Эпизоды
-
Ежедневно украинская полиция получает сообщения о якобы готовящихся взрывах на вокзалах, метро, торговых центрах и других зданиях. За первые восемь месяцев этого года поступило 466 таких звонков и писем. К счастью, угрозы ни разу не подтвердились.
Кто и зачем оставляет эти сообщения? Как полиция ловит телефонных террористов? Ответы на эти вопросы, в том числе, рассказанные самими лже-минерами, вы услышите в новом эпизоде подкаста «Колючі Ріжучі».
Автор материала: Алексей Арунян
Продюсерка, редакторка: Анна Кравец
Иллюстрация: Анна Щербина
Музыка: Ника Зенова
Act, The Phone Call
Щодня українська поліція отримує повідомлення про вибухи, що нібито готуються на вокзалах, у метро, торгових центрах та інших будівлях. За перші вісім місяців цього року надійшло 466 таких дзвінків та листів. На щастя, погрози жодного разу не підтвердились.
Хто і для чого лишає такі повідомлення? Як поліція ловить телефонних терористів? Відповіді на ці питання, у тому числі з вуст “лже-мінерів”, ви почуєте у новому епізоді подкасту «Колючі Ріжучі».
Автор матеріалу: Олексій Арунян
Продюсерка, редакторка: Анна Кравець
Ілюстрація: Ганна Щербина
Музика: Ніка Зенова
Act, The Phone Call
-
Узбекского мусульманина Алишера Хайдарова на родине объявили религиозным экстремистом. Спасаясь от преследований, он оказался в Украине вместе со своей женой Назокат Пулатовой. Они поселились в Белой Церкви, но безуспешно пытались легализироваться в течение 10 лет. В итоге Хайдаров все же оказался за решеткой в Узбекистане, а Назокат осталась одна с детьми. Рассказываем непростую историю о беженстве и тесном сотрудничестве украинских спецслужб с коллегами из авторитарных постсоветских стран.
Соавторы материала: Татьяна Козак, Антон Наумлюк
Продюсерка, редакторка: Анна Кравец
Соредакторка: Елена Габриелян
Изображение: Анна Щербина
Музыка:
Ника Зенова, Farzad Farhangi (Mosaic), Lobo Loco (Kung Fu Fighters March)
Узбецького мусульманина Алішера Хайдарова на батьківщині визнали релігійним екстремістом. Рятуючись від переслідувань, він опинився в Україні разом із дружиною Назокат Пулатовою. Вони знайшли новий дім у Білій Церкві, але марно намагались легалізуватися протягом 10 років. У результаті Хайдаров таки опинився за ґратами в Узбекістані, а Назокат лишилася одна з дітьми. Розповідаємо історію про біженство та тісну співпрацю українських спецслужб із колегами з авторитарних пострадянських країн.
Співавтори матеріалу: Тетяна Козак, Антон Наумлюк
Продюсерка, редакторка: Анна Кравець
Співредакторка: Олена Габрієлян
Зображення: Анна Щербина
Музика:
Ніка Зенова, Farzad Farhangi (Mosaic), Lobo Loco (Kung Fu Fighters March)
-
Пропущенные эпизоды?
-
Журналіст Георгій Гонгадзе зник у вересні 2000 року. З того часу відкрита справа про його загибель, а журналістська спільнота намагається отримати відповіді на ключові питання. В цьому епізоді «Колючі ріжучі» Максим Каменєв розповідає про роботу з наявними доказами та рішеннями судів. Вслуховуємося в “плівки” майора Мельниченка й говоримо про факти: серед безлічі версій, теорій та здогадів.
Більше деталей цієї історії – у циклі статей Каменєва «Нагадування».
Автор матеріалу: Максим Каменєв
Продюсерка: Анна Кравець
Озвучка: Максим Каменєв
Музика: Ніка Зенова
Малюнок: В'ячеслав Юрченко
Журналист Георгий Гонгадзе исчез в сентябре 2000 года. С того времени открыто дело о его гибели, а журналистское сообщество пытается получить ответы на ключевые вопросы, оставшиеся неразрешенными. В этом эпизоде «Колючі ріжучі» Максим Каменев рассказывает о работе с доступными доказательствами и судебными решениями. Вслушиваемся в «пленки» майора Мельниченко и говорим о фактах, продираясь среди множества версий, теорий и догадок.
