Эпизоды
-
Radnóti Miklós: Nem tudhatom
Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,
nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt
kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.
Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága
s remélem, testem is majd e földbe süpped el.
Itthon vagyok. S ha néha lábamhoz térdepel
egy-egy bokor, nevét is, virágát is tudom,
tudom, hogy merre mennek, kik mennek az uton,
s tudom, hogy mit jelenthet egy nyári alkonyon
a házfalakról csorgó, vöröslő fájdalom.
Ki gépen száll fölébe, annak térkép e táj,
s nem tudja, hol lakott itt Vörösmarty Mihály,
annak mit rejt e térkép? gyárat s vad laktanyát,
de nékem szöcskét, ökröt, tornyot, szelíd tanyát,
az gyárat lát a látcsőn és szántóföldeket,
míg én a dolgozót is, ki dolgáért remeg,
erdőt, füttyös gyümölcsöst, szöllőt és sírokat,
a sírok közt anyókát, ki halkan sírogat,
s mi föntről pusztitandó vasút, vagy gyárüzem,
az bakterház s a bakter előtte áll s üzen,
piros zászló kezében, körötte sok gyerek,
s a gyárak udvarában komondor hempereg;
és ott a park, a régi szerelmek lábnyoma,
a csókok íze számban hol méz, hol áfonya,
s az iskolába menvén, a járda peremén,
hogy ne feleljek aznap, egy kőre léptem én,
ím itt e kő, de föntről e kő se látható,
nincs műszer, mellyel mindez jól megmutatható.
Hisz bűnösök vagyunk mi, akár a többi nép,
s tudjuk miben vétkeztünk, mikor, hol és mikép,
de élnek dolgozók itt, költők is bűntelen,
és csecsszopók, akikben megnő az értelem,
világít bennük, őrzik, sötét pincékbe bújva,
míg jelt nem ír hazánkra újból a béke ujja,
s fojtott szavunkra majdan friss szóval ők felelnek.
Nagy szárnyadat borítsd ránk virrasztó éji felleg.
1944
Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
További műsoraink a betone.hu-n
Facebook: Betone
Instagram -
Dr. Csókay András szerint a tudomány és a hit kéz a kézben jár, amikor pedig elhalkul a szakértelem hangja, felerősödik Istené. Az ország legismertebb idegsebésze tisztában van vele, hogy sokan nem értenek egyet az általa képviselt vallásos szemléletű orvoslással, mégis amikor csak teheti hirdeti az igét. Hogyan élte túl 10 éves fia halálát? Mi az az ima, ami utat mutatott neki a sziámi ikerpár szétválasztásánál?Mit gondol az ateistákról? Mit gondol arról, amikor egy orvosi kongresszuson üres lesz a terem, ha elkezd beszélni? És mit csinál minden nap hajnali 6 és 7 óra között? Kadarkai Endre vendége Dr. Csókay András idegsebész. Az epizód egyesek számára felkavaró lehet.
-
Пропущенные эпизоды?
-
A műsor első felében Levendovszky János, a BME Tudományos és Innovációs rektorhelyettese és a Mesterséges Intelligencia Nemzeti Labor (MILAB) koordinátora, Jakab Roland, az Ericsson regionális igazgatója és a Mesterséges Intelligencia Koalíció elnöke, Ekler Péter, a BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék docense, valamint Kiss Domokos tanársegéd a napjainkban is használatos mesterséges intelligenciával kapcsolatos megoldásokról beszélgetnek, majd az aktuális projektek is fókuszba kerülnek.
Megismerhetjük a MILAB legfőbb irányelveit, amelynek célja hazánk szerepének erősítése a mesterséges intelligencia területén. Ezt követően a Mesterséges Intelligencia Koalíció és a Műegyetemen szerveződő RobonAUT rendezvény is szóba kerül. A robotversenyen a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának mesterképzéses hallgatói mérettetnek meg, akik olyan kisméretű, önvezető modellautókat építenek, amelyekkel külső irányítás és emberi beavatkozás nélkül ügyességi és gyorsasági feladatokat teljesítenek. -
Margaret Thatcher még miniszterelnöksége előtt megkapta a Vaslady megnevezést, és a 70-es, 80-as évek egyik leghíresebb történelmi alakja lett. Vajon megszolgálta ezt a nevet? Hogyan ment bele a Falklandi háborúba és milyen terrorcselekményeket követtek el ellene? Mik az azóta is idézett híres mondatai? Hogyan formálta át először a konzervatív pártot majd saját hazáját? Ezekre és még rengeteg egyéb kérdésre ebben a részben a Mérce szerkesztő-riportere, a történész-újságíró Tóth Csaba Tibor segít válaszokat találni!
