Эпизоды
-
Na začátek roku 2022 pro vás máme neuvěřitelnou nabídku, za kterou by se nestyděl ani Horst Fuchs - absolvujte několik ročníků předmětů o vodíků jenom během poslechu CarbonCastu! Kuba Med tentokrát zpovídá profesora Karla Bouzka z Ústavu anorganické technologie. Moc otázek sice vlastně nepadlo, ale odpovědí až až... Akce platí, dokud nám CarbonCast nesmažou. Jo a přijďte příště poslouchat CarbonCast naživo, natáčíme v Carbonu už za provozu ;)
-
Jak se vedoucí Ústavu ekonomiky a managementu VSČHT vyučuje v nové budově v Jankovcově ulici? Jaký má vlastně vztah k chemii? A jaký je její nejoblíbenější ekonom? CarbonCast je zpátky a je... natočený mimo Carbon!!!!
-
Пропущенные эпизоды?
-
Nejde vám dohromady kombinace nejoblíbenějšího vyučujícího a matematiky? Hele, sami jste si ho zvolili... Šimon Axmann v CarbonCastu vysvětluje, jak se jako matfyzák na VŠCHT vůbec dostal a proč považuje Matematiku A za velmi důležitý předmět a vlastně i nástroj. Tak co, pořád je váš nejoblíbenější pedagog?
-
Sedněte s námi do stroje času a ve speciálu k Noci vědců se společně s profesorem Jiřím Wannerem z Ústavu technologie vody a prostředí vydejte do doby, kdy v Praze vznikla její kanalizační síť.
-
Co víc bolí - veslování nebo studium chemie? Kdy se naposledy cvakli? A odvezli si z olympijské vesnice v Tokiu selfie s nějakým známým tenistou? Hosty prvního CarbonCastu v zimním semestru jsou chemici-olympionici Jirka Šimánek a Honza Cincibuch. Honzovi mimochodem prosím fanděte palce (copyright Jakub Med), ať odstátnicuje!
-
Možná jste to ani nevěděli, ale málem jste z milé VŠCHT měli středověký hrad Přimda. Místo toho teď budovy A a B spojují ony moderní můstky. Jak se do budoucna změní kampus Dejvice, ale i samotná VŠCHT? Napoví školní architekt Petr Šichtanc v historicky teprve druhém díle CarbonCastu, kde nezazní žádné chemické názvosloví...
-
Proč se česky a slovensky v týmu profesora Karla Friesse nedomluvíte? Jakou kávu pije (jen v Itálii)? A co mu přináší předvýchova vodících psů? To vám profesor Karel Friess prozradí v dalším díle CarbonCastu. Jo a taky něco o membránových separacích...
-
Kdo potřebuje otevřené pivní zahrádky, když si může uvařit svoje vlastní pivo přímo na univerzitě. Kuba Med tentokrát sebral rozum a několik lahví Lachouta do hrsti a pozval do Carbonu profesora Pavla Dostálka z Ústavu biotechnologie. Jestli vám pivo chutná, je to dost možná jeho zásluhou, nebo zásluhou jeho studentů. A u sklenice vídeňského ležáku vám v dalším díle CarbonCastu povypráví o rodokmenu české pivní kvasinky. Na zdraví!
-
Hanami běží, sakury kvetou a docent Luděk Jelínek s Kubou Medem ve speciálním CarbonCastu vzpomínají na úplné začátky Hanami v dejvickém kampusu. A snaží se přitom vyřešit i nejzásadnější filosoficko-lingvistickou otázku historie - říká se z předsakuří nebo z podsakuří ? Nebo dokonce vedlesakuří?
-
Koukněte se do kampusu - už rozkvetly sakury? Na letošní Hanami se čeká až nezvykle dlouho - tak i mezitím poslechněte díl CarbonCastu věnovaný duševní a životní pohodě, které je tématem právě i letošního Hanami. Hostem podcastu je školní psycholožka dr. Vladislava Kuželová, která poradí, jak si samo-diagnostikovat negativní dopady koronavirových omezení a několikrát i Kubu pochválí. Radovat se je třeba i z maličkostí...
-
Do (pořád ještě zavřeného) Carbonu nechodí jen pedagogové nebo aktivní studenti, ale vrací se tam i úspěšní absolventi. Tentokrát za mikrofon zasel Petr Dolejš, který pamatuje ještě dřívější podoby tohoto legendárního místa. Co mu škola dala do jeho profesního života? Čím se vlastně živí vodohospodář? A o čem bude plánovaný podcast z FTOP, na kterém se Petr podílí? Poslechněte si další díl CarbonCastu, podcastu z nejlepší chemicko-technologické univerzity ve středních Dejvicích.
-
Vojtěch Šálek neumí říkat ne a tak se posadil i za mikrofon CarbonCastu, přestože byl v danou chvíli pořád ještě součástí kódu a nebyl připravený komunikovat s lidmi. Jaká témata by chtěl prosadit v akademickém senátu? Jak si VSČHT poradila s nuceným přechodem na distanční výuku? Jak v těchto dnech fungují studentské spolky? A proč si sakra Vojta nepořídí chytrý telefon, aby mohl běhat za svoji fakultu? Na to vše odpoví nový CarbonCast, podcast z nejlepší chemicko-technologické univerzity ve středních Dejvicích.
-
Za poslední rok jsme se všichni stali lepšími virology, než jsme kdy asi čekali. Pořád ale o virech nevíme víc, než docentka Michaela Rumlová z Ústavu biotechnologie. Co je to programovaná buněčná smrt? A co se stane, když se Kuba Med nakazí virem HIV v některé z afrických zemí?
Poslechněte si druhou epizodu CarbonCastu, podcastu z té nejlepší chemicko-technologické univerzity ve středních Dejvicích. -
Med a Cibulka není nějaký prapodivný recept, ale první díl Carbonacastu, podcastu z té nejlepší chemicko technologické univerzity ve středních Dejvicích. Jak náročné je skloubit vědeckou činnost, výuku studentů a funkci v Akademickém senátu? Můžou se na VŠCHT hodit tipy a triky bratra herce a moderátora? A jak moc k vzteku je, když natáčíte online přednášku, ale zapomenete zmáčknout tlačítko REC?
Kuba Med zpovídá profesora Radka Cibulku, vedoucího Ústavu organické chemie a místopředsedu Akademického senátu VŠCHT. -
Budiž světlo, budiž podcast a budiž duel Med vs. Cibulka. Soon enough.