Больше подробностей этой истории — в цикле статей Каменева «Напоминание».
Автор материала: Максим Каменев
Продюсерка: Анна Кравец
Озвучка: Максим Каменев
Музыка: Ника Зенова
Рисунок: Вячеслав Юрченко
-
В октябре 2014 года в селе Гранитное на линии разграничения в Донецкой области пропал пастух Александр Лавренюк. Его задержали украинские разведчики по подозрению в сотрудничестве с боевиками, а потом сообщили, что пастух убежал. Пожилые родители считают, что сына убили. Уже седьмой год они пытаются найти хотя бы его останки. Ни следствие, ни гадалки им не помогли.
Больше подробностей истории пастуха Лавренюка читайте в тексте Татьяны Козак.Авторка материала: Татьяна Козак
Продюсерка: Анна Кравец
Соредакторка: Елена Габриелян
Озвучка: Максим Каменев
Музыка: Ника Зенова
Фото: Стас Юрченко
У жовтні 2014 року в селі Гранітне на лінії розмежування у Донецькій області зник пастух Олександр Лавренюк. Його затримали українські розвідники, підозрюючи у співпраці з бойовиками, а потім повідомили, що пастух утік. Його літні батьки вважають, що сина вбили. Уже сьомий рік вони намагаються знайти хоча б його останки. Ані слідство, ані ворожки не допомогли.
Більше деталей історії пастуха Лавренюка читайте у тексті Тетяни Козак.Авторка матеріалу: Тетяна Козак
Продюсерка: Анна Кравець
Співредакторка: Олена Габрієлян
Озвучка: Максим Каменєв
Музика: Ніка Зенова
Фото: Стас Юрченко
-
«Ґрати» рассказывают историю об издевательствах над детьми в уже бывшем одесском приюте «Свитанок». О том, как в учреждении, где должна была проходить их реабилитация, было заведено вызывать частную охрану в воспитательных целях, и что из этого получилось. В июле 2019 года девочка и мальчик — воспитанники «Свитанка» занялись сексом. В наказание за это приехавший на вызов охранник Николай Дмитрук заставил девочку жевать использованный презерватив, стоять в планке, бил ее ремнем и поливал холодной водой. Дмитрук и две воспитательницы, которые были тогда на смене, получили за это условные сроки.
В третьем эпизоде «Колючі ріжучі» мы также немного расскажем о том, с какими сложностями приходится сталкиваться, работая с подобными темами, когда суды проходят в закрытом режиме, а узнать подробности от самих детей невозможно. Собственно, и в суде голос пострадавших детей не звучит.
Больше подробностей об этой истории можно узнать в тексте о "Свитанке" на нашем сайте.
Авторка: Анна Фарифонова
Продюсерка: Анна Кравец
Редактор(ки): Елена Габриелян, Антон Наумлюк
Озвучка: Виктория Польченко
Музыка: Ника Зенова
Иллюстрация: Анна Щербина
«Ґрати» розповідають про знущання над дітьми в колишньому одеському притулку «Світанок». Ця історія про те, як у закладі, де має проходити реабілітація дітей, мали звичку з виховальною метою викликати приватну охорону та про наслідки цього. У липні 2019 року дівчинка і хлопчик, вихованці «Світанку», займалися сексом. Аби покарати їх за це, охоронець Микола Дмитрук, що приїхав на виклик, змусив дівчинку жувати використаний презерватив, стояти у планці, бив паском та поливав холодною водою. Дмитрук та дві виховательки, які були тоді на зміні, отримали в суді умовні терміни.
У третьому епізоді «Колючі ріжучі» ми також розповімо про те, з якими викликами стикаємося, працюючи з подібними темами: коли суди проходять у закритому режимі, а дізнатись деталі у самих дітей неможливо. Власне, й у суді голос постраждалих дітей не лунає.
Більше деталей про цю історію можна дізнатись у тексті.
