Эпизоды
-
Jedno od troje Majine djece ima potvrđenu dijagnozu iz spektra autizma. Kako su shvatili da im treba pomoć stručnjaka i kako je tekla cijela procedura, Maja Puškarić priča na iskustvu sa svojim sinom. Odgovara i na pitanja je li lakše odgajati dijete iz spektra u Hrvatskoj ili Austriji, velikom ili manjem naselju? Saznajte i kako djeci pomažu Čitač-skitač, Pametna bilježnica i ponderirana deka!
-
Savjetnica za školu i učenje Dragana Pavičić donosi nam najbolje tehnike učenja, ali i odgovore na pitanja: može lise dijete motivirati za učenje i u kojem trenutku je to najbolje pokušati, koje je zlatno pravilo roditeljstva te koja su tri preduvjeta za kvalitetan pristup učenju i motivaciji.
-
Пропущенные эпизоды?
-
Postoje li zločesta djeca, smije li roditelj imati miljenika i koja pitanja djeci ne bismo trebali postavljati? Odgovore donosi savjetnica za odgoj, iskusna odgajateljica, mama i sestra, Martina Sokač. Poslušajte konkretne upute kako djecu učiti strpljenju i stvoriti osnovu za zdrav odnos između braće i sestara!
-
Učiteljica s 30-godišnjim iskustvom ispričala nam je koje su najveće zablude roditelja oko polaska u osnovnu školu, kako se pripremiti te što ako mislimo da dijete nije spremno za prvi razred. Saznali smo i što se i kako uči u prvim mjesecima, kako komunicirati s učiteljima te vrijedi li upisati dijete u produženi boravak.
-
Je li moje dijete spremno za školu? Je li školski sustav šok za dijete koje je tek izašlo iz vrtića ili će prilagodba biti teža nama roditeljima? Iskusna odgajateljica i mama, Savjetnica za odgoj - Martina Sokač, govori nam kako dijete i sebe pripremiti za prve godine škole, što bi s djetetom već u vrtićkim danima trebalo vježbati, a koja očekivanja pri polasku u školu treba smanjiti, ili potpuno odbaciti
-
Znaju li djeca prepoznati da je netko prešao njihove granice i kako ih osnažiti da se obrane od verbalnog nasilja, govori nam Ana Tomić, trenerica nenasilne komunikacije. Poslušajte što djecu najviše smeta te koji su konkretni alati za uspostavljanje uspješnih vršnjačkih odnosa.
-
Poslušajte iskustva iz najpoznatijih domaćih hotela koji se deklariraju kao hoteli za djecu ili Family hoteli. Išli smo geografski od juga prema sjeveru: Falkensteiner Club Funimation Borik (Zadar); Family Hotel Vespera (Mali Lošinj), Aminess Lišanj Family Hotel (Novi Vinodolski); Valamar Girandella Maro Suites (Rabac), Family Hotel Amarin (Rovinj).
-
Zašto postavljanje granica nema smisla ako u njima niste dosljedni, te hoće li dijete biti istraumatizirano ako mu ne dopustite ono što traži, govori nam Mirela Bašić, odgajateljica s gotovo 20 godina iskustva rada s djecom i njihovim roditeljima. Saznajte što je najgore što možete reći djetetu, te kako to izbjeći i postaviti temelje da dijete odraste u odgovornu i zrelu osobu.
-
U knjizi – The Parenting map (Mapa roditeljstva), dr. Shefali Tsabary donosi 20 koraka za prestati željeti svojoj djeci sreću i uspjeh. Naime, kada mikromenadžeriramo dječje raspoloženje, odnosno da budu sretni, učimo ih da im bude nelagodno s cijelom drugom paletom osjećaja, što im otežava odrastanje i funkcioniranje u zajednici. Krenite s nama na putovanje u kojem će ova klinička psihologinja razmontirati neke naše ustaljene obrasce ponašanja, ali i natjerati vas da se pitate - volite li svoju djecu zaista bezuvjetno?
-
Razmišljate što pokloniti djetetu za Božić, ili vas brine da dobiva previše darova? Aleksandra Jedvaj, master psihologije, psihoterapeut i mama govori nam što su najbolji pokloni, treba li reći istinu o Djedu Mrazu/Božićnjaku i kako se postaviti kad je dijete razočarano darom ispod bora.
