidelně dostávají a výraznou zásluhu na tom má i Petr Hurych, šéf tamní akademie a host dnešní epizody. Jak vnímá vyrovnávání sil, co se týče úrovně mládežnických akademií? Může český celek hrát dlouhodobě na evropské úrovni jen s hráči z vlastní líhně? A jaká je koncepce Slavie při výchově nadějí. O tom všem je dnešní rozhovor. Příjemný poslech.
-
Už jsou to dva roky co Pavel Hapal převzal trápící se Baník Ostrava. Raketové zlepšení pod jeho vedením nepřišlo, ale postupný progres ano. A díky němu se po dvou letech dostal Baník v lize až na průběžnou třetí pozici, kterou si ostravský klub vydobyl v posledních kolech vítězstvími na Spartě a s Duklou. Jaké kroky k současným výkonům Baníku vedly, jak funguje realizační tým i spolupráce s Luďkem Mikloškem, jaké plány má ostravský klub na přestupovém trhu a jak kouč nesl opakující se kritiku v médiích? O tom všem si dnes popovídáme právě s hlavním trenérem Baníku Ostrava Pavlem Hapalem. Příjemný poslech!
-
V noci na dnešek dosáhl Connor McDavid jako čtvrtý nejrychlejší hráč historie na metu tisíce bodů v NHL. Zároveň je čtvrtým nejmladším hráčem, kterému se něco takového podařilo. Oba fakty dokreslují, o jak mimořádný počin jde a jen zapadají do výjimečné kariéry kanadského forvarda. Proto je tu další reakční díl, tentokrát s Jakubem Burianem a Janem Denemarkem, kde moderátoři řeší, kam vlastně McDavida zařadit z historického pohledu a kam až se může dostat v historických žebříčcích. Příjemný poslech.
-
V noci z pátku na sobotu čeká boxerský svět dlouho vyhlížený souboj. Nebude to bitva těch nejlepších a rozhodně nepůjde o sportovně nejdůležitější zápas historie, ba ani tohoto roku nebo měsíce. Přesto se na něj s velkými očekáváními budou dívat statisíce lidí. Do ringu se totiž proti sobě postaví legendární Mike Tyson, bývalý profesionální boxer a šampion těžké váhy, kterému už je 58 let. Proti němu Jake Paul, boxer a jeden z největších youtubových influencerů světa. To všechno v přímém přenosu Netflixu. Ať už se plánujete dívat anebo ne, v dnešní epizodě si můžete poslechnout všechno důležité o tomhle zápase. Probereme to s Tomášem Jančou, expertem na box a na sportovní marketing. Příjemný poslech!
-
Před rokem debutoval v národním týmu v klíčovém utkání proti Moldavsku o postup na Euro. Nyní je Tomáš Chorý při absenci Patrika Schicka reprezentačním útočníkem číslo jedna. Po letním přestupu do Slavie je navíc jedním z důležitých tahounů sešívaných a bezpochyby jednou z nejvýraznějších osobností Chance ligy. Jak náročné byly týdny po přestupu do Slavie? Jak a čím si postupně buduje důvěru fanoušků v Edenu? A jaký je jeho postoj k simulování ve fotbale? To všechno jsme v dnešním vydání podcastu Livesport Daily probrali přímo s devětadvacetiletým útočníkem Tomášem Chorým.
-
Fotbalovou jednadvacítku čeká vrchol kvalifikační cyklu, když se v baráži utká s Belgií o postup na Mistrovství Evropy, které se bude konat v létě na Slovensku. Přestože se lvíčata Jana Suchopárka ve skupině prezentovala rozporuplný výkony i výsledky, na poslední chvíli druhé místo vydřela a v dvojzápase tak mohou kvalifikaci pomyslně smáznout. Proti však stojí favorit, v jehož středu hrají talenti z elitních soutěží, v čele třeba s Arthurem Vermeerenem z Lipska. Postup, stejně jako před dvěma lety, bude chtít vystřílet forvard, kapitán a host dnešní epizody Václav Sejk. Proč si Belgii do baráže nepřál? Co znamená, když ho trenér označuje jako rapla? Co říká na chválu trenéra Jindřicha Trpišovského? A je jeho cílem i nadále prosadit se ve Spartě? O tom všem je dnešní díl. Příjemný poslech.