Együttműködés: www.betonenetwork.hu -
Ázsia a világgazdaság legdinamikusabban fejlődő nagyrégiója hosszú évtizedek óta. A kontinensen belül pedig Kína nyilvánvalóan a nagy sikersztori, ezért azt gondolná az ember, hogy Ázsia leggazdagabb embere is kínai lesz. De nem, indiai. India is fejlődik, de messze nem olyan látványosan, mint Kína, és az indiaiak messze túlnyomó része még mindig nagyon szegény. Ezért még meglepőbbek az indiai oligarchák. Közülük is kiemelkedik Mukesh Ambani, akinek vagyonát ma 119,5 milliárd dollárra saccolja a Forbes.
A nyáron egy olyan pazar esküvőt finanszírozott fiának, hogy még a nemzetközi sajtó is tele volt vele. Családja a világ egyik legdrágább, ha nem a legdrágább épületében lakik, Mumbaiban. Hogyan tett szert Mukesh Ambani ekkora vagyonra? Annak eredete az apja által alapított Reliance Industries nevű cég, amit ő tovább növesztgetett az idők során. Mukesh apja, Dhirubha maga is milliárdos volt. De Mukesh nem ebbe a fényűző életstílusába született bele, a fiú születésekor még szegény volt a család. Reliance nevű cégük poliészterrel kezdett el kereskedni. Mukesh később akkora konglomerátummá növesztette a vállalatot, amely ma már mindent magába foglal, az olajtól és gáztól, a petrokémiától a távközlésen át a médiáig és a pénzügyi szolgáltatásokig.
A műsor kibeszélő, beszélgető oldalát itt találod!
Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
További műsoraink a betone.hu-n
Facebook: Betone
Instagram -
Petőfi Sándor: A szerelem
Üljetek föl képzetemnek
Csónakára, s ússzatok,
Ússzatok szivem taván át,
Szép leányok, asszonyok,
Mindnyájan, kiket szerettem,
Amióta szeretek,
Üljetek föl képzetemnek
Csónakára; jertek, jertek,
Hadd mulassak veletek.
És előjött valamennyi,
S istenemre, szép sereg!
És közöttök olyan is van,
Kit már alig ismerek,
Pedig őket mind egyenlőn,
Mind egy hévvel szeretém,
De hiába, a szerelmet
Még mint kicsi gyönge gyermek,
Régen, régen kezdtem én.
S ez mutatja bölcseségem!
Már mint gyermek bölcs valék.
Tudtam akkor már, amit más
Vén korában sem tud még.
Tudtam azt, hogy a világra
Csak egy nap süt melegen,
S ez a nap nem fönn az égen,
Hanem lenn a szív mélyében
Van, s e nap a szerelem.
Higyetek nekem ti, akik
Fáradoztok kincsekér':
A föld minden gyémántjánál
Egy pár szép szem többet ér;
S higyetek ti, kiknek lelke
Hír-dicsőségért a vér
Vagy virasztás ösvényén megy:
Egész babérerdőnél egy
Rózsabimbó többet ér.
A fukar hadd számítgassa,
A gyülő aranyokat,
Mást számítok én... a kedves
Hölgyektől nyert csókokat.
S nékem a sors csak virággal
Ékesítse kalapom,
Nem kérek babért ujabban,
Sőt amit már eddig kaptam,
Ha kell, azt is vissz'adom.
Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
További műsoraink a betone.hu-n
Facebook: Betone
Instagram -
Nevéhez köthető a legtöbb, az elmúlt évtizedben sikeres napi sorozat, így például az RTL Klubon sikeresen futó Keresztanyu is. Munkamániásságát az is bizonyítja, hogy ezeket nem csak írja, hanem rendezi és producereli is egyszerre. Hámori Barbara saját bevallása szerint gyerekkorától fogva dzsungelharcra lett nevelve, ezért is tartják a tévézés egyik legkeményebb és legerősebb személyiségének. Mikor kapta meg az első dicséretet édesanyjától? Mit adott számára az, hogy az USA-ban és Magyarországon is sok évet töltött gyerekkorában? Megbánta-e, amikor valakinek a munkáját leszarozta (?)? És mi az az életforma, amit biztosan elkerülne? Erről mesél Hámori Barba, a a Scripted Productions showrunnere.
-
Az Inno Sapiens negyedik epizódjában az infokommunikációs ipar jövőjéről beszélgetünk a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Nokia és a Vodafone szakértő vezetőivel.
Mennyiben lesz gyorsabb egy telefonhívás egy zsúfolt fesztiválon, hamarabb töltődik-e le egy videó, vagy hangfájl a telefonunkra, mit jelent az, hogy az 5G az adatok internete, hogyan hasznosíthatja egy cég ezt a technológiát, hogyan alakíthatja át a gyártási folyamatokat, ha az egyes gépek 5G segítségével kommunikálhatnak egymással? Ezekről a kérdésekről mind beszélgetett Joós Andrea műsorvezető vendégeivel: Charaf Hassannal a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem dékánjával, Budai J. Gergővel, a Vodafone vezérigazgató-helyettesével.
A műsorban bemutatkozik a BME és a Vodafone együttműködése révén létrejött Infokommunikációs labor is, ami kifejezetten az 5G tesztelését teszi majd lehetővé. Erről Németh Vilmossal, az BME 5G laborjának vezetőjével beszélgettünk.
Az egyetem infokommunikációs laborjának felszerelésében a Nokia-val működött együtt a BME. Vulkán Csabát, a Nokia Bell Labs magyarországi vezetőjét a Nokia és a BME együttműködésének történetéről és a jelenlegi fejlesztés részleteiről kérdeztük.
Az infokomunnikációs szektor számára az 5G a valós idejű adatátvitel lehetőségét és nagy mennyiségű adat villámgyors kezelhetőségét hozza, amelynek a felhasználási területei végtelenek. A Műegyetem Z10 központjában működő Fastrrr startup a vitorlázásban remél nagy változást előidézni. Az egyik alapítót, Szigeti Stacey-t kérdeztük. -
Az Egyesült Államok legvéresebb történelmi összecsapása bizony nem a világháborúk között keresendő, hanem az 1860-as években, amikor Észak és Dél egymásnak esett. A máig sokat vitatott szembenállással kapcsolatban igyekszik ez a rész sok kérdést megválaszolni, beleértve, hogy a rabszolgaság intézménye volt-e a tényleges oka a polgárháborúnak, hogy utóbbi kifejezés egyáltalán alkalmazható-e, illetve, hogy mikor is dőlt el ez a véres szembenállás. Ebben segítségünkre a Rubicon Intézet főigazgatója, és kedves visszajáró történész vendégünk, Hahner Péter volt!
Együttműködés: www.betonenetwork.hu -
A két világháború között Shanghai volt Ázsia fővárosa, legnagyobb és legforgalmasabb világvárosa, nyüzsgő metropolisz. A város legikonikusabb épületeit, egyben első magasépületeit pedig nem más tervezte, mint egy magyar menekült, Hugyecz László. Honnan indult? Miért menekült Kínába? Hogyan lett a város meghatározó építésze? És miért nem tudunk róla szinte semmit?
Az epizódban elhangzó épületekről itt találtok képeket:
Park Hotel >>>
A nagy filmszínház >>>
Az amerikai klub >>>
Wukang Mansion >>>
A műsor kibeszélő, beszélgető oldalát itt találod!
Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
További műsoraink a betone.hu-n
Facebook: Betone
Instagram -
Egy gondolat bánt engemet - Petőfi Sándor
Egy gondolat bánt engemet:
Ágyban, párnák közt halni meg!
Lassan hervadni el, mint a virág,
Amelyen titkos féreg foga rág;
Elfogyni lassan, mint a gyertyaszál,
Mely elhagyott, üres szobában áll.
Ne ily halált adj, istenem,
Ne ily halált adj énnekem!
