Episódios
-
Orbán Viktor rémgyenge évvégi sajtótájékoztatója, Sulyok Tamás elmaradt újévi beszéde, Lázár János éles kritikája saját pártjával szemben – úgy tűnik, hogy valóban komoly zavarok vannak a Fidesz hatalmi gépezetében. A jelek szerint már akkora a baj, hogy a kormánypárt kommunikációs igazgatója újévkor lényegében megfenyegette a legnagyobb ellenzéki párt vezetőjét: „Megtalállak még.”
-
A Tisza vezetését mérik a kutatások, Magyar Péternek pedig nagy nevek kellenének. Ki léphet elő a függöny mögül az oligarchák és talán a fideszesek közül? Lázár János mindenesetre érdekesen mozgolódik, Matolcsy Györggyel pedig alkut köthetett Orbán Viktor. Mi lesz a forintárfolyammal és mit kapunk Amerikából Donald Trumptól. Elhozhatják a nagy fellendülést az akkumulátorgyárak? Finom-e a dubaji csoki? E témákról is szó esett az Ez Viszont Privát 32. adásában, amelyben Csabai Károly, Király Béla és Litván Dániel beszélgettek.
-
Estão a faltar episódios?
-
Újra 10 százalék felett drágulnak az élelmiszerek, hiába mér mást a KSH. Nincs itt semmi nagy titok, a kormány politikája okozza a bajt, és ezt már nem lehet propagandával elkenni. De Orbán Viktor tudja egyáltalán, mi a valóság? És hogy sikerült a Békemisszió 2.0? Cserbenhagyta a Nyugat Ukrajnát? Hagyhatjuk Lázár Jánosnak, hogy elkótyavetyélje fél Budapestet? Főként ezekről beszélgettek az Ez Viszont Privát 31. adásában kollégáink, Gáspár András, Litván Dániel és Vég Márton.
-
Ledőlt egy tabu Kijevben: Zelenszkij elnök „ideiglenesen” lemondana egyes ukrán területekről, ha a csonka Ukrajna biztonsági garanciákat kap a NATO-tól. Donald Trump hivatalba lépéséig Moszkva és Kijev is próbál „pozíciót fogni”, hogy legyen majd miről alkudozni a tárgyalóasztalnál. Ezzel Orbán Viktor mantrája, „a háború helyett békét, de azonnal” némi késéssel, de valóra válhat.Ebben az esetben szerencsére véget ér majd a vérontás, ugyanakkor Oroszország erőszakkal vesz el területeket Ukrajnától – a nemzetközi jogot ismét megtapossák. A magyar miniszterelnököt ez a jelek szerint nem zavarja – néhány hete pedig ő maga is beintett a nemzetközi jognak. Meghívta ugyanis Magyarországra Benjámin Netanjahu izraeli kormányfőt, akit köröz a Nemzetközi Büntetőbíróság, és akinek a hadserege népirtást követ el Gázában az Amnesty International friss jelentése szerint. (Izrael szerint ez hazugság.)Minderről ütköztette véleményét lapcsoportunk, a Klasszis Média szubjektív műsora, az Ez Viszont Privát külpolitikai különkiadásában Káncz Csaba geopolitikai szakértő, valamint Bózsó Péter és Wéber Balázs, lapcsoportunk újságírói.
-
A gazdaság padlón, a Tisza pedig már látszólag agyonverné a Fideszt egy választáson. Mit léphet erre a kormány, és mi történik, ha Orbán Viktorék is elhiszik, hogy közeleg a bukás? A Rogán-gépezet akadozik, láthatóak a repedések az eddig jól záró Fidesz-falakon is. Mit mond el a rendszer állapotáról Orbán Balázs doktorija és Szájer József visszatérése? Leginkább ezekről a témákról beszélgettek az Ez Viszont Privát podcast 29. adásában kollégáink, Gáspár András, Litván Dániel és Vég Márton.