-
Zatímco pro většinu evropských celků by asi série čtyř proher v řadě moc neznamenala, u mašiny jménem Manchester City se ihned používají termíny jako krize, nebo konec jedné éry. Celek Pepa Guardioly kosí zranění, soudní tahanice a také nejistá budoucnost hlavního lodivoda. Vnitřní klubová atmosféra je podle insiderů velmi dusná, což znamená, že City nesmírně lacino ztrácejí body a jsou v jedné z nejhorších situací po dobu Guardiolova osmiletého kralování. Jaké jsou důvody slabších výkonů City? Je zápasová zátěž elitních fotbalistů vůbec únosná pro lidské tělo? Má vliv na fotbalové výkony kauza mezi Manchesterem a UEFA? A bude Pep Guardiola i po sezoně trenérem Manchesteru City? To vše v dnešní epizodě rozebral sportovní novinář a autor podcastu "Fotbal s Pikym" Jan Pikous.
-
V Turíně probíhá tenisový Turnaj mistrů a nechybí na něm samozřejmě ani světová jednička, Ital Jannik Sinner. Toho přitom už měsíce provází stín dopingové kauzy. Podle vlastního vysvětlení, které přijala Mezinárodní agentura pro bezúhonnost tenisu, se mu nepovolená látka dostala do těla omylem. A trest tedy nepřišel. Do celé věci se ale vložila světová antidopingová agentura WADA a žádá pro Sinnera až dvouletý zákaz tenisu. O detailech celé kauzy i o tom, proč se Sinnerovi, narozdíl třeba od české tenistky Nikoly Bartůňkové, dostalo speciálního zacházení, si dnes povídáme s bývalým tenistou a právníkem, mimo jiné advokátem tenisty Iva Mináře v jeho dopingové kauze, Janem Halamou. Příjemný poslech!
-
Vyhlášení ankety Atlet roku minulý víkend vzbudilo poměrně velké debaty a to ani ne tak kvůli vítězi, kterým se stal oštěpař Jakub Vadlejch, ale hlavně kvůli zpracování přímého přenosu. Ten mnoha divákům připomíná estrádní pořady z osmdesátých a devadesátých let a nevyhýbá se anii bizarnostem typu z playbacku hrajících elektrických kláves, které viditelně nejsou zapojené do elektřiny. Podobných podivností v přenose bylo víc a všechny je ve vláknu na sociální síti X zachytil Jan Šebek, spoluvlastník firmy gen live production, která vyrábí přenosy na internet třeba z karlovarského filmového festivalu. A právě Jan Šebek je hostem dnešní epizody, ve které rozebereme Atleta roku a obecně i formát galavečerů u příležitosti předávání cen. Příjemný poslech!
-
Sigma Olomouc nebude na rok 2024 asi vzpomínat příliš v dobrém. A to ani ne tak ze sportovního pohledu - byť dvakrát měnila trenéra, teď se jí pod koučem Tomášem Janotkou daří. Navíc o klub se podle všeho uchází hned několik zájemců, kteří by si ho chtěli koupit. Ale k neradosti Sigmy - nejvíc viditelné jsou spory s fanoušky. Ty trvají už dlouhou dobu a v posledních týdnech se vyostřily. Skalním fandům byly strhávány transparenty v jejich sektoru, kotel pak vyhlásil bojkot zápasů svého oblíbeného klubu a trenér Janotka kontroloval prohlášením, že takoví fandové Sigmě ani chybět nebudou. Rozklíčovat složitou situaci v Sigmě a pojmenovat co nejvíc jejich problémů se dnes pokusíme s Janem Dočkalem, sportovním novinářem Seznam Zpráv a člověkem, který do olomouckého fotbalu vidí jako málokdo jiný. Příjemný poslech!
-
Když los Ligy mistrů určil Spartě jako soupeře francouzský Brest, většina fandů si oddechla, že český zástupce bude mít tři body. Situace je ale nyní velmi odlišná. Zatímco Sparta se topí v mimo fotbalových tématech a řeší ztrátu výkonnosti, Brest si nadále žije svou evropskou pohádku. Sedm bodů po třech zápasech je výsledek, který neočekávali ani samotní kluboví představitelé. Jaký soupeř dnes přijede na Letnou? Kdo jsou lídři francouzského celku a jaký styl fotbalu může Sparta čekat? A jaká je klubová historie Brestu, silně spjatá s bretaňským regionem? To vše jsme dnes probrali se Štěpánem Toumou, expertem na francouzský fotbal.
-
Nesmírně náročný zápasový kalendář zatím Sparta nezvládá. Od remízy se Stuttgartem v Lize mistrů úřadující mistr prohrál čtyři duely ze šesti, přičemž sobotní domácí prohra s Baníkem Ostrava měla ještě zajímavou dohru. Server inFotbal přišel se zprávou, že za vyřazením Veljka Birmančeviće ze sestavy byly jiné důvody, než jen ty čistě zdravotní, a že hlavní potíže, které nyní Spartu dusí, jsou především interní vztahy. Co se děje v kabině Sparty? Jakým sledem událostí se Sparta do současného bodu, po velmi povedeném vstupu do sezony, dostala? A jaká nyní bude Birmančevićova budoucnost? O tom v dnešní epizodě mluvil sám zakladatel webu inFotbal Pavel Janega.