Legyek fa, melyen villám fut keresztül,
Vagy melyet szélvész csavar ki tövestül;
Legyek kőszirt, mit a hegyről a völgybe
Eget-földet rázó mennydörgés dönt le... -
Ha majd minden rabszolga-nép
Jármát megunva síkra lép
Pirosló arccal és piros zászlókkal
És a zászlókon eme szent jelszóval:
"Világszabadság!"
S ezt elharsogják,
Elharsogják kelettől nyúgatig,
S a zsarnokság velök megütközik:
Ott essem el én,
A harc mezején,
Ott folyjon az ifjui vér ki szivembül,
S ha ajkam örömteli végszava zendül,
Hadd nyelje el azt az acéli zörej,
A trombita hangja, az ágyudörej,
S holttestemen át
Fújó paripák
Száguldjanak a kivívott diadalra,
S ott hagyjanak engemet összetiporva. -
Ott szedjék össze elszórt csontomat,
Ha jön majd a nagy temetési nap,
Hol ünnepélyes, lassu gyász-zenével
És fátyolos zászlók kiséretével
A hősöket egy közös sírnak adják,
Kik érted haltak, szent világszabadság!
Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
További műsoraink a betone.hu-n
Facebook: Betone
Instagram -
Több, mint húsz éven át dolgozott családorvosként. Meggyőződése, hogy a betegségek és a stressz között szoros a kapcsolat, éppen ezért elkötelezett abban, hogy felhívja a figyelmet az egészségügyi problémák tágabb összefüggéseire. Dr. Máté Gábor 1956-ban költözött családjával Kanadába. Járt a Columbia Egyetemre, dolgozott orvosi koordinátorként, bátran áll a függőségek elleni küzdelem frontvonalába. Világszerte elismerik az ADHD- azaz a figyelemhiányos-hiperaktivitás zavar tárgyában folytatott munkáját. Milyen volt a gyerekkora? Milyen gyerekkori traumát okozott a holokauszt, '56 átélése, majd egy új élet kezdése Kanadában. Mit gondol a függőkről és a függőségről? És miért gondolja azt, hogy a gyerekkorban ért stressz és trauma, kihat az egész életünkre?
-
Bertalan Zsolt, a Magyar Villamos Művek Zrt. kutatásfejlesztésért és innovációért felelős csoportszintű technológiai igazgatója, valamint Prikler László, a BME Villamos Energetika Tanszékének kutatója és oktatója az adás első felében a hazai energiafelhasználási adatokat, a jövőre vonatkozó nemzeti energia stratégia célszámait osztják meg a hallgatókkal.
Mindketten kiemelik, hogy a megújuló energiaforrások esetében az egyik legfőbb kihívás a kitermelt energia tárolásának megoldása. Raisz Dávid a Smart Power labor vezetője a gondolatsort továbbfűzve hangsúlyozta az ellátásbiztonságot támogató műszaki és piacszabályozási megoldások fontosságát.
Az adás második felében megismerhetjük a Műegyetem és az MVM Zrt. együttműködésében, a Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ (FIEK) projekt keretében létrejött Smart Power szimulációs labort és a laborban folyó kutatási tevékenységet.
A labor – amely korszerűségét tekintve a régióban egyedülálló -, az inverteres kapcsolódású berendezések hálózati integrációjával és energiamenedzsmentjével kapcsolatos vizsgálatok és prototípus fejlesztések támogatására jött létre, egy un. power-hardware-in-the-loop tesztkörnyezetet biztosít, ahol valós időben, a valóságot jól közelítő teljesítményszinten vizsgálhatók a jövő villamosenergia-rendszerének technológiai megoldásai.
„A kollégák a megújuló alapú villamosenergia termelésének időbeni előrejelzésével foglalkoznak itt többek között, amihez hibrid algoritmust és e köré egy szoftverkörnyezetet is fejlesztettek. Az a cél, hogy minél pontosabban meg tudjuk mondani, hogy milyen lesz a villamosenergia-termelés az adott napelemparkból” – mondja el Bertalan Zsolt a Betone Studio közreműködésével készült podcastban.
