Эпизоды
-
Анастасія Багаліка – мама чотирьох дітей і дружина військового. Як твоє життя змінилося останнім часом з урахуванням усіх цих ролей? Що ти думаєш із приводу ідеальності дружини військового? Що робити, щоб підтримати дружин військових? Що тобі дає ресурс? Чи говориш ти дітям про те, що жити в Україні не є надто безпечно?
Про все це Тетяна Трощинська розпитала журналістку, ведучу Громадського радіо, гендерну координаторку проєкту «Жінки - це 50% успіху України», Анастасію Багаліку.
-
Чому реалізм завжди лякає людей? Яке Ваше уявлення про реальність? Часто люди запитують, а коли жити? В якому майбутньому ви перебуваєте? Від чого залежить наш моральний стан, як суспільства? Що ми приймемо, як суспільний консенсусний договір? Що таке Перемога? Про все це Тетяна Трощинська розпитала журналіста, публіциста, лауреата Шевченківської премії Віталія Портнікова.
-
Журналістка, письменниця, людина, яка є дуже класною репортеркою, і людина, яка розповідає про рослини. Віра Курико говорить про свій подкаст, «джунглі» в квартирі й тонкощі вирощування рослин. Де можна знайти подкаст «Бегонії в агонії»? Чи він єдиний в Україні такого типу про рослини? Про все це Тетяні Трощинській розповідає Віра Курико, журналістка, письменниця та авторка подкасту «Бегонії в агонії».
-
Чому люди залипають в інтернеті? Як широкомасштабна війна вплинула на ставлення до експертизи? Як змінилися завдання журналістів під час повномасштабного вторгнення? Як наш особистий емоційний стан впливає на те, що ми робимо? Про все це Тетяна Трощинська розпитала Вадима Карп’яка.
-
Чому важливо ідентифікувати себе? Як ставитися до соціології під час війни, коли суспільство перебуває у стані емоційної мобілізації? Вигорання, втома, постійне почуття страху чи небезпеки якось впливають на відповіді? Чи можна відмовлятися від наукових досліджень під час війни? Про все це Тетяна Трощинська розпитала Тимофія Бріка, соціолога, ректора Київської школи економіки.
-
Вибори у Сполучених Штатах і номінування Трампом Джеймса Девіда Венса на віцепрезидента. Хто такий Джей Ді Венса? Звідки він і що це за книга «Hillbilly Elegy», яку він написав? Після замаху на Трампа, який стався на мітингу в Пенсильванії, його образ заграв новими барвами — це барви борця.
Чому росіяни почали звинувачувати Україну в цьому замаху? Що в цій ситуації могли би протиставити демократи? Де в цьому розкладі Україна? Наскільки певні панічні настрої варті уваги і чи варто так думати? Про все це і не тільки Тетяна Трощинська розпитала Олександра Краєва, директора програми «Північна Америка» Ради зовнішньої політики «Українська призма».
-
Після масованої російської ракетної атаки у багатьох виникло запитання: «Невже вони могли це зробити?». Характер війни, яку веде Росія проти України – це доктрина тотальної війни. Чи можна це було передбачити? Що таке український героїзм?
Багато хто пояснює війною те, що система постійно дає збій. Де тут лукавство і де тут правда? Де в такій війні може бути домовленість про щось? Про все це Тетяна Трощинська говорить з Олегом Саакяном, політичним експертом.
-
У російській пропаганді є багато поганого, але одна з головних тем - це мова ворожнечі. Там є дуже чіткі наративи, організована кампанія із закликами вбивати українців.
Дуже важливо, щоб міжнародний кримінальний суд розслідував такий злочин, бо йдеться про міжнародні злочини, тут немає строку давності. До кінця їхнього життя ми маємо право їх переслідувати по всьому світу. Питання в тому наскільки серйозно міжнародний кримінальний суд віднесеться до цієї справи. Про все Володимир Яворський, програмний директор Центру громадянських свобод розповів Тетяні Трощинській.
-
Що таке посттравматичний стресовий розлад? ПТСР виникає за певного збігу обставин і за генетичною схильністю. Чи стосується усіх військових ця проблема? Війна, військові дії — це найбільш потужний індуктор розвитку посттравматичного стресового синдрому. Чи лікується ПТСР? Який рівень ПТСР в інших арміях? Про все це Тетяна Трощинська говорить з Віктором Досенком, професором-патофізіологом.
-
Про що монографія «Український воїн: суспільний статус і стереотипи сприйняття»? У чому феномен бойового побратимства? Що не так у роботі з мобілізацією, особливо останні пів року? Як змінюється ставлення до українських військових з 2014-го року до 2022-го, і з 2022 до зараз. Як змінилося ставлення до жінок в лавах ЗСУ? Український воїн — хто ця людина? У чому специфіка? Про все це Тетяна Трощинська говорить із Анастасією Кілар, молодшою науковою співробітницею Інституту народознавства НАН України, магістром історії.
