Эпизоды
-
Герой шостого випуску дисидент, талановитий поет та науковець, людина зі справді сталевим характером – Василь Семенович Стус.
Василь Стус був справжнім борцем за права людини, чия непохитна позиція та незламний дух стали символом спротиву радянському режиму.
Яким було життя та творчість Василя Стуса? Слухайте в подкасті "Навернуті".
Дякуємо America House Lviv за надання техніки для запису.
Для створення цього подкасту ми використали такі джерела:
"Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРС" — автор Вахтанг Кіпіані
Інтерв'ю Валентини Стус 2008 року для видання «Слово просвіти»
Підписуйтеся на наш ІНСТАГРАМ:
Instagram — https://www.instagram.com/bunt.ua?igsh=NmR5MjViaG1kOHhw
-
Чи важко бути неокласиком і фанатом Древньої Греції у час, коли все невпинно розвивається? Мабуть, що ні, коли це твоє справжнє світовідчуття, а не просто "красива вітрина". Власне, Микола Зеров був саме тим літератором, який понад усе цінував строгу форму поезії, хоча й називав свої вірші "сухарями" з-поміж творчості інших письменників. Ким він був, які ідеї сповідував – детальніше у подкасті "Навернуті" від Юлії Бабічин та Мар'яна Чупака.
-
Пропущенные эпизоды?
-
Микола Вінграновський — краш минулого століття. Актор, поет, перекладач та просто цікава особистість, що чарує своєю загадковістю.
Поезія Вінграновського сьогодні звучить в музиці багатьох виконавців, але що ми знаємо про автора текстів?
Ведучі подкасту "Навернуті" розповідають про життя, творчість та характер видатного поета XX століття.
-
«Б.-І. Антонич був аполітичним. Напевно, це одна з головних причин того, що поета свідомо «забувала» офіційна критика, ніби такого й ніколи не було в літературному житті України. Поет сказав, що він не збирається «бити в барабани якоїсь певної політичної партії», а для радянської влади цього вже достатньо, щоб викреслити поета з літературної карти України», – пише в підручнику з української літератури за 11 клас на сторінках, де йдеться про Богдана Ігоря-Антонича.
Та чи справді Антонич був таким відстороненим від усіх подій та аполітичним? Слухайте в подкасті "Навернуті".
-
Незаслужено непрочитаний поет Євген Плужник написав всього близько 160 віршів, уміщених у 3 збірках: "Дні", "Рання осінь" та "Рівновага". Однак навіть цього достатньо, аби називати його одним із найкращих літераторів України. Був особою з роздвоєною душею, бачив реальність крізь призму "маленьких людей" та їхнього душевного болю. Плужник зчитував жорстоку травматичну реальність та працював з нею, аби віднайти рівновагу. Водночас важливо, що його "маленькі люди" – це не "маленька людина", що супроводжувала роками російську літературу. Про що цей образ? Зрештою, яким було життя Євгена Плужника та творчість? Слухайте в подкасті "Навернуті".
Для створення цього подкасту ми використали такі джерела:
"Жар думок. Лірика Євгена Плужника як художньо-філософський феномен" – авторка Галина Токмань;
"Три збірки" від видавництва "Темпора" – упорядниця Ярина Цимбал.
Дякуємо America House Lviv за надання техніки для запису.
Підписуйтеся на наші соцмережі:
Instagram — https://www.instagram.com/bunt.ua?igsh=NmR5MjViaG1kOHhw
Telegram — https://t.me/buntuaa
TikTok — https://www.tiktok.com/@bunt.ua?_t=8mMkhuNIha1&_r=1
Buy Me a Coffee — https://www.buymeacoffee.com/buntua
-
Дисклеймер: ми не літературознавці, не науковці, а всього-на-всього журналісти, які трохи схиблені на літературі, навернуті до неї та хочуть ділитися цим вайбом.
Павло Тичина став контроверсійною постаттю, що досі викликає жваві дискусії. Ми спробували розібратися у життєписі та творчості митця, аби зрозуміти ким же насправді був Павло Тичина.