-
Szeptember 1-jétől elindultak és minden fogyasztó számára ingyenesen elérhetővé váltak az azonnali fizetési rendszerre építő qvik szolgáltatások. Az új technológia bevezetésével a legtöbb fizetési helyzetben használható versenyképes, biztonságos és hazai fejlesztésű alternatívát teremtett a jegybank. A qvik fizetés minden formája törvényileg ingyenes minden fogyasztó számára, miközben a kereskedők is a korábbiaknál lényegesen olcsóbb megoldást használhatnak. A Raiffeisen Bank az elsők között fejlesztett megoldásokat a vállalkozások részére. Ezekről a szolgáltatásokról beszélgettünk Czimer Gergellyel, a Raiffeisen Bank ügyvezető igazgatójával.
-
Dr. Szűcs Róbert, a Jammertal Borbirtok tulajdonosa hitvallása valóban naggyá tette Villányt, hiszen 2021-ben a Jammertal Borbirtok 2015-ös Cassiopeia Merlot-ja kapta a legmagasabb pontszámot a Concours Mondial de Bruxelles 2021 (CMB) nemzetközi borversenyen. Ez lett abban az esztendőben a világ legjobb vörösbora. Erről a hitvallásról, sikerről, munkáról, jó borokról beszélgettünk Róberttel.
-
Kedden a parlament Igazságügyi Bizottsága rohamtempóban döntött a választási törvényeket módosító törvénycsomagról, amit csak előző nap késő este kaptak meg a bizottság tagjai – a végső szót a parlament mondja majd ki. A törvénycsomag értelmében az ellenzék uralta Budapest választókörzeteinek száma 18-ról 16-re csökkenne, a körzeteket pedig teljesen átrajzolnák. A fideszes többségű Pest megyében viszont kettővel nő a választókerületek száma – úgy tűnik, hogy a kormánypárt megint adott egy erős gyomrost a demokráciának.
-
Titokban hangfelvételt készítettek Magyarország legnagyobb ellenzéki pártjának a vezetőjéről, a hanganyagokat pedig éppen akkor hozták nyilvánosságra, amikor a Tisza Párt népszerűségben már kezdte megelőzni a Fideszt – egyelőre ennyit lehet biztosan elmondani a héten kipattant lehallgatási botrányról. A Tisza Párt elnöke persze, úgy tűnik, maga is hibázott, amit a kormánypárt kíméletlenül kihasznál. Mindeközben arról alig esik szó, hogy a liszt 45, a tojás pedig 26 százalékkal drágult egy év alatt, és szegények tömegei kukáznak 50 forintos üvegek után kutatva – Magyarország, 2024.
-
A „magyar rezsimnek” jó esélye van arra, hogy bizalmi viszonyt alakítson ki a jövendőbeli Trump-kormánnyal, a volt amerikai elnök ismételt hatalomra kerülésével pedig egyfajta orbanizáció jöhet Európában, mondta lapcsoportunknak, a Klasszis Médiának Káncz Csaba geopolitikai szakértő. Szerinte Donald Trump azért tudott győzni, mert meghallotta, hogy mit akarnak a „fogyasztók”, a frusztrált kékgallérosok tízmilliói: a munkahelyek visszahozását, a permanens háborúk befejezését és a demokratapártiak által behozott „új nyelv” kivezetését.Miért volt „gyenge és sikertelen” jelölt Kamala Harris? Pontosan milyen lépések várhatók Trumptól? Milyen irányvonalat követ majd az ukrajnai konfliktusban, amely esetében korábban a háború egy nap alatti befejezését ígérte, valamint a közel-keleti válságban, ahol Észak-Gázában „gyakorlatilag népirtás zajlik”? Mit lép majd Trump Tajvan ügyében, amely 2027-re már kínai lerohanására készül? És mi lehet a hozadéka a német kormány bukásának? Aki kérdez: Wéber Balázs.
