Episódios
-
Estão a faltar episódios?
-
Antonio Damasio "Asjade kummastav kord. Elu, tunded ja kultuuride sünd" Postimehe kirjastuselt. Tutvustab Marek Strandberg.Selle nädala raamat „Asjade kummastav kord“ on teedrajav uurimus homöostaasist, inimese füsioloogia parameetrite hoidmisest vahemikus, mis teeb võimalikuks mitte ainult elu säilimise, vaid ka õitsengu.
-
Millised olid Stalini-järgse ajastu vangilaagrid? Anatoli Martšenko oli esimene teisitimõtleja, kes oma vanglakogemused kirja pani ja avaldas. Tema raamat teadvustas kogu maailmale, et Stalini surm ei tähendanud Gulagi lõppu.
-
Simon Shuster „Šõumees“ Kava kirjastuselt. Tutvustab Timo Tarve. Kuidas sai Ukraina rahva naerutajast sõjakangelane ja vastupanu sümbol? Kuidas muutis stress tema iseloomu? Mida tõid kaasa pingelised suhted relvajõudude ülemjuhatajaga? Kõigest sellest jutustab meile selle nädala raamat „Šõumees“, mis on Simon Shusteri suur ülevaade Volodõmõr Zelenskõi tööst Ukraina presidendina.
-
Lood tõid meid kokku. Raamatud levitasid meie ideid ja mütoloogiaid. Internet lubas lõputuid teadmisi. Ent algoritm sai teada meie saladused ja pööras meid üksteise vastu. Mida teeb tehisaru? „Neksus“ on ülevaade sellest, kuidas me praegusesse hetke välja jõudsime, tutvustades valikuid, mida peame tegema, et ellu jääda ja õitseda.
Yuval Noah Harari „Neksus“ Postimehe kirjastuselt. Tutvustab Marek Strandberg.
-
Hendrik Relve "Retked põlisrahvaste omailmadesse. Lugusid maailma rahvastest, pärimustest, suhetest loodusega", kirjastuselt Varrak. Tutvustab Marek Strandberg. Üle poole sajandi ilmas ringi rännanud Hendrik Relvet on alati paelunud põlisrahvad ja rikkumata loodus. Kuidas neil õnnestub elada ilma loodust rikkumata? Millised kombed ja traditsioonid seda toetavad?
-
Imbi Paju „Kadrioru aednik“ on rännak nii väikestele kui suurtele lugejatele Eesti rohelisse ajalukku. Läbi väikese Käbi silmade avaneb vaade 1960. aastatesse, kui Eestis valitses võõras võim, ent jutustuste kaudu elas edasi armastus rohelise maailma vastu. See on lugu sellestki, kuidas väike maa areneb riigiks. Raamatut tutvustab Timo Tarve.
-
Selle nädala raamatus jutustab endine meremees ja nüüdne ettevõtja Juri Saharov oma
seiklustest merel ja maal. Kui uskuda oma jõudu, ei suuda sind takistada ei KGB, vaenulik keskkond ega allilma killerid.
-
Brian Greene, "Aja lõpuni. Teadvus, aine ja tähenduse otsingud muutuvas universumis",Postimehe kirjastuselt. Tutvustab Marek Strandberg. Selle nädala raamat viib meid ajarännule, alustades seni täpseimast teadmisest universumi sünni kohta ja jõudes selle lõpule nii ligi, kui teadus võimaldab. Uurime, kuidas esialgsest kaosest tekkisid elu ja mõistus ning kuidas meie meeled püüavad erineval viisil anda kogemusele tähendust: loos, müütides, religioonis, loomingulises väljenduses, teaduses, tõeotsingutes ja igatsuses ajatu ehk igavese järele.
-
Gyles Brandreth, "Elizabeth. Intiimne portree". Kirjastuselt Varrak. Tutvustab Marek Strandberg. Tänu sõprusele Edinburghi hertsogiga sai Gyles Brandreth viiekümne aasta jooksul sageli kohtuda Elizabeth II-ga. Aastate jooksul tehtud märkmed vestlustest kuninganna, tema pere ja sõpradega annavad meile nüüd põneva ülevaate sellest erakordsest elust.
-
Tiit Lääne, “Pariis 1924”. Kirjastus ”Stopper. Pariis võõrustas äsja lõppenud olümpiamänge juba kolmandat korda. Viimati tehti seda enne tänavust täpselt 100 aastat tagasi. Kuidas need mängud siis välja nägid, kes olid toonased sporditähed ja kuidas läks Eesti sportlastel, saab lugeda trükivärskest olümpiaraamatust ”Pariis 1924”. Sajanditagused sündmused koostas kaante vahele Tiit Lääne. Raamatut tutvustab Timo Tarve.
-
Mart Kuldkepp, "Põhjamaine Eesti. Rahvusriigi sünd". Kirjastuselt Varrak. Tutvustab Marek Strandberg. Eesti sai iseseisevaks Esimese maailmasõja segastel aastatel. Londoni Ülikooli Kolledži professor Mart Kuldkepp pakub oma raamatus välja värske vaate Eesti rahvusriikluse sünnile ning toob meieni palju uut ajaloolist informatsiooni.
-
Peter Zeihan „Maailma lõpp on alles algus. Globaliseerumise kokkukukkumise kaardistamine“. Tõlkinud Jaan Pärnamäe ja Kati Karja. Postimehe kirjastuselt. Raamatut tutvustab Marek Strandberg.
- Mostrar mais