-
Fotbalová Dukla má od září nového spolumajitele. Je jím úspěšný investor, podnikatel a zakladatel fondu 10X Matěj Turek, který od dlouholetého majitele Petra Pauknera odkoupil 34 % akcií. Turek o sobě v rozhovoru říká, že je oportunistický investor a zatímco jiní lidé, se snaží do fotbalu majetkově vstoupit často z emočních důvodů, on sám vnímá Duklu prostě jako investici s ohromným potenciálem. Kde tedy leží strop pražského celku? Jaké má Turek plány? Co, jakožto mladý byznysmen, říká na fakt, že na lavičce sedí kontroverzní trenér Petr Rada? To vše nabídne dnešní rozhovor, který především odkrývá přemýšlení člověka, který je ve fotbalovém prostředí velmi unikátní. Příjemný poslech.
-
Dvaadvacet. Takový byl počet českých hráčů na soupiskách celků NHL na startu nového ročníku. Odchod tuzemských vyslanců ze zámořského ledového jeviště je patrný delší dobu. Fanouškovská ranní kontrola bodování českých hvězd se tak nyní zaměřuje už jen na jednotky jmen, nikoliv na desítky. Důležité role v tamních organizacích navíc zastává jen malá část z nich. Proč Češi vyklízejí pozice? Chybí mladým talentům nějaká dovednost oproti stejně starým konkurentům? Jak vnímají tuzemské hokejové prostředí zámořští skauti? A jaký potenciál mají v NHL největší naděje Čechů, ale i Slováků, tedy David Jiříček, Jiří Kulich, nebo Juraj Slafkovský? Komplexní téma s námi v exkluzivním rozhovoru probral renomovaný expert webu The Athletic zaměřený na mladé prospekty, Scott Wheeler.
-
Manchester United je znovu bez trenéra. V pondělí po porážce s West Hamem odvolalo vedení Erika ten Haga a klub znovu hledá cestu z dlouhodobé krize. Slavná značka a fotbalový kolos se už přes dekádu zmítá v chaosu. Střídají se trenéři, hráči, lidé ve vedení, ale výsledky to nepřináší. Na slavnou éru sira Alexe Fergusona se nedaří navázat a zdá se, že United žijí hlavně ze setrvačnosti a z minulosti. Jak se bude na éru ten Haga vzpomínat? Jaké problémy klub dlouhodobě ničí? Co stojí za špatnými volbami sportovního úseku? Kam dnes United zařadit z hlediska konkurence v Premier League? A co by měl přinést Portugalec Rúben Amorim, tedy manažer, kterého si vedení vysnilo jako náhradu? To vše bylo tématem dnešní epizody s Oldřichem Kmoščákem, komentátorem Livesportu se zaměřením na Premier League.
-
Jakub Řezníček se v posledním domácím utkání Dukly stal nejčerstvějším členem klubu ligových kanonýrů, tedy hráčů, kteří v nejvyšších soutěžích během své kariéry nastříleli aspoň sto branek. Útočník, který si v Česku od svých začátků v Příbrami prošel mnoha kluby včetně Sparty a Plzně tak dosáhl svého cíle, se kterým do Dukly přišel v létě z Brna. Povedlo se mu to navzdory mnoha průšvihům se životosprávou, problémům s alkoholem i absenci otce během dětství. A o tom všem Jakub Řezníček promluví v našem podcastu v místy až nevšedně otevřené zpovědi. Příjemný poslech!
-
Lassana Diarra - fotbalista, jehož jméno máte možná spojené s angažmá v Chelsea, Arsenalu nebo Realu Madrid. Jenže žádné z jeho vystoupení na hřišti nejspíš nebude mít na historii fotbalu takový dopad, jako jeho pofotbalová rozhodnutí. Právě tenhle francouzský fotbalista totiž uspěl u Soudního dvora Evropské unie se žalobou na přestupová pravidla FIFA. V podstatě se ukázalo, že tak, jak fungují přestupy a vymáhání smluv ve fotbale aktuálně, porušuje zákony EU o volném pohybu pracovní síly. A možné dopady jsou obrovské! Že se budou měnit transferová pravidla je už teď víceméně jisté. A co dál? O tom si dnes popovídáme s Markétou Haindlovou, právničkou, zakladatelkou České asociace fotbalových hráčů a taky advokátkou Martina Haška ve sporu s pražskou Spartou. Příjemný poslech!
- Mostrar mais