Эпизоды
-
Лікарні Донеччини з початку повномасштабного вторгнення стають цілями російських атак. Крім цього, через бойові дії відбувається відтік кадрів. Одним з тих, хто долає труднощі війни, є колектив Центру сімейної медицини №1 у Краматорську. Про те, як постраждали амбулаторії комунального підприємства та чому частину потужностей релокували саме до Києва, говоримо у дванадцятому епізоді подкасту #СхідВідновлення.
-
Команда громадської організації «Аваліст» допомагає постраждалим від російської агресії мешканцям Донеччини. Благодійники відновлюють пошкоджене обстрілами ворога житло, надають грошову компенсацію на ремонти, а також психологічну та юридичну підтримки. Про те, які виклики долають у роботі, чи співпрацюють з місцевою владою та яке мають бачення майбутньої відбудови, говоримо з асистенткою проєктів ГО «Аваліст» Вікторією Курською в одинадцятому епізоді подкасту «#СхідВідновлення».Тож, влаштовуйтесь зручніше, вмикайте гучніше. Залишайте коментарі та питання 👇👇
-
Пропущенные эпизоды?
-
Благодійний фонд «Схід SOS» майже 10 років допомагає людям, які постраждали від російського вторгнення в Україну. Спершу розпочинали як команда активістів, а через деякий час офіційно зареєстрували організацію. З початком повномасштабного вторгнення «Схід SOS» розширив напрямки своєї роботи і почав допомагати з відновленням будинків мешканцям сходу. ❓❗Хто входить до команд відбудови, скільки заявок отримують та чи планують розширювати свою діяльність, спілкуємося з координаторкою напряму відновлення благодійної організації «Благодійний фонд «Схід SOS» Світланою Агаджанян у десятому епізоді подкасту «#СхідВідновлення».
-
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну з Краматорська змушені були виїжджати його мешканці, зокрема і молодь. Попри це, молоді люди продовжують залишатися активними, допомагають рідній громаді долати виклики сьогодення та готуються до післявоєнного відновлення. Про те, як бачать своє місто, його відбудову та розвиток, спілкуємося у дев’ятому епізоді подкасту «#СхідВідновлення» з головою молодіжної ради Краматорська Денисом Жаріковим.
-
Бізнес Донеччини нині долає нелегкі випробування. Серед викликів і щоденні обстріли, і брак кваліфікованих кадрів, і відсутність достатньої підтримки під час релокації та умов роботи на новому місці. Шлях кожного такого підприємства свій, однак проблеми, які перед ними постають можуть бути схожими. Про те, як виживають підприємства під час широкомасштабної війни, як відновлюватимуться після її закінчення та як бачать себе у майбутній відбудові – восьмий епізод подкасту «#СхідВідновлення».
-
Екологічна ситуація на Донеччині давно була критичною. Довкілля забруднювали великі підприємства важкої промисловості. Нині заводи та фабрики через війну зупинили свою роботу, однак проблем не стало менше. Одна з них – водопостачання прифронтових міст Донеччини. Про це та інше поговоримо у сьомому епізоді подкасту «#СхідВідновлення».
-
Спочатку повномасштабного вторгнення міста Донеччини та Луганщини зазнали від російських окупантів значних руйнувань. Ворог знищував інфраструктуру, житлові будинки, історичну забудову тощо. У шостому епізоді подкасту «#СхідВідновлення» з архітекторкою та урбаністкою говоримо про те, як має відбуватися процес відродження населених пунктів, що слід враховувати, аби міста майбутнього були комфортними для проживання мешканців.
-
Нині багато говорять про відбудову зруйнованихросією міст Донеччини та Луганщини. Однак не менш важливе відновлення нашоїкультури та історії, пошкоджених пропагандою ворога, особливо на територіях,які вже понад десять років знаходяться в окупації. Саме про відновлення історичноїпам’яті та справедливості говоритимемо у п’ятому епізоді подкасту «#СхідВідновлення».
-
Понад десять років тому частина колективу Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки змушена була через російське вторгнення покинути рідний край та виїхати в евакуацію. Книгозбірня у 2014 році втратила і приміщення, і фонд. Однак через деякий час на новому місці, у Старобільську, вони змогли відновити свою діяльність і наповнити полиці новими українськими книжками. 2022 рік став черговим випробуванням. Швидке просування російських загарбників змусило фахівців знову переїжджати та починати все з нуля. У четвертому епізоді подкасту «#СхідВідновлення» говоримо про збереження української спадщини, важливість відновлення культурної сфери і про те, як українська бібліотека могла б допомогти під час відновлення областей.
-
Реформа децентралізації в Україні стартувала ще 10 років тому. За цей час громади пройшли непростий шлях об’єднання та розвитку. Нині вони продовжують долати труднощі пов’язані з обстрілами, руйнуваннями, а деякі й з окупацією власної території. Про те, що чекає реформу децентралізації у майбутньому після нашої перемоги, як відновлюватимуть громади та як процес об’єднання відбуватиметься на визволених територіях, говоритимемо у третьому епізоді подкасту «#СхідВідновлення».
-
Мешканці мають бачити планування відновлення та розвитку рідних громад, аби розуміти, чи будуть вони повертатись з евакуації додому. Таку думку висловила координаторка неформальної коаліції «Інклюзивне відновлення України» Юлія Володченко.
Про важливість залучення до цих процесів громадськості слухайте в другому епізоді подкасту «#СхідВідновлення».
-
Скільки у відсотках українців знають про післявоєнне відновлення? Чому важливо відрізняти поняття відбудови і відновлення? Як нині громадськість залучення до цих процесів? І чому, зрештою, вже зараз важливо мати плани відновлення областей України? На ці та інші питання шукаємо відповіді разом з експертами у серії подкастів «#СхідВідновлення».