A podcast legvégén bemutatkozik a Műegyetem Z10 inkubátorában dolgozó HeatVentors startup Farkas Rita alapító jóvoltából, akik hőtároló eszközükkel egy vállalkozás energiakiadásait akár 20-50 százalékkal is csökkenteni tudják. -
Csenge és Gergő régóta vannak együtt, házasok, két gyerekkel. Bár mindketten azt állítják, együtt akarnak maradni, nagyon nehezen viselik el egymást, rengeteg a konfliktus. Csenge a közös teherviselést, Gergő a nyitott kapcsolatot hiányolja. Ebben az epizódban Sarkadi Bálint megpróbálja kimozdítani őket a szokásos működésükből, hogy kicsit nyissanak egymás fele. Hogy sikerül-e, ez kiderül a műsorból.
Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
További műsoraink a betone.hu-n
Facebook: Betone
Instagram -
Halácsy Péter története még az Álmok álmodói sorozatban is egy kivételesen álomszerű kortárs magyar sikertörténet. Hiszen ki ne álmodozna arról, hogy jóformán a semmiből alapít egy startup céget, egy forradalmian innovatív újítással egyik napról a másikra betör a világpiacra, és már sorban is állnak nála a legnagyobb nemzetközi befektetők, hogy dollármilliókkal szállhassanak be az üzletbe? 2009-ben két társával – Árvai Péterrel és Somlai-Fischer Ádámmal – Péter megalapította a Prezit, amit kilenc nyelven, közel 200 országban több mint 100 millió regisztráló használ. – partnereik között pedig olyan cégek vannak, mint a Microsoft vagy a Facebook. Ebben az epizódban is a kivételességet keressük a vendégeinkben. Hogy Péter mitől az, arról árulkodjon ez a pár mondat, amit kiemeltünk a beszélgetésből:
Nem azért alapítottuk a Prezit, hogy pénzt csináljunk."
“Volt olyan, hogy valaki ezzel kérte meg a lány kezét, vagy a főnöke végre megértette, amit már régóta nem, és volt olyan is, hogy ezért van diplomája. Tehát nagyon sok szeretet-történetet mondtak el.”
“Én azért szeretem a gépet használni, mert azzal valakinek a munkája jobbá tud válni. Ezért érdekel.“
“Minden nap olyan dolgokkal foglalkozunk, amiket ma még nem tudunk megoldani, ezért folyamatosan tanulnunk kell! Ehhez mire van szükségünk? El kell ismernünk, hogy még nem tudunk eleget… az egó maradjon otthon!“
Az epizód munkatársai:
Orsós Lajos, showrunner
Szűts Dániel, hangutómunka
Román Balázs, kreatív producer
Hampuk Richárd, producer
Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
További műsoraink a betone.hu-n
Facebook: Betone
Instagram -
Naponta jelenik meg a hírekben, könyvek, dokumentumfilmek, podcastok tucatjai szólnak Vlagyimir Putyinról, miközben a legalapvetőbb dolgokat nem tudjuk róla. A világpolitika egyik legmeghatározóbb figurája, de nem tudni, honnan jött és hogyan került oda, ahol most van. Ebben a részben sorra vesszük a legnagyobb kérdéseket, amik felett a Putyin-életrajzok többsége elegánsan átsiklik, hogy kicsit jobban megértsük a legbefolyásosabb arctalan ember életét és működését.
A műsor kibeszélő, beszélgető oldalát itt találod!
Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
További műsoraink a betone.hu-n
Facebook: Betone
Instagram -
Magyar vagyok. Legszebb ország hazám
Az öt világrész nagy terűletén.
Egy kis világ maga. Nincs annyi szám,
Ahány a szépség gazdag kebelén.
Van rajta bérc, amely tekintetet vét
A Kaszpi-tenger habjain is túl,
És rónasága, mintha a föld végét
Keresné, olyan messze-messze nyúl.
Magyar vagyok. Természetem komoly,
Mint hegedűink első hangjai;
Ajkamra fel-felröppen a mosoly,
De nevetésem ritkán hallani.
Ha az öröm legjobban festi képem:
Magas kedvemben sírva fakadok;
De arcom víg a bánat idejében,
Mert nem akarom, hogy sajnáljatok.
Magyar vagyok. Büszkén tekintek át
A multnak tengerén, ahol szemem
Egekbe nyúló kősziklákat lát,
Nagy tetteidet, bajnok nemzetem.