-
Kad odgojite tri žene, koje su postale redom izvršna direktorica YouTubea, profesorica pedijatrije na prestižnom sveučilištu i osnivačica jedne od najvećih svjetskih kompanija za gensko testiranje, red je da o tome napišete i knjigu. Esther Wojcicki autorica je hita "Kako odgajati uspješne ljude" i donosi svoj TRICK za kvalitetan odnos s djecom, odgovara na pitanje koja je najveća greška u odgoju, objašnjava zašto su mala djeca sebična, te što je najbolje reći djetetu koje trpi zlostavljanje.
-
Darovita djeca nisu neki čudaci iz prve klupe već mali biseri čiji potencijal treba prepoznati i pravilno usmjeriti. Dvije stručnjakinje, psihologinje i specijalistice za darovitu djecu iz Udruge "Vjetar u leđa" otvaraju nam vrata u svijet darovitosti - kako prepoznati darovitu djecu, koji su testovi dostupni za procjenu darovitosti te kako se nositi s njihovom željom za znanjem. Istražujemo podržava li obrazovni sustav razvoj darovite djece, je li talent isto što i nadarenost, te kako odabrati onu pravu aktivnost za svoje dijete.
-
Govorimo o možda najvažnijim vještinama današnjeg doba – empatiji i emocionalnoj inteligenciji. Što otežava empatiju i koje su najveće predrasude oko nje? Zašto nam je ova vještina važna i u odrasloj dobi i što se događa kad dijete ne razvije svoj identitet?
Sluša li vas dijete kad mu se obraćate, i što s tinejdžerima - kako se ponašati u situacijama kad dijete ne želi razgovarati. Od stručnjaka saznajemo kako djetetu uputiti kritiku, ali i pohvalu!
#empatija #dječji-razvoj #emocionalna-inteligencija #odgoj #mentalno-zdravlje
-
Koliko su vaše reakcije prema djetetu posljedica vlastitog iskustva iz djetinjstva? Taj zatvoreni krug moguće je prekinuti i pretvoriti u Krug sigurnog roditeljstva. Osam koraka za izgradnju kvalitetnijeg odnosa s djetetom i smjernice za ispravno reagiranje u svakom trenutku donosimo u novoj epizodi BabyRoom Book Cluba! Trojac američkih stručnjaka za mentalno zdravlje stoji iza knjige Odgoj sigurnog djeteta: Kako vam krug sigurnog roditeljstva može pomoći u njegovanju djetetove privrženosti, emocionalne otpornosti i slobode istraživanja. Pridružite nam se i u 13 minuta saznajte kako ispravno reagirati u određenim situacijama, pripremiti ga za vrtić, pa čak i za odnose u odrasloj dobi.
-
Danas vas vodimo na putovanje koje nas podsjeća da je vrijeme za sebe jedan od najdragocjenijih darova koje možemo sebi pokloniti. Pod nazivom "Slobodno vrijeme za mene", ova vrlo lagana i opuštena epizoda je posvećena važnosti samopomoći i brizi za vlastito emocionalno, mentalno i fizičko blagostanje. U suvremenom društvu koje teži neprestanoj produktivnosti, često zaboravljamo koliko je važno posvetiti vrijeme sebi, kako bismo napunili svoje baterije, obnovili snagu i pronašli unutarnji mir.
Nema gostiju, nema citata stručnjaka, samo nas tri i tri različite priče kako "krademo" vrijeme za sebe ili bolje rečeno osvještavamo nama i vama kako bi to trebalo izgledati da su svi članovi obitelji zadovoljni.
-
Minimalističko roditeljstvo u samo 7 minuta? Da, u našoj novoj BabyRoom BookClub epizodi. Poslušajte kako su ove mame presložile život s nekoliko ključnih natuknica - upravljanje vremenom, imovinom i financijama te - igrom. Kako se djecu uči životu i zašto vrijedi ono pravilo da prvo moramo staviti masku za kisik sebi, poslušajte u novoj epizodi
- Показать больше