-
Felfoghatatlan, mégis érthető Donald Trump fölényes győzelme? De ha így van, akkor Orbán Viktornak nem örülnie kéne annak, ami Amerikában történt, hanem félnie attól, hogy abba bukhat bele, ami Harris vesztét okozta. És mi a helyzet Magyar Péter dombóvári meghátrálásával, különösen a Tisza fölényes vezetését mérő kutatás tükrében? E témákról is szó esett az Ez Viszont Privát 26. adásában, amelyben Bózsó Péter, Kovács-Angel Marianna és Litván Dániel beszélgettek.
-
Milyen nüanszok befolyásolják az oddsokat? Kit látnak esélyesebbnek az Fehér Házért folyó versenyben a magyarok? Kire fogadnak a férfiak és kire a hölgyek? Mi alapján döntenek a fogadók? Milyen eseményekre lehet fogadni, és mekkora nyereményt remélhetnek? Milyen veszélyek leselkednek azokra, akik nem a kellő körültekintéssel választanak fogadóirodát? Ezekről a kérdésekről is beszélgettünk Tulik Ágnessel, a Vegas.hu marketingigazgatójával.
-
Recesszióba csúszó gazdaság, két éves mélypontra gyengülő forint, tovább erősödő Tisza Párt, súlyosbodó uniós elszigetelődés – itthon és külföldön, gazdaságilag és politikailag is egyre szorultabb helyzetbe kerül a magyar kormány. Összeomlás persze nincs, de míg egy évvel ezelőtt rendíthetetlennek tűnt a hatalom, ma már reális lehetőségnek tűnik a váltás – már Budapest baloldali főpolgármestere is azt mondja, hogy örülne egy Tisza-kormánynak.
-
Az orosz-ukrán háborút relatív kevés magyar újságíró látta testközelből, és még kisebb azok száma, akiknek mindkét oldalról vannak személyes és érdemi tapasztalatai. A kevesek egyike Nyilas Gergely, a Telex újságírója, aki korábban évekig dolgozott moszkvai tudósítóként, az elmúlt években pedig számos alkalommal járt ukrajnai háborús övezetekben, például az oroszok által ostromlott Pokrovszkban, és ukrán katonákkal éppúgy beszélgetett, mint orosz hadifoglyokkal.
-
Nemzeti ünnepünkön beszédet mondott Orbán Viktor és Magyar Péter is, miközben megjelent két meglepő közvélemény-kutatás is, melyek szoros versenyben ugyan, de a Tisza Párt előnyét mérték a Fidesszel szemben. Lakhatási válság van, a kormányzat a budapesti Airbnb szigorítását tervezi, Erzsébetváros pedig a parkolási díjakat emeli óriási mértékben. Hírszerzési információk szerint észak-koreai katonák jelentek meg Oroszország oldalán, de vajon ebből mi és milyen mértékben igaz? Donald Trump „bidenesedik”: egyre meredekebb dolgokat beszél. Tényleg csalásra fogja fogni, ha veszít? Az Ez Viszont Privát friss adásában a hét eseményeiről beszélgettek kollégáink, Bózsó Péter, Dobos Zoltán és Litván Dániel újságírók.
-
A Klasszis Média által működtetett lapcsoportunk Klasszis Klub Live-jának vendége volt Kiss Ambrus, a Fővárosi Önkormányzat főigazgatója, korábbi általános főpolgármester-helyettes, akivel beszélgettünk a Fővárosi Közgyűlésben fennálló helyzetről, Budapest költségvetéséről, a fővárost extra módon terhelő különféle adókról is. Megérdeklődtük, hogy áll a kormányzat tartozása a Lánchíd és a trolibusz-beszerzések összesen 17 milliárd forintra rúgó összegével. Megkérdeztük őt a BKK helyzetéről, a lakhatási válságra adott válaszról, az AirBnb-ről alkotott véleményéről és az atlétikai világbajnoksághoz adott hozzájárulásért, az Egészséges Budapest Program keretében megígért 50 milliárd forint sorsáról is.
- Mostrar mais