Эпизоды
-
З провиною вцілілого можуть зіткнутися всі – не лише військові на фронті, які перебувають у гарячих точках. Синдром провини вцілілого в комплексі з апатією, переживаннями про пошук місця в новому світі, невизначеністю та втомою може призвести до відчуття безсилля, невпевненості та важкого почуття, ніби ви не приносите користі для країни, яка протистоїть ворогові.
Відчуття тривоги та провини справді може впливати на нас по-різному. Для когось – це мотивація, для когось – ще одне зерно сумніву щодо власного майбутнього. Детальніше про це говоримо у цьому епізоді.
-
Зараз наш режим сну не схожий на той, що був раніше. Ми всі перебуваємо в різних умовах: у когось лунають вибухи, у інших виє сирена, хтось чує звуки вуличних боїв. Зрозуміло, що однакової схеми оптимізації сну для всіх бути не може. Але проблема у багатьох нині однакова.
Певний час ми можемо жити на емоціях - нам здаватиметься, що ми можемо жити без сну. Та довго тривати це не буде. Більш детально та предметно про проблеми зі сном на тлі війни поговоримо у цьому епізоді.
-
Пропущенные эпизоды?
-
Коли надворі постійно лунають сирени, чутно вибухи та постріли, люди починають впадати в паніку і відчувають стрес. У цей час дратівливість сягає своєї найвищої позначки і людина вже непідконтрольна собі, лише своїм внутрішнім інстинктам. Зберігати спокій майже неможливо, тож через надмірну збудженість людина починає виплескувати злість на оточення. У тому числі й своїх близьких. Про проблему підвищеної конфліктності і поговоримо у цьому епізоді. Експертка студії - Ірина Грицюк. Кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри практичної психології та психодіагностики Волинського національного університету імені Лесі Українки.
-
У мирні часи більшість людей впевнені у власному “завтра”, тож стабільність і навіть рутина зберігають наше психологічне здоров’я і накопичують сили, щоб ухвалювати важливі рішення в кризовий час. Але в умовах війни можливості планування зменшилися подекуди до кількох годин, а передбачити, де ти опинишся завтра і що їстимеш на обід, – немає. Та навіть в умовах невідомості ми маємо будувати життя. Як це зробити – спробуємо розібратися у цьому епізоді разом із Іриною Грицюк. Це кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри практичної психології та психодіагностики Волинського національного університету імені Лесі Українки.
-
У цьому випуску поговоримо про проблеми особистих кордонів. А точніше, їх порушення. Особисті кордони нам потрібні, щоб оберігати нашу особистість і те, що для нас цінне. Під час повномасштабної війни люди стали все частіше замислюватися щодо особистих кордонів. І це для багатьох стало поширеною проблемою.
Аби розібратися із темою і розкласти усе по полицях, ми детально поспілкуємося із нашою експерткою, пані Іриною Грицюк. Це кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри практичної психології та психодіагностики Волинського національного університету імені Лесі Українки.