Episódios
-
Prepričljiva predstavitev in potrditev Marte Kos za komisarko iz Slovenije. Kakšen vpliv bo imela zmaga Donalda Trumpa na Evropsko unijo? Komentar z evropskima poslancema, Milanom Zverom (SDS/ELS) in Matjažem Nemcem (SD/S&D).
-
Zaostrena, tudi zelo osebna retorika v kampanji, bitka za volivce v nihajočih državah, negotov izid ameriških volitev; komentar s profesorjema politologije in sociologije, Tomažem Deželanom in Gorazdom Kovačičem.
-
Estão a faltar episódios?
-
Nenavaden preobrat in odpoved posvetovalnega referenduma o JEK 2 tik pred kampanjo, predlog predsednice republike, da za guvernerja Banke Slovenije predlaga Antona Ropa, in ne koalicijske kandidatke Saše Jazbec. Kaj o dogajanju meni koalicija, kaj največja vladna stranka Svoboda? So volitve res blizu? O tem s podpredsednikom vlade in novim generalnim sekretarjem Svobode Matejem Arčonom.
-
O politično razgibanih tednih, ovadbi premierja, referendumu o Jeku 2 in izstopih iz SDS-a z dvema nekdanjima predsednikoma vlad. Gosta bosta dr. Miro Cerar in Lojze Peterle.
-
V oddaji Politično z Anžetom Logarjem, ki po 25 letih zapušča SDS, o »satelitih«, aktualnih temah in pripravah na volitve čez slabi dve leti. Pa tudi o tem, katere volivce bo nagovarjal.
-
V oddaji Politično - pred četrtkovim potrjevanjem predloga za razpis referenduma o JEK-u 2 v parlamentu - strokovnjak za jedrsko energijo in poslanec iz stranke Gibanje Svoboda Miroslav Gregorič tudi o tem, zakaj je umaknil svoj podpis podpore z referendumske pobude in kdo so po njegovem jedrski lobiji.
-
Za vlado je pester teden, od vodenja in nastopa premierja Goloba na zasedanju varnostnega sveta, odstopa ministrice Stojmenove Duh do podpisa vladnega sporazuma s sindikati o usklajenosti plačne reforme. O vsem tem s finančnim ministrom, podpredsednikom vlade in stranke Gibanje Svoboda Klemnom Boštjančičem.
-
Politično na poglobljen in strnjen način z gosti odstira najpomembnejše politično dogajanje.
-
Politično na poglobljen in strnjen način z gosti odstira najpomembnejše politično dogajanje.
-
Politično na poglobljen in strnjen način z gosti odstira najpomembnejše politično dogajanje.
-
15. julij je dan, ko se po poslovniku začnejo parlamentarne počitnice, a bo Državni zbor opravil še eno izredno sejo z nekaterimi vladnimi predlogi zakonov. S predsednico parlamenta Urško Klakočar Zupančič o minuli polovici mandata in tudi o zadnjem dogajanju v ZDA.
-
Z dolgoletno političarko, nekdanjo ministrico in predsednico NSi-ja, slovensko in evropsko poslanko, ki se ji sredi julija izteče mandat, Ljudmilo Novak o politiki doma in v Uniji, o desnici, njenih skrajnostih in desnem polu na domačem političnem parketu.
-
Katere pridobitne dejavnosti sme početi funkcionar, kdo to ugotavlja, kdo nadzoruje? Po več primerih ugotovljene nedovoljene pridobitne dejavnosti pri poslancih, je to temo vnovič odprl primer ustavnega sodnika, ki je med mandatom imel odprti tudi s. p. KPK vodi prekrškovni postopek, ministrstvo za pravosodje napoveduje spremembo zakonodaje. Gosta Robert Šumi (KPK) in Maruša Babnik (TI Slovenija).
-
Politično na poglobljen in strnjen način z gosti odstira najpomembnejše politično dogajanje.
-
Dve leti vlade Roberta Goloba, sočasno pa kampanja za evropske volitve in 3 referendume. Komu kaže bolje, koliko domače notranjepolitično dogajanje vpliva na evropsko kampanjo? O tem teden pred volilno nedeljo s političnimi komentatorji in novinarji Urošem Esihom, Dejanom Steinbuchom, Aljažem Bitencem Pengovom.
-
Ali so preiskovalne komisije – v državnem zboru so pravkar ustanovili še eno na zahtevo državnega sveta – res sredstvo za politično obračunavanje med strankami ali, kot to predvideva zakon, organ za iskanje politične odgovornosti na različnih področjih. O tem s poslancema iz Svobode in SDS-a, Alešem Rezarjem in Andrejem Hoivikom.
-
Slovenska vlada je začela postopke za priznanje Palestine. Kljub nekaterim napovedim, da bo Palestino priznala skupaj s Španijo in Irsko 21. maja, se to, kot kaže, ne bo zgodilo. Kot skrajni rok, do katerega bo predlog za priznanje poslala v državni zbor, je vlada določila 13. junij, kar je nekaj dni po evropskih volitvah. O tem z nekdanjima zunanjima ministroma Dimitrijem Ruplom in Mirom Cerarjem.
-
Ob 20-letnici vstopa Slovenije v Evropsko unijo in Nato se spomnimo tudi dejanj, ki so k temu vodila. Najprej je bil to posvetovalni referendum, sledilo je spreminjanje ustave, pri čemer je večinskemu mnenju volivcev sledila tudi politika. Gost: Borut Pahor, ki je takrat vodil slovenski parlament.
-
Parlament je potrdil tri posvetovalne referendume. Potekali bodo sočasno z evropskimi volitvami 9. junija. Katere volivce bodo pritegnili, gre za tvegano potezo koalicije, kako kaže strankarskim listam za evropske volitve? Gosta komentatorja: Andraž Zorko in Peter Merše.
-
Tudi prihodnji teden bodo v Državnem zboru razpravljali o razpisu več referendumov ter možnih datumih zanje. Medtem ko se v koaliciji – še posebej pri Svobodi – zavzemajo, da bi evropske volitve in referendume izvedli na isti dan, opozicija temu nasprotuje. Tudi SD je za poseben referendumski dan, pozno jeseni. Bo Svoboda vztrajala pri 9. juniju? Poslansko soočenje: Borut Sajovic, vodja poslanske skupine Svoboda, in Matej Tonin, predsednik NSi-ja.
- Mostrar mais