Авторка: Анна Фарифонова
Продюсерка: Анна Кравець
Редактор(ки): Олена Габрієлян, Антон Наумлюк
Озвучка: Вікторія Польченко
Музика: Ніка Зенова
Ілюстрація: Анна Щербина
-
В июне 2019 года в Киевской области полицейские ворвались с обыском домой к переселенцу из Донецка Виктору Ручко и нашли у него 25 кустов конопли. Как оказалось, он выращивал ее не для удовольствия, а для лечения. Ручко страдает почечной недостаточностью и принимает каннабис как болеутоляющее. Но полиция все равно открыла уголовное дело.
Во втором эпизоде подкаста «Колючі ріжучі» «Ґрати» рассказывают, как Виктор Ручко отстаивал в суде свою невиновность и стал лицом протестов за легализацию медицинского каннабиса.
Автор: Алексей Арунян
Продюсерка, редакторка: Анна Кравец
Соредакторка: Елена Габриелян
Музыка: Ника Зенова
Фото: Алексей Арунян
У червні 2019 року в Київській області поліцейські увірвалися з обшуком до переселенця з Донецька Віктора Ручко. У нього знайшли 25 кущів конопель – з’ясувалося, що їх він вирощував не для задоволення, а з лікувальною метою. Ручко хворіє на ниркову недостатність і приймає канабіс для знеболення. Однак поліція все одно відкрила кримінальну справу.
У другому епізоді подкасту «Колючі ріжучі» «Ґрати» розповідають, як Віктор Ручко доводив у суді свою невинуватість, ставши обличчям протестів за легалізацію медичного канабісу.
Автор: Олексій Арунян
Продюсерка, редакторка: Анна Кравець
Співредакторка: Олена Габрієлян
Музика: Ніка Зенова
Фото: Олексій Арунян
-
У ніч на 31 березня 1998 року в Ужгороді сталося моторошне потрійне вбивство. Міліціонери знайшли понівечені ножем тіла Марти та Андрія Лугош, а також їхнього сина Андрія. Незадовго до цього подружжя вирішило продати свій будинок, щоб оплатити борги сина, що займався підприємницькою діяльністю. Наступного року їхнього внука, пастора євангелівської церкви Ярослава Мисяка, звинуватили в убивстві і засудили до розстрілу. Покарання згодом замінили на довічне ув‘язнення. 23 роки потому Мисяк намагається вийти на свободу, доводячи свою невинуватість.
У першому епізоді «Колічі ріжучі» «Ґрати» розповідають історію довічно засудженого Ярослава Мисяка та вбивства його бабусі, дідуся і дядька.
Детальніше про справу – у тексті Вікторії Матоли «Не було страшно помирати, було соромно помирати».Авторка: Вікторія Матола
Редакторка, продюсерка: Анна Кравець
Співредакторка: Олена Габрієлян
Музика: Ніка Зенова
Озвучка: Роман Побиван
Подяка: CFI Ukraine, Simon Decreuze, Алік Сардарян, Ілля ВласюкВ ночь на 31 марта 1998 года в Ужгороде произошло жуткое тройное убийство. Милиционеры нашли исколотые ножом тела Марты и Андрея Лугош, и их сына Андрея на следующий день. Незадолго до этого супруги решили продать свой дом, чтобы оплатить долги сына, который занимался предпринимательством. На следующий год их внука, пастора евангельской церкви Ярослава Мисяка, обвинили в убийстве и приговорили к расстрелу. Наказание заменили на пожизненное заключение. Спустя 23 года Мисяк пытается выйти на свободу, доказывая свою невиновность.
В первом эпизоде «Колючі ріжучі» «Ґрати» рассказывают историю пожизненно заключенного Ярослава Мисяка и убийства его бабушки, деда и дяди.
Подробнее о деле — в тексте Виктории Матолы.
Авторка текста: Виктория Матола
Редакторка, продюсерка: Анна Кравец
Соредакторка: Елена Габриелян
Музыка: Ника Зенова
Озвучка: Роман Побиван
Благодарность: CFI Ukraine, Simon Decreuze, Алик Сардарян, Илья Власюк -
Ґрати запускають подкаст: загадкові історії про злочини та правосуддя.
Ґрати запускают подкаст: загадочные истории о преступлениях и правосудии.