-
Чому 2040 рік? Чому ці часові рамки було взято для такого прогнозу? Які основні демографічні виклики на цей період група експертів спрогнозувала? Чому люди хочуть пожити на пенсії? Як діаспора включена в проєкт демографічної стратегії і чи має бути однозначний підхід в намаганні повернути людей в Україну? Як створити систему, яка дала б змогу прийняти і адаптувати людей іншої культури, іншого етнічного походження? Про все це Тетяна Трощинська поговорила з Володимиром Ландою, економістом, співавтором демографічної стратегії України.
-
Про дослідження, проведене громадською організацією CAT-UA. Про національні наративи в Україні та динаміку їхніх змін. Про боротьбу за українську культуру, наратив громадянського єднання, мультикультурний наратив. Про українську мову та культуру як фактор мотивації. Про все це і не тільки Тетяна Трощинська розпитала Артема Захарченка, координатора волонтерської групи CAT-UA.
-
«Гімн ухилянтів», про який тренд ідеться? Це класична технологія розколу суспільства, коли з одного боку є оборонці, а з іншого ухилянти. Як цей розкол представлений в інформаційному просторі? Якщо людей називати ухилянтами, то як їх переконувати ставитися до мобілізації, як до неминучої частини свого обов’язку громадянина? Антимобілізаційний рух, що це? Про все це Тетяна Трощинська розпитала Оксану Мороз, засновницю платформи «Як не стати овочем».
-
Тема, пов’язана з Телеграмом, актуалізувалася законопроєктом, і заявами керівника ГУР Кирила Буданова, що Телеграм загрожує національній безпеці. Чому тоді Телеграм й досі працює? Які безпекові загрози він несе? Які дані про нас може мати Телеграм? Як це працює? Наскільки регулювання Телеграму є технологічно можливим? Про все це і не тільки Тетяна Трощинська розпитала Максима Саваневського, керуючого партнера plusone.
-
Про нове дослідження «Стан суспільної свідомості на третьому році повномасштабного російського вторгнення» і динаміку того, як змінюються настрої в суспільстві. Чи наростає песимізм або зневіра, або якісь інші почуття?
Чи можемо ми говорити, що це етап дорослішання чи більш реалістичного ставлення? Про проблему з мобілізацією, яка упирається в погану комунікацію, Тетяна Трощинська поговорила зі Світланою Чуніхіною, кандидаткою психологічних наук, віце-президенткою Асоціації політичних психологів.
-
Стався теракт в Росії у Крокус-сіті і росіяни шукають у цьому український слід, незважаючи на заяви ІДІЛ. Як розвивалася ця історія і на які версії вона нас виводить? Жодного бунту в Росії не буде, але нам треба шукати доступ до представників невдоволених представників квазіеліт, пограбованих Кремлем.
Що відбувається зараз в інформаційному українському просторі на тлі ракетних обстрілів, блекаутів у містах? Як ми повинні з цим працювати на звичайному побутовому рівні? Про все це Тетяна Трощинська поговорила з Дмитром Золотухіним, виконавчим директором Інституту постінформаційного суспільства.
-
Що стоїть за «виборами» путіна? Чому путіну намалювали понад 87 відсотків голосів, а не 102? Путінська заява про ФСБ, як ключовий гарант безпеки, до чого це? Як Російська опозиція може дієво проявити свою опозиційність?
В Російській опозиції спрацьовує почуття самозбереження. Чим був унікальний Навальний? Як цей обряд легітимізації путіна може позначитись на Україні і зокрема на інформаційно-психологічних впливах, які чинитимуть на українське суспільство? Про все це Тетяна Трощинська поговорила з Лідією Смолою, докторкою політичних наук.
-
Дослідження «За лаштунками турботи». Про що це дослідження, кого опитували і як все це відбувалося? Яким чином держава і громадянське суспільство підтримують людей, які безпосередньо опікуються ветеранами?
Чи вивчали міжнародний досвід? І чи можна говорити про якусь релевантність з огляду на ситуацію, яка є в Україні? Щодо проживання піклувальників під час лікування і реабілітації. Як це можна реалізувати? Чи є якісь перспективи щодо створення одного місця, де такі родини зможуть отримувати всю необхідну інформацію? Про все це Тетяна Трощинська поговорила з Тіною Полек, антропологинею і дослідницею.
-
РФ продовжує інформаційні операції по дестабілізації України, з цим пов’язана тема так званого «Майдану-3». Росіяни витратили півтора мільярда на цю спецоперацію. 250 мільйонів пішло тільки на поширення антиукраїнських настроїв в Telegram. Росіяни й досі не зрозуміли, що Майдан – це позитив, а не негатив. Про це і не тільки Тетяна Трощинська поговорила з Оксаною Мороз, засновницею платформи «Як не стати овочем».
- Показать больше