Európa színpadán mi is játszottunk,
S mienk nem volt a legkisebb szerep;
Ugy rettegé a föld kirántott kardunk,
Mint a villámot éjjel a gyerek.
Magyar vagyok. Mi mostan a magyar?
Holt dicsőség halvány kísértete;
Föl-föltünik s lebúvik nagy hamar
- Ha vert az óra - odva mélyibe.
Hogy hallgatunk! a második szomszédig
Alig hogy küldjük életünk neszét,
S saját testvérink, kik reánk készítik
A gyász s gyalázat fekete mezét.
Magyar vagyok. S arcom szégyenben ég,
Szégyenlenem kell, hogy magyar vagyok!
Itt minálunk nem is hajnallik még,
Holott máshol már a nap úgy ragyog.
De semmi kincsért s hírért a világon
El nem hagynám én szülőföldemet,
Mert szeretem, hőn szeretem, imádom
Gyalázatában is nemzetemet!
Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
További műsoraink a betone.hu-n
Facebook: Betone
Instagram -
A Felforgatók harmadik epizódjának vendége Balogh Levente, a Szentkirályi Ásványvíz tulajdonosa, aki az élsportolói elhivatottságot átültetve az üzleti életbe, létrehozta Magyarország legnagyobb ásványvízmárkáját. A cég, többféle felvásárlás után mostanra Közép-Európa meghatározó élelmiszeripari cégévé nőtte ki magát.
Balogh Levente önmagát érzelmi alapú üzletembernek tartja, aki az első öt év profitnélküliség után a marketingbe fektette a bevétel jelentős százalékát. Ebben hitt a kezdetektől, amikor mindenki le akarta beszélni és hisz benne a mai napig.
Milyen út vezetett el a sikerhez? Milyen üzleti stratégia van mögötte és mi a filozófiája az üzleti életben? Hogyan viselkedik, ha egy munkatársában csalódik és mire számíthatnak azok a reklámügynökségek, akik neki szeretnének dolgozni? -
Az Inno Sapiens második epizódja a modernizálódó gyógyszergyártás témakörével foglalkozik. Ebben a műsorban szintén bemutatkozik a BME egyik laborja, ahol a folyamatos gyógyszergyártás, valamint a homogenizálás metódusával ismerkedhetünk meg. „A gyógyszeriparban a modern műszereket kötelező lesz használni a jövőben. Itt szerencsére egy helyen elérhető az összes modern műszer. Együtt dolgozunk phd és graduális hallgatókkal, akik a jövőben használható, fontos tudást kapnak itt, mert ezek a technológiák el fognak terjedni, például a sokváltozós adatelemzés is” – mondta el dr. Nagy Zsombor laborvezető.
Az adás második felében a BME és a Richter gyógyszeripari vállalat közötti együttműködést ismerhetjük meg, amiről Dr. Greiner István, a Richter kutatási igazgatója, valamint dr. Marosi György, a Műegyetem professzora beszél. Az epizód végén pedig bemutatkozik a BME SmartSense elnevezésű startup csapata is, amely okos szenzorok fejlesztésével foglalkozik.
„Fontos, hogy a fejlesztési és gyártási folyamatok minél gyorsabbak lehessenek. A mi szenzorunk abban segít, hogy ne kelljen például három napot várni egy termék gyártása során, hanem valós időben tud információt biztosítani a fejlesztő, illetve a szakemberek számára. Ez a vírushelyzetben is fontos” – árulta el a szintén a BME Z10 inkubációs központjában dolgozó csapat alapítója, Borsos Ákos vegyészmérnök. -
Zsombor és Krisztián másodszorra érkezett konzultációra. Az első alkalom után azt a házifeladatot kapták, hogy írjanak egy-egy levelet édesapjuknak, amit megőrizhetnek maguknak, de az ezzel kapcsolatos gondolataikat hangjegyzetben kellett rögzíteniük.
Ebből a részből kiderül, milyen érzések jöttek fel bennük a feladat kapcsán, és arról is szó lesz, miért alakult ki ellenállás bennük a konzultációval kapcsolatban.
Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
További műsoraink a betone.hu-n
Facebook: Betone
Instagram - Показать больше